Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, agriniopk said:

Στην αντιπροσωπεία του Αγρινίου οι οποίοι το έστειλαν στην Αθήνα στα κεντρικά της Samsung για να γίνει αλλαγή Ή τουλάχιστον αυτό μου είπαν Γιατί δεν γίνεται η αλλαγή στο κατάστημα.
Τώρα όμως τι κάνω?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κατάλαβα είσαι μακρυά οπότε γιαυτό και το 50ρικο. Αλλά και πάλι 4 μήνες είναι πολύ λίγο. Εν τω μεταξύ μην φανταστείς ότι χρειάζεται κάποιο μηχάνημα και τις 2 φορές που μου την άλλαξε η κοπέλα με το χέρι την κόλλησε σε 2 λεπτά και μάλιστα όταν της είπα να κλείσω το κινητό μήπως πατηθεί η οθόνη για να ξεκλειδώσει και πατήσει άσχετο πιν και κλειδώσει τελείως, μου είπε όχι και της το έδωσα ανοιχτό.

2 επιλογές βλέπω, παίρνεις 1 ζελατίνα του εμπορίου και προσπαθείς να την αλλάξεις μόνος σου (το οποίο έχει και αυτό ένα κόστος, ειδικά αν δεν σου κάτσει σωστά πάει χαμένη η ζελατίνα που αγόρασες) ή το αφήνεις γυμνό και το προσέχεις ακόμα περισσότερο. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο(προφανώς μπορείς να το ξαναστείλεις αλλά είναι κοροϊδία 50 ευρώ για 4 μήνες)

ΥΓ. Μπορείς επίσης να επικοινωνήσεις απευθείας με την Omnitek στη λεωφόρο Μαραθώνος και να κανονίσεις να το στείλεις εσύ ώστε να είσαι σίγουρος ότι πήγε και έγινε η αλλαγή από εκείνους. Πάντως εμένα η 1η αλλαγή κράτησε ακριβώς 1 χρόνο. Σεπτέμβρη με Σεπτέμβρη. Εύχομαι να κράτησει και η 2η αλλαγή τόσο και να μην ξανά ασχοληθώ μέχρι να βγει το 6 (αν έχει ενσωματωμένο pen)

Edited by dr_Wankell
Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.
θα ενεργοποιήσω ξανά το Note 9 που το έχω παροπλισμένο για να στείλω το fold 3 στην Αθήνα. Ευχαριστώ και πάλι

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου η πρώτη αλλαγή μεμβράνης στη Smartec είχε κρατήσει κανά εξάμηνο. 25 ευρώ με χρέωσαν για αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, apostol70 said:
Και στο δικό μου η πρώτη αλλαγή μεμβράνης στη Smartec είχε κρατήσει κανά εξάμηνο. 25 ευρώ με χρέωσαν για αλλαγή

Πήρα τηλέφωνο εδώ στο Αγρίνιο και μου είπαν ότι το στέλνουν Αθήνα δεν μπορούν οι ίδιοι.
πήρα Αθήνα και μου ζήτησαν 24 ευρώ με τα έξοδα αποστολής δικά τους ACS οπότε θα το κάνω έτσι
Στην smartec

Οι δυο αυτές εταιρείες είναι εξίσου καλές ? Omnitek και smartec

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2023 at 11:23 ΠΜ, agriniopk said:

Πήρα τηλέφωνο εδώ στο Αγρίνιο και μου είπαν ότι το στέλνουν Αθήνα δεν μπορούν οι ίδιοι.
πήρα Αθήνα και μου ζήτησαν 24 ευρώ με τα έξοδα αποστολής δικά τους ACS οπότε θα το κάνω έτσι
Στην smartec

Οι δυο αυτές εταιρείες είναι εξίσου καλές ? Omnitek και smartec

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρώ την smartec καλύτερη σαν ποιότητα εργασίας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μπορούμε να συγχρονιζουμε τους σελιδοδείκτες με το λογαριασμό του Chrome?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νέο update
Από τα πρώτα που βλέπω εκτός από το αισθητικό κομμάτι είναι ότι δεν βρίσκω το κουμπί που είχα προσθέσει στην επιφάνεια για να κάνω αναζήτηση στο κινητό την εφαρμογή δηλαδή.
Να την αφαίρεσαν δεν την βρίσκω?

aed5c457ea57980fa6499c674c9d095b.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά πρόβλημα!

