Jump to content

Xiaomi 12


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και ότι προβλήματα είχα έστρωσαν εκτός από το fb που ακόμα κάνει την τσαχπινια του όταν μπαίνω ίσως φτιάξει με update της εφαρμογής δες και αυτό αν δεν φτιάξουν τα ξυπνητήρια 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα το δω με το αμεσως επομενο update. Δεν κανουμε δουλεια αν ειναι να κανουμε επαναφορα σε καθε απλο update.

Σημερα χτυπησε αυτο που ειχα ρυθμισμενο. Μονο τα emails δεν εχουν ηχο πλεον. Εχω στειλει αναφορα και στην xiaomi και στην yahoo. Η δευτερη εχει δωσει update αλλα δεν αλλαξε κατι αρα μενει να δω το επόμενο uodate της xiaomi.

Κατι τελευταιο που υπαρχει αρκετο καιρο τωρα. Οταν ανοιγω το συρταρι εφαρμογων και σκρολαρω προς τα κάτω για να πάω στα υπολοιπα εικονίδια που δεν φαινονται, μου εμφανίζει διπλοτυπα εικονιδια στην κατω κατω σειρα ενω εξαφανιζονται τα κανονικα εικονιδια εκεινης της σειρας. Το κουλο ειναι οτι πχ. Βλεπω στην 6η και 7η σειρα ακριβως τα ιδια εικονιδια, τα κανονικα εικονιδια της 7ης σειρας γινει ιδια με της 6ης αλλά πατωντας πανω σε αυτα, ανοιγουν οι σωστες εφαρμογες. Αυτο γινεται αραια και ακανονιστα και οχι πάντα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, r31134 said:

Θα το δω με το αμεσως επομενο update. Δεν κανουμε δουλεια αν ειναι να κανουμε επαναφορα σε καθε απλο update.

Σημερα χτυπησε αυτο που ειχα ρυθμισμενο. Μονο τα emails δεν εχουν ηχο πλεον. Εχω στειλει αναφορα και στην xiaomi και στην yahoo. Η δευτερη εχει δωσει update αλλα δεν αλλαξε κατι αρα μενει να δω το επόμενο uodate της xiaomi.

Κατι τελευταιο που υπαρχει αρκετο καιρο τωρα. Οταν ανοιγω το συρταρι εφαρμογων και σκρολαρω προς τα κάτω για να πάω στα υπολοιπα εικονίδια που δεν φαινονται, μου εμφανίζει διπλοτυπα εικονιδια στην κατω κατω σειρα ενω εξαφανιζονται τα κανονικα εικονιδια εκεινης της σειρας. Το κουλο ειναι οτι πχ. Βλεπω στην 6η και 7η σειρα ακριβως τα ιδια εικονιδια, τα κανονικα εικονιδια της 7ης σειρας γινει ιδια με της 6ης αλλά πατωντας πανω σε αυτα, ανοιγουν οι σωστες εφαρμογες. Αυτο γινεται αραια και ακανονιστα και οχι πάντα.

Έχεις δίκιο τελικά όλα τα προβλήματα ξαναγύρισαν ελπίζω να διορθωθεί η κατάσταση στο επόμενο update 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, doomgeorge said:

Έχεις δίκιο τελικά όλα τα προβλήματα ξαναγύρισαν ελπίζω να διορθωθεί η κατάσταση στο επόμενο update 

Το μονο που μπορεις και εσυ και ολοι μας να κανουμε αναφορα (ανατροφοδοτηση το γραφουν). Εχω κανει ηδη 2 προς την xiaomi και στην πρωτη μου απαντησαν ενα αυτοματοποιημενο μηνυμα αν θελω να συμμετασχω στην beta εκδοση. και χωρια αναφορα στους κατασκευαστες των επιμερους εφαρμογων τριτων οπως πχ. εκανα στην YAHOO μεσω της εφαρμογης της ιδιας και φυσικα κριτικη στο playstore. φταιει δεν φταιει, να βρουνε λυση με τους κατασκευαστες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Έχει κανείς άλλος θέμα στις εισερχόμενες κλήσεις όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη ή και όχι να μην είναι σε full screen? Γιατί ότι και να κάνω μόνο στις αναδυόμενες ειδοποιήσεις βγάζει την κλήση και στην κουρτίνα πάνω και μόνο όταν πατήσω εκεί γίνεται full screen. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Moralex said:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Έχει κανείς άλλος θέμα στις εισερχόμενες κλήσεις όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη ή και όχι να μην είναι σε full screen? Γιατί ότι και να κάνω μόνο στις αναδυόμενες ειδοποιήσεις βγάζει την κλήση και στην κουρτίνα πάνω και μόνο όταν πατήσω εκεί γίνεται full screen. 

