Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

imarton re paidia dld!mia mera to xw k exw kanei 3posts gia probs.tepsa,kanw anavathmisi twra na doume.episis i odigies pou exei stin anavathmisi einai poli vlamenes.leei kleiste,vgalte bataria,ksanavalte,patiste c sinexomena,valte usb kalwdio enw vazeis usb k meta exeis patimeno c,emena etsi mou doulepse!:mad: :ninja:
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδία κατά την γνώμη μου εάν δεν έχετε γρήγορη σύνδεση μην επιχειρήσετε να κάνατε την αναβάθμιση μόνοι σας διότι θα χρειασθείτε πάνω από 1 ώρα και θα νομίζεται πως έχει κολλήσει η διαδικασία. Πηγαίνετε σε ένα Sony Ericsson shop σας το κάνει μέσα στην εγγύηση ;) Τώρα εάν έχετε γρήγορο νετ μην ξεχάσετε να κατεβάσετε τους τελευταίους drivers από εδώ

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10245

Απλως ακολουθηστε τις οδηγιες και ολα θα σας φανουν απλα :O

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

molis to agorasa kai tha sas zalisw t' :w00t: idia!giati den eixa kai pote erricson,a to joystic otan to paw panw zorizete poly,kollaei kai mou patiete san na to pigenw mesa,einai anisixitiko ayto?
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Ίσως φαίνεται βαρετό να το ξαναγράφουμε, όμως σχετικά με το online update:

 

1) Καλό είναι να έχετε adsl γραμμή, αλλιώς παίζετε με τα νεύρα σας στην διαδικασία αναβάθμισης.

 

2) Η θύρα usb στην οποία συνδέεται το καλώδιο, ίσως δεν κάνει καλή επαφή με το καλώδιο. Συμβαίνει πολλές φορές αυτό (γενικώς) και χάνοντας την επικοινωνία το pc με το κινητό, δεν γίνεται να συνεχίσει το update. Να είστε σίγουροι ότι το καλώδιο έχει κουμπώσει καλά στην θύρα usb και δεν "παίζει". Το πολύ πολύ δοκιμάστε σε άλλη θύρα usb αν αντιμετωπίζετε προβλήματα για αρκετές φορές.

 

3) Το βάλε-βγάλε την μπαταρία και όσα αναφέρει στο παράθυρο του update κατά την διάρκεια της αναβάθμισης, πρέπει να γίνουν όπως τα περιγράφει. Εκεί δεν είναι δύσκολο να κάνετε λάθος αρκεί να κάνετε ότι λέει.

 

@Pasalimani,

Άλλαξε theme στο κινητό και δες αν πάλι ζορίζεται ο μοχλός. Αν σε λίγες ημέρες (3-4 π.χ.), δεις ότι πάει χειρότερα, τότε να το πας σε ένα Service Center ώστε να το διορθώσουν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

thanx peri,an kai nomizw oti einai anatomiko to provlima kai oxi tou theme,giati otan pataw to moxlo panw kanei teleios diaforetiko ixo ap oti deksia aristera panw kai katw kai me zori,diladi gia na patisw to panw,o monos tropos einai na xwso to daxtylo katw apo to joystick kai na ton sprwxnw me to nyxi,den paizei na einai fysiologiko etsi?exei kaneis kamia idea poso mporei na parei ayto?giati molis to peira simera,min faw kamia vdomada sto service.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

thanx peri,an kai nomizw oti einai anatomiko to provlima kai oxi tou theme,giati otan pataw to moxlo panw kanei teleios diaforetiko ixo ap oti deksia aristera panw kai katw kai me zori,diladi gia na patisw to panw,o monos tropos einai na xwso to daxtylo katw apo to joystick kai na ton sprwxnw me to nyxi,den paizei na einai fysiologiko etsi?exei kaneis kamia idea poso mporei na parei ayto?giati molis to peira simera,min faw kamia vdomada sto service.

Νορμάλ δεν είναι έτσι όπως το περιέγραψες.

 

Φυσιολογικά δικαιούσαι αλλαγή της συσκευής άμεσα. Τους το πας και λες: κύριοι, δεν δουλεύει καλά ο μοχλός > Δείτε το > Αλλάξτε το με νέα συσκευή γιατί μόλις χθες-προχθές το πήρα. Η αλλαγή πρέπει να γίνει την ίδια στιγμή με νέα συσκευή εφόσον τους το πας την πρώτη εβδομάδα αγοράς αν γνωρίζω καλά (το έχω κάνει και εγώ αυτό με το P800 παλαιότερα).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα την ριμαδα την αναβαθμιση κ ολα οκ με τα mp3.τι ηλιθια ακουστικα ειναι αυτα?????????κανω 2βηματα κ φευγει απ το αυτι μου!!!ημαρτον!!ξερει κανεις καμια πατεντα για να τα σταθεροποιησω στο αυτι μου??επισης παρατηρισα οτι εχει καλυτερο ηχο χωρις ακουστικα,η λαθος κανω???
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω τηλεφωνο αλλα οφειλω να ομολογησω οτι το πολυ-σκεφτομαι υστερα απο αυτα που διαβασα εδω μεσα...

