Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

35 minutes ago, ParallelUniverse said:

Μου έκανε εντύπωση γιατί έχω 10+ χρόνια android smartphones από όλες τις μάρκες και δεν έχω ξαναδεί τέτοια ενημέρωση

Το ξέρω, το ίδιο!
Τώρα ή είναι από την Xiaomi για καλύτερη απόδοση σε δικά της προϊόντα ή είναι από την Google για διόρθωση κενών ασφαλείας, πράγμα που δεν θα μου φαινόταν περίεργο να άρχισαν να εφαρμόζουν στις τελευταίες εκδόσεις του Android.
Πάντως είναι ακίνδυνο! Έμενα μου έχουν έρθει 2-3 αναβαθμίσεις ενάμιση χρόνο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οταν εχω mails, το gmail δεν μου τα εμφανιζει αυτοματα, ουτε εικονίδιο μου δείχνει. Πρεπει να μπω στο gmail και να κάνω scroll down για να δω αν έχω καινούρια mail. Τι φάση είναι αυτή; Είμαι με MIUI Global 14.

Link to comment
Share on other sites

Καληπσερα. Κατοχος f3 256.

Εχω στην αρχικη σελιδα, αμεση κληση καποιες επαφες. 

Στο τηλεφωνο εχω 2 καρτες. 

Απο σημερα το πρωι, πατωντας την επαφη να παρω τηλεφωνο, μου βγαζει εικονιδιο με τις καρτες για να επιλεξω απο πια θα καλεσω, αλλα, δεν μπορω να καλεσω. Φαινονται σαν απενεργοποιημενες. 

Απο τον καταλογο των επαφων καλω κανονικα. 

Εχει συμβει σε αλλον;. 

Εχουν γινει επανεκινησεις, αλλαγη καρτων, εχει μπει σε λειτουργια πτησης μηπως αλλαξει κατι, αλλα δεν......

Edited by tasosdimas
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2023 at 1:08 ΜΜ, gmavris said:

Οταν εχω mails, το gmail δεν μου τα εμφανιζει αυτοματα, ουτε εικονίδιο μου δείχνει. Πρεπει να μπω στο gmail και να κάνω scroll down για να δω αν έχω καινούρια mail. Τι φάση είναι αυτή; Είμαι με MIUI Global 14.

Δεν ειχε κλικαριστεί το sync στα settings...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απάντηση Xiaomi μεταφρασμένη

