Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia agora sa ena bt tis motorola kai otan me kaloun den xtipaei o ixos pou exo orisei, se esas sas simvenei afto?

Ω, ναι! Χτυπάει πάντα ένας εκνευριστικός ήχος και το ίδιο ισχύει και για τα μηνύματα και για τις υπενθυμίσεις (όταν είναι συνδεδεμένο το ακουστικό).:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

R479_G_08.B4.38R ine k i teleutea ( prosekse to 8 prin to R )

 

boris na tin katevasis apo dw , kai efoson ehis to usb kalwdio, k poli kala fortismeno to tilefono sou boris na tin perasis k monos sou, me to motorola RSD light. Hanis ta pada apto tilefono, ektos apta periehomena tis ekswterikis kartas mnimis.

den vgeneis ektos eguiisis.

 

elpizw na sou lithikan oi apories :ninja:

 

:)

Μήπως ξέρει κανείς και τι διορθώνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω καταφέρει να συνδέσω το V3i με το PC με το P2KCommander (και το P2KTools), έχω καταφέρει να περάσω και skins, αλλά όταν κάνω restart και πάω να τα ενεργοποιήσω, ενώ φαίνεται ότι ενεργοποιούνται στην ουσία ενεργοποιούν το default skin Moto. Τι κάνω λάθος;:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ω, ναι! Χτυπάει πάντα ένας εκνευριστικός ήχος και το ίδιο ισχύει και για τα μηνύματα και για τις υπενθυμίσεις (όταν είναι συνδεδεμένο το ακουστικό).:mad:

 

 

afto den diorthonetai me kamia anavathmisi?

Link to comment
Share on other sites

paidia agora sa ena bt tis motorola kai otan me kaloun den xtipaei o ixos pou exo orisei, se esas sas simvenei afto?

Αυτό συμβαίνει γιατί η συσκευή δεν διαθέτει το πρωτόκολλο bluetooth που επιτρέπει την αποστολή στερεοφωνικού ήχου στο ακουστικό bluetooth. Αν δοκιμάσεις να χρησιμοποιήσεις ήχο σε μορφή amr (πχ να ηχογραφήσεις κάτι με το κινητό) τότε το και κινητό θα χτυπαέι μ΄αυτο τον ήχο και θα το ακούς στο ακουστικό σου. Δεν είναι θέμα προβληματικού λογισμικού. Συσκευές όπως το V3x και το Ε1070 δεν έχουν το "πρόβλημα" γιατί υποστηρίζουν το συγκεκριμένο πρωτόκολλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί η συσκευή δεν διαθέτει το πρωτόκολλο bluetooth που επιτρέπει την αποστολή στερεοφωνικού ήχου στο ακουστικό bluetooth. Αν δοκιμάσεις να χρησιμοποιήσεις ήχο σε μορφή amr (πχ να ηχογραφήσεις κάτι με το κινητό) τότε το και κινητό θα χτυπαέι μ΄αυτο τον ήχο και θα το ακούς στο ακουστικό σου. Δεν είναι θέμα προβληματικού λογισμικού. Συσκευές όπως το V3x και το Ε1070 το υποστηρίζουν

 

sto v3i omos nomizo den pernei san ixografimenous tous ixous se ixous kliseis

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί η συσκευή δεν διαθέτει το πρωτόκολλο bluetooth που επιτρέπει την αποστολή στερεοφωνικού ήχου στο ακουστικό bluetooth. Αν δοκιμάσεις να χρησιμοποιήσεις ήχο σε μορφή amr (πχ να ηχογραφήσεις κάτι με το κινητό) τότε το και κινητό θα χτυπαέι μ΄αυτο τον ήχο και θα το ακούς στο ακουστικό σου. Δεν είναι θέμα προβληματικού λογισμικού. Συσκευές όπως το V3x και το Ε1070 δεν έχουν το "πρόβλημα" γιατί υποστηρίζουν το συγκεκριμένο πρωτόκολλο.

Αμ δε...! Το δοκίμασα και δεν πέτυχε.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τότε λύση.

Το ξέρω από το Ε398 που έχω, το ίδιο πρόβλήμα έχει και αυτό.

