Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την τελευταία έκδοση λογισμικού, μόνο που αυτό το Monster Pack είναι γερμανικό και οι Web συνδέσεις είναι γεμάτες με γερμανικές ρυθμίσεις. Το προηγούμενο Monster Pack που είχα δεν είχε καθόλου προαποθηκεύμενες web συνδέσεις και είχε VST commands στα Γερμανικά, στα Αγγλικά και στα Γαλλικά, ενώ αυτό έχει μόνο στα Γερμανικά.... Είναι όντως ταχύτερο. Για να δούμε....
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

grigoro k stable kai apo mena ews twra... 2h mera apo flash,meta apo full fortisi k pali dihni full. lete na egine kana thavma k na veltiosan ti diahirisi energias? ine prwi akwma omws gia na doume :P
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Από εχθές έχω το V3i και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.:)

Υπάρχει ομως ένα προβληματάκι που δε ξέρω αν οφείλετε σε δική μου πατατιά :O ή πρόβλημα του συγκεκριμένου τηλεφώνου :( :

 

Ξαφνικά (???) χάλασε η ρύθμιση της Ωρας & Ημερομηνίας.

tην αλλάζω με την σωστή και να βάζει ότι γουστάρει :wacko:

Κάποια στιγμή φτιάχνει και λέω εντάξει τυχαίο ήταν.

Μετά από κάποια στιγμή το ξανακοιτάω : πάλι τα ίδια ;) ,

Μαλιστα μετα την φόρτιση και κλειστό όλο το βράδυ,

το πρωί μου ξαναζητούσε να κάνω ρύθμιση ώρας .....

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ????

H E L P !!!

Link to comment
Share on other sites

Nέο Firmware

 

R479_G_08.B4.85R

bomber μια και ειμαι και εγω καπως καινουργιος βλεπω 6 εκδοσεις στη σελιδα που μας δειχνης.πως τα παιρναμε στο κινητο και αν πρεπει να τα περασουμε ολα? το κινητο μου συνεργαζεται τελεια με το pc μου και δεν εχω κανενα προβλημα.ευχαριστω:confused:

Link to comment
Share on other sites

bomber μια και ειμαι και εγω καπως καινουργιος βλεπω 6 εκδοσεις στη σελιδα που μας δειχνης.πως τα παιρναμε στο κινητο και αν πρεπει να τα περασουμε ολα? το κινητο μου συνεργαζεται τελεια με το pc μου και δεν εχω κανενα προβλημα.ευχαριστω:confused:

Bαλε αυτο που δεν πειραζει τις γλωσσες σου ουτε τιποτα αλλο!

 

Reflash_mlp_mdrm

 

R479_G_08.B4.85R_reflash_mlp_mdrm_MOTOX.shx

Bootloader: BOOT0A40

[8.58 MB]

[uploaded.May.03.06]

Download: http://www.planetmotox.net/razr_v3i/reflash_mlp.php

Link to comment
Share on other sites

Bαλε αυτο που δεν πειραζει τις γλωσσες σου ουτε τιποτα αλλο!

 

Reflash_mlp_mdrm

 

R479_G_08.B4.85R_reflash_mlp_mdrm_MOTOX.shx

Bootloader: BOOT0A40

[8.58 MB]

[uploaded.May.03.06]

Download: http://www.planetmotox.net/razr_v3i/reflash_mlp.php

 

many thanks bomber21:up:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φορουμ!:)

Έχω κι έγω το V3i εδώ και 2 βδομάδες περίπου κι όλα μια χαρά!!Είμαι πολύ ευχαριστημένος!!:p

Μια-δυο ερωτησούλες μόνο :

1. Δεν έχω καταφέρει αυτό με τους πρωτεύοντες αριθμούς......:blink:

Στις Ρυθμίσεις ευρετηρίου σε ποια επιλογή πας μετά?Γιατι εμένα στο Προβολή κατά έχει μόνο 2 επιλογές -->Λίστα και Εικόνα .Δεν έχει Πρωτεύοντες αριθμους!

 

2. Αντέγραψα τα τηλ από τη sim στο V3i και τώρα μου εμφανίζει και τα τηλ που είναι αποθ/να στη sim και στο τηλ,δηλ όλες τις επαφές επι 2...υπάρχει καμια ρύθμιση να εμφανίζει μόνο τη μία επιλογή (μόνο του τηλ ή μόνο της sim) ή θα πρέπει να σβήσω τις επαφές από τη sim?