Με λιγα λογια θα ηθελα να ξερω απο παλιους χρηστες, αν το τηλεφωνο ειναι τελικα προβληματικο και αν αξιζει τελικα τα 399 ευρω? το μενου ειναι αργο?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα και μετά το firmware upgrade, μου παρουσιάστηκε το ίδιο αρχικό πρόβλημα.

Θα παρακαλούσα όποιον έχει κάποια ιδέα, να μην ντραπεί να το πει.

 

Αγοράζω το κινητό, πάω το απόγευμα στο σπιτάκι μου,το ανοίγω και όλο χαρά το μπριζώνω στο pc. Πάω να βάλω ένα mp3 δοκιμαστικό, στο δεύτερο file transfer, ΧΛΑΑΑΤΣ, κόβεται το transfer, πετάει error "cannot do something" κολλάει ο explorer (και ο nautilus, το έπαθα μία σε WIN και μία σε linux) και μετά μην το είδατε το memory stick...

Όπερ σημαίνει: ενώ δεν είχε ξε-mount-αριστεί ή safely remove-υτεί, το volume φαινόταν, κενό, με μηδενικά χαρακτηριστικά, και τα λοιπά στοιχεία ενός ghost disk :P

To κινητό δεν την έβλεπε. Όχι δεν την έβλεπε ακόμα και όταν την έβγαλα, αποσυνέσεα το pc, ανοιγόκλεισα το κινητό, την ξαναέβαλα κλπ κλπ κλπ. Δεν την έβλεπε με τίποτα. Σα να μην έφτανε αυτό, δεν ξεκίναγε, εάν η καρτούλα ήταν μέσα. Σα να προσπαθούσε να τη διαβάσει και λόγω του όποιου corruption κόλλαγε.

Card Reader στο laptop φίλου, καθώς και k750 δεν την έβλεπαν επίσης. Επιλογή format σε οποιαδήποτε από τα παραπάνω (και στο w800) δεν υπήρχε διαθέσιμη, ως εκ τούτου.

 

Επειδή είχα απογοητευτεί πολύ, φαίνεται είχα καλή πειθώ στην Cosmote και μου το άλλαξαν το memory stick με τη μία. Να΄ναι καλά οι άνθρωποι. Ήρθα σπίτι, αλλά δείλιαζα να μεταφέρω αρχεία. Boot-αρα Windows μετά από 5 μήνες, για να τα κάνω όλα με προγράμματα και drivers της Sony Ericsson να μην νοιώθω τύψεις.

Ανέβασα πολύ δειλά μετά από 2 μέρες 3 mp3 επιτυχώς. Πίστεψα πως είχα σωθεί :D

Πέρασαν 5 μέρες (και σήμερα...), κατάφερα να βάλω το νέο firmware, και λέω εδώ είμαστε: ας μεταφέρω καμιά φωτό επιτέλους, γιατί τις βγάζω και φοβάμαι να το θίξω το άτιμο το memory stick, στοίχειωσαν εκει μέσα.

Και επήλθε το τέλος.. once again...

ΧΛΟΥΥΤΣΣΣΣ πάλι ψόφησε η μεταφορά, κλπ κλπ κλπ

Και τα ίδια παντελάκη μου.. τα ίδια γαμώ το αυγό μου :(

 

Τι να κάνω;

Κανείς από τους πολυάριθμους φίλους μου με k750 δεν είχε πάθει ποτέ τίποτα σχετικό, και το έχουν ξεσκίσει σε file transfers. Και με explorer και με όλα :(

 

Το μόνο σχετικό που βρήκα ήταν αυτό :

http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=38926

(το οποίο είναι από ... ελλάδα(; ))

 

Επειδή θα τα σπάσω όλα καμιά στιγμή (έχε χάρη που λυπάμαι τα ευρώπουλα) πείτε καμιά γνώμη, ω μεγαλοδύναμοι εμπειρογνώμονες συνφορουμίτες.

 

Σχετικά χρήσιμες λεπτομέρειες:

w800i με sandisk 512MB memory stick

αγορασμένο την Πέμπτη (ή Τετάρτη; ε κάτι τέτοιο) νομίζω από Cosmote Στουρνάρη.

 

 

ΥΓ. Ή θα τα σπάσω ή θα βάλω τα κλάμματα....

