Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά απο χτές έχω ενα πολύ μεγάλο προβλημα...Χτες το μεσημέρι πάω να βγάλω φωτογραφία με το κινητο μου(SE w800i)....Ανοιγω λοιπόν το πορτάκι κ συνηδητοποιώ οτι δεν αποκρίνεται η φωτογραφική....Δηλαδη είτε κλειστο το έχω είτε ανοιχτό μου λεεί να ανοιξω το πορτακι της φωτογραφικής....Προχτές το βράδυ όλα δούλευαν μια χαρα...δε μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβει...Έκανα κ αναβάθμιση κ πάλι τα ίδια...Please help...

 

Προφανώς ο μικροδιακόπτης που ελέγχει το άνοιγμα και το κλείσιμο της φωτογραφικής έχει κάποιο πρόβλημα. Κατά την άποψή μου απαιτεί μια επίσκευψη στο service όπου πρέπει να στο αποκαταστήσουν δωρεάν μιας και είσαι εντός εγγύησης και δεν προήλθε από κακή χρήση (π.χ. πέσιμο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω μία απορία:η Memory Stick pro Duo 2GB HS λειτουργεί σε w800?

Λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ, οπότε μην το σκέφτεσαι... use it!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά java εφαρμογή για Internet radio απο το w800?
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ανταλαχτικά για τα ακουστικά που βρίσκω (τα μικρά πλαστικά εννοώ).Τα έχω χάσει και τα δύο! :-(

και δεν νομιζω να τα βρεις..:(.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά java εφαρμογή για Internet radio απο το w800?

Υπάρχει το RadioBee ( http://www.radiobee.com/ )

http://media.getjar.com/repository/img/6073.gif

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τα παρακάτω ηχειάκια της sonyericsson;

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp4_1_1&zone=pp&lm=pp4_1&pid=10379

Τι γνώμη έχετε; Αξίζει να τα αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τα παρακάτω ηχειάκια της sonyericsson;

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp4_1_1&zone=pp&lm=pp4_1&pid=10379

Τι γνώμη έχετε; Αξίζει να τα αγοράσω;

Πολυ καλα και με δυνατο ηχο,τα εχω δει live να παιζουν για 10ωρες συνεχομενα χωρις το παραμικρο προβλημα.λιγο η τιμη τους ειναι "τσιμπημενη" απ'οτο θυμαμαι αλλα εχουν καλη φορητοτητα και ακουστικοτητα.στα συνιστω ανεπιφυλακτα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι ακριβά (35€ τα βρήκα) αλλά αν ισχύει ότι παίζουν δυνατά με καλή ποιότητα και μεγάλη αυτονομία θα τα πάρω. Σε ευχαριστώ RAVER για τις πληροφορίες σου. Αν τα έχει και κάποιος άλλος ή τα έχει ακούσει σε λειτουργία ας πει την γνώμη του γιατί "ψήνομαι" να τα πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι ακριβά (35€ τα βρήκα) αλλά αν ισχύει ότι παίζουν δυνατά με καλή ποιότητα και μεγάλη αυτονομία θα τα πάρω. Σε ευχαριστώ RAVER για τις πληροφορίες σου. Αν τα έχει και κάποιος άλλος ή τα έχει ακούσει σε λειτουργία ας πει την γνώμη του γιατί "ψήνομαι" να τα πάρω.

 

Τα έχω μερικούς μήνες και μπορώ να πω πως είναι εξαιρετικά. Η ποιότητά και η ένταση του ήχου τους είναι μια έκπληξη, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως δεν έχουν δικιά τους τροφοδοσιά. Στην παραλία φέτος το καλοκαίρι "έβγαλαν" τα λεφτά τους. ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να ακούσουμε mp3 μέσω Bt hfree....?

