Jump to content

VoIP, το μέλλον στην σταθερή τηλεφωνία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς βρίσκεται ακόμη στις πρώτες δοκιμαστικές κλήσεις που επιτρέπει το voipdiscount ή κάνει συνέχεια νέους λογαριασμούς, ώστε να έχει συνέχεια δοκιμαστικές κλήσεις.

Εντάξει, ας πληρώσω και 11.60 για να το γλυτώσω αυτό, δεν τρέχει τίποτα :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

tis kliseis pros kinhta h otidipote alo to thema einai oti kalo kathimerina tsampa

 

Εγώ δεν διαφώνώ, εσύ καλείς κάθε μέρα τσάμπα αλλά κάνοντας κάθε τόσο μια διαδικασία εγγραφής και επανεγγραφής.

Εγώ για να γλυτώσω αυτή τη διαδικασία, ξοδεύω 11.60 ευρώ κάθε 4 μήνες.

Κοροϊδία δεν είναι γιατί ακόμα και να βγάλει την Ελλάδα, παραμένει ο φτηνότερος πάροχος με 1.κάτι cent την κλήση.

 

Όταν το χρησιμοποιείς για τον εαυτό σου και δεν σε χαλάει να κάνεις τη διαδικασία κάθε τόσο, πάω πάσο, είναι καλή λύση.

Αλλά όταν το χρησιμοποιείς για το σπίτι, το γραφείο κτλ και έχεις στήσει 4-5 τηλέφωνα πάνω σε voip και θέλεις το κεφάλι σου ήσυχο, τότε πιστεύω ότι δίνοντας 11.60 ευρώ, βγαίνεις κερδισμένος.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερει να μου πει καποιος......εχω συνδεση 1024, αλλα οταν μιλαω εχει σχεδον παντα καθυστερηση. Απο οτι τσεκαρα δεν εχω καθυστερηση στο upload αλλα στο download.....υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωσω το downlaod μου για να μου ερχετε ποιο γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερει να μου πει καποιος......εχω συνδεση 1024, αλλα οταν μιλαω εχει σχεδον παντα καθυστερηση. Απο οτι τσεκαρα δεν εχω καθυστερηση στο upload αλλα στο download.....υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωσω το downlaod μου για να μου ερχετε ποιο γρηγορα?

 

Αυτο θα το θελαμε ολοι μας αν γινοταν :p ! Στην Ελλαδα το Download θα μας φαει!

Ποια εταιρια χρησιμοποιεις για τις κλησεις σου? Υπαρχει στο configuration site καθεμιας σχετικη ρυθμιση για το μεγεθος των πακετων που λαμβανεις. Αν μεγαλωσεις τα πακετα τοτε θα μειωθου οι καθυστερησεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερει να μου πει καποιος......εχω συνδεση 1024, αλλα οταν μιλαω εχει σχεδον παντα καθυστερηση. Απο οτι τσεκαρα δεν εχω καθυστερηση στο upload αλλα στο download.....υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωσω το downlaod μου για να μου ερχετε ποιο γρηγορα?

 

Μπορείς να αλλάξεις τα Codecs και να χρησιμοποιήσεις το G.729 ή μικρότερο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το θελαμε ολοι μας αν γινοταν :p ! Στην Ελλαδα το Download θα μας φαει!

Ποια εταιρια χρησιμοποιεις για τις κλησεις σου? Υπαρχει στο configuration site καθεμιας σχετικη ρυθμιση για το μεγεθος των πακετων που λαμβανεις. Αν μεγαλωσεις τα πακετα τοτε θα μειωθου οι καθυστερησεις!

 

Χρησιμοποιω την Voipbuster....Που θα βρω αυτο που λες?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που προτείνει ο φίλος γίνεται στην περίπτωση του i-call.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ πως γίνεται?

 

Ανάλογα με τον Router που έχεις. Εγω έχω το Vigor 2700 και έχει για ρυθμίσεις στο voip για τα Codecs.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω την Voipbuster....Που θα βρω αυτο που λες?

 

Δε νομιζω να παρεχεται αυτη η επιλογη στο voipbuster! Θα επιλεξεις codec G.729 και αν παλι εχεις προβληματα θα επιλεξεις G.723

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα ηταν θεμα συνδεσης απο Οτε.......ολα οκ......ομως τωρα πια ουτε η Voipdiscount εχει δωρεαν την Ελλαδα.......

 

Μην μας κοψοχολιάζεις φίλε μου, μόλις ημουν στο voipdiscount και η Ελλάδα είναι free. Κατα τα αλλα καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Μην μας κοψοχολιάζεις φίλε μου, μόλις ημουν στο voipdiscount και η Ελλάδα είναι free. Κατα τα αλλα καλή χρονιά.

 

Εννοείται ότι είναι free. Πριν από 2 ώρες έκανα τηλέφωνο στην Θεσ/νίκη καί ήταν no Money:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραια παιδια.....και εγω τοτε γιατι χρεωνομαι?

Προφανώς υπερέβεις τα όρια που έχουν βάλει. Κοινώς το έχεις παρακάνει το τζάμπα. ;) Ε μη νοιάζεσαι και τόσο. Ανοιξε νέο account στο voipdiscount και μίλα ξανά μέχρι να σε κόψει. Οταν σε ξανακόψει, ξανακάνε νέο account κοκ. Προς το παρόν δουλεύει άψογα το παραπάνω σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι το εχω παρακανει στο τσαμπα?αφου στον λογαριασμο μου εχω βαλει λεφτα και εχω ακομα 60 ημερες για να μιλαω.......δεν καταλαβαινω.....θα δοκιμασω να βαλω νεο account
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...