Jump to content

Αλλαγη απο V30 σε τι???


Orbit21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

400 μαξιμουμ

2) Το μέγεθος οθόνης

Νορμαλ οχι καμμια παντοφλα

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Δεν εχω θεμα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Ναι μενω σε νησι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Dual και Απαραιτητα Ραδιοφωνο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Ναι

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Δεν εχω ιδεα. Να βλεπω καλα στον ηλιο με νοιαζει

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Ταχυτητα μπαταρια καμερα gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Lg v30

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

νομιζω το poco F3 θα σε καλυψει σε ολα αυτα που ζητας εκτος απο το ραδιο.

αν θες οπωσδήποτε και ραδιο τοτε το Xiaomi Mi 10 Lite 5G ειναι νομιζω επισης μια καλη επιλογη

Edited by zlatcokimi
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο πάντως δύσκολα θα βρεις σε πιο premium συσκευές

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και η Samsung νομίζω μονάχα στις εκδόσεις των ναυαρχίδων της με SoC's Snapdragon έχει βάλει δέκτη FM.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όχι δεν αξίζει, καλύτερα να ρίξεις μια ματιά στο Poco F3 που το βρίσκεις στα 347 ευρώ στο skroutz και πραγματικά

σε καλύπτει παντού:

 

- Οθόνη άνω των 6,5 ιντσών με 120Hz και τεράστια επίπεδα φωτεινότητας.

- Πάρα πολύ καλή αυτονομία.

- Διαθέτει τον πιο σταθερό επεξεργαστή Snapdragon 870.

- Έχει πολύ μικρό πάχος σαν συσκευή.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αξίζει, καλύτερα να ρίξεις μια ματιά στο Poco F3 που το βρίσκεις στα 347 ευρώ στο skroutz και πραγματικά

σε καλύπτει παντού:

 

- Οθόνη άνω των 6,5 ιντσών με 120Hz και τεράστια επίπεδα φωτεινότητας.

- Πάρα πολύ καλή αυτονομία.

- Διαθέτει τον πιο σταθερό επεξεργαστή Snapdragon 870.

- Έχει πολύ μικρό πάχος σαν συσκευή.

δεν εχει ομως ραδιο που θελει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει ραδιο και ειναι και ειναι και πολυ bulky...

Κοιταω και το lg velvet 4g με τον 845 αλλα το μονο που με απωθει ειναι το σοκοφρετι μεγεθος.

Ψηνομαι και για το v50 κορεατικη εκδοση που τα εχει ολα στα 300 ευρω απο ισπανια.

Καινολα αυτα γιατι εχω το v30 που ειναι τελειο,αλλα εσπασε η οθονη και δεν βρισκω πουθενα ανταλακτικο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απαράδεκτο να κάνουν παπαδες τα σημερινά smartphone και να μην έχουν ραδιόφωνο

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απαράδεκτο να κάνουν παπαδες τα σημερινά smartphone και να μην έχουν ραδιόφωνο

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς υπάρχουν νομοθεσιες

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απαράδεκτο να κάνουν παπαδες τα σημερινά smartphone και να μην έχουν ραδιόφωνο

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι μόνο τα redmi και τα Samsung έχουν ραδιόφωνο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Νομοθεσιες για το ραδιοφωνο?????

 

Ναι ευρωπαϊκές.εμενα λόγω νομοθεσιών μου το είχαν αφαιρέσει σε update αλλά μετά από λίγο καιρό ευτυχώς το ξαναεβαλαν.καποια στιγμή το σήμα θα γίνει μόνο ψηφιακό.σαν την τηλεόραση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευρωπαϊκές.εμενα λόγω νομοθεσιών μου το είχαν αφαιρέσει σε update αλλά μετά από λίγο καιρό ευτυχώς το ξαναεβαλαν.καποια στιγμή το σήμα θα γίνει μόνο ψηφιακό.σαν την τηλεόραση.
Ίσως πρέπει να πληρώσουν κάτι, όχι ότι απαγορεύεται. Μη τρελαθούμε. H xiaomi μια χαρά το βάζει στα πιο φθηνά κινητά της

