Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα με την πυξίδα στα google maps το έχω κι εγώ με global 14.0.9. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχει και το Poco X4 GT.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ΕΕΑ άλλο global. H 14.0.9 είναι η ΕΕΑ και έχει να δει αναβάθμιση από Ιούνιο που κυκλοφόρησε. Μπορεί και από Μάιο .

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, gilberto said:

Άλλο ΕΕΑ άλλο global. H 14.0.9 είναι η ΕΕΑ και έχει να δει αναβάθμιση από Ιούνιο που κυκλοφόρησε. Μπορεί και από Μάιο .

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


 

Γιατι το δικο σου εχει αλλη εκδοση?Την ειχε η την εβαλες εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα γιατί είχα θέματα με το wallet σε custom ROM και ήταν η πιο ενημερωμένη. Security patch Σεπτεμβρίου.
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/alioth/

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, gilberto said:

Εγώ την έβαλα γιατί είχα θέματα με το wallet σε custom ROM και ήταν η πιο ενημερωμένη. Security patch Σεπτεμβρίου.
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/alioth/

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Αυτη δεχεται αυτοματες αναβαθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται official είναι. Η ΕΕΑ βασικά σε αυτήν βασίζεται με κάποιες αλλαγές για την Ευρώπη μόνο.Απλα χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader και μετά πάλι κλείδωμα όταν κάνεις την μετάβαση από ΕΕΑ σε global και ανάποδα.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρήκα ενα workaround. εγκαταστηστε gbox και απο εκει το maps.

λειτουργει κανονικα. αλλα κανει 4/5 seconds να φορτωσει.

https://www.gboxlab.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, κάτοχος του F3, επεσε σημερα σε bootloop, στα ξαφνικά. Τωρα εχει κολήσει και το recovery menu, δεν ανταποκρίνεται στα Vol Up/Down και κάνει συνεχώς restart. Τι μπορώ να κάνω για να το κανω επαναφορά;

 

σε καθε restart μπαινει σε αυτην την οθόνη image.thumb.png.01c1271c084f3f8accb31977276f1b31.png

και χωρίς να ανταποκρίνονται τα Vol Up/Down για να επιλέξω κατι, κάνει ξανά άμεσα επανεκκίνηηση. Με Power + Vol μπαινει στιγμιάια σε fastboot αλλά και εκει κάνει επανεκκίνηση στο δευτερόλεπτο, αν το συνδεσω αμεσα με USB στο PC, δεν αναγνωρίζεται απο το ADB σαν συσκευή.

Edited by ap1986
Link to comment
Share on other sites

Νεότερη ενημέρωση, αφου το κινητό ξεφτόρτισε απο τα συνεχόμενα bootloop, σήμερα ανοιξε κανονικά.

 

Μπορ'ω να κανω κάποια προληπτική ενέργεια ωστε να μην συμβεί ξανα στο μέλλον; 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η μπαταρια ξεφορτισε και με το καλωδιο στο φορτιστη μπηκε σε κατασταση επαναφορας και ετσι δεν μπορουσε να φορτισει ουτε να κανεις επαναφορα λογο χαμηλης σταθμης μπαταριας.Το εχω παθει με αλλο κινητο και η λυση ηταν να το αφησω στην οθονη επαναφορας μεχρι να κλεισει απο μπαταρια. Γιαυτο σε ρωτησα ποσο μπαταρια ειχες αλλα το μηνυμα χαθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειχε γυρω στα 80% μπαταρία, μόλις είχα πατήσει έγκριση σε ειδοποοίηση εφαρμογ'ης ebanking, το άφησα ακριβως δίπλα μου και μετά απο λίγα δευτερόλεπτα έκανε επανεκκίνηση και bootloop. Ξεφόρτισε μετά απο κανα 20ωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα την γνώμη σας για το HyperOS σαν πρώτη ματιά έτσι όπως το είδα μέσα από custom roms, βίντεο - διάβασμα δεν βλέπω κάτι ουσιαστικό είναι ίδιο σαν το miui με κάποιες μικροαλλαγές, ο πυρήνας δηλαδή παραμένει ο ίδιος.

Εσείς πως το βλέπετε ποια είναι η γνώμη σας;; Έγινε κάτι ανατρεπτικό η είναι σαν το "άλλαξε κι ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς".

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, tigreos said:

Θα ήθελα την γνώμη σας για το HyperOS σαν πρώτη ματιά έτσι όπως το είδα μέσα από custom roms, βίντεο - διάβασμα δεν βλέπω κάτι ουσιαστικό είναι ίδιο σαν το miui με κάποιες μικροαλλαγές, ο πυρήνας δηλαδή παραμένει ο ίδιος.