 

3. Μια και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το V3i αξίζει να ασχοληθώ με το να του περάσω αναβαθμίσεις?Και αν ναι μπορεί κάποιος να μου προτείνει ποιες ακριβώς?

 

και μια παράκληση....μια και δεν έχω πολυασχοληθει με τις εξελίξεις στα κιν (είχα να πάρω κιν γύρω στα 5 χρόνια :cry: ) μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακρίβως είναι όλα αυτά τα monster packs,reflash κλπ και τι ακριβώς κάνουν?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φορουμ!:)

Έχω κι έγω το V3i εδώ και 2 βδομάδες περίπου κι όλα μια χαρά!!Είμαι πολύ ευχαριστημένος!!:p

Μια-δυο ερωτησούλες μόνο :

1. Δεν έχω καταφέρει αυτό με τους πρωτεύοντες αριθμούς......:blink:

Στις Ρυθμίσεις ευρετηρίου σε ποια επιλογή πας μετά?Γιατι εμένα στο Προβολή κατά έχει μόνο 2 επιλογές -->Λίστα και Εικόνα .Δεν έχει Πρωτεύοντες αριθμους!

 

2. Αντέγραψα τα τηλ από τη sim στο V3i και τώρα μου εμφανίζει και τα τηλ που είναι αποθ/να στη sim και στο τηλ,δηλ όλες τις επαφές επι 2...υπάρχει καμια ρύθμιση να εμφανίζει μόνο τη μία επιλογή (μόνο του τηλ ή μόνο της sim) ή θα πρέπει να σβήσω τις επαφές από τη sim?

 

3. Μια και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το V3i αξίζει να ασχοληθώ με το να του περάσω αναβαθμίσεις?Και αν ναι μπορεί κάποιος να μου προτείνει ποιες ακριβώς?

 

και μια παράκληση....μια και δεν έχω πολυασχοληθει με τις εξελίξεις στα κιν (είχα να πάρω κιν γύρω στα 5 χρόνια :cry: ) μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακρίβως είναι όλα αυτά τα monster packs,reflash κλπ και τι ακριβώς κάνουν?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!:)

1.Για να λειτουργησει αυτο,πρεπει οι αριθμοι να ειναι στο τηλεφωνο και oχι στη sim.

Rυθμισεις Ευρετηριου-Εμφανιση-Πρωτευουσες επαφες

3.Αν εισαι τελειως ευχαριστημενος απο το κινητο σου και δεν εχεις το μικροβιο του ''πειραγματος'' (με flash εκτος των αναβαθμισεων μπορεις να αλλαξεις εικονιδια,sms animations κτλ),τοτε δε βλεπω το λογο !

 

Μonsterpack:Flash και Flex μαζι!Flash ειναι το software και flex ολες οι αλλες ρυθμισεις κτλ του τηλεφωνου.

 

Flash:Μονο το software.

Flex:Mονο οι ρυθμισεις κτλ του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ bomber21!:)

Για το 2 δεν ξερουμε τίποτα ε?Μου φαίνεται λίγο κουλό να μην ρυθμίζεται αυτο!:rolleyes:

Μάλλον με βλέπω να διαγράφω τις επαφές απο τη sim!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να διαγράψω το αρχείο που έχει προαποθηκευμένες τις συνδέσεις δικτύου;;;; για τον Browser;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia tha ithela na kano mia erotisi sxetika me to kin tis kopelas mou!

erotisi:katarxas exei to motorola v3 razr!:!: kai tha ithela na mou lisete tin eksis aporia!otan vazeis ena ixo na xtipaei se mia sigekeimeni epafi,giati xtipaei stin sigekrimenni epafi kai san minima o idios ixos?:blink:

 

 

 

euxaristo prokatavolika gia tis apantiseis sas!!!:O

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia tha ithela na kano mia erotisi sxetika me to kin tis kopelas mou!

erotisi:katarxas exei to motorola v3 razr!:!: kai tha ithela na mou lisete tin eksis aporia!otan vazeis ena ixo na xtipaei se mia sigekeimeni epafi,giati xtipaei stin sigekrimenni epafi kai san minima o idios ixos?:blink:

