Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρηκα αλλο θεμα, οποτε ρωτω εδω και ζητω συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει συζητηθει...

Πηρα το w900i και θελω να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε να μην λειτουργει συνεχεια σε 3g δικτυο μπας και γλιτωσω και λιγη απο την μπαταρια που την καιει με τρελλους ρυθμους.

Επισης ξερετε ποια προγραμματα ειναι συμβατα και με το w900i (κανα λινκ)?

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν βρηκα αλλο θεμα, οποτε ρωτω εδω και ζητω συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει συζητηθει...

Πηρα το w900i και θελω να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε να μην λειτουργει συνεχεια σε 3g δικτυο μπας και γλιτωσω και λιγη απο την μπαταρια που την καιει με τρελλους ρυθμους.

Επισης ξερετε ποια προγραμματα ειναι συμβατα και με το w900i (κανα λινκ)?

Ευχαριστω πολυ...

φανταζομαι οτι θα εχει ρυθμιση το κινητο σε τι δικτυο να το χρησιμοποιεις.

πατα μενου--->συνδεση-->προτιμ.υπηρεσια-->και επιλεγεις μονο gsm.

επισης μπες εδω και πηγαινε στο forum και θα βρεις πολλα για το κινητο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pedia exo ena w800 k mono simera parusiase katikolimata gia 10 lepta.evgala 2 fores ti bataria k to memory k ksekolise.koluse sta video.......exo k kamia 40aria games an to epireazun........to thema ine oti me afto pu egine tha prepi na kano update?k an nai pio mu sistinete k apo pu?
Link to comment
Share on other sites

Απο την επισημη σελιδα της sony ericsson φυσικα.Κατεβαζεις πρωτα το απαραιτητο προγραμμα και μετα σε καθοδηγει το ιδιο τι να κανεις.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μία φορά η SE απογοητεύει....

 

ΔΕΝ μπορεί να στείλει με ΣΜΣ επαφές σε αλλα μη συμβατα τηλέφωνα (βλ. ΝΟΚΙΑ) γιατί το φορματ που χρησιμοπειει.. είναι VCARD something...:p

 

Τουλάχιστον λαμβάνει (με ΣΜΣ) επαφές από όλους ;)

 

 

ΙΑΣΩΝ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

ξερει κανεις ποια ειναι τελευταια εκδοση firmware του τηλεφωνου?

πως μπορουμε να βλεπουμε στο ιντερνετ ποια ειναι η τελευταια?

Ευχαριστω!!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

ξερει κανεις ποια ειναι τελευταια εκδοση firmware του τηλεφωνου?

πως μπορουμε να βλεπουμε στο ιντερνετ ποια ειναι η τελευταια?

Ευχαριστω!!!!

Μέσω του Update Service που κατεβάζεις από το site της SE βλέπεις αν υπάρχει νεότερη έκδοση.

 

Η τελευταία είναι:

R1AA008

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουσει κανεις αν θα βγει συντομα καινουργια?Εμενα το ηχειο μου οστην κληση κανει θορυβους σαν παρασιτα,ελπιζω να φταιει η Εκδοση αυτη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως κάνει παράσιτα το ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης όμως δεν μπορώ να ξεχωρίσω εάν φταίει το δίκτυο ή το τηλέφωνο... Το έχω παρατηρήσει και όταν έχω φουλ σήμα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω την κατάσταση σήματος του συνομιλητή μου... Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό?

Ακόμα μπαίνοντας στο κρυφό μενού με τα τεστ, παρατηρώ αυτήν την παραμόρφωση όταν κάνω το τεστ του ακουστικού στις 3 τελευταίες βαθμίδες.

Κανένας συμπάσχοντας W800ιτης :p

Εχω την αισθηση πως ειναι θεμα firmware....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακούσει κανεις το γεγονος ότι η κατανάλωση μπαταρίας είναι και θέμα του τι "καρτα" SIM (palia η καινούργια) φορά το τηλέφωνο??? έχω μία ΣΙΜ που την κουβαλάω από τηλ σε τηλ από το 1998 ... και κάποιος μου είπε σήμερα ότι επειδή είναι παλιάς τεχνολογίας καταναλώνει περισσότερη μπαταρία....

 

Αληθεύει η απλός είναι κάποιος άσχετος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως κάνει παράσιτα το ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης όμως δεν μπορώ να ξεχωρίσω εάν φταίει το δίκτυο ή το τηλέφωνο... Το έχω παρατηρήσει και όταν έχω φουλ σήμα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω την κατάσταση σήματος του συνομιλητή μου... Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό?

Ακόμα μπαίνοντας στο κρυφό μενού με τα τεστ, παρατηρώ αυτήν την παραμόρφωση όταν κάνω το τεστ του ακουστικού στις 3 τελευταίες βαθμίδες.

Κανένας συμπάσχοντας W800ιτης :p

Εχω την αισθηση πως ειναι θεμα firmware....