Το Ε1070 που πήρα πριν λίγο καιρό δεν το έχει και μπορείς να ακούσεις μουσική μέσω ακουστικών Bluetooth

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

R479_G_08.B4.38R ine k i teleutea ( prosekse to 8 prin to R )

 

boris na tin katevasis apo dw , kai efoson ehis to usb kalwdio, k poli kala fortismeno to tilefono sou boris na tin perasis k monos sou, me to motorola RSD light. Hanis ta pada apto tilefono, ektos apta periehomena tis ekswterikis kartas mnimis.

den vgeneis ektos eguiisis.

 

elpizw na sou lithikan oi apories :ninja:

 

:)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Επειδή έχω macintosh δεν μπορώ να την περάσω από τον υπολογιστή μου και γι' αυτό ρωτούσα ποια έχει η εδώ αντιπροσωπία. Εκνευριστικό το ότι χάνονται τα πάντα.... Αξίζει να την κατεβάσω; Διορθώνει ή προσθέτει κάτι σημαντικό;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ένα v3i και σαν κάτοχος μέχρι τώρα κινητών Sony μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες (για να το πω κομψά και να μην εκφραστώ ελεύθερα για την hellmoto...) Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει:

1. Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι τι στο διάολο χρειάζεται η δυνατότητα πολυφωνικών ringtones και mp3 αν δεν μπορείς να τα ακούς σαν ήχους κλήσης όταν έχεις bluetooth! Δηλαδή ή ξεχνάς το μπλε δόντι ή ακούς τους ήχους που θέλεις αν κατάλαβα από τις απαντήσεις παραπάνω...

2. Υπάρχει τρόπος να ρυθμιστεί το ξυπνητήρι να χτυπάει τις καθημερινές συγκεκριμένη ώρα ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται κάθε μέρα να το κάνω ενεργοποίηση; (είναι πολύ εξελιγμένη δυνατότητα φαίνεται και δεν μπόρεσαν ακόμη να βρουν πως γίνεται...εκτός αν γίνεται και δεν το βρήκα ακόμη μετά από 10 ώρες ψάξιμο...)

3. Πως στο !@#$% γίνεται να εμφανίζονται τα τηλέφωνα ανά επαφή και όχι κάθε τηλέφωνο και διαφορετικό όνομα; Μετέφερα τις επαφές από sony t610 όπου σε κάθε επαφή είχε π.χ. 3 τηλέφωνα και το μοτο ως δια μαγείας έκανε 3 διαφορετικά αρχεία για το κάθε τηλέφωνο. Προσπάθησα με την επιλογή "πρωτεύων αριθμός" αλλά δεν αλλάζει κάτι. Παρατήρησα όμως ότι μεταφέρει κανονικά οποιαδήποτε επαφή είναι γραμμένη στα αγγλικά...τι μπορεί να παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ένα v3i και σαν κάτοχος μέχρι τώρα κινητών Sony μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες (για να το πω κομψά και να μην εκφραστώ ελεύθερα για την hellmoto...) Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει:

 

 

1. Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι τι στο διάολο χρειάζεται η δυνατότητα πολυφωνικών ringtones και mp3 αν δεν μπορείς να τα ακούς σαν ήχους κλήσης όταν έχεις bluetooth! Δηλαδή ή ξεχνάς το μπλε δόντι ή ακούς τους ήχους που θέλεις αν κατάλαβα από τις απαντήσεις παραπάνω...

 

Αν μεταφέρεις τους ήχους που θες στη μνήμη του τηλεφώνου θα δείς οτι μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις ως ήχους κλήσης :lol:

 

 

2. Υπάρχει τρόπος να ρυθμιστεί το ξυπνητήρι να χτυπάει τις καθημερινές συγκεκριμένη ώρα ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται κάθε μέρα να το κάνω ενεργοποίηση; (είναι πολύ εξελιγμένη δυνατότητα φαίνεται και δεν μπόρεσαν ακόμη να βρουν πως γίνεται...εκτός αν γίνεται και δεν το βρήκα ακόμη μετά από 10 ώρες ψάξιμο...)

