Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol::lol: η ραδιενεργεια-ακτινοβολια που εκπεμπει το ασυρματο που εχεις σπιτι σου θα επρεπε να σε απασχολει περισσοτερο. και επειδη και εγω εχω, αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι να κοψω το καπνισμα, φιλη μου lisa:lol:

 

Απο το ΕΘΝΟΣ online: ΕΦΕΤ: Προληπτικοί έλεγχοι στα προϊόντα από Ιαπωνία.

Τα προϊόντα που εισάγονται από την Ιαπωνία εξετάζονται για τα επίπεδα ραδιενέργειας στο Εργαστήριο Ραδιενέργειας - Περιβάλλοντος του «ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος» και μέχρι σήμερα οι διενεργούμενοι έλεγχοι δεν εντόπισαν εισαγωγές σχετικών προϊόντων.

 

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&pubid=58638950

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

[

Θα μπορουσες να μου πεις οταν το συνδεεις με το HDMI αν φαινεται στην τηλεοραση ολο το μενου και γενικα οτιδηποτε κανεις ή αν λειτουργει μονο με την εκθεση? Π.χ. στο Ν8 γινονται tv-out τα παντα.

 

Σtε ευχαριστω

βλεπεις τα παντα μενου φωτο βιντεο καθως και στην ππλοηγηση στο internet τα βλεπεις ολα σαν να ειναι οθονη υπολογιστη θα σου αρεσει πολυ Edited by tsoukou
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι η μπαταρια κραταει 20 μερες αφόρτιστη? δεν την εχω φορτισει ποτε και ειναι στο 100%! :lol::lol::lol: Γιατι?

Επισης η SE εβαλε νεα λειτουργια στο arc να λειτουργει σαν πηγη ενεργειας και για τις λοιπες συσκευες του χωρου! Το ψυγειο, ο laptop, η τηλεοραση λειτουργουν ΧΩΡΙΣ ΡΕΥΜΑ! :w00t::w00t::w00t:

 

Εγω παντως επιμενω να προσπαθω να κοψω το καπνισμα, με το να μιλαω συνεχεια στο κινητο!:superman:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εδω και 2 ημερες προσεξα κατι στο κινητο και θελω να δω αν εχει τυχη και σε κανεναν απο εσας που εχουν παρει το κινητο.προχθες τ βραδυ που αγορασα το κινητο (μεταχειρισμενο)το βραδυ και αφου η μπαταρια ηταν 8% το εκλεισα και το εβαλα στον φορτιστη για να την φορτισω.μετα απο 4 ωρες και αφου το κιν ειχε φορτισει φουλ,το βγαζω απο τον φορτιστη και παω να το ανοιξω,παταω το κουμπι μου βγαζει sonyericsson και μενει εκει.βγαζω την μπαταρια και ξαναπροσπαθω,τιποτα.το βαζω παλι στον φορτιστη και μου ανοιγει κανονικα. το βγαζω απο την πριζα ανοιχτο και το κλεινω.απο τοτε το ανοιξα και το εκλεισα κανονικα 6-7 φορες χωρις κανενα προβλημα.σημερα τα ιδια παλι.εχει καποιος παθει το ιδιο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μηπως για αυτο το πουλησε ο αλλος ?

 

Με ενα update λογικα θα διορθωθει και δεν πιστευω να ξαναεχεις προβλημα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μηπως για αυτο το πουλησε ο αλλος ?

 

Με ενα update λογικα θα διορθωθει και δεν πιστευω να ξαναεχεις προβλημα .

 

Φιλε ο αλλος ειμαι εγω και δεν κανω τετοια[Βλεπε τις αξιολογησεις μου]:mad:Το κινητο δεν μου ειχε κανει το παραμικρο ηταν αψογο .Να προσεχουμε τι λεμε αν δεν ξερουμε τον αλλο:O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ο αλλος ειμαι εγω και δεν κανω τετοια[Βλεπε τις αξιολογησεις μου]:mad:Το κινητο δεν μου ειχε κανει το παραμικρο ηταν αψογο .Να προσεχουμε τι λεμε αν δεν ξερουμε τον αλλο:O

 

προς θεου δεν εγραψα τα παραπανω για να σε θιξω απλα επεδη μου συνεβει αυτο το περιστατικο ειπα μηπως το επαθε και καποιος αλλος.μηχανιματα ειναι και τρωνε τα κολληματα τους.