 

somebody is watching u....!!!:D :D

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως κάνει παράσιτα το ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης όμως δεν μπορώ να ξεχωρίσω εάν φταίει το δίκτυο ή το τηλέφωνο... Το έχω παρατηρήσει και όταν έχω φουλ σήμα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω την κατάσταση σήματος του συνομιλητή μου... Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό?

Ακόμα μπαίνοντας στο κρυφό μενού με τα τεστ, παρατηρώ αυτήν την παραμόρφωση όταν κάνω το τεστ του ακουστικού στις 3 τελευταίες βαθμίδες.

Κανένας συμπάσχοντας W800ιτης :p

Εχω την αισθηση πως ειναι θεμα firmware....

Εχω διαβασει οτι το πιο προσφατο λογισμικο εχει αυτο το bug.Σε ενα σιτε..δεν το θυμαμαι ομως...ελεγε τα αρνητικα και τα θετικα των αναβαθμισεων του κ750 και του κινητου μας..καποιος που θυματε ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάλαβα ότι το τηλ, μου έχει μία ένδειξη πάνω αριστερά (ένα ακουστικό τηλεφώνου με αριθμό "1" ) που νόμιζα ότι την έχουν όλα τα SE....

 

Σήμερα τυχαία είδα ένα άλλο όμοιο με το δικό μου χωρίς αυτήν την ένδειξη ... πώς μπορώ και εγώ να την ξεφορτωθώ?

 

 

Ευχαριστώ

ΙΑΣΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάλαβα ότι το τηλ, μου έχει μία ένδειξη πάνω αριστερά (ένα ακουστικό τηλεφώνου με αριθμό "1" ) που νόμιζα ότι την έχουν όλα τα SE....

 

Σήμερα τυχαία είδα ένα άλλο όμοιο με το δικό μου χωρίς αυτήν την ένδειξη ... πώς μπορώ και εγώ να την ξεφορτωθώ?

 

 

Ευχαριστώ

ΙΑΣΩΝ

 

νομιζω οτι εχουν αρχισει κ οι παρακολουθησεις σε απλους πολιτες..πρωτα τα παρασιτα,μετα οι αγνωστες ενδειξεις...:X :X (:lol: :lol: )

 

ιασον,αυτο το τηλεφωνακι ειναι ενδειξη της γραμμης 1 του δικτυου της cosmote.δεν νομιζω οτι μπορεις να το ξεφορτωθεις!

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Για ακόμη μία φορά η SE απογοητεύει....

 

ΔΕΝ μπορεί να στείλει με ΣΜΣ επαφές σε αλλα μη συμβατα τηλέφωνα (βλ. ΝΟΚΙΑ) γιατί το φορματ που χρησιμοπειει.. είναι VCARD something...:p

 

Τουλάχιστον λαμβάνει (με ΣΜΣ) επαφές από όλους ;)

 

 

ΙΑΣΩΝ

Μόνο που η SE ήταν η πρώτη που είχε στις επαφές την επιλογή "αποστολή με bluetooth". Είτε μεμονωμένης επαφής είτε ολόκληρου του καταλόγου. Και φυσικά στο bluetooth δεν χρεώνεσαι.

Επίσης το vCard που σου φάνηκε περίεργο, είναι το πρότυπο που χρησιμοποιεί το ms outlook και άρα το πιο διαδεδομένο. Καλώς ή κακώς ο συγχρονισμός με το outlook επιβάλεται.

Συμπέρασμα; για ακόμη μια φορά η SE πρωτοπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η SE ήταν η πρώτη που είχε στις επαφές την επιλογή "αποστολή με bluetooth". Είτε μεμονωμένης επαφής είτε ολόκληρου του καταλόγου. Και φυσικά στο bluetooth δεν χρεώνεσαι.

Επίσης το vCard που σου φάνηκε περίεργο, είναι το πρότυπο που χρησιμοποιεί το ms outlook και άρα το πιο διαδεδομένο. Καλώς ή κακώς ο συγχρονισμός με το outlook επιβάλεται.

Συμπέρασμα; για ακόμη μια φορά η SE πρωτοπορεί.

Φίλε μου όλα τα ΝΟΚΙΑ κάνουν συγχρονισμό με το OUTLOOK αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν στέλνουν σε απλή μορφή επαφές μέσω SMS για να έχουν τη μέγιστη συμβατότητα..... δυστυχώς είναι ένα από τα μειονεκτήματα των SE που γενικά όπως θα δεις από τα προηγούμενα μου posts "πάσχουν" στον τομέα διαχείριση επαφών......

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχουν αρχισει κ οι παρακολουθησεις σε απλους πολιτες..πρωτα τα παρασιτα,μετα οι αγνωστες ενδειξεις...:X :X (:lol: :lol: )

 

ιασον,αυτο το τηλεφωνακι ειναι ενδειξη της γραμμης 1 του δικτυου της cosmote.δεν νομιζω οτι μπορεις να το ξεφορτωθεις!