 

 

 

euxaristo prokatavolika gia tis apantiseis sas!!!:O

Eιναι φυσιολογικο δυστυχως.Ετσι συμβαινει. :O

Link to comment
Share on other sites

2 κολλήματα και reset μόνο του μέσα σε 2 ώρες με την οθόνη επί 2λεπτο να αναβοσβήνει μόνο της. :mad: Σώζω τα τηλέφωνα και το στέλνω πίσω. Το έκανε όταν ας πούμε έστελνα μήνυμα ή τραβούσα φωτογραφία και με έπαιρνε κάποιος τηλέφωνο. Εμ κάνει μόνο 5 πράγματα, εμ κολάει κιόλας. Θα γυρίσω στο απλό V3 μου φαίνεται. :cool:
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΗΣ "ΩΡΑΣ"

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ !!! :mad: :mad:

 

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΟΘΟΝΗ ΠΛΗΝ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ. :mad: :mad: :mad:

 

ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ..."ΦΟΡΤΩΝΩ" :angry:

 

ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ.....SERVICE ??? :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΤΗΣ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΗΣ "ΩΡΑΣ"

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ !!! :mad: :mad:

 

Εμένα έχει επίσης πλάκα όταν ανοίγω το πορτάκι που για 2-3 δευτερόλεπτα για ώρα έχει κρατήσει την ώρα από την τελευταία φορά που άνοιξα το πορτάκι. Φαντάσου το πρωί κατά τις 9 να ανοίγω το πορτάκι και βλέπω ώρα 1:17 στην αρχή! :lol:

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Φιλε alfista αυτο γινεται και στο απλο V3 δεν φταιει το i. Ειναι πολυ χαζο δεν λεω αλλα τι να κανουμε το αγαπαμε και με τα ελλατωματα του!

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ

 

......ΔΕ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΣΤΟ SERVICE ???:blink:

 

ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ SERVICE ΤΗΣ ΜΟΤΟ,

( Λεωφόρος Βάρης-Κορωπίου 34 )

Link to comment
Share on other sites

Φιλε alfista αυτο γινεται και στο απλο V3 δεν φταιει το i. Ειναι πολυ χαζο δεν λεω αλλα τι να κανουμε το αγαπαμε και με τα ελλατωματα του!

 

Εμένα το V3 μου (που το έχω ακόμα) δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Φιλε alfista αυτο γινεται και στο απλο V3 δεν φταιει το i. Ειναι πολυ χαζο δεν λεω αλλα τι να κανουμε το αγαπαμε και με τα ελλατωματα του!

Μάλλον θα είναι θέμα S/W version. Στο δικό μου απλό V3 δεν χάνεται η ώρα, αλίμονο! Θα τα είχα πάρει γιατί! Δεν μιλάμε για ένα απλό "ελλατωματάκι" του τύπου "πρέπει να βάζεις χειροκίνητη αναφορά"! Αν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, γρήγορα στο service!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας alfista? Σε εμενα το κανει απο την μερα που το πηρα! (Νοεμβριο) Ηey_Now δεν εχω προβλημα με την ωρα απλα μου κανει αυτο που λεει ο alfista στο post του. Καθε φορα που ανοιγω το πορτακι για ενα δευτερολεπτο "μενει" στην τελευταια φορα που το ειχα ανοιξει και γραφει εκεινη την ωρα και αμεσως μετα ολα καλα! Και γενικα ευτυχως το τηλεφωνακι δεν μου εχει βγαλει κανενα κολλημα η προβλημα.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Με το V3 δεν έχω κανένα πρόβλημα και δεν κολλάει πουθενά, όπως επίσης και με το E1000. Στο V620 όμως έχω παρατηρήσει ένα κολληματάκι όταν πάω να σβήσω κάποιο αρχείο, ήχο κλήσης ή φωτογραφία. Εκεί κολλάει στο "deleted". Αν πατήσω το κόκκινο πλήκτρο επιστρέφει στην αρχική οθόνη κι όλα καλά. Πρέπει να το πάω καμιά βολτίτσα στο service, αλλά επειδή δεν είναι κάτι τραγικό, το έχω αφήσει. Υποθέτω θα διορθώνεται με αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...