Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση το sonyericsson w800i τι λειτουργικο εχει;

Το κινητό δεν έχει λειτουργικό σύστημα με την έννοια του λειτουργικού συστήματος που έχουν τα της σειράς P,M και το W950.

Υπάρχει το firmware του και κάποια βοηθητικά αρχεία αποθηκευμένα στο fs του. Αλλά έως εκεί! Λειτουργικό σύστημα δεν έχει... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό δεν έχει λειτουργικό σύστημα με την έννοια του λειτουργικού συστήματος που έχουν τα της σειράς P,M και το W950.

Υπάρχει το firmware του και κάποια βοηθητικά αρχεία αποθηκευμένα στο fs του. Αλλά έως εκεί! Λειτουργικό σύστημα δεν έχει... ;)

εννοω εχω symbian ; ή οχι; αννοω τι ονομα του βάζει ηsonyericcsson

Link to comment
Share on other sites

εννοω εχω symbian ; ή οχι; αννοω τι ονομα του βάζει ηsonyericcsson

Όχι φίλε μου, Symbian έχουν μονάχα τα SE κινητά που προανέφερα, της σειράς P, M και το W950...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ναι χαζη η ερωτηση μου αλλα το κινητο μας λειτουργει στα δικτυα Αμερικης? εννοω να παρω μια καρτα οσο θα βρισκομαι εκει.

επισης τελευταια οταν το κλεινω το βραδυ και το πρωι παω να το ανοιξω αργει και αναβοσβηνει ασπρη οθονη ενω καμια φορα εκει που κοιταω φωτογραφιες κολαει με το φως ανοιχτο και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ξαναλειτουργησει. αναβαθμιση δεν θελει εκανα πριν λιγο καιρο και οταν παω να ξανακανω μου λεει πως το κινητο μου εχει περασμενη την τελευταια εκδοση και δεν χρειαζεται αναβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ναι χαζη η ερωτηση μου αλλα το κινητο μας λειτουργει στα δικτυα Αμερικης? εννοω να παρω μια καρτα οσο θα βρισκομαι εκει.

επισης τελευταια οταν το κλεινω το βραδυ και το πρωι παω να το ανοιξω αργει και αναβοσβηνει ασπρη οθονη ενω καμια φορα εκει που κοιταω φωτογραφιες κολαει με το φως ανοιχτο και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ξαναλειτουργησει. αναβαθμιση δεν θελει εκανα πριν λιγο καιρο και οταν παω να ξανακανω μου λεει πως το κινητο μου εχει περασμενη την τελευταια εκδοση και δεν χρειαζεται αναβαθμιση..

νομιζω οτι δεν θα λειτουργει...παλιοτερα γνωστος μου ειχε παει u.s.a και ειχε το ericsson t66 και δεν του δουλεψε,ισως ηταν το κινητο..ισως με το δικο σου κινητο να μην εχεις προβλημα..αλλα μου φαινεται δυσκολο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το W700 σχεδόν ίδιο με το δικό σας. Εχω ένα πρόβλημα: δεν ακούω την υπενθύμιση που βάζω από την ατζέντα στο ημερολόγιο. Χτυπά μόνο μια φορά και ο ήχος είναι για τα μπάζα, δεν ακούγεται.

 

Μπορώ να το αλλάξω αυτό?

 

π.χ. στα Νοκια χτυπάει συνέχεια.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίζει MP4(video) αρχεία?

Βεβαίως! :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίζει MP4(video) αρχεία?

και καλυτερα τα αναπαραγει απο τα 3gp.

και μακαρι να τραβουσε βιντεο σε format *mp4)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το W700 σχεδόν ίδιο με το δικό σας. Εχω ένα πρόβλημα: δεν ακούω την υπενθύμιση που βάζω από την ατζέντα στο ημερολόγιο. Χτυπά μόνο μια φορά και ο ήχος είναι για τα μπάζα, δεν ακούγεται.

 

Μπορώ να το αλλάξω αυτό?

 

π.χ. στα Νοκια χτυπάει συνέχεια.

 

τίποτα ε? :cry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το W700 σχεδόν ίδιο με το δικό σας. Εχω ένα πρόβλημα: δεν ακούω την υπενθύμιση που βάζω από την ατζέντα στο ημερολόγιο. Χτυπά μόνο μια φορά και ο ήχος είναι για τα μπάζα, δεν ακούγεται.

 

Μπορώ να το αλλάξω αυτό?

 

π.χ. στα Νοκια χτυπάει συνέχεια.

Εάν ξέρεις να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα FAR Manager μαζί με το SEFP, θα βρεις τους ήχους ειδοποιήσεων, μηνυμάτων, υπενθυμίσεων, κάμερας, βίντεο, auto focus, χαμηλής μπαταρίας κλπ. στον φάκελο FS/tpa/preset/system/sound και μπορείς να τους αντικαταστήσεις με όποιον ήχο θέλεις εσύ... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

και καλυτερα τα αναπαραγει απο τα 3gp.

