Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι ανάλλογο... Κι όχι και με τόσο προσεκτική χρήση ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...

Σε μένα έχει ξεθωριάσει λίγο, αλλά αυτό δεν εξαρτάται από τη χρήση της κάμερας;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να τίθεται θέμα εγγύησης...Πάντως το δικό μου είναι μια χαρά και δεν το έχω καν σε θήκη. Το κινητό το έχω κάνα 6μηνο...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει ξεθωριάσει...:( και θέλω να το κάνω αλλαγή του κουμπιού αυτού, όπως και των κουμπιών του πληκτρολογίου...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει ξεθωριάσει...:( και θέλω να το κάνω αλλαγή του κουμπιού αυτού, όπως και των κουμπιών του πληκτρολογίου...

Τι σου παρουσίασε το πληκτρολόγιο φίλε μου;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τι σου παρουσίασε το πληκτρολόγιο φίλε μου;

 

Έχει αρχίσει να χάνει το χρώμα του...:( κι επειδή θέλω να το κρατήσω για πολύ καιρό ακόμα, θέλω να κάνω κάποιες μικρές αλλάγές...

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα:

Από τότε που πήρα το W800 έχει την έκδοση R1K001 και camera version 4.4. Το περίεργο είναι ότι το πήρα από το e-shop πέρυσι Σεπτέμβριο και όταν το έψαξα στο μενού είδα ότι στα επιλεγόμενα δίκτυα είχε κάτι ξένα δίκτυα. Είχα υποψιαστεί ότι το κινητό ήταν παραεισαγωγή από Γερμανία. Χθες αποφάσισα μετά από ένα έτος να του κάνω μία αναβάθμιση για να δω τι βελτίωση θα έχω. Κατεβάζω τα προγράμματα και drivers από το site της Sony Ericsson το ελληνικό. Κάνω τα βήματα που μου λέει.(αν και η SE δεν γράφει ότι πρέπει να κρατάμε το "c" για 20" πριν συνδεθεί με το USB με αποτέλεσμα προς στιγμή να μην προχωράει η αναβάθμιση). Αφού, τα κάνω αυτά μου λέει το πρόγραμμα ότι κοιτάζει στο δίκτυο για ενημερωμένες εκδόσεις και στο τέλος λέει σε μήνυμα ότι έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση:!: :!: :!:

Ερωτήσεις:

1) Πώς είναι δυνατόν την έκδοση του περασμένου έτους να τη βλέπει ως τελευταία;

2) Μήπως φταίει ότι το τηλέφωνο μάλλον ήταν παραεισαγωγής;

3) Επειδή χρησιμοποιώ adsl router υπάρχει περίπτωση το ενσωματωμένο firewall να το εμποδίζει να επικοινωνήσει με το server?

4) Αν ναι υπάρχουν κάποια ports που πρέπει να ανοίξω ή πρέπει να γυρίσω το router από PPoA σε Bridged?

5) Σκέφτομαι να πάω σε Service Point θα χρειαστεί πολλή ώρα και κάποια καλή δικαιολογία εκτός από την απόδειξη που έχω για να μου κάνουν δωρεάν την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα:

1) Πώς είναι δυνατόν την έκδοση του περασμένου έτους να τη βλέπει ως τελευταία;

2) Μήπως φταίει ότι το τηλέφωνο μάλλον ήταν παραεισαγωγής;

3) Επειδή χρησιμοποιώ adsl router υπάρχει περίπτωση το ενσωματωμένο firewall να το εμποδίζει να επικοινωνήσει με το server?

4) Αν ναι υπάρχουν κάποια ports που πρέπει να ανοίξω ή πρέπει να γυρίσω το router από PPoA σε Bridged?

5) Σκέφτομαι να πάω σε Service Point θα χρειαστεί πολλή ώρα και κάποια καλή δικαιολογία εκτός από την απόδειξη που έχω για να μου κάνουν δωρεάν την αναβάθμιση;

 

1 Θα πρέπει να ξαναδοκιμάσεις. 1-2 φορές ακόμα για να βεβαιωθείς. Το μήνυμα της τελευταίας έκδοσης το βγάζει συχνά χωρίς λόγο.

