Jump to content

Ψάχνω mini κινητό android με περίεργα χαρακτηριστικά


Nikos_Vita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το ρουτ δύσκολα θα σου πουλήσει κάποιος κινητό που να είναι ρουτ, το αγοράζεις και το κάνεις ρουτ εσύ. Για το άλλο κλασική κινεζική απάντηση, άλλα νταλλων

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως αρκετοί άλλοι πωλητές από Κίνα μου απάντησαν ότι είναι root τα κινητά που στέλνουν.

Και το HTM που έχω, ήρθε με root πρόσβαση.

Περιμένω και από ebay απάντηση για το ίδιο κινητό που έχει και ο άλλος στο Aliexpress.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με τα έτοιμα κινητά root θα σας κλεψουν τα πάντα απο δεδομένα! Αν θέλετε root,επαναφορά εργοστασιακου λογισμικού και root μόνο με magisk..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ατελείωτο ψάξιμο έπρεπε να καταλήξω κάπου. Και ξαφνικά έπεσα στο παρακάτω κινητό το οποίο και παρήγγειλα από ebay και ελπίζω να έρθει.

Xiaomi Redmi 2 Prime. Μαζεμένο σε διαστάσεις, ελαφρύ, βγαίνει η μπαταρία και έχει και notfication led. Ευτυχώς έχει Αndroid 5 και όχι κάποιο παλιότερο.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_2_prime-7480.php

Υπάρχουν διαθέσιμες μπαταρίες (κυρίως στο aliexpress) έχω βρει και κάτι θήκες σιλικόνης/gel οπότε μια χαρά.

Και τώρα αναμονή για να δω αν θα γίνει τελικά αποστολή.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Άντε Με το καλό να παραλάβεις, θαυμάζω το κουράγιο σου τέτοια σαπιλα κινητό ούτε να με πληρώνουν δεν θα το χρησιμοποιούσα, αν εσύ βέβαια σου αρέσει οκ.
Το καλό με αυτό είναι ότι γίνεται εύκολα ξεκλείδωμα και ρουτ και υπάρχουν ακόμα και ρομ με Android 10.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τη χρήση που κάνω στο κινητό θα βάλεις τα γέλια. Σκέψου ότι θα αντικαταστήσει ένα Sony Xperia E του 2012.

Εντάξει το συνδέω στο WiFi του σπιτιού για να δω αν συνδέεται αλλά μέχρι εκεί.

Μόνο τηλεφωνία/SMS/Tasks και μερικές εφαρμογές π.χ. χρονόμετρο, pdf viewer, image viewer και αυτά και τέλος.

α! και διαχείριση με το MyPhoneExplorer.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοια χρήση θα την παλέψει αν το φορτώσεις με εφαρμογές άστο. Αν ξέρεις τις ανάγκες σου τότε έκανες σωστή αγορά, για μένα που όλα τα κάνω από κινητό τράπεζες πληρωμές email θέλω κάτι πιο δυνατό και σίγουρα να είναι update με όλα τα security patch. Το σωστό είναι να αγοράζουμε κάτι με βάση τις ανάγκες μας.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα γράφεις. Και εγώ αν έκανα χρήση ίντερνετ θα κοιτούσα για καινούριο κινητό και σίγουρα ποιο μεγάλο.

Οι εφαρμογές που θα βάλω είναι ήδη δοκιμασμένες και τρέχουν άνετα και σε παλιότερα android με 512Ram.

Δεν μπαίνω καν στο Google Play. Εγκατάσταση με apk.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...