 

Δεν έχουν περάσει 3 μήνες από ολική επισκευή που ήταν μέσα στην εγγύηση (τελείωσε πριν ένα μήνα η εγγύηση) κ το κινητό όταν το ανοίγω κ το κλείνω κλείνει μόνο του κ δεν ξαναανοιξει.

 

Το βάζω στο φορτιστή κ δείχνει το κεραυνό αλλά αναβοσβηνει συνέχεια χωρίς να μου λέει πόσο τις % μπαταρία έχω...

 

Είναι σα να μη βλέπει τη μπαταρία.

 

Όσο το κινητό δεν είναι unfold δουλεύει κανονικά...

 

Μόλις το ανοίξω σβήνει πάλι.

 

Υποθέτω κάτι συμβαίνει με τη μπαταρία όταν το ανοίγω κ δεν τη βλέπει καθόλου...

 

Τι κάνω???εγγύηση τελείωσε κ δε θέλω να δώσω 600-700 € για να το φτιάξω στην αντιπροσωπεία...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο τσεκάρεις αν ο φορτιστής και καλώδιο είναι okay
Δοκίμασε με ένα άλλο φορτιστή και άλλο καλώδιο.
Δες αν θα ξεκινήσει να φορτίζει και μετά δες αν ανοίγει. Ενημέρωσέ μας

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιησεις την εγγύηση, μηπως ξανα ανανέωνεται η εγγύηση για 12 μηνες? Κατι τέτοιο θυμάμαι σε καποια προϊόντα.  Για την σαμσουνγκ δεν ξερω, αν έχει κανείς εμπειρία.  Γιατι αν ξανα ανανεώνεται η εγγύηση σε περίπτωση βλάβης,  τοτε ο φίλος δικαιούται εγγύηση ξανα.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, isaias1983 said:

Παιδιά πρόβλημα!

 

Δεν έχουν περάσει 3 μήνες από ολική επισκευή που ήταν μέσα στην εγγύηση (τελείωσε πριν ένα μήνα η εγγύηση) κ το κινητό όταν το ανοίγω κ το κλείνω κλείνει μόνο του κ δεν ξαναανοιξει.

 

Το βάζω στο φορτιστή κ δείχνει το κεραυνό αλλά αναβοσβηνει συνέχεια χωρίς να μου λέει πόσο τις % μπαταρία έχω...

 

Είναι σα να μη βλέπει τη μπαταρία.

 

Όσο το κινητό δεν είναι unfold δουλεύει κανονικά...

 

Μόλις το ανοίξω σβήνει πάλι.

 

Υποθέτω κάτι συμβαίνει με τη μπαταρία όταν το ανοίγω κ δεν τη βλέπει καθόλου...

 

Τι κάνω???εγγύηση τελείωσε κ δε θέλω να δώσω 600-700 € για να το φτιάξω στην αντιπροσωπεία...

 

 

κάτι κουλά μου έκανε όταν είχε χαλάσει o μηχανισμός αναδίπλωσης.

τότε δε δούλευε το wifi, δε δούλευε η εσωτερική οθόνη και δε θυμάμαι τι άλλο.

δε θυμάμαι ούτε την ελληνική, ούτε την αγγλική λέξη 

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής καλώδια δουλεύουν όλα κανονικά!

Όταν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα το κινητό δουλεύει κομπλέ.

Όταν είναι unfolded κ βγάλω το ρεύμα κλείνει αμέσως...

Έχω το πρόγραμμα ampere που μου δείχνει όταν φορτίζει πόσο γρήγορα φορτίζει.

Folded το κινητό φορτίζει κ δουλεύει κανονικά.

Unfolded είναι σα να μην βλέπει τη μπαταρία καθόλου.το πρόγραμμα δείχνει 0 amp....

 

Πριν 2,5 μήνες αλλαχθηκαν μεντεσες,εσωτερική οθόνη, μπαταρία όλα μέσα στην εγγύηση...