Γεια σας, Χαιρετισμούς από την Υποστήριξη Πελατών της Xiaomi! Εμείς στη Xiaomi εκτιμούμε την εμπιστοσύνη σας και ζητάμε συγγνώμη για την αναστάτωση. Να είστε βέβαιοι ότι θα σας βοηθήσουμε σε αυτό. Σύμφωνα με την περιγραφή σας, εγκαταστήστε ξανά την πιο πρόσφατη έκδοση συστήματος ως εξής: 1. Μεταβείτε στις Ρυθμίσεις >> Σχετικά με το τηλέφωνο >> Έκδοση MIUI. 2. Πατήστε το εικονίδιο που είναι τρεις τελείες στην επάνω δεξιά γωνία της οθόνης. 3. Κατεβάστε το πιο πρόσφατο πακέτο και εγκαταστήστε το ξανά. Μετά την εγκατάσταση, επανεκκινήστε τη συσκευή και ελέγξτε αν το πρόβλημα παραμένει. Εάν η παραπάνω μέθοδος δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα, ελέγξτε τα παρακάτω βήματα αντιμετώπισης προβλημάτων: 1. Επιβεβαιώστε προσεκτικά ποιες λειτουργίες όπως ξεκλείδωμα bootloader, flash ή rooting έχουν γίνει. Μεταξύ αυτών των ασυνήθιστων λειτουργιών, το rooting μπορεί να καταστήσει δυσκολότερη (ή αδύνατη) την εγκατάσταση επίσημων ενημερώσεων. 2. Ελέγξτε ποιες εφαρμογές τρίτων έχετε κατεβάσει, όπως θέμα, γραμματοσειρά, ασφάλεια/βελτιστοποίηση, διαχείριση μπαταρίας ή εκκίνηση συστήματος. Σε αντίθεση με τις εφαρμογές τρίτων, οι προεγκατεστημένες εφαρμογές ακολουθούν αυστηρά κριτήρια ανάπτυξης και διατηρούν τη συμμόρφωση με το λειτουργικό σύστημα. Εάν έχετε οποιεσδήποτε εφαρμογές τρίτων που αναφέρονται παραπάνω, το σύστημα μπορεί να έχει παραβιαστεί ή να έχει σφάλματα. Ως εκ τούτου, συνιστάται να απεγκαταστήσετε τέτοιες εφαρμογές τρίτων και να ελέγξετε εάν το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται. 3. Εκτελέστε την ανίχνευση υλικού (λειτουργία CIT) εισάγοντας *#*#6484#*#* ή *#*#64663#*#* στη διεπαφή κλήσης. 4. Μετά τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, διαγράψτε όλα τα δεδομένα και δοκιμάστε ξανά. 5. Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί με τις παραπάνω μεθόδους, πραγματοποιήστε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων: Προσοχή: Πριν επαναφέρετε τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αποσυνδεθείτε πρώτα από τον λογαριασμό MI μεταβαίνοντας στις Ρυθμίσεις >> Λογαριασμός Mi >> πατήστε "Έξοδος" Διαδρομή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων: Ρυθμίσεις >> Σχετικά με το τηλέφωνο >> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων >> Διαγραφή όλων των δεδομένων Συμβουλές: Για να αποφύγετε την απώλεια σημαντικών δεδομένων, συνιστάται να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των δεδομένων σας πριν από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Σημείωση: Θεωρητικά, η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι η τελική μέθοδος που μπορεί να επαναφέρει το κινητό τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση συστήματος και να εξαλείψει όλα τα σφάλματα από την πιο πρόσφατη έκδοση συστήματος ή τις διενέξεις μεταξύ των Εφαρμογών. Εάν καμία από τις παραπάνω μεθόδους δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα, θα σας παρακαλούσα να πάτε στο κέντρο εξυπηρέτησης μαζί με το τιμολόγιο. Μπορείτε να βρείτε τη διεύθυνση του κέντρου σέρβις ανατρέχοντας στον σύνδεσμο https://www.mi.com/global/support/warranty. Αυτή η εγγύηση δεν καλύπτει καμία ανθρώπινη ζημιά (σωματική ή υγρή ζημιά) που προκλήθηκε σε αυτήν. Εάν δεν υπάρχει κέντρο σέρβις στην περιοχή σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το σημείο αγοράς για βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι να περιμένω το νέο miui και μετά θα παίξω με miflash ή κάτι τέτοιο να πάω πίσω.
Κάντε κάποιο σχόλιο...
Έχω την εντύπωση ότι δε θα πάρει το miui 15

Poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2023 at 7:12 ΜΜ, minotavros said:

Έχω την εντύπωση ότι δε θα πάρει το miui 15

Poco f3 via Tapatalk
 

Ετσι...ετσι ! μέχρι εδω ηταν !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα,

Εδώ και 2 μέρες άλλαξα την γλώσσα του συστήματος σε Αγγλικά US - περιοχή κανονικά Ελλάδα.

Χθες βράδυ πατάω τις τρεις τελείες που αναφέρω στο πρόβλημα με τον ήχο και τις 3 μπάρες ελέγχου. Δουλεύανε κανονικά. Κοιτάω και σε κάποια σημεία (πχ Family Link στην εναλλαγή παιδιού) που κόλλαγε συχνά και τώρα πήγαινε κανονικά.

Περίεργο σε πρόβλημα που το έχω σίγουρα 2 μήνες.

Σημείωση: Πριν 4 ημέρες το τμήμα υποστήριξης της Xiaomi Global μέσα σε όλα μου είχε γράψει: " Εάν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για την επίλυση του προβλήματός σας, ο τεχνικός θα την προωθήσει στο τηλέφωνό σας εγκαίρως." Μπορεί να έγινε κάτι τέτοιο ......??