Αυτο το θεμα δεν το ειχα ποτε . Στις πληροφοριες εφαρμογης των κλησεων εχει μια επιλογη για Λειτουργια πληρους οθονης. Εκεινο το εχεις ενεργο; Εγω οχι. Δεν ειμαι σιγουρος τι κανει αλλα κατι αλλο σχετικο δεν βλεπω.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, r31134 said:

Αυτο το θεμα δεν το ειχα ποτε . Στις πληροφοριες εφαρμογης των κλησεων εχει μια επιλογη για Λειτουργια πληρους οθονης. Εκεινο το εχεις ενεργο; Εγω οχι. Δεν ειμαι σιγουρος τι κανει αλλα κατι αλλο σχετικο δεν βλεπω.

Ναι αυτό το κουμπί το ενεργοποιω αλλά μόλις ξαναμπεις στις πληροφορίες της εφαρμογής είναι απενεργοποιημένο. Κάποιο bug πρέπει να είναι.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Moralex said:

Ναι αυτό το κουμπί το ενεργοποιω αλλά μόλις ξαναμπεις στις πληροφορίες της εφαρμογής είναι απενεργοποιημένο. Κάποιο bug πρέπει να είναι.

Εμενα μενει ενεργοποιημενο αν το ανοιξω. Ωστοσο το εχω κλειστό και ειμαι με πληρη οθονη στις κλησεις. Στανταρ η xiaomi αρχισε να επιβεβαιωνει τη φημη της με τα updates

Link to comment
Share on other sites

Moνο το gmail εχει ηχο στα εισερχομενα emails και με αυτο θα συνεχισω πλεον και για να εχω δωρεαν ολους τους λογαριασμους μου. Που θα παει,θα το συνηθισω κι αυτο αλλα η xiaomi τα εκανε ενα ματσο χαλια στο τελευταιο update. Kαι το αλλο διαχρονικο αγκαθι ειναι η μη υποστηριξη 3ων launchers με  gestures χωρις πατεντες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παιδια. Προσοχη με το JMCtech μην κανετε καμια παραγγελια γιατι παει για κανονι και πολλοι εχουν χασει και θα χασουν τα λεφτα τους. Ηδη το εχουν βγαλει και απο skroutz και απο bestprice.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Eιχε ανεβασει εξωφρενικα τις τιμες στα κινητα μαλλον για να αποτρεψει αγορες και πιθανων να σκασει το κανονι. Τωρα βλεπω δεν εχει καθολου κινητα στη σελιδα

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, r31134 said:

Eιχε ανεβασει εξωφρενικα τις τιμες στα κινητα μαλλον για να αποτρεψει αγορες και πιθανων να σκασει το κανονι. Τωρα βλεπω δεν εχει καθολου κινητα στη σελιδα

Ναι, ήδη έχουν βγει κάποια άρθρα και κάποιοι ντόπιοι λένε ότι αγνοείται ο ιδιοκτήτης καιρό τώρα και το μαγαζί έχει βάλει χαρτόνια στην βιτρίνα και λέει ότι γίνεται απογραφή. Είναι θέμα ημερών να σκάσει το κανόνι.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2024 at 7:00 ΜΜ, Moralex said:

Ναι, ήδη έχουν βγει κάποια άρθρα και κάποιοι ντόπιοι λένε ότι αγνοείται ο ιδιοκτήτης καιρό τώρα και το μαγαζί έχει βάλει χαρτόνια στην βιτρίνα και λέει ότι γίνεται απογραφή. Είναι θέμα ημερών να σκάσει το κανόνι.

Είχα παραγγείλει πριν 2.5 μήνες ένα s23+ για την γυναίκα πριν 7-8 μέρες περίπου πήρα την επιστροφή αφού ζήτησα και μίλησα με το λογιστήριο δεν ξέρω η κοπέλα εκεί πρέπει να με συμπάθησε δεν εξηγείται αλλιώς χααχαχ 

Edited by doomgeorge
Link to comment
Share on other sites

Για λιγες μερες το δουλεψα με θηκη της Xiaomi, οχι αυτη την διαφανη σιλικονης αλλα την θηκη πλατης με ανοιγματα (της xiaomi). Η αισθητα μεγαλυτερη θερμοκρασια λειτουργιας επιρεασε αρκετα την διαρκεια της μπαταριας. Αν σκεφτειτε οτι η apple λεει να φορτιζετε τις συσκευες χωρις θηκη,τοτε μαλλον κανουν πολυ κακο σε αυτον τον τομεα και μακροπροθεσμα. Και η πολλη ζεστη αρχισε σημερα.