Link to comment
Share on other sites

προς θεου δεν εγραψα τα παραπανω για να σε θιξω απλα επεδη μου συνεβει αυτο το περιστατικο ειπα μηπως το επαθε και καποιος αλλος.μηχανιματα ειναι και τρωνε τα κολληματα τους.

 

Γιωργο δεν ειπα για σενα εσυ καλα εκανες και εγραψες το προβλημα σου,αλλα ο αλλος δεν πρεπει να λεει για καποιον τον οποιο δεν ξερει:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το θελω πολυ σε ασημι και εδω στην Ελλαδα θα αργησουν να το φερουν το βρηκα στο ebay 499 με εξοδα αποστολης απο Αγγλια,θα εχω καποιο προβλημα με την εγγυηση,και επισης θα εχω καποια αλλη επιβαρυνση.Ειχα παρει φακους επαφης απο Αμερικη μεσω ebay χωρις καποια επιβαρυνση.Ισχυει και με Αγγλια?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το θελω πολυ σε ασημι και εδω στην Ελλαδα θα αργησουν να το φερουν το βρηκα στο ebay 499 με εξοδα αποστολης απο Αγγλια,θα εχω καποιο προβλημα με την εγγυηση,και επισης θα εχω καποια αλλη επιβαρυνση.Ειχα παρει φακους επαφης απο Αμερικη μεσω ebay χωρις καποια επιβαρυνση.Ισχυει και με Αγγλια?

 

λογικα θα εισαι καλυμενος απο πλευρας εγγυησης

τελωνειο δεν προκειται να περασεις, οποτε πληρωνεις μονο την τιμη του κινητου :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ο αλλος ειμαι εγω και δεν κανω τετοια[Βλεπε τις αξιολογησεις μου]:mad:Το κινητο δεν μου ειχε κανει το παραμικρο ηταν αψογο .Να προσεχουμε τι λεμε αν δεν ξερουμε τον αλλο:O

 

Σορρυ αλλα δεν το πα για να σε προσβαλλω , απλα σκεφτηκα οτι θα το χε καποιος που δεν ξερει , και του κανε αυτο , τρομαξε και το δωσε .

 

Και οπως λεω δεν νομιζω να ναι κατι σημαντικο αλλα θα λυνεται με ενα update .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα δεν το πα για να σε προσβαλλω , απλα σκεφτηκα οτι θα το χε καποιος που δεν ξερει , και του κανε αυτο , τρομαξε και το δωσε .

 

Και οπως λεω δεν νομιζω να ναι κατι σημαντικο αλλα θα λυνεται με ενα update .

 

Οκ κανενα προβλημα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το θελω πολυ σε ασημι και εδω στην Ελλαδα θα αργησουν να το φερουν το βρηκα στο ebay 499 με εξοδα αποστολης απο Αγγλια,θα εχω καποιο προβλημα με την εγγυηση,και επισης θα εχω καποια αλλη επιβαρυνση.Ειχα παρει φακους επαφης απο Αμερικη μεσω ebay χωρις καποια επιβαρυνση.Ισχυει και με Αγγλια?

 

Υπάρχει και εδώ στα 499

http://www.skroutz.gr/s/329731/Sony-Ericsson-Xperia-Arc.html?keyphrase=xperia+arc

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως αν ειχαμε υπομονη θα γλιτωναμε αρκετα λεφτα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Κ'γω τωρα περιμενω μηπως βρω κανενα μεταχειρισμενο η να πεσει λιγο ακομα η τιμη του σαν καινουργιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ημουν κατοχος του γαλαξια και τον εδωσα περιμενοντας το νουμερο 2, αλλα εχω μπει στο τριπακι για το arc ακουσα σε διαφορα βιντεο τον ηχο του media player και την ακουσα και γω μαζι φοβερος ηχος και αναφερομαι σε αυτο γιατι με καιει πιο πολυ αν καποιος απο τα παιδια που το εχουν παρει μπορει να μου πει οτι ετσι ειναι και οποια αλλη παρατηρηση εχει. Μη μου βγει κανα χ10 στο τελος που δεν το ακουγες στο αφτι σου να ηταν, ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

αυτο περι σκονης αναμεσα στο τζαμι και την οθονη ισχυει??

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο... που το άκουσες αυτό????

