Jump to content

Wifi4EU - free wifi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλες πολεις πλεον εχουν τετοια σημεια με free wifi. Ειναι ευρωπαικο προγραμμα, και δινει τη δυνατοτητα σε Δημους να εγκαταστησουν σημεια για δωρεαν προσβαση στο internet.

Το ερωτημα μου ειναι αν εχει προσπαθησει κανεις, να συνδεθει με υπολογιστη.

Εγω προσωπικα, μονο με κινητο το εχω καταφερει. Σε δυο διαφορετικα σημεια που προσπαθησα με laptop, δεν μου εδινε τη δυνατοτητα απο καπου για να γινει το απαραιτητο sign in στο δικτυο, παροτι το εβλεπε ως δικτυο. Ετσι, εν τελει, δεν μπορουσα με το laptop να συνδεθω.

Εχει κανενας αλλος παρομοια εμπειρια, να δουμε τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Και με κινητό ακόμη, η εμπειρία ήταν τραγική. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κατερίνη έχει σε διάφορα κεντρικά σημεία της πόλης και σε μέρη όπως το δημοτικό γυμναστήριο, η δημοτική βιβλιοθήκη κλπ, που βρίσκονται διάσπαρτα μέσα στην πόλη. Προφανώς το γνωρίζουν λίγοι και γι' αυτό όσες φορές έχω συνδεθεί όλα λειτουργούν άψογα. Σύνδεση μόνο με κινητό έχω δοκιμάσει. Παίζει κάποιου είδους QoS, το download είναι κλειδωμένο σταθερά στα 20mbps και το upload στα 3mbps. Εμβέλεια αρκετά καλή.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι, ικανοποιητικο. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω ακρη, για συνδεση από laptop. Απλα δεν συνδεεται. Δεν πετα οθονη login, οποτε το βλεπει ως δικτυο, αλλα αν δεν κανεις login, δεν συνδεεσε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...