2. Δεν νομίζω. Τι σημασία έχει;

3. Από την στιγμή που προχώρησε η διαδικασία τίποτα δεν εμπόδισε την επικοινωνία.

4. Το ίδιο με το 3.

5. Είσαι μέσα στην εγγύηση άρα δεν χρειάζεσαι τίποτα. Πες το κλασικό. Κολλάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να χάνει το χρώμα του...:( κι επειδή θέλω να το κρατήσω για πολύ καιρό ακόμα, θέλω να κάνω κάποιες μικρές αλλάγές...

 

επειδη ολα αυτα μας φαινονται λιγο περιεργα γιατι δν τα εχει αντιμετωπισει κανενας απο εμας πριν (οχι δν σε αποκαλω ψευτη) μηπως επεσε στο κιν σ πανω καμια χλωρινη καμια βενζινη κανα τετοιο χημικο εμπας περιπτωση κ ξεβαψε ?:worry: παντως αφου λες οτι θες να το κρατησεις για πολυ καιρο ακομα ( οπως κ πολλοι απο μας εχουμε παθει ψυχωση με το συγκεκριμενο κιν) σ προτεινω να πας σε ενα sony ericsson center να σ το αλλαξουν (δν γνωριζω αν καλυπτεται το συγκεκριμενο απο εγγυηση ) κ μετα να το προσεξεις σαν τα ματια σ γιατι ειναι λιγο ευπαθες..... καλη τυχη παντως

Link to comment
Share on other sites

επειδη ολα αυτα μας φαινονται λιγο περιεργα γιατι δν τα εχει αντιμετωπισει κανενας απο εμας πριν (οχι δν σε αποκαλω ψευτη) μηπως επεσε στο κιν σ πανω καμια χλωρινη καμια βενζινη κανα τετοιο χημικο εμπας περιπτωση κ ξεβαψε ?:worry: παντως αφου λες οτι θες να το κρατησεις για πολυ καιρο ακομα ( οπως κ πολλοι απο μας εχουμε παθει ψυχωση με το συγκεκριμενο κιν) σ προτεινω να πας σε ενα sony ericsson center να σ το αλλαξουν (δν γνωριζω αν καλυπτεται το συγκεκριμενο απο εγγυηση ) κ μετα να το προσεξεις σαν τα ματια σ γιατι ειναι λιγο ευπαθες..... καλη τυχη παντως

 

Δεν πρέπει να το καλύπτει η εγγύηση αυτό:( Δεν έχει πέσει τίποτα από αυτά που προ-ανάφερες πριν... επειδή χρησιμοποιήτε πολλή το κομπί της επιλογής κα το κουμπί "πίσω" έχει αρχίσει να χάνει σιγά σιγά το χρώμα του... όπως και τα άλλα του πλήκτρα ( 1,2,3...)

Link to comment
Share on other sites

1 Θα πρέπει να ξαναδοκιμάσεις. 1-2 φορές ακόμα για να βεβαιωθείς. Το μήνυμα της τελευταίας έκδοσης το βγάζει συχνά χωρίς λόγο.

Το έχω κάνει 6-7 φορές και πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να το καλύπτει η εγγύηση αυτό:( Δεν έχει πέσει τίποτα από αυτά που προ-ανάφερες πριν... επειδή χρησιμοποιήτε πολλή το κομπί της επιλογής κα το κουμπί "πίσω" έχει αρχίσει να χάνει σιγά σιγά το χρώμα του... όπως και τα άλλα του πλήκτρα ( 1,2,3...)

 

to koubi tis epilogis k to pisw einai asimenia , exasan k auta xrwma ?

k to exeis 2 mines ?

egw me treli xrisi enos xronou (se 6 meres ginetai enos xronou) dn exoun pa8ei tpt auta ta koumpia mono tin kameras to allaksa epeidi to ipie alla k pali to xrwma exei meinei dn 3erw mporei na epeses se periergo kin...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει 6-7 φορές και πάλι τα ίδια.

