Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Εκτος και αν ειναι κανεις συγγενης σου , δε νομίζω να κπτεσαι για το τι θα πει καποιος για πρωταγωνιστη της σειράς...Δημοσια προσωπα ειναι, το κοινό κρίνει και επιλέγει

 

2)Εχω παρατηρησει παντως πως η σειρά κανει θραυση σε νεαρές ηλικίες...

Κατι σημαίνει αυτό και έχει συγκεκριμένο target group...

Δεν είναι μόνο μικρές ηλικίες. Πίστεψέ με..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, στην Κύπρο το target group της σειρας είναι 18-44 ετών, μορφωμένοι, που ανήκουν στα ανώτερα κοινωνικοοικονομικά στρώματα ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

2)Εχω παρατηρησει παντως πως η σειρά κανει θραυση σε νεαρές ηλικίες...

Κατι σημαίνει αυτό και έχει συγκεκριμένο target group...

Tώρα βγάζουμε τη σειρά ΚΑΙ για μωρά...

 

http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/happy/050.gif Συγχαρητήρια, το θάψιμο που έχει πέσει εδώ μέσα για αυτό το σίριαλ ΔΕΝ έχει προηγούμενο.

 

ΝΑΙ, είπαμε ότι ελευθερία λόγου έχουμε και μπορεί ο καθένας φυσικά να λέει είτε θετική είτε αρνητική άποψη για τη σειρά. ΑΛΛΑ, υπάρχει και ένα όριο που ξεπερνιέται όταν το 1 στα 2 posts εδώ πέρα είναι μέσα στο θάψιμο. Αποτέλεσμα είναι το topic να καταστρέφεται και όσοι παρακολουθούμε τη σειρά από την αρχή της (δηλαδή μπορούμε να έχουμε ολοκληρωμένη γνώμη και όχι αποσπασματική όπως κάποιοι άλλοι) και θέλουμε σε αυτό το topic να μοιραστούμε τις απόψεις μας γι' αυτήν να ΜΗΝ μπορούμε. Δε θα σας ζητήσω τίποτε άλλο, μόνο να σεβαστείτε τους υπόλοιπους. Εντάξει, είπατε ότι δεν σας αρέσει και μία και δύο και τρεις φορές... φτάνει. Από τη στιγμή που δεν σας κάνει "κλικ" το Παρά 5 (ή δεν το αφήσατε εσείς να σας κάνει "κλικ"...) γιατί ασχολείστε ακόμη με αυτό και με όσους το βλέπουν; Εγώ ξέρω ότι όταν κάτι (σειρά, ταινία, τραγούδι κτλ) δεν μου αρέσει, το προσπερνώ και πάω για άλλα, αφού πρώτα ασκήσω την κριτική μου. Κάτι τέτοιο απέχει όμως πάρα πολύ από την κατάσταση που επικρατεί εδώ όπου η κριτική από γόνιμη και καλοπροαίρετη έχει γίνει κακοπροαίρετη και εμπαθής.

Link to comment
Share on other sites

OK. Αναιρώ την άποψή μου. Το thread λοιπόν είναι για όλους. Αρκεί όμως να υπάρχουν επιχειρήματα και από τις 2 πλευρές. Νομίζω ότι τα επιχειρήματα των φαν είναι γνωστά. Των μη φαν που το θεωρούν "σαχλό"; Να υποθέσω ότι δεν αρέσουν οι ηθοποιοί... το σενάριο μήπως;
Link to comment
Share on other sites

1) Εκτος και αν ειναι κανεις συγγενης σου , δε νομίζω να κπτεσαι για το τι θα πει καποιος για πρωταγωνιστη της σειράς...Δημοσια προσωπα ειναι, το κοινό κρίνει και επιλέγει

 

offtopic: Αυτή η πρόταση είναι τοοοοσο λάθος. Το να σχολιάζουμε τους ηθοποιούς της σειράς εδώ, μόνο ανούσια flames και offtopic-s μπορεί να πυροδοτήσει. Καλύτερα να περιοριστούμε στους χαρακτήρες που υποδύονται στη σειρά...