Link to comment
Share on other sites

poco f3 8/256

πριν 5 μέρες έσβησε μόνο του για πρώτη φόρα κατα τη διάρκεια της νύχτας και επείτα άλλες δύο φορές.

Σήμερα έσβησε μια φόρα και όταν πήγα να το ανοίξω δεν έκανε τίποτα...(δεν ανοίγει δε φορτίζει) -νεκρό..

Κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2023 at 1:03 ΠΜ, morcheeba said:

 

Δεν εστιάζει σταθερά στα 60 fps  στα 30 οκ η λύση είναι GCAM και ποιά έκδοση είναι σταθερή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από 2,5 χρόνια συμβίωσης με το κινητό αντιμετωπίζω, δεν θα το έλεγα πρόβλημα, μια ενοχλητική περίπτωση. Συγκεκριμένα, ότι θέμα και να περάσω το κινητό μετά από λίγα λεπτά γυρίζει στο προεπιλεγμενο. Έχω δοκιμάσει να κάνω εκκαθάριση cache και απεγκατασταση στην εφαρμογή "θέματα" αλλά το πρόβλημα παραμένει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, χωρίς να χρειαστεί να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nnoutas said:

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από 2,5 χρόνια συμβίωσης με το κινητό αντιμετωπίζω, δεν θα το έλεγα πρόβλημα, μια ενοχλητική περίπτωση. Συγκεκριμένα, ότι θέμα και να περάσω το κινητό μετά από λίγα λεπτά γυρίζει στο προεπιλεγμενο. Έχω δοκιμάσει να κάνω εκκαθάριση cache και απεγκατασταση στην εφαρμογή "θέματα" αλλά το πρόβλημα παραμένει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, χωρίς να χρειαστεί να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; 

Από περιέργεια, να φανταστώ είσαι στην τελευταία έκδοση του MIUI την 14;
Και αν ναι, την πέρασες πάνω από την 13 χωρίς factory reset;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, konstantinos77 said:

Από περιέργεια, να φανταστώ είσαι στην τελευταία έκδοση του MIUI την 14;
Και αν ναι, την πέρασες πάνω από την 13 χωρίς factory reset;

Ναι είμαι στο 14 και δεν έχω κάνει ποτέ reset στο κινητό. Δεν είχα πρόβλημα αρχικά, τις τελευταίες ημέρες ξεκίνησε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nnoutas said:

Ναι είμαι στο 14 και δεν έχω κάνει ποτέ reset στο κινητό. Δεν είχα πρόβλημα αρχικά, τις τελευταίες ημέρες ξεκίνησε 

Ε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το αφήσεις στο default theme και μέσα από την εφαρμογή Themes, στις ρυθμίσεις της,  να στείλεις ένα bug report.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konstantinos77 said:

Ε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το αφήσεις στο default theme και μέσα από την εφαρμογή Themes, στις ρυθμίσεις της,  να στείλεις ένα bug report.

Το έχω κάνει ήδη και περιμένω. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nnoutas said:

Το έχω κάνει ήδη και περιμένω. Ευχαριστώ. 

Πρόσφατα είχε πάρει αναβάθμιση η εφαρμογή Themes, ίσως να οφείλεται στο τελευταίο update. 😉

Link to comment
Share on other sites

POCO X4 GT/POCO F3/POCO M4 Pro/POCO M5s/POCO M5

  • Πρoβλήματα : Επιστρέφει αυτόματα στο Default θέμα
  • Έκδοση MIUI που επηρεάζεται : V14.0.4.0.TLOMIXM, V14.0.7.0.TKHMIXM, V14.0.3.0.TKEMIXM, V14.0.4.0.TFFMIXM, V14.0.8.0.TLUMIXM (Global ROM)
  • Αιτία του προβλήματος : Γίνεται ανάλυση του προβλήματος
  • Κατάσταση : Θα γίνει σύντομα διανομή νέας ROM