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρέπει να πληρώσουν κάτι, όχι ότι απαγορεύεται. Μη τρελαθούμε. H xiaomi μια χαρά το βάζει στα πιο φθηνά κινητά της

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω έτσι μου είχαν γράψει σε ένα μέιλ.σημασια έχει ότι εμένα μου το ξαναεβαλαν

με ενημέρωση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευρωπαϊκές.εμενα λόγω νομοθεσιών μου το είχαν αφαιρέσει σε update αλλά μετά από λίγο καιρό ευτυχώς το ξαναεβαλαν.καποια στιγμή το σήμα θα γίνει μόνο ψηφιακό.σαν την τηλεόραση.

 

Το ψηφιακό δεν έχει μα κάνει με νόμο. Αν ήταν έτσι θα απαγορεύονταν τα ραδιόφωνα γενικά.

 

Επιλογές των κατασκευαστών είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το ψηφιακό δεν έχει μα κάνει με νόμο. Αν ήταν έτσι θα απαγορεύονταν τα ραδιόφωνα γενικά.

 

Επιλογές των κατασκευαστών είναι.

 

Η επίσημη απάντηση της TCL/Alcatel ήταν ότι η συχνότητα των FM θα δοθεί για άλλη χρήση και ότι σύμφωνα με νέα ευρωπαϊκή νομοθεσία τα κινητά που προορίζονται για την ευρωπαϊκή ένωση δεν πρέπει να έχουν ράδιο FM αλλά Dab+ . Το ραδιόφωνο θα γίνει ψηφιακό όπως έγινε στην τηλεόραση με την digea. Στα κινητά της που προορίζονται εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης έχουν όλα ραδιόφωνο. Δεν νομίζω να είναι επιλογή της εταιρίας να αφαιρέσει κάτι που έχει ήδη το κινητό μέσα. Αυτή θεωρώ ότι χάνει. Επίσης κάπου είχε πάρει το μάτι μου αντίστοιχη κίνηση της realme που αφαίρεσε το ράδιο από κάποια μοντέλα. Τώρα τι ισχύει ποιος ξέρει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το ψηφιακό δεν έχει μα κάνει με νόμο. Αν ήταν έτσι θα απαγορεύονταν τα ραδιόφωνα γενικά.

 

Επιλογές των κατασκευαστών είναι.

Δεν λέμε ότι ισχύει ακόμα.για το μέλλον λένε.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση της TCL/Alcatel ήταν ότι η συχνότητα των FM θα δοθεί για άλλη χρήση και ότι σύμφωνα με νέα ευρωπαϊκή νομοθεσία τα κινητά που προορίζονται για την ευρωπαϊκή ένωση δεν πρέπει να έχουν ράδιο FM αλλά Dab+ . Το ραδιόφωνο θα γίνει ψηφιακό όπως έγινε στην τηλεόραση με την digea. Στα κινητά της που προορίζονται εκτός ευρωπαϊκής Ένωσης έχουν όλα ραδιόφωνο. Δεν νομίζω να είναι επιλογή της εταιρίας να αφαιρέσει κάτι που έχει ήδη το κινητό μέσα. Αυτή θεωρώ ότι χάνει. Επίσης κάπου είχε πάρει το μάτι μου αντίστοιχη κίνηση της realme που αφαίρεσε το ράδιο από κάποια μοντέλα. Τώρα τι ισχύει ποιος ξέρει.

 

Galaxy note 10 lite, συσκευή προορισμένη για ελληνική αγορά έχει ράδιο ενώ της ιταλικής όχι.....

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα νομοθεσίας. Στην τελική και με την digea δεν σου απενεργοποίησαν τις παλιές τηλεοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...