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Tο έκανα παραγγελία τη Δευτέρα στο ebw και μου απάντησαν την Τρίτη πως δεν είναι διαθέσιμο. Πάντως αν τους ρωτήσεις τι έχει μέσα το πακέτο δεν ξέρει κανείς...
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Tο έκανα παραγγελία τη Δευτέρα στο ebw και μου απάντησαν την Τρίτη πως δεν είναι διαθέσιμο. Πάντως αν τους ρωτήσεις τι έχει μέσα το πακέτο δεν ξέρει κανείς...

 

Έχει κάνει πάταγο το κινητό.... σε τέτοια τιμή και με τα παρελκόμενα που έχει μέσα είναι πραγματική ευκαιρία !!!!!!!!!!

 

:lol:

 

P.S. Εϊναι δυνατόν το iPhone 3GS να κάνει όσο και το Arc???? Ήμαρτον !!!!!!!!

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι 499 μηπως θελεις να πεις 465;καλα ρε γ..μωτο πως πεφτουν οι τιμες.αποφασισα θα παιρνω τον αλλο μηνα αυτο που θελω σήμερα.

 

Για το ασημι λεω που εψαχνε καποιος, οτι ξεκιναει απο 499.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες παρουσιάζει πρόβλημα στο μάρκετ του κυρίως στις νέες εφαρμογές παρουσιαζει ένα μήνυμα αναγκαστικό κλείσιμο.Ειναι προβλημα του τηλ η του μαρκετ αντιμετωπίζει κανεις άλλος τέτοιο προβλημα να μου απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες παρουσιάζει πρόβλημα στο μάρκετ του κυρίως στις νέες εφαρμογές παρουσιαζει ένα μήνυμα αναγκαστικό κλείσιμο.Ειναι προβλημα του τηλ η του μαρκετ αντιμετωπίζει κανεις άλλος τέτοιο προβλημα να μου απαντησει

 

Δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα στο Market ούτε στο Applanet ούτε στο AppBrain ......

 

P.S. Μήπως χάνει το wifi και δεν μπορεί να κατεβάσει το αpp ή μήπως κατεβάζεις ταυτόχρονα πολλά apps??? Συνήθως το κάνει αν χάνει το wifi...

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

προς asikis

 

όταν το συνδέω στην τηλεόραση το menu του τηλέφωνου φαίνετε στο κέντρο της tv .

από κει και περά όταν πατάς έκθεση φωτογραφιών ή video αμέσως γίνετε full screen.

η ποιοτητα στα video ειναι παρα πολυ καλη και χωρις κανενα κολλημα.

 

Απο χθες παρουσιάζει πρόβλημα στο μάρκετ του κυρίως στις νέες εφαρμογές παρουσιαζει ένα μήνυμα αναγκαστικό κλείσιμο.Ειναι προβλημα του τηλ η του μαρκετ αντιμετωπίζει κανεις άλλος τέτοιο προβλημα να μου απαντησει

 

είχα και γω χθες το ιδιο προβλημα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα στο Market ούτε στο Applanet ούτε στο AppBrain ......

 

P.S. Μήπως χάνει το wifi και δεν μπορεί να κατεβάσει το αpp ή μήπως κατεβάζεις ταυτόχρονα πολλά apps??? Συνήθως το κάνει αν χάνει το wifi...

 

Εδώ υπάρχει ενα θεματάκι μικρο που μάλλον είναι θέμα λογισμικού....http://androidforums.com/sony-ericsson-xperia-arc/317501-xperia-arc-wi-fi-connection-problems-may-apply-play-neo-pro-too.html .....και μένα καμμιά φορά το χάνει,μήπως σχετίζεται με κάποιο conflict στα υποστηριζόμενα b/g/n ή ότιδήποτε άλλο.

Και η λύση: http://talk.sonyericsson.com/message/64115

.....Me too but if I set my router to Wireless G it works fine. hope they'll fix it soon......

Αλλαξα το mode σε bg απο bgn(router TP-LINK http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=adsl&pmodel=TD-W8960N ) και δεν έχασε ξανά το Wifi στο σπίτι:):)

Τώρα τι γίνεται σε άλλα Wifi hotspots δεν ξέρω μάλλον εδώ θα περιμένουμε αναβάθμιση,αλλά στο σπίτι αυτή είναι η λύση και όσο για το έξω το δουλεύω με τα 350 ΜΒ dataplan.

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...