Jump to content

Eurobasket 2005


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι πιστευετε οτι θα κανει η Εθνικη στο Ευρωμπασκετ?  

122 members have voted

  1. 1. Τι πιστευετε οτι θα κανει η Εθνικη στο Ευρωμπασκετ?

    • Θα κατακτησει τον τιτλο.
      57
    • Θα παρει μεταλλιο.
      32
    • Θα μπει στην τετραδα.
      20
    • Θα φτασει μεχρι την οκταδα.
      10
    • Θα αποκλειστει στην πρωτη φαση.
      3


Recommended Posts

Ενταξει,ο Συριγος ανθρωπος του μπασκετ ειναι,εχει φαει τα γηπεδα με το κουταλι,δεν εγινε & κατι που μπηκε μεσα... ;) προσωπικα περιμενω περισσοτερο κοσμο το Σαββατο στο γηπεδο...κοντα ειναι εξαλλου το Βελιγραδι,ειδικα για τους Θεσσαλονικεις! :p :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 528
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω ψηνομαι να παω... το διαβατηριο μου ισχυει... το θεμα ειναι να βρω εισιτηριο κ μην παω αδικα!θελει και καποιες ωρες ταξιδι γμτ

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,ο Συριγος ανθρωπος του μπασκετ ειναι,εχει φαει τα γηπεδα με το κουταλι,δεν εγινε & κατι που μπηκε μεσα... ;) προσωπικα περιμενω περισσοτερο κοσμο το Σαββατο στο γηπεδο...κοντα ειναι εξαλλου το Βελιγραδι,ειδικα για τους Θεσσαλονικεις! :p :shifty:

Δεν είπα ότι είναι επιλήψιμο, απλά μου έκανε εντύπωση και το είπα για το Συρίγο. :)

 

Κανονικά πρέπει να πάει κόσμος. Δεν είναι μακριά από Σαλονίκη το Βελιγράδι. Κανά 8ωρο. Όσο Θεσσαλονίκη-Αθήνα με στάσεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τον Σκουντη τον καταλαβαινω... Δεν ειναι χαζος!! Δεν ειδατε πως μεσα σε 10 μερες ο κ. Χελακης εξελιχθηκε σε εθνικο ηρωα κατα την διαρκεια του Euro?!?!? Τα ιδια προσπαθει να κανει και αυτος... Ειναι μεχρι να ακουσουμε καμια ατακα του στυλ "Δεν περιγραφω αλλο... " :lol: :lol: :lol:

 

Παντως εγω θα σας στεναχωρησω λιγακι.. Το ματσακι δυστυχως δεν το κεριδισαμε εμεις αλλα μαλλον το εχασαν/μας το εδωσαν οι Ρωσσοι! Ποιο απαραδεκτοι δεν θα μπορουσαν να παιξουν! Με μολις 2/24 τριποντα αν δεν κανω λαθος και με αμυνα σε τετοια χαλια ωστε να μπορεσει να τρυπωσει μεσα ο Παπαλουκας και να κανει μπασιμο με χαλαρους ρυθμους μαλλν δεν το ηθελαν το παιχνιδι! Σημερα δεν μου πολυαρεσε το θεαμα αλλα το ευχαριστο ηταν οτι επαιξαν καλα παιχτες που μεχρι χθες δεν ηταν πολυ καλοι!

Ειλικρινα την φοβαμαι την Γαλλια... Θα προτιμουσα τους Λιθουανους! Μακαρι να συνεχισουμε ετσι!

Ps: Ισως βρεθω και εγω το Σαββατοκυριακο στο Βελιγραδι! 250€ ζητανε...

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι τι έχει να γίνει με τους εκφωνητές αν φτάσουμε τελικό. Από την μια θα είμαι ευτυχισμένος που θα έχουμε φτάσει μέχρι εκεί και από την άλλη θα μου έχουν κάνει τα νεύρα κομμάτια...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ps: Ισως βρεθω και εγω το Σαββατοκυριακο στο Βελιγραδι! 250€ ζητανε...