 

ontopic: Το τελευταίο επεισόδιο το βρήκα πολύ καλό, αλλά λιγότερο αστείο απο το προηγούμενο. Στα σύν ήταν σίγουρα

τα ψευδώνυμα και η σκηνή με το Φώτη και τη Θεοπούλα

. Η αλήθεια είναι ότι δε κατάλαβα πως πέρασε η ώρα στο επεισόδιο. Όταν τελείωσε είχα την αίσθηση ότι έπρεπε να έχει ακόμα ένα τεταρτο.... :rolleyes:

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, στην Κύπρο το target group της σειρας είναι 18-44 ετών, μορφωμένοι, που ανήκουν στα ανώτερα κοινωνικοοικονομικά στρώματα ;)

αυτό δηλαδή είναι στα υπέρ του σήριαλ??

εντάξει,αυτό που έγραψες για το target group φυσιολογικό.

το άλλο τι σημαίνει όμως??

οτι δε το βλέπουν φτωχοί δηλαδή??

κι εμένα ψιλοσαχλό μου φαίνεται και ψεύτικο.αν και δεν το έχω δεί πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι εννοούσε αυτό. Απλά ήθελε να αντιπαρατεθεί σε αυτούς που λένε ότι είναι μόνο για μικρές ηλικίες ή για αμόρφωτους που και καλά δεν έχουν χιούμορ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξεχνούν ορισμένοι εδώ μέσα, όπως και γενικά το ξεχνάμε στη σημερινή εποχή, μία πολύ μεγάλη αλήθεια, που εγώ προσωπικά την ασπάζομαι απόλυτα:

 

Το γεγονός ότι μεγάλο μέρος του κόσμου/κοινωνίας/κοινού υποστηρίζει μια θέση ή έχει μια συγκεκριμένη άποψη ή έχει μια συνήθεια, αυτό δε σημαίνει ότι είναι απραίτητα και το σωστό.

 

Έτσι κι εδώ στην περίπτωσή μας, το ότι ένα πολύ μεγάλο μέρος του τηλεοπτικού κοινού μπορεί να παρακολουθεί φανατικά μία σειρά, η οποία δεν διεκδικεί και δάφνες ποιότητας (το τι είναι ποιότητα επιστρέψτε μου να πω ότι δεν είναι κάτι υποκειμενικό, αλλά είναι κάτι αυστηρά αντικειμενικό) και προπαντώς διδακτικότητας, όπως άλλωστε και η συντριπτική πλειοψηφία των τηλεοτικών προγραμμάτων που προβάλλονται εδώ και αρκετά χρόνια στην ελληνική τηλεόραση, αυτό δε σημαίνει ότι όλος αυτός ο κόσμος έχει απαραίτητα δίκιο.

 

'Οπως έχει τα δικαιώματά κάθε μέλος μειοψηφίας και μειονότητας στην Ελλάδα, και πολύ σωστά τα έχει, ό,τι κι αν πρεσβεύει, σε όποια κοινωνική ομάδα κι αν ανήκει, έτσι κι εγώ διεκδικώ το δικαίωμα να μην ανήκω στην τεράστια ομάδα αυτών που παρακολουθούν το συγκεκριμένο σήριαλ και ορισμένοι μάλιστα το κατατάσσουν σε ένα από τα καλύτερα των τελευταίων χρόνων.

Αυτό το λέω διότι κάποιος σχολίασε ότι όποιος δεν προτιμά το συγκεκριμένο σήριαλ, σημαίνει ότι δεν αρέσκεται στο είδος της κωμωδίας και πολύ περισσότερο, δεν έχει γούστο.