απ'οτι ξερω οχι.το w800i δεν υποστηριζει bluetooth 2.0.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι ξερω οχι.το w800i δεν υποστηριζει bluetooth 2.0.:)

 

Έχει αναφερθεί πως το hardware των K750 και W800 είναι συμβατό μα bt2. Σίγουρα δεν υπάρχει ανάλογο firmware. Δεν αποκλείεται όμως να το δούμε αν ασχοληθεί κάποιος σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα έχω δοκιμάσει(τα έχω για την ακρίβεια).Πολύ καλα.

Μια ερώτηση: Η 2G Highspeed έχει μεγάλη διαφορά από μια 2G Sandisk απλή?

plz answer γιατί θέλω να πάω σήμερα αν είναι για την sandisk...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα έχω δοκιμάσει(τα έχω για την ακρίβεια).Πολύ καλα.

Μια ερώτηση: Η 2G Highspeed έχει μεγάλη διαφορά από μια 2G Sandisk απλή?

plz answer γιατί θέλω να πάω σήμερα αν είναι για την sandisk...

Σε τιμή ή σε απόδοση;

Η Sandisk κατ' αρχάς είναι εταιρεία και παράγει κι αυτή HighSpeed.

Οι HS είναι ακριβότερες από τις απλές αλλά έχουν είναι πολύ πιο γρήγορες κι επειδή σ' ενδιαφέρει ν' αγοράσεις τόσο μεγάλη χωρητικότητα, κάτι που συμαίνει ότι θα σκοπεύεις να μετακινείς μεγάλο όγκο δεδομένων (αφού χωράει γιατί να μην τον μετακινείς άλλωστε), είναι καλύτερα να επενδύσεις στην αγορά μιας HS.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Στην ταχύτητα.Άλλο είναι όμως το πρόβλημά μου.Άν πάρω μια απλή και όχι highspeed η ταχύτητα του κινητού θα αλλάξει(εννοω να μπαίνει στο μενού κ.τ.λ)γιατί κάτι τέτοια μου έχουν πει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πως το hardware των K750 και W800 είναι συμβατό μα bt2. Σίγουρα δεν υπάρχει ανάλογο firmware. Δεν αποκλείεται όμως να το δούμε αν ασχοληθεί κάποιος σοβαρά.

Πράγματι και το W800 και το K750 είναι εξολπίσμένα με υλικό συμβατό με Bluetooth 2.0 αλλά δεν το υποστιρίζει το λογισμικό τους.

 

Είναι όμως δυνατό το φλασάρισμα ενός CID 49 K750 με το firmware του W700, όπου σ' αυτή την περίπτωση το κινητό θα δουλεύει με Bluetooth 2.0 όμως επειδή το hardware της κάμερας δεν είναι το ίδιο, αυτή δεν θα λειτουργεί!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Στην ταχύτητα.Άλλο είναι όμως το πρόβλημά μου.Άν πάρω μια απλή και όχι highspeed η ταχύτητα του κινητού θα αλλάξει(εννοω να μπαίνει στο μενού κ.τ.λ)γιατί κάτι τέτοια μου έχουν πει.

Για να σου μεταφέρω την εμπειρία μου: με κάρτα MS DUO 1GB όχι HS και φορτωμένη κατά το 80% της χωρητικότητάς της τουλάχιστον στο δικό μου κινητό δεν είχα συναντήσει κανένα πρόβλημα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι και το W800 και το K750 είναι εξολπίσμένα με υλικό συμβατό με Bluetooth 2.0 αλλά δεν το υποστιρίζει το λογισμικό τους.

 

Είναι όμως δυνατό το φλασάρισμα ενός CID 49 K750 με το firmware του W700, όπου σ' αυτή την περίπτωση το κινητό θα δουλεύει με Bluetooth 2.0 όμως επειδή το hardware της κάμερας δεν είναι το ίδιο, αυτή δεν θα λειτουργεί!

 

ανάθεμά με κι αν κατάλαβα...έχω το W700i και έχω ένα bt hfree.

Μπορώ να ακούσω mp3...?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...