250 τι; Η εκδρομή; :shock: Πάνε καλά; Εδώ στη Ρώμη έκανε 170... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οι Ρωσοι επαιξαν γελοια αμυνα(πρωτη φορα βλεπω ομαδα ν'αφηνει ανενοχλητο τον αντιπαλο πλεη να κανει 5-6 μπασιματα ανενοχλητος),αλλα στην επιθεση δεν μπορουσαν να κανουν πολλα πραγματα,μιας & η αμυνα μας ειχε σφιξει πολυ...γενικα ειναι πολυ καλη ομαδα,αλλα εκνευριζονται οταν δεν επιβαλλουν το δικο τους ρυθμο(δηλ. 4-5 πασες το πολυ & μετα σουτ)& επιδιδονται σε λαθη ή ατομιστιες(Χολντεν,Κιριλενκο)...εχουν & εναν πολυ απειρο κοουτς... ;)

Οσο για το Σκουντη,ισως να θελει να γινει εθνικος ηρωας,αν & δε το νομιζω,γιατι κουβαλαει μια ισττρια & καριερα απο πισω του,οχι σα τον Χελακη που ξεφυτρωσε απ'το πουθενα μεσα σε 20 μερες...

Link to comment
Share on other sites

250 τι; Η εκδρομή; :shock: Πάνε καλά; Εδώ στη Ρώμη έκανε 170... :rolleyes:

 

Θες να σου θυμίσω πόσο χρέωναν μια ημερήσια στην Πορτογαλία πέρυσι;

Link to comment
Share on other sites

Άντε, έφαγα τη γλώσσα μου πάλι :p :lol: Ελπίζω να σοβαρέψει η εθνική και να κερδίσει το παιγνίδι με τη Γαλλία. Δεν είδα το παιγνίδι, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, αν και μου έκανε εντύπωση η άνεση με την οποία ο Παπαλουκάς διείσδυε και σκόραρε...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κάποιος να στείλει σπίτι του τον Σκουντή... Αυτο δεν είναι σχολισαμός/περιγραφή αγώνα, δεν μπορύμε να δουμε τον αγώνα απο την οχλαγωγία!
Link to comment
Share on other sites

Άντε, έφαγα τη γλώσσα μου πάλι :p :lol: Ελπίζω να σοβαρέψει η εθνική και να κερδίσει το παιγνίδι με τη Γαλλία. Δεν είδα το παιγνίδι, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, αν και μου έκανε εντύπωση η άνεση με την οποία ο Παπαλουκάς διείσδυε και σκόραρε...

Προσωπικά τον Παπαλουκά τον έχω πάρα πολύ ψηλά σαν παίχτη.

Μπορεί σε επιμέρους στοιχεία να υστερεί, αλλά σε μυαλό και τρόπο παιχνιδιού, είναι τεράστιο play maker.

Στο επίσημο site του Ευρωμπάσκετ τον αναφέρει σαν νέο Ριγκοντό...

Και όλα αυτά τα γράφει ένας φανατικός Παναθηαναϊκός.... :cool:

Αλλά το σωστό να λέγεται!!!! :)

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

OK εν μερει δικαιο εχετε για τον Σκουντη αλλα τουλαχιστον σωνει καπως την μεταδοση απο τον παντελως ασχετο απο μπασκετ Χατζη..αστα να πανε.

Δεν ξερω ποσοι απο εσας παρακολουθειτε μπασκετ απο TV και εχετε πεσει σε μεταδοση Χατζηγεωργιου(σε αγωνα ελληνικου πρωταθληματος κυριως) αλλα ο ανθρωπος ειναι κατι σαν τον Βερνικο του μπασκετ. :X

 

Ο Σκουντης μπορει να το παρακανει λιγο, μπορει εν ετει 2005 να αποκαλει ακομα τον Αρη αυτοκρατορα του ελληνικου μπασκετ...ομως Κατσαρος(ο γνωστος ποδοσφαιρικος σχολιαστης ή αλλιως ενα βημα πριν το εγκεφαλικο και αλτσχαιμερ μαζι) στο σχολιασμο δεν εχει γινει ευτυχως ακομα. Και ισως ειναι απο τους λιγους που ξερουν κατι παραπανω απο τους υπολοιπους για το αθλημα και δεν πουλανε γνωσεις και κουλτουρα οπως ο Συριγος.

 

ps. Αντε κανενας αλλος εμεινε να τον θαψω; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

O Xatzhgeorgioy gnorizei para polla gia to mpasket,alla kai gia thn istoria toy athlhmatos se Ellada,Eyroph kai Amerikh.