Προφανώς αυτό είναι απαράδεκτο και ανεπίτρεπτο σε μια τόσο "ανεκτική κοινωνία" που θέλουμε να ζούμε.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήμαρτον! Θα πλακωθείτε και για το παρά πέντε??? Σε κάποιους αρέσει και σε άλλους όχι. Τι να κάνουμε τώρα??? Πρέπει οι μεν να πείσουν του δε ή αντίστροφα? Αυτά δε γίνονται. Αντε μπράβο. Αντί να συζητάτε για τη σειρά το έχετε κάνει ανατολικό ζήτημα για το αν αυτός που του αρέσει η σειρά είναι έξυπνος γιατί καταλαβαίνει το χιόμουρ ή είναι χαζός γιατί το χιούμορ της σειράς είναι χαζό.!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ήμαρτον! Θα πλακωθείτε και για το παρά πέντε??? Σε κάποιους αρέσει και σε άλλους όχι.Τι να κάνουμε τώρα??? Πρέπει οι μεν να πείσουν του δε ή αντίστροφα?

 

Δεν τρέφω τέτοιες αυταπάτες, το να πείσω δηλαδή αυτούς που βλέπουν το "παρά πέντε" ότι δεν είναι η καλύτερη σειρά που βγήκε ποτέ στην Ελληνική τηλεόραση (αμφιβάλλει κανείς ότι μερικοί έχουν φτάσει στο σημείο να υποστηρίζουν κάτι τέτοιο????). Κι εφόσον δεν έχω τη δυνατότητα αυτή, τουλάχιστο διεκδικώ το αναφαίρετο δικαίωμά μου να μην ανήκω στην "άλλη πλευρά", χωρίς να με χαρακτηρίζουν κακόγουστο ή ξενέρωτο, επειδή δεν εκτιμώ την "θεσπέσια, γεμάτη φαντασία, συγγραφική πένα" του κ. Καπουτζίδη.

 

Edit:

Και επιπλέον, δεν μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει το γεγονός ότι απλά εκθέτω την άποψη μου, όπως όλοι εδώ μέσα έχουμε αυτό το δικαίωμα, προπαντός με σαφήνεια και κοσμιότητα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Den kserw an to exete anaferei,alla mpeite sto http://www.sto-asanser.com

EXEI TA PANTA!!!!TELEIO!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Tώρα βγάζουμε τη σειρά ΚΑΙ για μωρά...

 

http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/happy/050.gif Συγχαρητήρια, το θάψιμο που έχει πέσει εδώ μέσα για αυτό το σίριαλ ΔΕΝ έχει προηγούμενο.

 

ΝΑΙ, είπαμε ότι ελευθερία λόγου έχουμε και μπορεί ο καθένας φυσικά να λέει είτε θετική είτε αρνητική άποψη για τη σειρά. ΑΛΛΑ, υπάρχει και ένα όριο που ξεπερνιέται όταν το 1 στα 2 posts εδώ πέρα είναι μέσα στο θάψιμο. Αποτέλεσμα είναι το topic να καταστρέφεται και όσοι παρακολουθούμε τη σειρά από την αρχή της (δηλαδή μπορούμε να έχουμε ολοκληρωμένη γνώμη και όχι αποσπασματική όπως κάποιοι άλλοι) και θέλουμε σε αυτό το topic να μοιραστούμε τις απόψεις μας γι' αυτήν να ΜΗΝ μπορούμε. Δε θα σας ζητήσω τίποτε άλλο, μόνο να σεβαστείτε τους υπόλοιπους. Εντάξει, είπατε ότι δεν σας αρέσει και μία και δύο και τρεις φορές... φτάνει. Από τη στιγμή που δεν σας κάνει "κλικ" το Παρά 5 (ή δεν το αφήσατε εσείς να σας κάνει "κλικ"...) γιατί ασχολείστε ακόμη με αυτό και με όσους το βλέπουν; Εγώ ξέρω ότι όταν κάτι (σειρά, ταινία, τραγούδι κτλ) δεν μου αρέσει, το προσπερνώ και πάω για άλλα, αφού πρώτα ασκήσω την κριτική μου. Κάτι τέτοιο απέχει όμως πάρα πολύ από την κατάσταση που επικρατεί εδώ όπου η κριτική από γόνιμη και καλοπροαίρετη έχει γίνει κακοπροαίρετη και εμπαθής.