Αναφέρεται σαν bug στην xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, StePits said:

POCO X4 GT/POCO F3/POCO M4 Pro/POCO M5s/POCO M5

  • Πρoβλήματα : Επιστρέφει αυτόματα στο Default θέμα
  • Έκδοση MIUI που επηρεάζεται : V14.0.4.0.TLOMIXM, V14.0.7.0.TKHMIXM, V14.0.3.0.TKEMIXM, V14.0.4.0.TFFMIXM, V14.0.8.0.TLUMIXM (Global ROM)
  • Αιτία του προβλήματος : Γίνεται ανάλυση του προβλήματος
  • Κατάσταση : Θα γίνει σύντομα διανομή νέας ROM


Αναφέρεται σαν bug στην xiaomi.

Εγώ πάντως είμαι με έκδοση που δεν αναφέρεται στις παραπάνω.

V14.0.9.0.TKHEUXM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ρε παιδια εχω 2/3 προβληματα με official rom σε 2 ποκο φ3.

στο google maps, πρακτικα δεν εχω πυξιδα. πρεπει να κανω calibrate καθε φορα οταν ανοιγω το maps. και μετα απο 2 λεπτα παλι ο,τι να ναι. στις αλλες εφαρμογες λειτουργει κανονικα η πυξιδα.

το κινητο δεν εχει πρακτικα pocket mode. αν σου ξεκλειδωθει στην τσεπη, εχω καλεσει,  απαντησει κλησεις, στειλει εμαιλ και ο,τι  μπορειτε να φανταστειτε!

σε ενα μονο απο τα 2 ποκο, δεν θελει να χρησιμοποιησει το μικροφωνο του bluetooth. οταν ειμαι συνδεδεμενος με ασυρματα ακουστικα, ενω ακούω κανονικα, δεν με ακουει ανθρωπος και σε κλησεις και σε εφαρμογες τυπου viber. εχω δοκιμασει πολλα ακουστικα, να τα κανω unpair και ξανα pair, τιποτα!

Οσοι εχετε official rom, δε τα χετε αυτα τα προβληματα; έχετε να προτεινετε καποια custom ρομ που να μην εχει κανενα απο αυτα τα προβληματα και να λειτουργουν κανονικα οι εφαρμογες τραπεζων και τα google pay κτλπ;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, lorentzos323 said:

ρε παιδια εχω 2/3 προβληματα με official rom σε 2 ποκο φ3.

στο google maps, πρακτικα δεν εχω πυξιδα. πρεπει να κανω calibrate καθε φορα οταν ανοιγω το maps. και μετα απο 2 λεπτα παλι ο,τι να ναι. στις αλλες εφαρμογες λειτουργει κανονικα η πυξιδα.

το κινητο δεν εχει πρακτικα pocket mode. αν σου ξεκλειδωθει στην τσεπη, εχω καλεσει,  απαντησει κλησεις, στειλει εμαιλ και ο,τι  μπορειτε να φανταστειτε!

σε ενα μονο απο τα 2 ποκο, δεν θελει να χρησιμοποιησει το μικροφωνο του bluetooth. οταν ειμαι συνδεδεμενος με ασυρματα ακουστικα, ενω ακούω κανονικα, δεν με ακουει ανθρωπος και σε κλησεις και σε εφαρμογες τυπου viber. εχω δοκιμασει πολλα ακουστικα, να τα κανω unpair και ξανα pair, τιποτα!

Οσοι εχετε official rom, δε τα χετε αυτα τα προβληματα; έχετε να προτεινετε καποια custom ρομ που να μην εχει κανενα απο αυτα τα προβληματα και να λειτουργουν κανονικα οι εφαρμογες τραπεζων και τα google pay κτλπ;

Εχεις κανει επαναφορα εργοστασιακων? Μηπως καποια εφαρμογη δεν αφηνει το κινητο να επικοινωνησει με το μπλε δοντι.Κανε ενα soft reset να δεις μηπως στρωσει με τον απλο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...