Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετά την εγκατάσταση ενός πληκτρολογίου ελληνικών η ρέπλικα του hero που εχω αγοράσει δεν κάνει βοοτ. Koυμπί για ρεσετ δεν φενεταΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.. Εβγαλα μπαταρια...wm 6.5 τρεχει...

 

η μπαταρία έμεινε εξω για πολλές ώρες... δεν έχω καταφέρει κάτι.. παρακαλώ βοήθεια. Το τηλέφωνο το είχα μονάχα 3 ωρες...

αντιγραφή του htc hero είναι... τα κουμπιά όλα τα ίδια εκτός απο το search που είναι power. Το ονομάζει g3 hero. http://tinyurl.com/yyq45su To link για το EBAY,,,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και όχι μέσα από το μενού, αλλά τον συνδυασμό πλήκτρων που απαιτείται να γίνει κατά την εκκίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καταρχασ καλησπερά σασ.Θέλω να αγοράσω αυτο το κινητό.http://plus3.gr/product_info.php?cPath=17&products_id=137

 

Το έχει κανεισ?Ειναι καλό?

 

ΥΓ.Δεν με αρέσει.Μήπωσ έχετε να με προτεινετε ενα καλο κινεζικο κινητο φτηνο και ετσι εμφανισιμο.Α ΚΑΙ ΟΧΙ IPHONE CLONE

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι αλλα πολυ ακριβω δεν ειναι.

το c5000 πρεπει να ειναι . να ξερεις ολα αυτα ειναι πανω κατω τα ιδια. μονο η εμφανιση αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλα βλέπω οραίο λογισμικο και με πείθει .Απλα ρώτησα για να μην την πατήσω.Παντωσ ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό το βρίσκω κ εγώ... Και αυτό και τα υπόλοιπα του συγκεκριμένου site! Αν και έχουν και βιντεάκι και σωστά χαρακτηριστηκά από κάτω, που δείχνει ότι είναι καλό site... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

manwlis77

 

μπορεις να μοθ πεις αν εχει προγραμμα που να ανοιγει αρχεια pdf η μηπως του εχεις βαλει καποιο εσυ?

Link to comment
Share on other sites

δεν του εχω βαλει. αλλα οτι παιρνουν τα επωνυμα με wm παιρνουν και τα κινεζικα. του εχω βαλει διαφορα αλλα και ειναι σε ολα ενταξει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να μοθ πεις αν εχει προγραμμα που να ανοιγει αρχεια pdf η μηπως του εχεις βαλει καποιο εσυ?

 

Για τι ανάλυση οθόνης μιλάμε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μηπως εχει κανεις αποψη για τα κινητα με Dual OS: Windows Mobile 6.5 and Goolge Android

ενδιαφερομαι για κλωνο htc και συγκεκριμενα για το http://solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3725

Ξερει κανεις πως γινεται η διαδικασια? Αποτι φανταζομαι και απο την εικονα με το CD μαλλον θα φορτωνεις στη συσκευη ενα απο τα δυο. Δεν νομιζω να επιλεγεις ποιο απο τα δυο λειτουργικα θα ανοιξει με το ανοιγμα της συσκευης. Αν εχει καποιος κατι περισσοτερο ας μας πει

Επισσης επειδη το solomobi.com δεν εχει paypal μπορει να μας πει καποιος αν ειναι αξιοποιστο γιατι τα συγκεκριμενα κλωνους htc δεν τα εχω βρει καπου αλλου.

Γιατι με WU το σκεφτομαι να στειλω λεφτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαίνεται ενδιαφέρουσα συσκευή αν και δεν ξέρω κατά πόσο κάνει όσα υπόσχεται. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε κάποιο review από κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το να bootάρεις 2 λειτουργικά σε ένα pc είναι πολύπλοκο αλλά αν το ξέρεις για μία συσκευή με windows ξέρεις και γιά τις άλλες... :happy:

Παρατήρησα τα χαρακτηριστικά του Τ5353 μοιάζουν πολύ με του Omnia!