Νεαρές ηλικίες είπε καταρχήν, όχι μωρά.

Και εν πάσει περιπτώση τι πρόβλημα έχετε στην τελική. Στην περίπτωση που κάποιος όντως θάβει άγρια τη σειρά, οκ έχετε δίκιο μέχρι ενός σημείου να πείτε κάτι. Το να αντιδράτε με τέτοιο τρόπο σε ΚΑΘΕ έστω και λίγο αρνητικό σχόλιο καταντάει εκνευριστικό. αντι να κάτσιε και να του κάνεις 15 σειρές κήρυγμα για το αν έχει δικαίωμα να το σχολιάζει και να το βλέπει, μπορούσες να του απαντήσεις κάτι ουσιαστικό σε αυτό που είπε. Με το σεις και με το σας δηλαδή θα πρέπει να λέμε τη γνώμη μας εδω μέσα μην τυχόν και σας θίξουμε τη σειρά; :mad:

Και για να απαντήσω με τη δική σας λογική, όποιοι δε θέλουν να βλέπουν καθόλου αρνητικά σχόλια, ας πάνε σε καποιο fan site, να προσκυνάνε ανενόχλητοι τον Καπουτζίδη και τη Θεοπούλα...

 

Η αλήθεια είναι ότι δε κατάλαβα πως πέρασε η ώρα στο επεισόδιο. Όταν τελείωσε είχα την αίσθηση ότι έπρεπε να έχει ακόμα ένα τεταρτο.... :rolleyes:

Όντως. Πρώτη φορά που με απορρόφησε τόσο το επεισόδιο σχεδόν από την αρχή μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία ηρεμία!!!!!

Να προτείνω μια λύση για όλους μας????

Λοιπόν

1) σε όσους δεν αρέσουν τα αρνητικά σχόλια που γράφονται για τη σειρά απλά αγνοείστε τα, γιατί πρέπει να απαντάτε????:mad:

2) και σε όσους αρέσουν και θέλουν να απαντάνε σε αρνητικά σχόλια απλά pm στα συγκεκριμένα άτομα.

Και εμένα με ενοχλούν κάποια από τα σχόλια που διαβάζω αλλά απλά δεν τους δίνω σημασία :down:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

re gamwti mou grapste tipota ousiwdes!

eleos pia!

Έχεις δίκιο....Ξεκινάω εγώ

Τι νομίζετε ότι είναι η Αμαλία? Τη Δευτέρα είπε κάτι που δεν θυμάμαι (αν θυμάται κάποιος να το παραθέσει) αλλά μου κίνησε το ενδιαφέρον γιατί ήταν μυστήριο. Εγώ πάντως θα ήθελα να είναι άγγελος, εσείς??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Καμμια πράκτορας μυστικής υπηρεσίας, που προσπαθεί να παγιδεύσει τον υπουργό που κάνει τις δολοφονίες...
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Καμμια πράκτορας μυστικής υπηρεσίας, που προσπαθεί να παγιδεύσει τον υπουργό που κάνει τις δολοφονίες...

Ναι αλλά που ξέρει ότι κρύβεται αυτός πίσω από τους κακούς???

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

ίσως μέσω υποκλοπών της vodafone :)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ίσως μέσω υποκλοπών της vodafone :)

καλό...:lol: :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία ηρεμία!!!!!

Να προτείνω μια λύση για όλους μας????

Λοιπόν

1) σε όσους δεν αρέσουν τα αρνητικά σχόλια που γράφονται για τη σειρά απλά αγνοείστε τα, γιατί πρέπει να απαντάτε????:mad:

2) και σε όσους αρέσουν και θέλουν να απαντάνε σε αρνητικά σχόλια απλά pm στα συγκεκριμένα άτομα.