Ευχαριστώ... απλά είδα οτι η VODA δεν το έχει....κρυβονται καλά τα παληκάρια.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού σε ένα SE..service point (όχι με το λογισμικό από INTERNET αλλά με το δικό τους). Και παρατήρησα ότι δεν έχασα τίποτε από το κινητό (επαφές , custom themes κτλ) όλα ήταν στην θέση τους.. :!:

Είναι λογικό ή απλά δεν μου έκαναν αναβάθμιση?;)

 

Υ.Γ και μετά την «αναβάθμιση» αυτή παραμένει το πρόβλημα με την φόρτιση μέχρι το 90-92 %.....:cry:

 

 

Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού σε ένα SE..service point (όχι με το λογισμικό από INTERNET αλλά με το δικό τους). Και παρατήρησα ότι δεν έχασα τίποτε από το κινητό (επαφές , custom themes κτλ) όλα ήταν στην θέση τους.. :!:

Είναι λογικό ή απλά δεν μου έκαναν αναβάθμιση?;)

 

Υ.Γ και μετά την «αναβάθμιση» αυτή παραμένει το πρόβλημα με την φόρτιση μέχρι το 90-92 %.....:cry:

 

 

Καμία βοήθεια?

 

 

Φίλε μου όταν γίνεται αναβάθμιση δεν χάνεται τίποτα από τα στοιχεία που έχεις αποθηκεύσει παρά μόνο χάνεις τις ρυθμίσεις. Απλά πάντα σου ζητάνε να κανείς backup πριν για να είναι καλυμμένοι σε περίπτωση που κολλήσει το κινητό κατά την διάρκεια της διαδικασίας και χρειαστεί να κάνουν φορματ. Οι ίδιοι δεν έχουν δικαίωμα να κρατήσουν backup για νομικούς λόγους. Η τελευταία έκδοση του firmware είναι η R1AA008 οπότε εάν την έχεις είσαι οκ. Το πρόβλημα της φόρτισης όπως κατ’ επανάληψη έχουμε πει (κοίταξε στις προηγούμενες σελίδες τους μήνες Δεκέμβρη-Γενάρη) δεν διορθώνεται με αναβάθμιση firmware αλλά με μια άλλη διαδικασία αναβάθμισης λογισμικού φόρτισης (ή κάπως έτσι :O )

Ελπίζω να βοήθησα...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα τα ΝΟΚΙΑ κάνουν συγχρονισμό με το OUTLOOK αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν στέλνουν σε απλή μορφή επαφές μέσω SMS για να έχουν τη μέγιστη συμβατότητα..... δυστυχώς είναι ένα από τα μειονεκτήματα των SE που γενικά όπως θα δεις από τα προηγούμενα μου posts "πάσχουν" στον τομέα διαχείριση επαφών......

Φίλε μου το ξέρω ότι ΤΩΡΑ όλα τα nokia κάνουν συγχρονισμό με το outlook. Όπως ξέρω και κατά πόσο αυτό γίνεται χωρίς ή με προβλήματα. Ελπίζω στα τελευταία μοντέλα να έχουν λυθεί αυτά. Αλλά φαντάζομαι ότι εσύ δεν θα είχες κάνει ποτέ συγχρονισμό. Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά αλλιώς δεν θα σου φαινόταν παράξενο το vCard something όπως το ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι το πιο προσφατο λογισμικο εχει αυτο το bug.Σε ενα σιτε..δεν το θυμαμαι ομως...ελεγε τα αρνητικα και τα θετικα των αναβαθμισεων του κ750 και του κινητου μας..καποιος που θυματε ας μας πει

 

 

Σαν να εχεις δικιο......

 

- BUG: Increased background noise during phone calls when the volume level is set to a low level.

 

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=92737

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση λογισμικού σε ένα SE..service point (όχι με το λογισμικό από INTERNET αλλά με το δικό τους). Και παρατήρησα ότι δεν έχασα τίποτε από το κινητό (επαφές , custom themes κτλ) όλα ήταν στην θέση τους.. :!:

Είναι λογικό ή απλά δεν μου έκαναν αναβάθμιση?;)

 

Υ.Γ και μετά την «αναβάθμιση» αυτή παραμένει το πρόβλημα με την φόρτιση μέχρι το 90-92 %.....:cry:

 

 

Καμία βοήθεια?

Στις αναβαθμίσεις της SE ποτέ δεν χανόταν τίποτε από το κινητό.

Είναι λογικό μην ανησυχείς.

Όσο για το πρόβλημα που αναφέρεις μου φαίνεται αρκετά παράξενο. Δεν μπορώ να βοηθήσω δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχασα το λαστιχάκι από ένα από τα ακουστικά. Μπορώ μήπως να προμηθευτώ από κάπου μόνο ένα σετ λαστιχάκια για τα ακουστικά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...