Jump to content

Xiaomi 12


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορια. Εχω Vodafone. Στο ιστορικο κλησεων εχω σε καποιες κλησεις την ενδειξη HD και επιπλεον καποιες εχουν και το συμβολο του wifi. Αυτο σχετιζεται με το volte/vowifi ή ειναι καποια υπηρεσια οπως ειχε παλια η cosmote;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

22 minutes ago, r31134 said:

Απορια. Εχω Vodafone. Στο ιστορικο κλησεων εχω σε καποιες κλησεις την ενδειξη HD και επιπλεον καποιες εχουν και το συμβολο του wifi. Αυτο σχετιζεται με το volte/vowifi ή ειναι καποια υπηρεσια οπως ειχε παλια η cosmote;

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Και εγώ νodafone έχω σαν βασικο νούμερο και cosmote σαν δεύτερο. Αυτό φίλε το βγάζει όταν έχεις ενεργοποιημένο το  volte/VoWiFi  και χρησιμοποιείται το ίντερνετ στις κλήσεις με hd ήχο.  Όταν βγάζει το εικονίδιο του σήματος και το hd είναι συνδυασμός δικτύου με ίντερνετ. Όταν βγάζει μόνο hd χρησιμοποιείται μόνο το ίντερνετ γιατί προφανώς δεν θα υπάρχει καλό σήμα. Αν βγάζει μόνο το εικονίδιο του σήματος χρησιμοποιείται μόνο το δίκτυο και όχι το ίντερνετ. Όταν δεν βγάζει τίποτα χρησιμοποιείται μόνο το δίκτυο. Αυτό εξαρτάται από το πόσο καλό σήμα και ίντερνετ έχεις και ποια προτεραιότητα έχεις δώσει στις ρυθμίσεις για το VoWiFi. Ίντερνετ ή δίκτυο.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Moralex said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Και εγώ νvodafone έχω σαν βασικο νούμερο και cosmote σαν δεύτερο.Αυτό φίλε το βγάζει όταν έχεις ενεργοποιημένο το  volte/VoWiFi  και χρησιμοποιείται το ίντερνετ στις κλήσεις με hd ήχο. 

Ευχαριστω. Ξεχασα να πω οτι το συμβολο αυτο υπαρχει μονο σε συνομιλιες με κινητα ενω το συμβολο του wifi και σε σταθερα(προφανως κληση μεσω wifi). Σε καποιες εμφανιζονται και τα δυο ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2023 at 11:05 ΠΜ, r31134 said:

Ευχαριστω. Ξεχασα να πω οτι το συμβολο αυτο υπαρχει μονο σε συνομιλιες με κινητα ενω το συμβολο του wifi και σε σταθερα(προφανως κληση μεσω wifi). Σε καποιες εμφανιζονται και τα δυο ταυτοχρονα.

Ναι σωστά και μόνο στην Vodafone μου τα βγάζει όλα αυτά τα εικονίδια. Προφανώς ανάλογα πόσο καλό σήμα και τι ίντερνετ έχεις και τι ρυθμίσεις έχεις επιλέξει βγάζει τα εικονίδια ανάλογα τι χρησιμοποιείται.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Από τον Απρίλιο που έχω το κινητό παίρνει μια ενημέρωση το μήνα. Σήμερα το πρωί βγήκε η 14.0.9. με ενημέρωση ασφαλείας Μαϊου. Το τηλέφωνό μπορώ να πω έχει βελτιωθεί πολύ στην μπαταρία σε κατάσταση αναμονής από ότι ήταν στην αρχή.

Screenshot_2023-06-12-12-05-15-467_com.android.settings.jpg

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, r31134 said:

Εμενα ειναι κολλημενο στην 14.0.5

Κατέβασε την από δω.

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/cupid/

Την EEA Stable κατεβάζεις το recovery. Και την περνάς από το updater της συσκευής.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλε r31134 τελικά την πέρασες την ενημέρωση?

