Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν είναι και το πλέον "ορθόδοξο" σημείο στο οποίο έχει τοποθετηθεί,να ενημερώσω για όσους δεν το ξέρουν ότι τουλάχιστον στα w800/k750-για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδία πείρα οπότε δεν ξέρω-το τελικό "ς" υπάρχει και βρίσκεται στα "σύμβολα" και συγκεκριμένα πάνω από αυτό της αγκύλης.Έυχομαι σιγά-σιγά να μπέι στη σωστή του θέση... ;)

Άντε κι όσο περνάει ο καιρός και τα μοντέλα της SΕ διαδέχονται το ένα το άλλο, να το δούμε να οδεύει προς το 7

(όχι την απιστία, το άλλο το 7, το πλήκτρο :))

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και δεν είναι και το πλέον "ορθόδοξο" σημείο στο οποίο έχει τοποθετηθεί,να ενημερώσω για όσους δεν το ξέρουν ότι τουλάχιστον στα w800/k750-για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδία πείρα οπότε δεν ξέρω-το τελικό "ς" υπάρχει και βρίσκεται στα "σύμβολα" και συγκεκριμένα πάνω από αυτό της αγκύλης.Έυχομαι σιγά-σιγά να μπέι στη σωστή του θέση... ;)

Αυτό είναι γνωστό αλλά δεν αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες help έκανα update στο v-800 όταν το ανοίγω παει να ξεκινήσει και τωρα η οθόνη είναι κoλλημένη και λεει "παρακαλώ περιμένετε..." καμια συμβουλή?????
Link to comment
Share on other sites

Παίδες help έκανα update στο v-800 όταν το ανοίγω παει να ξεκινήσει και τωρα η οθόνη είναι κoλλημένη και λεει "παρακαλώ περιμένετε..." καμια συμβουλή?????

Καλύτερα να κάνεις το post στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=46954 όπου βρίσκεται και το thread για το V800 :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

?????

Ναι σου λέω! Όταν ανοίξεις το memory stick από υπολογιστή, θα δεις πως υπαρχουν κατάλογοι. Εκεί που σώζει φώτο το κινητό ονομάζεται 101MSC ή κάπως έτσι...Ακόμη και μετά από format της κάρτας, το κινητό επιμένει να σώζει στο 102MSC και ας υπάρχει και το 101 μέσα στην κάρτα...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι και το πλέον "ορθόδοξο" σημείο στο οποίο έχει τοποθετηθεί,να ενημερώσω για όσους δεν το ξέρουν ότι τουλάχιστον στα w800/k750-για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδία πείρα οπότε δεν ξέρω-το τελικό "ς" υπάρχει και βρίσκεται στα "σύμβολα" και συγκεκριμένα πάνω από αυτό της αγκύλης.Έυχομαι σιγά-σιγά να μπέι στη σωστή του θέση... ;)

 

 

hmarton,gia simvolo tous miazei???? :mad: :mad:

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΟ myphone ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Καλως ήρθες στο φορουμ. Την τελευταία έκδοση από τι κατέβασες από το myphone?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου λέω! Όταν ανοίξεις το memory stick από υπολογιστή, θα δεις πως υπαρχουν κατάλογοι. Εκεί που σώζει φώτο το κινητό ονομάζεται 101MSC ή κάπως έτσι...Ακόμη και μετά από format της κάρτας, το κινητό επιμένει να σώζει στο 102MSC και ας υπάρχει και το 101 μέσα στην κάρτα...

 

Απλός εμένα έχει μόνο 100MSDCF. Για αυτό μου φάνηκε παράξενο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς οδηγίες ή φωτογραφίες πως ν'ανοίξουμε το κινητό?

Ευχαριστώ

Ρίξε μια ματιά στο http://www.seuniverse.com/servicemanual/3_00021-1_FEA209544_95UEN_Cs.html είναι το D750i, K758c, W800 Working Instructionss - Mechanical κι έχει οδηγίες όχι μόνο για άνοιγμα του κινητού, αλλά και για πλήρη αποσυναρμολόγιση του κάθε κομματιού του. :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο http://www.seuniverse.com/servicemanual/3_00021-1_FEA209544_95UEN_Cs.html είναι το D750i, K758c, W800 Working Instructionss - Mechanical κι έχει οδηγίες όχι μόνο για άνοιγμα του κινητού, αλλά και για πλήρη αποσυναρμολόγιση του κάθε κομματιού του. :)

 

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλός εμένα έχει μόνο 100MSDCF. Για αυτό μου φάνηκε παράξενο

Είχα βάλει το MS σε φωτογραφική μηχανή και (μέσα από το μενού της) έφτιαξα ένα δεύτερο κατάλογο για να αποθηκεύονται εκεί οι φωτο από τη μηχανή και να μην μπερδευτούν με αυτόν (τον κατάλογο) που έσωζε το κινητο. Ύστερα βγάζοντας το MS από τη μηχανή, το ξαναέβαλα στο κινητό, όμως αυτό δεν αναγνώριζε τον κατάλογο που έσωζε αρχικά το ίδιο το κινητό (?!?!?!?!). Μέτα από 2 format στο MS και ακόμη το ίδιο κόλλημα...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στο φορουμ. Την τελευταία έκδοση από τι κατέβασες από το myphone?