Apla den kanei epideiksh gnoseon,opos kapoioi alloi sxoliastes...

Link to comment
Share on other sites

OK εν μερει δικαιο εχετε για τον Σκουντη αλλα τουλαχιστον σωνει καπως την μεταδοση απο τον παντελως ασχετο απο μπασκετ Χατζη..αστα να πανε.

Δεν ξερω ποσοι απο εσας παρακολουθειτε μπασκετ απο TV και εχετε πεσει σε μεταδοση Χατζηγεωργιου(σε αγωνα ελληνικου πρωταθληματος κυριως) αλλα ο ανθρωπος ειναι κατι σαν τον Βερνικο του μπασκετ. :X

 

Ο Σκουντης μπορει να το παρακανει λιγο, μπορει εν ετει 2005 να αποκαλει ακομα τον Αρη αυτοκρατορα του ελληνικου μπασκετ...ομως Κατσαρος(ο γνωστος ποδοσφαιρικος σχολιαστης ή αλλιως ενα βημα πριν το εγκεφαλικο και αλτσχαιμερ μαζι) στο σχολιασμο δεν εχει γινει ευτυχως ακομα. Και ισως ειναι απο τους λιγους που ξερουν κατι παραπανω απο τους υπολοιπους για το αθλημα και δεν πουλανε γνωσεις και κουλτουρα οπως ο Συριγος.

 

ps. Αντε κανενας αλλος εμεινε να τον θαψω; :shifty:

Μέγα λάθος για τον Χατζηγεωργίου. :O Ο άνθρωπος είναι ο καλύτερος σχολιαστής αυτή τη στιγμή σε αγώνες μπάσκετ. Σοβαρός, πανέξυπνος, με γνώσεις στο μπάσκετ, με μάτι κλπ κλπ. Απλά τον έφαγαν τα μεγάλα ονόματα (αν μπορεί να λεχθεί έτσι ο Σκουντής :p ) γιαυτό και δεν μεταδίδει μονος του τους αγώνες, κάτι που θα το ήθελα μιας και ο άνθρωπος είναι πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

OK εν μερει δικαιο εχετε για τον Σκουντη αλλα τουλαχιστον σωνει καπως την μεταδοση απο τον παντελως ασχετο απο μπασκετ Χατζη..αστα να πανε.

Δεν ξερω ποσοι απο εσας παρακολουθειτε μπασκετ απο TV και εχετε πεσει σε μεταδοση Χατζηγεωργιου(σε αγωνα ελληνικου πρωταθληματος κυριως) αλλα ο ανθρωπος ειναι κατι σαν τον Βερνικο του μπασκετ. :X

 

Ο Σκουντης μπορει να το παρακανει λιγο, μπορει εν ετει 2005 να αποκαλει ακομα τον Αρη αυτοκρατορα του ελληνικου μπασκετ...ομως Κατσαρος(ο γνωστος ποδοσφαιρικος σχολιαστης ή αλλιως ενα βημα πριν το εγκεφαλικο και αλτσχαιμερ μαζι) στο σχολιασμο δεν εχει γινει ευτυχως ακομα. Και ισως ειναι απο τους λιγους που ξερουν κατι παραπανω απο τους υπολοιπους για το αθλημα και δεν πουλανε γνωσεις και κουλτουρα οπως ο Συριγος.

 

ps. Αντε κανενας αλλος εμεινε να τον θαψω; :shifty:

 

 

:blink: Μηπως λεμε για αλλον σπικερ? Ο Χατζηγεωργιου εχει απιστευτες γνωσεις για την ηλικια του, και ειναι παρα πολυ καλος στη δουλεια του. Ο δε Σκουντης απλα λεει χαζομαρες για να ακουγεται το ονομα του, αυτα τα σχολια του σπανε κοκκαλα. Οσο για τα περι αυτοκρατωρων κλπ, οσα δεν φτανει η αλεπου :alien:

 

Και για να μη παρεξηγουμαστε, ο Σκουντης φυσικα και ξερει μπασκετ αλλα απο σπικαζ... :cry:

Link to comment
Share on other sites

250 τι; Η εκδρομή; :shock: Πάνε καλά; Εδώ στη Ρώμη έκανε 170... :rolleyes:

Δεν μιλησα για μονοημερη... ;) Ειναι για το Σαββατοκυριακο, με λεωφορειο (αυτο ειναι που με χαλαει πραγματικα!!) εισητηρια για αγωνες και διανυκτερευση!!