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα την ριμαδα την αναβαθμιση κ ολα οκ με τα mp3.τι ηλιθια ακουστικα ειναι αυτα?????????κανω 2βηματα κ φευγει απ το αυτι μου!!!ημαρτον!!ξερει κανεις καμια πατεντα για να τα σταθεροποιησω στο αυτι μου??επισης παρατηρισα οτι εχει καλυτερο ηχο χωρις ακουστικα,η λαθος κανω???

 

Ουπς, αυτό δεν είναι καλό!

Βλέποντας τα ακουστικά σε φωτό πίστευα ότι θα έχουν καλύτερη εφαρμογή στο αυτί από τα κοινά ακουστικά.

Έχουν κι άλλοι τέτοιο πρόβλημα ή μόνο ο φίλος μας παραπάνω;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

molis to agorasa kai tha sas zalisw t' :w00t: idia!giati den eixa kai pote erricson,a to joystic otan to paw panw zorizete poly,kollaei kai mou patiete san na to pigenw mesa,einai anisixitiko ayto?

Μην ανησυχεις και εγω ακριβως το ιδιο επαθα και αναρωτιομουνα αν ολα ειναι οκ, αλλα απ'οτι βλεπω το ιδιο δουλευει και σ' εσενα:O !Ομως μαλλον αυτο συμβαινει γιατι ειναι ακομα καινουργιο γιατι βλεπω οτι μερα με τη μερα δουλευει ολο και καλυτερα.:D

 

Ακυρο το παραπανω που εγραψα γιατι διαβασα και τα αλλα post που εγραψες. Εμενα δεν τρωει τετοιο μεγαλο "κολλημα" απλα καμια φορα δεν πιανει με τη μια, αλλα οπως ειπα και πιο πανω τωρα νομιζω οτι δουλευει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο κανει την πρωτη του φορτιση κλειστο απο τισ 3-4 το μεσημερι...το κοιταω πριν λιγο και μου δειχνει φορτιζει..και οτι φορτιζει την τελευτεα του γραμμουλα.. η αλλες φορες οταν το κοιτω θελει πιο πολυ...μετα απο τοσες ωρες δεν επρεπε να ειχε τελειωσει?μηπως ετσι κανει οταν φορτιζει κλειστο?Δεν εχει ΣΙΜ μεσα.. :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ουπς, αυτό δεν είναι καλό!

Βλέποντας τα ακουστικά σε φωτό πίστευα ότι θα έχουν καλύτερη εφαρμογή στο αυτί από τα κοινά ακουστικά.

Έχουν κι άλλοι τέτοιο πρόβλημα ή μόνο ο φίλος μας παραπάνω;

Εχουν καλη εφαρμογη αν τα πιεσεις αρκετα. Μεσα στην συσκευασια εχει τρια διαφορετικα μεγεθη απο τα "λαστιχακια" που βαζεις στα ακουστικα για να εφαρμοζουν σε ολους τους τυπους "αυτιων". Προσωπικα, τα βρισκω πολυ αβολα γιατι πιεζουν αρκετα τα αυτια. Θα προτιμουσα να ειχαν κανενα σφουγγαρακι οπως τα κοινα ακουστικα και οχι "λαστιχακια" (αν και αυτα προσφερουν πολυ καλη ηχομονωση, υστερωντας ομως στον τομεα της ανεσης).

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο κανει την πρωτη του φορτιση κλειστο απο τισ 3-4 το μεσημερι...το κοιταω πριν λιγο και μου δειχνει φορτιζει..και οτι φορτιζει την τελευτεα του γραμμουλα.. η αλλες φορες οταν το κοιτω θελει πιο πολυ...μετα απο τοσες ωρες δεν επρεπε να ειχε τελειωσει?μηπως ετσι κανει οταν φορτιζει κλειστο?Δεν εχει ΣΙΜ μεσα.. :cry:

Περιεργο ειναι.

Εγω το πηρα προχτες και οταν το φορτισα πρωτη φορα "γεμισε" μετα απο κανενα 3ωρο.

Σημερα το εβαλα παλι να φορτισει και παλι "γεμισε" κανονικα.

Στις προηγουμενες σελιδες υπαρχουν φιλοι/φιλες που ειχαν το ιδιο προβλημα με σενα.

Κανε ενα search πιο πισω μηπως και βρεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

μην μου χαλάτε το "όνειρο", πάνω που είμαι έτοιμος να το παραγγείλω (αφού δεν το βρίσκω)

 

Υ.Γ. Μήπως είστε στην λίστα αναμονής και διώχνετε κόσμο για να προλάβετε? :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες:

α) Το ραδιοφωνο κανει εναν ενοχλητικο ηχο (για λιγο) οταν το ενεργοποιεις, ο οποιος γινεται ακομα πιο ενοχλητικος οταν το κλεινεις (κατι σαν "γρατσουνισματα", επισης για λιγο. Παραπανω ομως απο το ανοιγμα).