Υποψιάζομαι ότι έχει κάνει πατάτα ο τεχνικός που τα άλλαξε κ κάτι δεν κούμπωσε σωστα-καλα....

Με το άνοιξε κλείσε έγινε η ζημιά κ τώρα είμαι χωρίς κινητό...

Εγγύηση δεν ανανεώνεται όταν σου αλλάξουν κάτι...

Σκέφτομαι να το ανοίξω μόνος μου αλλά φοβάμαι μη το σπασω.

Δεν έχω εμπειρία με τέτοιου είδους κινητά...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, isaias1983 said:

Φορτιστής καλώδια δουλεύουν όλα κανονικά!

Όταν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα το κινητό δουλεύει κομπλέ.

Όταν είναι unfolded κ βγάλω το ρεύμα κλείνει αμέσως...

Έχω το πρόγραμμα ampere που μου δείχνει όταν φορτίζει πόσο γρήγορα φορτίζει.

Folded το κινητό φορτίζει κ δουλεύει κανονικά.

Unfolded είναι σα να μην βλέπει τη μπαταρία καθόλου.το πρόγραμμα δείχνει 0 amp....

 

Πριν 2,5 μήνες αλλαχθηκαν μεντεσες,εσωτερική οθόνη, μπαταρία όλα μέσα στην εγγύηση...

Υποψιάζομαι ότι έχει κάνει πατάτα ο τεχνικός που τα άλλαξε κ κάτι δεν κούμπωσε σωστα-καλα....

Με το άνοιξε κλείσε έγινε η ζημιά κ τώρα είμαι χωρίς κινητό...

Εγγύηση δεν ανανεώνεται όταν σου αλλάξουν κάτι...

Σκέφτομαι να το ανοίξω μόνος μου αλλά φοβάμαι μη το σπασω.

Δεν έχω εμπειρία με τέτοιου είδους κινητά...

Καλησπέρα... Που είχε γίνει η επισκευή? 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsiglas said:

Καλησπέρα... Που είχε γίνει η επισκευή? 

Στο πλαίσιο το πήγα κ το έστειλαν στην Αθήνα στην επίσημη αντιπροσωπεία...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, isaias1983 said:

Στο πλαίσιο το πήγα κ το έστειλαν στην Αθήνα στην επίσημη αντιπροσωπεία...

Πριν πόσο καιρό έγινε η επισκευή? 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχεις νέα εγγύηση 6 μηνών φίλε. Μην το πειράξεις.

Ότι άλλο σου πουν είναι βλακεια.

Έχεις το χαρτί από την επίσημη αντιπροσωπεία? Όπου δείχνει ημερομηνία και τι άλλαξες?

Εννοώ 6μηνη επιπλέον για ότι σου αλλάχτηκαν στην επίσημη αντιπροσωπεία.  Ελπίζω να μην σου έκανε πατάτα το πλαίσιο και στο πείραξε αυτό.

Επίσης να μην έχεις πουθενά χτυπήματα περιμετρικά στο κινητό, στο σασί του.

Τα έχω αλλάξει στην επίσημη αντιπροσωπεία και με ενημέρωσαν για τη νέα εγγύηση.

 

Εγώ προσωπικά ενώ λάτρεψα την τεχνολογία του foldable, και έχω μείνει με το fold 3 , 2 χρονια χωρίς να αγοράσω άλλο κινητό, ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ.

Έχουν αλλαχτεί τα πάντα μέσα του 2 φορές εγγύηση. Τωρα σε 2 μήνες περίπου τελειώνει η εγγύηση.. προφανώς εάν ξαναχαλασει, θα αγοράσω ένα άλλο κλασσικό κινητό, όχι foldable. Σειρά S ultra, όπως ειχα πριν περάσω σε foldable.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miltos74 said:

Έχεις νέα εγγύηση 6 μηνών φίλε. Μην το πειράξεις.

Ότι άλλο σου πουν είναι βλακεια.

Έχεις το χαρτί από την επίσημη αντιπροσωπεία? Όπου δείχνει ημερομηνία και τι άλλαξες?

