Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nai alla exw k750i me cid49 red kai to far prepei na einai gia cid36...........paizei to far me cid49 red..?...........to exei dokimasei kapoios kai poia patche aksizei na balv an ginetai?

Κοίτα στο http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=138615

περιγράφει αναλυτικά τη διαδικασία!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα και 1 θεμα,αλλα το γραφω κ εδω,μηπως το δειτε.ο Η/Υ δεν αναγνωριζει το κινητο οταν το συνδεω με το καλωδιο!Τι πρεπει να κανω;Το cd που ειχε,δεν εκανε τιποτα!Ειναι επειγον,γι'αυτο οποιος μπορει ας απαντησει επι τοπου!ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες ολες τις usb θυρες..?

Κανε ενα restart στον υπολογιστη !!

Το πολυ πολυ αν θες να περασεις κατι στο κινητο ενα card reader..

Αλλη βοηθεια κανεις..?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες ολες τις usb θυρες..?

Κανε ενα restart στον υπολογιστη !!

Το πολυ πολυ αν θες να περασεις κατι στο κινητο ενα card reader..

Αλλη βοηθεια κανεις..?

 

 

τις δοκιμασα!

με card reader τι πρεπει να κανω;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο usb ειναι απλα θα περνας τα δεδομενα στην καρτα..

Δηλ το pc δεν βγαζει τιποτα?

Ουτε ευρεση νεου υλικου τιποτα?

Πηγαινε ο υπολογιστης μου ιδιοτητες και προσθηκη νεου υλικου και βαλε το cd μεσα να τρεξει...

Τι να πω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο usb ειναι απλα θα περνας τα δεδομενα στην καρτα..

Δηλ το pc δεν βγαζει τιποτα?

Ουτε ευρεση νεου υλικου τιποτα?

Πηγαινε ο υπολογιστης μου ιδιοτητες και προσθηκη νεου υλικου και βαλε το cd μεσα να τρεξει...

Τι να πω τωρα...

 

ναι...αυτο λεω...δε βγαζςι οπως συνηθως ςυρεση νεου υλικου...το εκανα φορματ προσφατα το πισι...δεν ξερω αν εχει σχεση(εκτος οτι πρεπει να το εγκαταστησω ξανα).μισο λεπτο να δοκιμασω το αλλο!

Link to comment
Share on other sites

ναι...αυτο λεω...δε βγαζςι οπως συνηθως ςυρεση νεου υλικου...το εκανα φορματ προσφατα το πισι...δεν ξερω αν εχει σχεση(εκτος οτι πρεπει να το εγκαταστησω ξανα).μισο λεπτο να δοκιμασω το αλλο!

 

Το εκανες φορματ το pc :blink: Ε πεσ'το απο τη πρωτη στιγμη..πρεπει παλι να περασεις τους driver και εφοσον γινει αυτο κατεβασε και το προγραμμα που σου λεω.

 

 

 

Παιδια εκανα και 1 θεμα,αλλα το γραφω κ εδω,μηπως το δειτε.ο Η/Υ δεν αναγνωριζει το κινητο οταν το συνδεω με το καλωδιο!Τι πρεπει να κανω;Το cd που ειχε,δεν εκανε τιποτα!Ειναι επειγον,γι'αυτο οποιος μπορει ας απαντησει επι τοπου!ευχαριστω!!!!!

 

απεγκαταστησε το υπαρχον προγραμμα της SE και βαλε αυτο.Ολοι αυτο χρησιμοποιουμε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εκανες φορματ το pc :blink: Ε πεσ'το απο τη πρωτη στιγμη..πρεπει παλι να περασεις τους driver και εφοσον γινει αυτο κατεβασε και το προγραμμα που σου λεω.

 

 

απεγκαταστησε το υπαρχον προγραμμα της SE και βαλε αυτο.Ολοι αυτο χρησιμοποιουμε.:)

 

ωραια!τωρα λειτουργει κανονικα!!!!!σε υπερ-ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραια!τωρα λειτουργει κανονικα!!!!!σε υπερ-ευχαριστώ!!!!!

Παρακαλω πολυ..και αλλη φορα να εισαι πιο προσεχτικη..για να μην σε πιανει πανικος :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι οταν συνδεω το κινητο με το far για να αλλαξω ρυθμισεις αναβει το κινητο με αποτελεσμα να χανει την συνδεση?μου το κανει συνεχεια και δεν μπορω να κανω τιποτα.ποιοι drivers καμερας,ηχου και display ειναι οι καλυτεροι?τι αλλαγες αξιζει να κανω στο κινητο για να το κανω τελειο.ευχαριστω και μπραβο σε ολους σας...............
Link to comment
Share on other sites

απεγκαταστησε το υπαρχον προγραμμα της SE και βαλε αυτο.Ολοι αυτο χρησιμοποιουμε.:)

Δεν ειχες περασει τους drivers δηλ...?

Αρε raver εισαι μοναδικος...:up:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι οταν συνδεω το κινητο με το far για να αλλαξω ρυθμισεις αναβει το κινητο με αποτελεσμα να χανει την συνδεση?μου το κανει συνεχεια και δεν μπορω να κανω τιποτα.ποιοι drivers καμερας,ηχου και display ειναι οι καλυτεροι?τι αλλαγες αξιζει να κανω στο κινητο για να το κανω τελειο.ευχαριστω και μπραβο σε ολους σας...............