 

ΤΟ ξυπνητήρι δεν μπορείς να το κάνεις να γίνεται καθημερινό. Αυτό που μπορείς όμως είναι να κάνεις στο ημερολόγιο μια καθημερινή υπενθύμιση :cool:

 

3. Πως στο !@#$% γίνεται να εμφανίζονται τα τηλέφωνα ανά επαφή και όχι κάθε τηλέφωνο και διαφορετικό όνομα; Μετέφερα τις επαφές από sony t610 όπου σε κάθε επαφή είχε π.χ. 3 τηλέφωνα και το μοτο ως δια μαγείας έκανε 3 διαφορετικά αρχεία για το κάθε τηλέφωνο. Προσπάθησα με την επιλογή "πρωτεύων αριθμός" αλλά δεν αλλάζει κάτι. Παρατήρησα όμως ότι μεταφέρει κανονικά οποιαδήποτε επαφή είναι γραμμένη στα αγγλικά...τι μπορεί να παίζει;

 

Αυτό δυστηχώς δεν γίνεται αλλά θέμα συνήθειας είναι. Και εμένα μου κακοφάνηκε στην αρχή αλλά μετά το συνήθισα και εδώ που τα λέμε δεν ενοχλεί και σε κάτι εκτός του γεγονότος οτι η κατάλογος έγινε πολύ πιο μακροσκελής με αποτέλεσμα να είναι πιο δύσκολη η προσπελασή του! :X

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Φίλε digilef ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά :

1. Οι ήχοι είναι όλοι αποθηκευμένοι στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα σιμ , αλλά όταν επιλέγω να συνδέσω το βτ τότε χάνονται οι ρυθμίσεις και ακούγεται ένας μονότονος ήχος σαν ήχος κλήσης. Οταν κλείσω το βτ επανέρχονται πάλι οι ρυθμίσεις μου. Αναφέρθηκε και πιο πάνω από άλλο φίλο.

Υπάρχει άλλος τρόπος ;

2. Για το organizer δεν το είχα σκεφτεί όντως. Υπάρχει όμως επιλογή για αυτόματη επανάληψή ή θα πρέπει π.χ. να γράφω 25 συναντήσεις π.χ. στην αρχή κάθε μήνα ;

3. Τελικά γίνεται! Διάβασα όλα τα άρθρα από την αρχή και βρήκα μία απάντηση του φίλου solaris και έκανα. Πάντως εξακολουθεί να μην είναι τόσο φιλικό σαν ευρετήριο π.χ. το 2ο, 3ο τηλέφωνο εμφανίζονται αν πατήσεις το βελάκι προς τα κάτω, ενώ π.χ. στα σονυ έβλεπες καθαρά σε μια οθόνη ότι έχεις 3 τηλέφωνα και επέλεγες όποιο ήθελες. Εδώ θα πρέπει να πατήσεις το βελάκι χωρίς να ξέρεις αν υπάρχει 2ο τηλέφωνο, αν υπάρχει θα το δεις, αν όχι μεταφέρεσαι στην επόμενη επαφή.

Ποιο σπαστικό από όλα είναι το πρόβλημα με τον ήχο κλήσης γιατί θέλω να χρησιμοποιώ βτ όλη μέρα, οπότε στην ουσία δεν έχω δυνατότητα ringtones.

(ξαναθυμήθηκα πως ήταν τα κινητά το 1996...)

 

Κάτι άλλο πάντως που ξενίζει άσχετα με τα παραπάνω είναι ότι δεν υπάρχει αναλυτικό εγχειρίδιο για κάθε δυνατότητα του τηλεφώνου. Στο βιβλιαράκι που δίνουν εξηγούν πέντε πράγματα και αυτό είναι όλο. Αν θέλεις να το ψάξεις λίγο παραπάνω θα σε φάει η μαρμάγκα (καλά που είναι και αυτό το φόρουμ εδώ...)

 

Κάτι τελευταίο : ξέρει κανείς πως γίνεται η ηχογράφηση μιας κλήσης ; Ποιο κουμπί πατάμε κατά τη διάρκεια της κλήσης ; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δυστηχώς δεν γίνεται αλλά θέμα συνήθειας είναι. Και εμένα μου κακοφάνηκε στην αρχή αλλά μετά το συνήθισα και εδώ που τα λέμε δεν ενοχλεί και σε κάτι εκτός του γεγονότος οτι η κατάλογος έγινε πολύ πιο μακροσκελής με αποτέλεσμα να είναι πιο δύσκολη η προσπελασή του! :X

Πρεπει να το ξεσυνηθισεις γιατι γινεται...