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΩΤΟΥΣΕ ΑΝ ΤΡΕΧΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ W800I.

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΩΤΟΥΣΕ ΑΝ ΤΡΕΧΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ W800I.

 

 

poio imerologio re man. Ti diafora exei apo to kanoniko? Apo pou to katebazeis(an einai kalo me endiaferi)...

:!: Life is Good
Link to comment
Share on other sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΩΤΟΥΣΕ ΑΝ ΤΡΕΧΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΣΤΟ W800I.

Μάλλον μπερδεύτηκες λίγο. Σέ άλλο θέμα θα ήταν. Εκτός αν ήταν αρκετές σελίδες πίσω. Δικαιολογημένη.:) Είσαι νέα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

poio imerologio re man. Ti diafora exei apo to kanoniko? Apo pou to katebazeis(an einai kalo me endiaferi)...

Woman για την περίπτωση:)

Μάλλον εννοεί το εορτολόγιο. Αν σε ενδιαφέρει κατέβασέ το από εδώ

http://briefcase.pathfinder.gr/file/geofil/25868/468397

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μικρο προβληματακι, που απ' ότι διαβασα το εχουν αντιμετωπισει και αλλοι αλλα δεν ξερω αν διορθωνεται. Μου εχει ξεκολλησει το "λαστιχακι" απο το μοχλουδακι του κινητου και θα ηθελα βοηθεια αν μπορω να το κολλησω μονος μου ή πρεπει να το παω σε κανενα σερβις.:(

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω , μηπως ξερει κανεις πως μπορω να στειλω το εκκατομυριουχο (το παιχνιδι) σε t610 ? οταν προσπαθω να το στειλω λεει ακυρη εφαρμογη....
Link to comment
Share on other sites

na rwthsw kati exei antimetopish kaneis pote problhma me to moxloudaki tou ???..giati eixa to k700 kai mou xalase entelos to moxloudaki...

ναι το joystic του k700i ηταν καπως προβληματικο χωρις ωστοσο εμενα να μου εχει δημιουργησει προβλημα.τωρα το joystic του w800i ειναι πιο καλο και απ'οσους εχουν το κινητο δεν εχουν προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι το joystic του k700i ηταν καπως προβληματικο χωρις ωστοσο εμενα να μου εχει δημιουργησει προβλημα.τωρα το joystic του w800i ειναι πιο καλο και απ'οσους εχουν το κινητο δεν εχουν προβλημα.

RAVER επειδή με ενδιαφέρει αυτό... Το joystick του W800 παραμένει καλό ακόμα και μετά από καιρό; Δεν επηρεάζεται από σκόνες και χρήση;

 

Ρωτάω γιατί και το Κ700 στην αρχή ήταν άψογο αλλά μόλις έπιασε σκόνες άρχισε τα νούμερα. Εξαιτίας αυτού σκέφτομαι να πάρω το W810 που έχει navigation button.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το joystick του W800 παραμένει καλό ακόμα και μετά από καιρό; Δεν επηρεάζεται από σκόνες και χρήση;

 

emena arxise tis m@#@#$#s k kollaei....:mad: :mad: :mad:

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι και τόσα πολλά τα λάθη που λες αλλά αυτό με το τελικό ς σπάει καρύδια.

geofil όταν λεω λάθη εννοώ για παράδειγμα αυτά με τη μικρή οθόνη (στο GF768 για παράδειγμα όταν η ΝΟΚΙΑ είχε βγάλει το 3210), την κακή αίσθηση των πλήκτρων (φωνάζανε οι ΝΟΚΙΑάδες ότι δεν μπορούν να γράψουν με τα Ericsson), τα εικονομηνύματα κτλ.

 

Αν με ρωτήσεις προσωπικά ποτέ δεν τα θεώρησα τραγικά λάθη γιατί θεωρώ τα Ericsson πραγματικά εργαλεία (bluetooth στο Τ39 την εποχή που οι άλλοι δεν ξέρανε τι είναι) αλλά....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...