Συμβαινει και σε εσας?:blink:

β) Το ΒΤ μου ζηταει "κωδικο ταυτοτητας"(ή κατι τετοιο)οταν συνδεομαι με αλλο κινητο.

Γιατι?Μπορω να το απενεργοποιησω?:confused:

και τελος

γ) Οταν ανοιγω το κινητο αφου ενεργοποιηθει μου βγαζει ενα μηνυμα χαιρετισμου "How are you?"(απο την vodafone το πηρα).

Γινεται να το απενεργοποιησεις?

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη:sorry: αν σας κουρασα:yawn: !

Link to comment
Share on other sites

μην μου χαλάτε το "όνειρο", πάνω που είμαι έτοιμος να το παραγγείλω (αφού δεν το βρίσκω)

 

Υ.Γ. Μήπως είστε στην λίστα αναμονής και διώχνετε κόσμο για να προλάβετε? :)

Οχι φιλε μου δεν ειμαστε στη "λιστα αναμονης" (φοβερο υστερογραφο:D ) :) . Πιστεψε με, εγω προσωπικα εκανα 70 χιλ. για να το αποκτησω αφου Κατερινη δεν το ειχαν (στη Vodafone) και αναγκαστηκα να παω Θεσ/νικη να το παρω. Το κινητο ειναι οντως "ονειρο" και σου συνιστω να το παρεις αμα το βρεις...κατευθειαν, χωρις δευτερη σκεψη.

Ειναι απλα...ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!! :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες:

α) Το ραδιοφωνο κανει εναν ενοχλητικο ηχο (για λιγο) οταν το ενεργοποιεις, ο οποιος γινεται ακομα πιο ενοχλητικος οταν το κλεινεις (κατι σαν "γρατσουνισματα", επισης για λιγο. Παραπανω ομως απο το ανοιγμα).

Συμβαινει και σε εσας?:blink:

β) Το ΒΤ μου ζηταει "κωδικο ταυτοτητας"(ή κατι τετοιο)οταν συνδεομαι με αλλο κινητο.

Γιατι?Μπορω να το απενεργοποιησω?:confused:

και τελος

γ) Οταν ανοιγω το κινητο αφου ενεργοποιηθει μου βγαζει ενα μηνυμα χαιρετισμου "How are you?"(απο την vodafone το πηρα).

Γινεται να το απενεργοποιησεις?

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη:sorry: αν σας κουρασα:yawn: !

Αν και είμαι κάτοχος k750,:) τα ίδια ακριβώς κάνει και σε μένα,και όταν ανοίγω το ραδιόφωνο και όταν το κλείνω.:mad: Επίσης στο ΒΤ σου ζητάει κωδικό για να είναι σίγουρο ότι θέλεις να γίνει αυτή η επικοινωνία! και δυστηχώς από όσο γνωρίζω δεν γίνεται να φύγει το μύνημα χαιρετισμού,είναι από την Voda το "Καλώς Ορίσατε"!!:wacko: Εύχομαι να σε βοήθησα

:love:
Link to comment
Share on other sites

:)

Εμ ψάχνω παντού αλλα δεν υπάρχει και έχουν λίστες αναμονής...

 

Φυσικά δεν θα δώσω και 400+Ευρώ επειδή κάποια καταστήματα το πουλάνε πιο ακριβά προτιμώ να αγοράσω ένα memory stick

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο ειναι.

Εγω το πηρα προχτες και οταν το φορτισα πρωτη φορα "γεμισε" μετα απο κανενα 3ωρο.

Σημερα το εβαλα παλι να φορτισει και παλι "γεμισε" κανονικα.

Στις προηγουμενες σελιδες υπαρχουν φιλοι/φιλες που ειχαν το ιδιο προβλημα με σενα.

Κανε ενα search πιο πισω μηπως και βρεις τιποτα.

Ναι ειδα τα προηγουμενα...το ανοιγω τωρα και λεει φορτιση 96% και το κοιταω μετα απο 5 λεπτα αφου το φορτιζα ανοιχτο και λεει φορτιση... 76%!!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι κάτοχος k750,:) τα ίδια ακριβώς κάνει και σε μένα,και όταν ανοίγω το ραδιόφωνο και όταν το κλείνω.:mad: Επίσης στο ΒΤ σου ζητάει κωδικό για να είναι σίγουρο ότι θέλεις να γίνει αυτή η επικοινωνία! και δυστηχώς από όσο γνωρίζω δεν γίνεται να φύγει το μύνημα χαιρετισμού,είναι από την Voda το "Καλώς Ορίσατε"!!:wacko: Εύχομαι να σε βοήθησα

Το φανταστηκα οτι ηταν "χερακι" της Vodafone :mad: !Δεν εχουν αφησει κινητο για κινητο που να μην "ενδιαφερεται" για τον κατοχο του :O !

Παντως σ' ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...