Jump to content

Επιλογή κάρτας micro SD


J_F80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με την επιλογή μιας κάρτας micro SD. 

Την θέλω κυρίως για αποθήκευση και παραγωγή ντοκιμαντέρ.

Είμαι μεταξύ τεσσάρων καρτών:

Sandisk Ultra 512gb (με τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά) - 56,50 ευρώ 

Samsung PRO Plus 512GB( το μπλε) - 75 ευρώ 

Samsung EVO Select 512gb (το γαλάζιο) - 68,25 ευρώ 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με αυτό το θέμα. 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα πολυ να σου απαντησω στην ερωτηση "ποια απο τις 4 καρτες ... αλλα ειναι μονο 3"

τελος παντων. Ο γενικος κανονας εχει ως εξης
1. δεν γνωριζω να υπαρχει android συσκευη που να εχει κατι καλυτερο στο διαυλο καρτας εκτος απο UHS 1. Με αυτες τις προδιαγραφες εχουμε θεωρητικα (max) εως και 100ΜΒ/sec. στην πραξη ειναι 80+
2. εχουμε επισημες μετρησεις / προδιαγραφες της συσκευης μας στην υποδοχη καρτας ? ΟΧΙ
εδω λοιπον ειναι το μεγαλυτερο προβλημα. Εχω σαν αναφορα το site notebookcheck.com και διαβαζω. Εκει βλεπεις πως τιποτα δεν ειναι δεδομενο. Σαν παραδειγμα η συσκευη Nokia XR20 στα 580€ εχει ταχυτητα 22ΜΒ. Η δικη σου ξερεις ?
3. ποια ειναι η καλυτερη μαρκα / μοντελο ? εδω ψαχνουμε στο ιντερνετ και ελπιζουμε ...
προσωπικα εχω δοκιμασει πολλες μαρκες. Σημερα θα διαλεγα samsung

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lneam said:

θα ηθελα πολυ να σου απαντησω στην ερωτηση "ποια απο τις 4 καρτες ... αλλα ειναι μονο 3"

τελος παντων. Ο γενικος κανονας εχει ως εξης
1. δεν γνωριζω να υπαρχει android συσκευη που να εχει κατι καλυτερο στο διαυλο καρτας εκτος απο UHS 1. Με αυτες τις προδιαγραφες εχουμε θεωρητικα (max) εως και 100ΜΒ/sec. στην πραξη ειναι 80+
2. εχουμε επισημες μετρησεις / προδιαγραφες της συσκευης μας στην υποδοχη καρτας ? ΟΧΙ
εδω λοιπον ειναι το μεγαλυτερο προβλημα. Εχω σαν αναφορα το site notebookcheck.com και διαβαζω. Εκει βλεπεις πως τιποτα δεν ειναι δεδομενο. Σαν παραδειγμα η συσκευη Nokia XR20 στα 580€ εχει ταχυτητα 22ΜΒ. Η δικη σου ξερεις ?
3. ποια ειναι η καλυτερη μαρκα / μοντελο ? εδω ψαχνουμε στο ιντερνετ και ελπιζουμε ...
προσωπικα εχω δοκιμασει πολλες μαρκες. Σημερα θα διαλεγα samsung

Ήθελα να βάλω και την Sandisk Ultra 400gb αλλά μάλλον ξεχάστηκα.

Έχω παραγγείλει εδώ και μέρες την Samsung EVO Select από το Amazon.

Αλλά ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...