 

Δεν ξέρω τι να σου πω. Μάλλον θα πρέπει να κάνεις μια βόλτα από κάποιο service point.

Απο περιέργεια. Ποιά έκδοση έχεις;

Link to comment
Share on other sites

k to exeis 2 mines ?

 

Δεν είπα πως το έχω 2 μήνες... Σε ένα μηνα περίπου, θα κλίσει κι εμένα χρόνο. Πόσο πλήρωσες για την αλλαγή του κουμπιού της κάμερας?

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια. Ποιά έκδοση έχεις;

 

R1K001 και camera version 4.4. Από όσο θυμάμαι η Sony Ericsson δεν το είχε φέρει ποτέ στην Ελλάδα με αυτή την έκδοση αλλά με μεταγενέστερη.

Link to comment
Share on other sites

R1K001 και camera version 4.4.

Πραγματικά. Η R1K001 ήταν η πρώτη ανεπίσημη έκδοση firmware του W800.

Τελικά ίσως αυτό να είναι το πρόβλημα. Το service δεν το γλυτώνεις απ' ότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πως το έχω 2 μήνες... Σε ένα μηνα περίπου, θα κλίσει κι εμένα χρόνο. Πόσο πλήρωσες για την αλλαγή του κουμπιού της κάμερας?

 

soru gia to 2 mines etsi nomiza , poios s eipe oti plirwsa ??? mesa stin egguisi tous to edwsa me tin apodei3i eipan 8a kanoun anaba8misi (oxi logismikou) meta apo 3 bdomades parakalw perasa apo to katastima p m eixan pei oti 8a m tilefwnousan k tous lew ti egine ela m leei p eisai to exoume etoimo edw k mia bdomada k oi alutes oute til dn piran k san na min ftanoun ola auta m espasan to tzamaki gyro apo tin o8oni..... katalabes ??

Link to comment
Share on other sites

soru gia to 2 mines etsi nomiza , poios s eipe oti plirwsa ??? mesa stin egguisi tous to edwsa me tin apodei3i eipan 8a kanoun anaba8misi (oxi logismikou) meta apo 3 bdomades parakalw perasa apo to katastima p m eixan pei oti 8a m tilefwnousan k tous lew ti egine ela m leei p eisai to exoume etoimo edw k mia bdomada k oi alutes oute til dn piran k san na min ftanoun ola auta m espasan to tzamaki gyro apo tin o8oni..... katalabes ??

 

Εγώ εδώ που είμαι αναγκαστικά πληρώνω...:mad:

Link to comment
Share on other sites

giati plirwneis ??? apodei3i dn exeis ? ase k to allo m eipan oti exei mono 1 xrono egguisi k oxi 2 para mono i vodafone dinei 2 xronia ...........

 

30€ κάνει η αναβάθμιση, σε εξουσιοδοτιμένο κέντρο SE... Δεν θέλω να πάω να ρωτήσω πόσο κάνει ένα σετ με κουμπιά...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία αφελή ερώτηση?

Ποια είναι τα δεξιά και αριστερά πλήκτρα στο W800? Θέλω να δω ποια έκδοση λογισμικού έχω

george
Link to comment
Share on other sites

30€ κάνει η αναβάθμιση, σε εξουσιοδοτιμένο κέντρο SE... Δεν θέλω να πάω να ρωτήσω πόσο κάνει ένα σετ με κουμπιά...

Εάν τους πεις ότι έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα (το οποίο είναι γνωστό πως διορθώνεται με την τελευταία αναβάθμιση), τότε δε σε χρεώνουν... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

giati plirwneis ??? apodei3i dn exeis ? ase k to allo m eipan oti exei mono 1 xrono egguisi k oxi 2 para mono i vodafone dinei 2 xronia ...........

Οσα κινητα της sony ericsson αγοραστηκαν μετα την 01/06/05 εχουν 2 χρονια εγγυηση απο την επισημη εταιρια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...