Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w.e

Είναι με διαφορά η καλύτερη λύση σε αυτή την κατηγορία τιμής.

Έχει Xscale 300Mhz, καλή οθόνη και Bluetooth (που ιδίως το τελευταίο δεν υπάρχει στα περισσότερα low end μοντέλα).

Όσον αφορά τη δυνατότητα να γίνει κινητό την ξεχνάς. Μπορείς όμως κάλιστα να το συνδέσεις με ένα bluetooth κινητό και να έχεις internet access μεσω GPRS του κινητού.

Κατά τη γνώμη μου GO FOR IT! :D

 

ομως μην ξεχναμε οτι η acer ειναι καινουρια στο χωρο αυτο και απο θεμα ποιοτητας και αξιοπιστιας δεν ειναι τπτ σιγουρο!

Link to comment
Share on other sites

μμμ δεν μπορουμε να το ξερουμε αυτο !

αλλα μεχρι τοτε ισως εχει βγει καποια αλλη καλλιτερη προταση !

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρώ ένα spy-phone και πόσο κοστιζει?

Τί ακριβώς εννοείς spy-phone? :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς εννοείς spy-phone? :confused:

Εχω διαβάσει στην εφημέριδα " ΤΟ ΘΕΜΑ" την περασμένη Κυριακή ότι 1.υπάρχουν κινητά που αφου τα συντονίσεις με τον ΙΜΕ και την sim καποιου αλλου κινητού, μπορείς να έχεις τις κλήσεις και τα μηνύματα του, αφου ομως πρώτα απαντηθούν (οι κλήσεις) και διαβαστούν ( τα μηνύματα ) απο το άλλο κινητό.

2. οτι μπορείς να έχεις ενα κινητό και αφου το καλέσεις να ακους τι γινεται εκει που ειναι ... σε οποια αποσταση... χωρίς να δειχνει ενδειξη κλήσης ή ανοιγματος.

3. Μιλούσε για πρόγραμμα spy που μπορείς να βαλεις στο κινητο.

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το Acer για να το χρησιμοποιήσω στο αυτοκίνητο ως navigator. Καμμία άλλη χρήση δεν κάνω το έχω στο ταμπλώ μόνιμα η οθόνη του είναι αρκετά φωτεινή, κάνει γρήγορο rerouting, και το ηχειάκι που έχει στην πρόσωψη είναι δυνατό και ιδανικό για navigation. Δεν έχω κανένα παράπονο ως τώρα αφού κάνει την δουλειά για την οποία αγοράστηκε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάτι πάντως. Αν κάποιος άλλος ξέρει, κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη. Δε νομίζω όμως ότι θα είναι νόμιμη η αγορά και η χρήση του.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει τπτ για καμία σελίδα στο νετ να δεις? (Μην επαναλαμβάνεσαι φίλε!)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με βάζετε σε δίλημα... ( καλά το έγραψα ή θέλει 2 μ; :rolleyes: )

Πάνω που έλεγα να ανταλλάξω το Χ700 μου με το T-Mobile SDA Music... :worry:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς τη διαφήμιση την Κυριακή στις εφημεριδες?

Το Acer n50 premium €359.

http://global.acer.com/products/pda/n50.htm

(Με τον Intel sta 512Mhz wifi,cradle ktl).

 

Ξέρει/έχει κανείς αυτό το PDA? Είναι καλό? Αξίζει στα λεφτά του?

Πως συγκρίνεται με αντίστοιχα (σε χρήματα) μοντέλα της HP?

 

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι καινούργιος στο χώρο των PPC (είμαι palm χρήστης εδώ και χρόνια).

Στο internet γενικά δεν κυκλοφορεί τίποτα (σχετικό/σημαντικό) για το μοντέλο αυτό (εκτός απο το manual).

 

racer.

Link to comment
Share on other sites

Exei ola ta kala ... (SD , CF ,Bluetooth,Wifi,irda) exei Intel® PXA272 processor sta 520 MHz poly kalos kai 128 MB SDRAM . Den exei VGA diladi exei analysi sta 320x240 ..

 

Gia ta lefta tou POLY kali epilogi ...

 

Episeis exei kalodio na syndeis USB syskeyes :) diladi vazeis keyboard, exoteriko disko etc ..

6942610386.png
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νέα!!!

 

Λοιπόν, ένα e-shop στην Αγγλία πολύ αξιόπιστο ανακοίνωσε την έλευση του

SPV C550.

 

Τα χαρακτηριστηκά πια είναι ΤΕΛΙΚΑ!

 

Θα έχει qvga οθόνη, 1.3 mp και media κουμπιά ipod like.

 

Και κυκλοφορεί τον Μάιο!

Από την Orange φυσικά!

 

Τα non-branded τηλέφωνα (λέγε με I-mate,Qtek) θα καθυστερήσουν

γύρω στους 2 μήνες!

 

http://www.carphonewarehouse.com/commerce/servlet/gben-comingsoon-Details?itemID=MAIN.UK.INTERNET.CSOON.ITEMS.SPVC550

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με τα Windoze συνεργάζονται μια χαρά... Όσον αφορά για την διαθεσιμότητα προγραμμάτων... μια ματιά στο http://ipkgfind.handhelds.org/result.phtml?query=*&section=opie&searchtype=package&browsing=1&format=

μάλλον θα σε πείσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

θα αγοράσω το PPC Acer n35 από Γερμανία. Μέσα έχει τα Windows 2003 Mobile Edition(κάτι τέτοιο) και είναι στα Γερμανικά... Υπάρχουν Windows 2003 για PPC στα ελληνικά???

 

Μία ακόμα ερώτηση, το Destinator 3 το ελληνικό είναι συμβατό με αυτό το PPC??? Μέσα το PPC θα έχει το Destinator 3 το Γερμανικό, εγώ θα αγοράσω και το Ελληνικό ή θα κατεβάσω μόνο τους χάρτες???

 

Σας ευχαριστώ πολύ και αν γίνεται βοηθήστε γιατί δεν έχω καταλάβει τίποτα με αυτό το Destinator και γενικά με τα PPC...

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταχωρηθεί δυο φορές, να μην σβυστεί αυτό... Το άλλο να διαγραφεί, συγγνώμη για την αναστάτωση
Link to comment
Share on other sites

tsk tsk... erasitexnes...

 

evresitexnies poulane... oxi kinita! :p

Sosta... To mono pou kseroun einai na lene sta specs WinCE 3.0 (an thimamai) alla modified gai neonode me apotelesma na stelnoume ston agyristo ta progs pou kserame... Pantos gia 2,3 kinito isos aksizei... Gai efe pantos aksizei me 1000...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Afto pantos einai pisteuo to mono pou isos na kanei douleia se fotos... (kai mi mou peite gia V902 giati milame gia fotos na pane se fotografeio... Oxi se pc...)

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ελληνικά Windows Mobile (ακόμη). Δεν έχεις όμως πρόβλημα να τρέξεις ελληνικές εφαρμογές σε οποιαδήποτε έκδοση (γλώσσας) γιατί υπάρχει πλήρης υποστήριξη σε επίπεδο ελληνικού codepage και regional settings (αντίστοιχο με τα Windows XP).

 

Το Destinator θα πρέπει μάλλον να το ξαναγοράσεις στην Ελλάδα. Μίλα με τον εδώ αντιπρόσωπο για να δεις τι μπορεί να γίνει, μήπως πληρώσεις μόνο τους χάρτες.

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...