Δεν ειναι κακη προσφορα, αλλα μαλλον δεν με βλεπω για Βελιγραδι... Πολλες οι υποχρεωσεις εδω! :(

 

Οσο για τους τηλεσχολιαστες μας ειναι ολοι τους "παρε τον ενα και χτυπα τον αλλο" ειτε μιλαμε για τον Σκουντη, ειτε για τον Χατζηγεωργιου ειτε για τον Συριγο (αυτος ειναι απαραδεκτος!!! ειναι ο μοναδικος λογος που δεν βλεπω NBA στη Nova!!) Ελα ομως που δεν εχουμε αλλη επιλογη... Ποιον αλλο να βαλουμε?? Τον Παλομπαρινι?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος για τον Χατζηγεωργίου. :O Ο άνθρωπος είναι ο καλύτερος σχολιαστής αυτή τη στιγμή σε αγώνες μπάσκετ. Σοβαρός, πανέξυπνος, με γνώσεις στο μπάσκετ, με μάτι κλπ κλπ. Απλά τον έφαγαν τα μεγάλα ονόματα (αν μπορεί να λεχθεί έτσι ο Σκουντής :p ) γιαυτό και δεν μεταδίδει μονος του τους αγώνες, κάτι που θα το ήθελα μιας και ο άνθρωπος είναι πολύ καλός.

O Xατζη-τέτοιος είναι η προσωποποίηση του ψώνιου κατά τη γνώμη μου...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

O Xατζη-τέτοιος είναι η προσωποποίηση του ψώνιου κατά τη γνώμη μου...

 

Ε ενταξει, για σπικερ τον θελουμε οχι για γκομενα :w00t: :p

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει, για σπικερ τον θελουμε οχι για γκομενα :w00t: :p

Ναι, αλλά όταν παίρνει συνέντευξη από τη Νίκη Ξάνθου και αντί να δείχνει αυτή δείχνει τον εαυτό του τότε μας τη σπάει. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά όταν παίρνει συνέντευξη από τη Νίκη Ξάνθου και αντί να δείχνει αυτή δείχνει τον εαυτό του τότε μας τη σπάει. ;)

 

axaxaxaxaxaxaxaaxa Δεν το ειδα αυτο το θεαμα :lol: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

OK εν μερει δικαιο εχετε για τον Σκουντη αλλα τουλαχιστον σωνει καπως την μεταδοση απο τον παντελως ασχετο απο μπασκετ Χατζη..αστα να πανε.

Δεν ξερω ποσοι απο εσας παρακολουθειτε μπασκετ απο TV και εχετε πεσει σε μεταδοση Χατζηγεωργιου(σε αγωνα ελληνικου πρωταθληματος κυριως) αλλα ο ανθρωπος ειναι κατι σαν τον Βερνικο του μπασκετ. :X

 

Ο Σκουντης μπορει να το παρακανει λιγο, μπορει εν ετει 2005 να αποκαλει ακομα τον Αρη αυτοκρατορα του ελληνικου μπασκετ...ομως Κατσαρος(ο γνωστος ποδοσφαιρικος σχολιαστης ή αλλιως ενα βημα πριν το εγκεφαλικο και αλτσχαιμερ μαζι) στο σχολιασμο δεν εχει γινει ευτυχως ακομα. Και ισως ειναι απο τους λιγους που ξερουν κατι παραπανω απο τους υπολοιπους για το αθλημα και δεν πουλανε γνωσεις και κουλτουρα οπως ο Συριγος.

Ε ναι καλα κανει & τον αποκαλει αυτοκρατορα...ορισμενα πραματα δεν αλλαζουν,ακομα κι αν "αλλοι" σαρωνουν τωρα τα πρωταθληματα...εξαλλου,το γαυρο θρυλο δε τον λεγανε ακομα κι οταν ειχε 10 χρονια να παρει πρωταθλημα? :X

Οσο για το Χατζηγεωργιου,ξερει πολυ μπασκετ,αλλα γινεται κουρασιτκος επειδη μπαινει σε τεχνικες αναλυσεις που κουραζουν το μεσο θεατη.Σιγουρα παντως ειναι ενας καλος σπηκερ & δεν εχει καμια σχεση με τον ασχετο Βερνικο...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...