Εσείς πως το βλέπετε ποια είναι η γνώμη σας;; Έγινε κάτι ανατρεπτικό η είναι σαν το "άλλαξε κι ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς".

Καλή χρονιά

Δυστυχώς... κλασική Xiaomi.. μόνο να γίνει ντόρος και  ουσία μηδέν. Προσωπικά εδώ και ενάμιση χρόνο δουλεύω μόνο custom ROMs και έχω βρει την υγεία μου.

Πριν με android 13 είχα την evolution και τώρα με android 14 την ghostOs. Κορυφαίες και οι δυο τους στα πάντα και με άπειρα καλούδια!!

Καλή συνέχεια!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, studio said:

Καλή χρονιά

Δυστυχώς... κλασική Xiaomi.. μόνο να γίνει ντόρος και  ουσία μηδέν. Προσωπικά εδώ και ενάμιση χρόνο δουλεύω μόνο custom ROMs και έχω βρει την υγεία μου.

Πριν με android 13 είχα την evolution και τώρα με android 14 την ghostOs. Κορυφαίες και οι δυο τους στα πάντα και με άπειρα καλούδια!!

Καλή συνέχεια!!

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να δώσεις καμία πληροφορία σχετικά με τις customs ROMs ; Δεν έχω περάσει ποτέ καμία αλλά θέλω να αρχίσω να ασχολούμαι και εγώ. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, studio said:

Καλή χρονιά

Δυστυχώς... κλασική Xiaomi.. μόνο να γίνει ντόρος και  ουσία μηδέν. Προσωπικά εδώ και ενάμιση χρόνο δουλεύω μόνο custom ROMs και έχω βρει την υγεία μου.

Πριν με android 13 είχα την evolution και τώρα με android 14 την ghostOs. Κορυφαίες και οι δυο τους στα πάντα και με άπειρα καλούδια!!

Καλή συνέχεια!!

Το google pay σου δουλεύει;; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, potamia1 said:

Ήρθε καινούργια ενημέρωση . Είναι μεγάλη 4giga. Την έβαλε κανείς?

Screenshot_2024-01-17-21-47-34-512_com.android.updater.thumb.jpg.7af055498479b721254c2725e3f5b45b.jpg

 

Ήρθε το security patch πρώτα στην Ευρωπαϊκή rom;;; 😳
Αυτό δεν έχει ξανά γίνει... 😳
Σε ποια έκδοση είσαι αυτή την στιγμή πριν κάνεις το update και σου έβγαλε τόσο μεγάλη ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, konstantinos77 said:

Ήρθε το security patch πρώτα στην Ευρωπαϊκή rom;;; 😳
Αυτό δεν έχει ξανά γίνει... 😳
Σε ποια έκδοση είσαι αυτή την στιγμή πριν κάνεις το update και σου έβγαλε τόσο μεγάλη ενημέρωση;

Αυτό είναι πράγματι πρωτοφανές, χρόνια χρήστης κινητών xiaomi δεν έχω συναντήσει τέτοιο πράγμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει το security patch Δεκεμβρίου σε κάποιον με την Global rom ας ενημερώσει αν θέλει για το μέγεθος του!
Γιατί εγώ είμαι ακόμα με MIUI 13, βαριόμουν να κάνω format το smartphone για να περάσω το MIUI 14, αλλά όπου να'ναι θα το ολοκληρώσω...
Για να καταλάβουμε από το μέγεθος του update λογικά αν θα δώσει σε αυτό το update το Hyper OS, αν θυμάμαι καλά πώς το λένε... 😉

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την  14.0.9.0.TKHEUXM . Έκανα την εγκατάσταση και τωρα είμαι με Global. Δεν ξέρω τι έγινε

 

Screenshot_2024-01-18-00-08-31-661_com.android.settings.jpg

Edited by potamia1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, potamia1 said:

Ειχα την  14.0.9.0.TKHEUXM . Έκανα την εγκατάσταση και τωρα είμαι με Global. Δεν ξέρω τι έγινε

 

Screenshot_2024-01-18-00-08-31-661_com.android.settings.jpg

Ευρωπαϊκή είσαι πάλι!
Φαίνεται από τον κωδικό της έκδοσης σου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Δεν είμαι ρουτ. Όταν συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου όλα καλά. Όταν αφήσω το κινητό για λίγα λεπτά με σβηστή τον οθόνη και το ανοίξω πάλι μου δείχνει ότι είμαι συνδεμένος αλλά δεν μπαίνει πουθενά απολύτως σε καμία εφαρμογή ούτε σελίδα με λίγα λόγια δεν έχω ίντερνετ καν. Πρέπει να κλείσω το wifi και να το ανοίξω πάλι για να λειτουργήσει το ίντερνετ. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...