Ρυθμισεις Τηλεφωνικου Καταλογου-Προβολη-Πρωτευοντες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και πάλι θα σου εμφανίζονται οι επαφές ξεχωριστά, το κλειδί για να τις μαζεψεις όλες σε μια, είναι πατώντας πλάγιο βελάκι διαδοχικά και να βλέπεις μόνο αυτή που θες, εφόσον προφανώς θα βαριέσαι όπως όλοι να ορίσεις πρωτεύων αριθμό για κάθε μια ώστε αυτό να γίνει από μόνο του.... Μην τρομάζεις διάβασε προσεκτικά αυτό που γράφω και θα δεις οτι δεν είναι τόσο δύσχρηστο :cool:

Με το bluetooth είναι διαπιστωμένο από τα υπόλοιπα παιδιά και στο δικό μας forum του V3, οτι δεν γίνεται τίποτα και δεν έχει να κάνει με το που έχεις αποθηκευμένους τους ήχους όπως με τα ringtones χωρίς το btooth. Για σας που το χρειάζεστε είναι ανοησία, έχεις δίκιο.. :X

Το βιβλιαράκι είναι όντως για πέταμα - ελεεινό και τρισάθλιο σε δομή και περιεχόμενο. Πριν το πετάξεις θα δεις οτι υπάρχει ειδικό πλήκτρο για την ηχογράφηση, που το κρατάς δυστυχώς πατημένο όλη την ώρα - δύσχρηστο I know...:O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τρελαίνεστε κάθε φορά που δε βρίσκετε "καρμπόν" τις ίδιες δυνατότητες σε κινητά διαφορετικών εταιρειών. Αν ψάξετε στο 90% των περιπτώσεων λύση υπάρχει. Αυτό που έγραψε ο dbal για τον τηλεφωνικό κατάλογο είναι ότι πιο εύχρηστο υπάρχει κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα. Το Bluetooth όντως ανήκει στο 10%. Και ναι είναι εκνευριστικό, αν το αναφέρουμε όλοι όταν πάμε τα κινητά για αναβάθμιση ενδεχομένως να το αλλάξουν. Σε νεότερες συσκευές δεν υπάρχει το πρόβλήμα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

New RAZR Canary

 

http://www.mobile-review.com/uploads/vzdmix.jpg

 

http://www.newmobile.nl/eur/en/news.php?news_id=b6ce85

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το παρακανανε με τα ν3...σε λιγο ουτε αυτοι δν θα ξερουν ποσα εχουν βγαλει:p
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση (αν γνωρίζει κάποιος) : Η κάμερα είναι 1.3 μεγαπίξελ, αλλά το βίντεο που τραβάει είναι πάρα πολύ μικρό (βλέπεται μόνο στην οθόνη του κινητού δηλαδή - αν το δεις σε οθόνη υπολογιστή (και το μεγενθύνεις έστω και λίγο είναι πολύ κακής ποιότητας. Είναι λογικό από μια κάμερα 1.3 μπ ?

Επίσης : Τα βίντεο που παίζει είναι μόνο 3gp ?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάτι μου τη σπάει στο V3i είναι η αποστολή sms. Γράφεις το μήνυμα, μετά σε πετάει στη λίστα με τα ονόματα και αφού κάνεις επιλογή κλικάρεις αυθόρμητα αποστολή και το μήνυμα φεύγει. Άντε να θυμηθείς εκείνη τη στιγμή ότι δεν έχεις βάλει αναφορά. :O Ίσως βέβαια να είμαι συνηθισμένος και από το παλαιότερο V3 που μετά την επιλογή του τηλεφώνου από τη λίστα σε πετούσε στην παρακάτω οθόνη.

 

http://img185.imageshack.us/img185/2589/img17993ae.th.jpg

 

Αλήθεια κάποιος τρόπος για να τη βλέπουμε και το V3i υπάρχει. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που εγώ δεν είδα;

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...