Jump to content

Realme 8 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, p_k said:

Ενώ η realme ξεκίνησε ως μία πολλά υποσχόμενη νέα xiaomi, στην πορεία κάπου χάλασε το πράγμα και κατά τη γνώμη μου δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου.

Δηλαδή πολύ άχρωμες και άγευστες συσκευές...

Θα έλεγα να ψαχτείς σε xiaomi poco x6 pro αν σε ενδιαφέρει.

Το έχω θέσει και αλλού το ζήτημα και θα το αναφέρω και εδώ. Πιστεύω ότι το θέμα της Realme είναι ότι πρώτον, με βρίσκει σύμφωνο το ότι ακολουθεί τα χνάρια της Xiaomi και αυτό φαίνεται. Το θέμα όμως είναι ότι για την ώρα, νομίζω ότι ψάχνει να βρει την ταυτότητα της, σε ποιους απευθύνεται κτλ. Επίσης, τις πραγματικά καλές συσκευές της (βλέπε GT5 Pro), τις κυκλοφορεί σε συγκεκριμένες αγορές. Και γενικά, δεν ξέρω κατά πόσο καταφέρνει να είναι ανταγωνιστική ως φίρμα με τις προτάσεις της, δεν θα έλεγα ότι υπάρχει κάποια ολοκληρωμένη πρόταση.

Εντάξει, στις οικονομικές συσκευές πιστεύω ότι κάνει πολύ καλή δουλειά, σε μεγαλύτερες και πιο σημαίνουσες κατηγορίες (βλέπε mid-range), δεν έχει προσφέρει κάτι πραγματικά ανταγωνιστικό κυρίως πουλ Μουρ και παιχνίδι εντυπώσεων, όχι τόσο ουσία, κάτι το οποίο η εταιρεία πρότυπο, η Xiaomi, το πετυχαίνει καλύτερα πιστεύω αλλά, ίσως είναι θέμα χρόνου να το βρει και η Realme, φαίνεται να κάνει κάποια βήματα, ίσως βέβαια σε διαφορετικές κατευθύνσεις για να βρει το βηματισμό της....

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως τα security updates έρχονται ακόμα .

 

Screenshot_2024-03-19-15-27-48-75_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Screenshot_2024-03-19-15-33-07-36_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...