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Οχι, γενικως δεν βιαζομαι με τα updates γιατι μια φορα την πατησα.

Ολα ειναι ενταξει με τη δικη σου εκδοση;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, r31134 said:

Καλημερα. Οχι, γενικως δεν βιαζομαι με τα updates γιατι μια φορα την πατησα.

Ολα ειναι ενταξει με τη δικη σου εκδοση;

Ναι φίλε μέχρι τώρα όλα κομπλέ.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πάντως φίλε r31134 και εμπειρικά την αναβάθμιση για μένα πρέπει να την κάνεις γιατί από ότι μου είπες έχεις την 14.0.5 που είναι η πρώτη ενημέρωση που πήρε σε MIUI 14 και android 13 και μετά βγήκαν άλλες 2 ενημερώσεις και τελευταία βγήκε η 14.0.9 και από ότι είδα και άλλοι λένε ότι οι 2 τελευταίες ενημερώσεις έχουν βελτιώσει την μπαταρία σε αναμονή και είναι πιο βελτιωμένο σε throttling. Και εμπειρικά εγώ που τις δοκίμασα και τις 4 όντως νομίζω και εγώ οι 2 τελευταίες είναι καλύτερες. Αυτά. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη διαδικασια και κατεβασα απο το λινκ αλλα μου βγαζει αδυναμια επαληθευσης ενημερωσης. Οποτε το αφησα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φίλε r31134 το αρχείο που θα κατεβάσεις πρέπει να το μεταφέρεις στον φάκελο download rom γι'αυτό σου βγάζει αυτό το μήνυμα. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποια έκδοση κατεβάζεις? Κατέβασε την 14.0.7 και όχι την τελευταία μήπως γι'αυτό δεν στην παίρνει.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να κατεβασω την 0.7 αφου η πιο προσφατη ειναι η 0.9.

Το προσπαθησα 3 φορες και το παρατησα

Ας ερθει οποτε θελει

Link to comment
Share on other sites

Στο λέω απλά φίλε γιατί και εγώ όλες μόνος μου τις πέρασα από το ίδιο σάιτ απλά τις πέρασα με τη σειρά όπως έβγαιναν και δεν μου έβγαλε το μήνυμα που λες ότι σου έβγαλε, οπότε μήπως παίζει ρόλο, αλλά οκ κάνε ότι θέλεις εννοείται. Καλή εβδομάδα.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Από πού την έχεις πάρει την συσκευή φίλε? Γιατί μου κάνει εντύπωση ότι δεν σου έχει έρθει update από την στιγμή που έχουν βγει άλλα 3 από αυτήν που έχεις. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω γιατί έχει κολλήσει στην 14.0.5.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Πιθανων με βασει το ΙΜΕΙ, η Xiaomi δινει σταδιακα και σε διαφορετικες περιοχες. Και αν η συσκευη μου αφορα καποια αλλη χωρα,λογικο να υπαρχει καθυστερηση.

Για το θεμα που δεν παιρνιεται ουτε χειροκινητα, το μονο τελευταιο που θα κανω, ειναι να κατεβασω απο το επισημο site.

Και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατέβασε και από το official site μήπως και περάσει. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ κολλημένος στην 14.0.5 είμαι του Ιανουαρίου.. Δεν ξέρω τι φταίει.. Επίσης όταν μπαίνω να δω στην μπαταρία πόσο έχω ενεργή οθόνη, δεν μου το εμφανίζει..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mplets7 said:

Παιδιά και εγώ κολλημένος στην 14.0.5 είμαι του Ιανουαρίου.. Δεν ξέρω τι φταίει.. Επίσης όταν μπαίνω να δω στην μπαταρία πόσο έχω ενεργή οθόνη, δεν μου το εμφανίζει..

Καλησπέρα, το screen on time το έχουν αφαιρέσει από τη στιγμή που πήρε MIUI 14. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...