Εννοώ 6μηνη επιπλέον για ότι σου αλλάχτηκαν στην επίσημη αντιπροσωπεία.  Ελπίζω να μην σου έκανε πατάτα το πλαίσιο και στο πείραξε αυτό.

Επίσης να μην έχεις πουθενά χτυπήματα περιμετρικά στο κινητό, στο σασί του.

Τα έχω αλλάξει στην επίσημη αντιπροσωπεία και με ενημέρωσαν για τη νέα εγγύηση.

 

Εγώ προσωπικά ενώ λάτρεψα την τεχνολογία του foldable, και έχω μείνει με το fold 3 , 2 χρονια χωρίς να αγοράσω άλλο κινητό, ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ.

Έχουν αλλαχτεί τα πάντα μέσα του 2 φορές εγγύηση. Τωρα σε 2 μήνες περίπου τελειώνει η εγγύηση.. προφανώς εάν ξαναχαλασει, θα αγοράσω ένα άλλο κλασσικό κινητό, όχι foldable. Σειρά S ultra, όπως ειχα πριν περάσω σε foldable.

Ναι έχω τα χαρτιά κανονικά!θα πάω αύριο στο πλαίσιο με αυτά να δω τι θα μου πουν.

Απλά θυμάμαι όταν το πήρα πίσω πριν 2,5 μήνες μου είπαν ότι η εγγύηση ισχύει έως τότε που λήγουν τα δύο χρόνια της κανονικής...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...θα πάω κ θα ενημερώσω αύριο...

 

Να πω ότι πριν λίγα λεπτά στο τελευταίο άνοιξε κλεισε πέθανε τελείως...ούτε δείχνει ότι φορτίζει τωρα

Edited by isaias1983
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, isaias1983 said:

Ναι έχω τα χαρτιά κανονικά!θα πάω αύριο στο πλαίσιο με αυτά να δω τι θα μου πουν.

Απλά θυμάμαι όταν το πήρα πίσω πριν 2,5 μήνες μου είπαν ότι η εγγύηση ισχύει έως τότε που λήγουν τα δύο χρόνια της κανονικής...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...θα πάω κ θα ενημερώσω αύριο...

 

Να πω ότι πριν λίγα λεπτά στο τελευταίο άνοιξε κλεισε πέθανε τελείως...ούτε δείχνει ότι φορτίζει τωρα

Φίλε εάν είναι η πλακέτα και προφανώς δεν την άλλαξαν άστα να πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να σε ξανα καλύψουν, γιατι καλα θυμόμουν.  Οτι αλλαχτηκε εχει 6 μηνες ακομα. Απλα στην πράξη,  δε θα βγάλεις ακρη δυστυχώς κατα 95%. Θα σου πουν οτι χαλασε κατι αλλο ,που δεν είχε αλλαχτεί,  ενω μπορεί όντως να φταινει αυτοι. Αντε να το αποδείξεις ομως. Ολα τα σερβις παραμύθια λένε για να μη σε καλύψουν. 

Link to comment
Share on other sites

Ο βοηθός google μπορεί να ενεργοποιηθεί στο κινητό?
δεν βρίσκω τρόπο.
Σε ποιο μενού είναι ξέρει κανείς?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά αν έχει κάποιος θήκες για το κινητό ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω έαν έχει κάποιος το ίδιο θέμα.

Μετά από πτώση (μάλλον) δεν γίνεται flat η οθόνη στο 100%,δηλαδή η αναδίπλωση.

Ολα λειτουργούν κανονικά αλλα δεν ξέρω εαν έχει γίνει καμία ζημιά στον μηχανισμό αναδίπλωσης.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανένας να γράψει στην οθονη του fold 5 μονο με τη μύτη του spen? Δουλεύει? Σκέφτομαι να φτιάξω ενα πολύ μικρο spen, το οποίο να εχω μαζι με τα κλειδιά. Θα δουλέψει αγοράζοντας ανταλλακτικες μύτες? Στις αλλες οθόνες δουλεύουν οι μύτες, αλλα στα αναδιπλούμενα δεν ξέρω τι παίζει. 

Το ποιο φτηνό spen ποσο να εχει άραγε? Απο οτι ξέρω δουλεύει απο ολα τα fold. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...