Και εμένα με ενοχλούν κάποια από τα σχόλια που διαβάζω αλλά απλά δεν τους δίνω σημασία :down:

Κάτι άλλο που μπορεί να γίνει είναι να παραμείνει το thread όπως έχει και για όσους θέλουν να "κράζουν" τη σειρά να φτιάξουν ένα άλλο thread να χαίρονται μόνοι τους και να αφήσουν τους υπόλοιπους.

Εξάλου, μια σείρα είναι, επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που μπορεί να γίνει είναι να παραμείνει το thread όπως έχει και για όσους θέλουν να "κράζουν" τη σειρά να φτιάξουν ένα άλλο thread να χαίρονται μόνοι τους και να αφήσουν τους υπόλοιπους.

Εξάλου, μια σείρα είναι, επιτέλους...

Εδώ λέμε τη γνώμη μας καλή ή κακή, δεν χρειάζεται να ανοιχτεί καινούργιο thread απλά αγνοούμε τα posts που δεν μας αφορούν - αρέσουν - ενδιαφέρουν. Όπως είπες σειρά είναι γιατί να σκοτωνόμαστε???

 

EDIT: Σχετικά με την ερώτηση που έκανα για την Αμαλία βρήκα αυτό http://forum.sto-asanser.com/index.cgi?action=gotopost&board=show&thread=1139868101&post=1139904587

μπείτε και δείτε...:ninja:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Νεαρές ηλικίες είπε καταρχήν, όχι μωρά.

Και εν πάσει περιπτώση τι πρόβλημα έχετε στην τελική. Στην περίπτωση που κάποιος όντως θάβει άγρια τη σειρά, οκ έχετε δίκιο μέχρι ενός σημείου να πείτε κάτι. Το να αντιδράτε με τέτοιο τρόπο σε ΚΑΘΕ έστω και λίγο αρνητικό σχόλιο καταντάει εκνευριστικό. αντι να κάτσιε και να του κάνεις 15 σειρές κήρυγμα για το αν έχει δικαίωμα να το σχολιάζει και να το βλέπει, μπορούσες να του απαντήσεις κάτι ουσιαστικό σε αυτό που είπε. Με το σεις και με το σας δηλαδή θα πρέπει να λέμε τη γνώμη μας εδω μέσα μην τυχόν και σας θίξουμε τη σειρά; :mad:

Και για να απαντήσω με τη δική σας λογική, όποιοι δε θέλουν να βλέπουν καθόλου αρνητικά σχόλια, ας πάνε σε καποιο fan site, να προσκυνάνε ανενόχλητοι τον Καπουτζίδη και τη Θεοπούλα...

 

 

.

 

thanx george.

ΜΕ κάλυψες Π Λ Η Ρ Ω Σ

Ε μα....

:X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αμάν πια μπήκα σήμερα στο topic και μόνο για τη σειρά δε συζητάμε πλέον, προς τι η συζήτηση πια;; Όποιος δεν αρέσκεται στη παρακολούθηση της σειρά ας γράφει ότι θέλει πρέπει να δίνουμε σημασία σε κάθε γραφόμενο;; Έγω έχω πάψει πλέον ,αφήστε το πια, θα γράψουν θα γράψουν θα βαρεθούν αν δε τους δίνει κανένας σημασία και θα σταματήσουν στο τέλος το κράξιμο και δε το λέω με κακία αλλά είναι λίγο κουσαστική αυτή η συνεχής διαμάχη. Σε όποιον αρέσει η σειρά μένει εδώ και συζητά τα τεκταινόμενα δε υπάρχει άλλος λόγος διαμαχών...

Τη Κυριακή το βράδυ στο Πολύ τη Κυριακή ο Γρηγόρης έχει καλεσμένη της πολυαγαπημένη Θεοπούλα μας!!!! Λέτε να μας τραγουδήσει και το sex by Θεοπούλα που είναι και το σουξέ της εποχής;;:p :p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...