Δείτε:

3.2" 240x400 στα 65k χρώματα

RAM 128MB

ROM 256MB

Marvell 624MHz (To T5353 τον Pxa310 ενώ το Omnia τον Pxa312)

Wi-Fi

5 megapixels

Mοναδική ασήμαντη γιά το θέμα λειτουργικού διαφορά είναι ότι το Omnia έχει και μεγάλη εσωτερική μνήμη αλλά και καλύτερη μπαταρία edit: και το Τ5353 δεν υποστηρίζει 3G νομίζω..

 

Anyway, ουσιαστικά το Τ5353 είναι μία υποβαθμισμένη έκδοση του Samsung Omnia, και αν δίναμε στους κινέζους που bootάραν το Τ5353 το Omnia ή κάποιο άλλο winmo κινητό θα μπορούσε άνετα να του φορέσει και android...:happy:

 

Please βρείτε κάποιον να μου βάλει android στο καημένο το Omnia γτ δεν έχω λεφτά να πάρω το Τ5353...!:rolleyes::cry: χαχαχα!

 

Τέλος, καταλήγω ότι το T5353 αν δεν lagάρει από τα 2 λειτουργικά θα είναι φοβερή συσκευή αλλά αν το ψάξουμε καλά ίσως καταφέρουμε να βάλουμε android στο δικό μας winmo κινητό και θα γλυτώσουμε 200 ευρώ, τρέξιμο και το βάρος μίας ακόμα συσκευής...

 

GPhone G2 και αυτό από το solomobi με windows και android ταυτόχρονα! Δεν έχει όμως φωτογραφίες που να το δείχνουν να τρέχει winmo αλλά μόνο android...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Please βρείτε κάποιον να μου βάλει android στο καημένο το Omnia γτ δεν έχω λεφτά να πάρω το Τ5353...!:rolleyes::cry: χαχαχα!

 

Τέλος, καταλήγω ότι το T5353 αν δεν lagάρει από τα 2 λειτουργικά θα είναι φοβερή συσκευή αλλά αν το ψάξουμε καλά ίσως καταφέρουμε να βάλουμε android στο δικό μας winmo κινητό και θα γλυτώσουμε 200 ευρώ, τρέξιμο και το βάρος μίας ακόμα συσκευής...

 

Μην περιμένεις να δεις στην πράξη ποτέ κάτι τέτοιο στη δική σου συσκευή ή και σε οποιαδήποτε άλλη με windows mobile λειτουργικό.

 

Όσες προσπάθειες έχουν γίνει έχουν φτάσει καθαρά σε δοκιμαστικό επίπεδο χωρίς ουσιαστική λειτουργικότητα για τη συσκευή.

 

Τώρα αν αυτές που μιλούν για dual boot είναι όντως πραγματικότητα και λειτουργικές... έχει ενδιαφέρον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η touch screen του είναι πολύ καλή. Γενικά κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο.Αρκετά γρήγορο. :cool:

 

Γειας σας παιδιά. Εχω το kingsun v902 και σύνδεση wind αλλά δεν μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις για το internet.

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδιά. Εχω το kingsun v902 και σύνδεση wind αλλά δεν μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις για το internet.

διαβασε το θεμα του κ599 ,εκει θα βρεις τις ρυθμισεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδιά. Εχω το kingsun v902 και σύνδεση wind αλλά δεν μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις για το internet.

 

ζητα απο την εταιρεια να σου στειλει ρυθμισεις δια samsung d900:)

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θέλω μόνο μια-δυο λεπτομέρειες να ξεκαθαρίσω (αν τις γνωρίζει κάποιος) γιατί είμαι έτοιμος να παραγγείλω.

-αλλάζει skin/theme ή έχει μόνο αυτό που είναι απομίμηση του iPhone?

-τα site με ελληνικούς χαρακτήρες τα "διαβάζει" κανονικά ή εμφανίζει τετραγωνάκια όπως κάποιες άλλες συσκευές

-τέλος, "παίζει" videos από το youtube ή όχι?

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...