 

Τι εννοείς χάνεις τη σύνδεση. Επιτυγχάνεις σύνδεση και ξαφνικά την χάνεις?

Έχεις εγκαταστήσει τα σωστά drivers? Είχεις αφαιρέσει πριν την μπαταρία και ξανατοποθετήσει πριν την διαδικασία? Κρατάς το "c" πατημένο με "σβηστό" κινητό? Θα μπορούσα να συνεχίζω τις ερωτήσεις αλλά σίγουρα θα σε ζάλιζα!

Στο myphone υπάρχουν τουλάχιστον 5 διαφορετικά threads που ασχολούνται με τη διαδικασία σύνδεσης με το FAR. Εσύ μπορεί μεν να έχεις το πρόβλημά σου που σε "καίει" αλλά σκέψου ότι λίγο ψάξιμο και υπομονετικό διάβασμα πάντα ωφελεί.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω μια απορια ψαχνω εδω και πολυ καιρο τον τροπο για να κανω backup των επαφων μου αλλα δεν τα εχω καταφερει.ξερει κανεις τι να κανω για να παρω backup?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Βαλε τις επαφες στην καρτα sim..

Επισης μπορεις να παρεις ενα card sim που αντιγραφει τις επαφες απο την καρτα sim!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω μια απορια ψαχνω εδω και πολυ καιρο τον τροπο για να κανω backup των επαφων μου αλλα δεν τα εχω καταφερει.ξερει κανεις τι να κανω για να παρω backup?ευχαριστω

Η λύση των λύσεων, έχει αναφερθεί πάμπολες φορές στο forum...

Και δεν είναι άλλη από το πολυεργαλείο MyPhoneExplorer!

Θα το βρεις στο http://www.fjsoft.at/en/

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξης απορια, δεν ξερω αν εχει παλι αναφερθει αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω πισω ολα τα posts!

 

Γιατι η ενταση του μεγαφωνου στο w800i είναι τοσο χαμηλη οταν παιζεις τραγουδια ειτε απο το "walkman" ειτε απο την διαχειρηση αρχειων;

 

Οταν π.χ. βαζεις ενα mp3 σαν ηχο αφυπνισης ή σαν ηχο κλησης παιζει σε πολυ καλη ενταση. Επισης αλλα κινητα της Sony Ericsson (πχ K500i) παιζουν πολυ δυνατα!!! Εχω δοκιμασει μεχρι και της ρυθμισεις στο equalizer (βαζοντας την επιλογη "φωνη") αλλα τιποτα. Ειναι πολυ χαμηλο, ενω αλλα κινητα (και αλλων εταιρειων) στην αναπαραγωγη mp3 σε ξεκουφαινουν!!!

 

Καμμια λυση; :confused: :cry:

 

Ευχαριστώ

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

exo provlima me to walkman sto w800i. mou vgazei provlima kai den anoigei. grafei oti apetixe. mipos gnorizei kapoios pou mporo na katevaso kapoion plaer i ti na kano gi auto to provlima???

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξης απορια, δεν ξερω αν εχει παλι αναφερθει αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω πισω ολα τα posts!

 

Γιατι η ενταση του μεγαφωνου στο w800i είναι τοσο χαμηλη οταν παιζεις τραγουδια ειτε απο το "walkman" ειτε απο την διαχειρηση αρχειων;

 

Οταν π.χ. βαζεις ενα mp3 σαν ηχο αφυπνισης ή σαν ηχο κλησης παιζει σε πολυ καλη ενταση. Επισης αλλα κινητα της Sony Ericsson (πχ K500i) παιζουν πολυ δυνατα!!! Εχω δοκιμασει μεχρι και της ρυθμισεις στο equalizer (βαζοντας την επιλογη "φωνη") αλλα τιποτα. Ειναι πολυ χαμηλο, ενω αλλα κινητα (και αλλων εταιρειων) στην αναπαραγωγη mp3 σε ξεκουφαινουν!!!

 

Καμμια λυση; :confused: :cry:

 

Ευχαριστώ

Lurker, αυτό συμβαίνει για να σε προστατέυει το κινητό. Είναι διαφορετικό να ακούς ένα τραγούδι στον Player και διαφορετικό σαν ήχο κλήσης. Σκέψου πως όταν το έχεις σαν ήχο κλήσης (ή σαν ξυπνητήρι) ο ήχος ΠΡΕΠΕΙ να ακούστεί δυνατότερα. Πιστεύω πως είναι καλύτερα έτσι, και πως για αυτό το λόγο όταν την ένταση ήχου κλήσης σε ένα προφίλ την βάζεις πάνω από την τρίτη στάθμη, το κινητό σε προειδοποιεί με μήνυμα στην οθόνη... Αυτή είναι η γνώμη μου... ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με το W800i (και όλα τα ericsson) που συνδέω στον υπολογιστή μου: όταν αποσυνδέω το καλώδιο, ο υπολογιστής κάνει επανεκκίνηση. Δοκίμασα με ασφαλή κατάργηση, αλλαγή com κτλ. αλλά το πρόβλημα παραμένει. Σε άλλους υπολογιστές όμως δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν έχει κανείς κάποια ιδέα (εκτός από αλλαγή υπολογιστή...), παρακαλώ να βοηθήσει.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν φταίει το κινητό πάντως. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τους drivers που χρησιμοποείς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...