 

 

Το ξέρω... έχει καλύτερη εικόνα και πιο καθαρό ήχο... αλλά όταν πέρασα κάτι αρχεία ΜΡ4 στο κινητό μου, ξεκινάει, παίζει για 4-5 δευτερόλεπτα κανονικά, και μετά αρχίζουν και κολλάνε. :(

Link to comment
Share on other sites

Εάν ξέρεις να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα FAR Manager μαζί με το SEFP, θα βρεις τους ήχους ειδοποιήσεων, μηνυμάτων, υπενθυμίσεων, κάμερας, βίντεο, auto focus, χαμηλής μπαταρίας κλπ. στον φάκελο FS/tpa/preset/system/sound και μπορείς να τους αντικαταστήσεις με όποιον ήχο θέλεις εσύ... :)

 

δυστυχώς δεν ξέρω...υπάρχει κάποιο info για αυτό?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω... έχει καλύτερη εικόνα και πιο καθαρό ήχο... αλλά όταν πέρασα κάτι αρχεία ΜΡ4 στο κινητό μου, ξεκινάει, παίζει για 4-5 δευτερόλεπτα κανονικά, και μετά αρχίζουν και κολλάνε. :(

δεν εχει ριθμυσει καλα το Frame,παιξε λιγο με τις ριθμυσεις και το αποτελεσμα θα σε ενθουσιασει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ριθμυσει καλα το Frame,παιξε λιγο με τις ριθμυσεις και το αποτελεσμα θα σε ενθουσιασει.:)

 

Ok, ευχαριστώ RAVER:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το W800i και έχω το εξής περίεργο πρόβλημα. Έχω συγχρονίσει το κινητο με το Outlook και έχω περάσει το contacts χωρίς κάποια δυσκολία. Όμως έχουν περάσει με την μορφή "Παπαδόπουλος Γιάννης" π.χ. (δηλαδή σε πεζοκεφαλαία: το πρώτο κεφαλαίο και τα υπόλοιπα μικρά) και όταν κάνω αναζήτηση στο ευρετήριο πατώντας τα κουμπιά μου δίνει τη δυνατότητα μόνο για "ΠΑ" και δεν μπορεί να φτάσει στο "Παπαδόπουλος" που το δεύτερο γράμμα είναι "α" και όχι "Α"

 

δεν ξέρω αν βγάζει νόημα αυτό που λέω, άλλα κάθε βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το W800i και έχω το εξής περίεργο πρόβλημα. Έχω συγχρονίσει το κινητο με το Outlook και έχω περάσει το contacts χωρίς κάποια δυσκολία. Όμως έχουν περάσει με την μορφή "Παπαδόπουλος Γιάννης" π.χ. (δηλαδή σε πεζοκεφαλαία: το πρώτο κεφαλαίο και τα υπόλοιπα μικρά) και όταν κάνω αναζήτηση στο ευρετήριο πατώντας τα κουμπιά μου δίνει τη δυνατότητα μόνο για "ΠΑ" και δεν μπορεί να φτάσει στο "Παπαδόπουλος" που το δεύτερο γράμμα είναι "α" και όχι "Α"

 

δεν ξέρω αν βγάζει νόημα αυτό που λέω, άλλα κάθε βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη :)

 

Αυτό που περιγράφεις είναι τυπικό πρόβλημα στα SonyEricsson που δεν επιδέχεται άλλη λύση παρά την αναγραφή των ονομάτων μόνο με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο xamurabi.

Άλλαξε τα πεζά σε κεφαλαία στον υπολογιστή και στείλτα στα κινητό. Για να μην τα κάνεις ένα-ένα στο κινητό. Μπορείς να αλλάξεις τα ονόματα κατευθείαν στο outlook. Αλλά καλύτερα είναι να χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που έχει ευκολίες (φίλτρα κλπ) για να επεξεργάζεσαι τον τηλεφωνικό κατάλογο. Προσωπικά προτιμώ το excel. Αν θες τα κάνεις import στο outlook και κάνεις συγχρονισμό ή μετατρέπεις τον κατάλογο από το excel ή το notepad σε επαφές (vCards) με το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για την διαχείριση των επαφών σου, αν το πρόγραμμα το επιτρέπει (fma, mobile master κλπ).

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα για να βλέπουμε ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού για το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ιστοσελίδα για να βλέπουμε ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού για το κινητό?

 

Μπορείς να βλέπεις τις εκδόσεις που κυκλοφορούν και πληροφορίες εδώ:

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω κι εγω μαι ερώτηση: Εχει ξεθωριάσει σε κανένα σας το ασημένιο κουμπί της κάμερας? Το κινητό το έχω μόλις 2 μήνες και με πολύ προσεκτική χρήση διαπίστωσα οτι το κουμπί που πατάς για να τραβήξει φωτογραφίες (στο πλαι του κινητού) έχει ξεθωριάσει στις ακρες του. Σημειώνω οτι το κινητό το έχω πάντα σε θήκη και το θεωρώ απαράδεκτο να ξεθωριάζει έτσι εύκολα και μάλιστα χωρίς να τραβάω πολλές φωτογραφίες. Μήπως ξέρει κανείς αν το καλύπτει η εγγύηση?

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...