Φυσικα την εβγαλα και παλι τη θηκη και συνεχιζω χωρις.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, r31134 said:

Για λιγες μερες το δουλεψα με θηκη της Xiaomi, οχι αυτη την διαφανη σιλικονης αλλα την θηκη πλατης με ανοιγματα (της xiaomi). Η αισθητα μεγαλυτερη θερμοκρασια λειτουργιας επιρεασε αρκετα την διαρκεια της μπαταριας. Αν σκεφτειτε οτι η apple λεει να φορτιζετε τις συσκευες χωρις θηκη,τοτε μαλλον κανουν πολυ κακο σε αυτον τον τομεα και μακροπροθεσμα. Και η πολλη ζεστη αρχισε σημερα.

Φυσικα την εβγαλα και παλι τη θηκη και συνεχιζω χωρις.

Αυτή φοράω τώρα όπως τα λες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την Spigen που το έχω δεν έχω παρατηρήσει αύξηση θερμοκρασίας και στην χρήση και στην φόρτιση. Ίσως έχει να κάνει το υλικό που είναι πολύ πιο λαστιχένια η θήκη της Xiaomi η γνήσια. Αν ανεβάσει θερμοκρασία μεγάλη ο Snapdragon 8 gen 1 στην κυριολεξία την καταπίνει την μπαταρία.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το πήρα Νοέμβριο το έχω 8+ μήνες το πήρα από jmc(πάει αυτό μάλλον)320 πόσο είναι μια δίκαιη τιμή να το δώσω?δεν έχει γρατζουνιά και έχω θήκες ζελατίνες προίκα 

Edited by doomgeorge
Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο τις τιμες των μεταχειρισμένων που πουλιούνται σε αγγελιες. Για καινουρια συσκευη εχει ανεβει η τιμη της εντος Ελλαδος απ οσο προλαβα να δω πριν κανενα 15ημερο. Επισης παιζει ρολο με τι εγγυηση καλυπτεσαι. Αμα το εχεις παρει απο jmc κι η εγγυηση περναει μονο μεσα αυτους, τοτε ειναι σαν να μην εχει εγγυηση πλεον.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, r31134 said:

Δες λιγο τις τιμες των μεταχειρισμένων που πουλιούνται σε αγγελιες. Για καινουρια συσκευη εχει ανεβει η τιμη της εντος Ελλαδος απ οσο προλαβα να δω πριν κανενα 15ημερο. Επισης παιζει ρολο με τι εγγυηση καλυπτεσαι. Αμα το εχεις παρει απο jmc κι η εγγυηση περναει μονο μεσα αυτους, τοτε ειναι σαν να μην εχει εγγυηση πλεον

Εγγύηση όντως πάει... η τιμή έχει ανέβει παρά πολύ δεν έχει λόγο κάποιος να δώσει 500+ ευρώ για αυτο το τηλ 

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζοντας θέμα, οι ηχοι επαναφερονται στις προεπιλογες της xiaomi και παλι πρεπει να βάζω ξανα τους ηχους που θελω εγω χειροκινητα. Ποσο μπαχαλο τα εχει κανει αυτο το update... Αποτυχια σκετη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες αγορασα με την προσφορά του Plaisio το Asus Zenfone 10 (16/512) με τον SD 8 gen2.  Ξεκινησα τα απανωτα updates κλπ σκαλισμα, με τη θηκη φορεμενη και δεν συγκινηθηκε να ζεσταθει οταν το 12αρι θα ανεβαζε πολυ την θερμοκρασια. 

Φωτογραφικα εχει πιο πολλη οξυτητα και λιγο πιο σωστα χρωματα βλεποντας τις ιδιες ακριβως φωτογραφιες διπλα διπλα και με οτι εβλεπε το ματι κανονικα.

Η προστασια φορτισης ειναι μεγαλο μειον του 12αριου. 

Απεγκατασταση ή απενεργοποιηση εφαρμογων της google γινεται σε ολα και επισης η απουσια bloatware εφαρμογων ειναι λιγο πολυ γνωστη. Σαν pixel ειναι η συσκευη.  

Ηχεια εχει πιο δυνατα το xiaomi αλλα λιγοτερο καθαρο ηχο.

Και τα δυο θα αναβαθμιστουν ως android 15 αλλα πιο πολλη σημασια εχουν τα security updates. 4 ετη δινει η Asus. Στο 12 ποσα υποσχεθηκε η xiaomi;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, φίλε. Αν θυμάμαι καλά νομίζω 4 με 5 χρόνια και η Xiaomi δίνει.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Moralex said:

Καλορίζικο, φίλε. Αν θυμάμαι καλά νομίζω 4 με 5 χρόνια και η Xiaomi δίνει.

Σ ευχαριστω πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ήρθε ενημέρωση μικρή 72 mb με ενημέρωση ασφαλείας Ιουνίου 2024. Χωρίς αλλαγή χώρας.

Screenshot_2024-06-24-10-58-19-209_com.android.updater.jpg

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Οι βουβες ειδοποιησεις yahoo mail συνεχιζουν και μετα απο το συγκεκριμενο update (ψιλοαναμενομενο αφου ηταν security)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...