Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γνωρίζει κανείς, αν ενεργοποιήσω το ίδιο πακέτο (ομιλίας) πριν τη λήξη του, αν θα μεταφερθούν τα λεπτά; Δεν το δοκίμασα ποτέ. Μόνο στο CU μου, που ήξερα ότι θα μεταφερθούν με τα καινούρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι φίλε γίνεται κανονικά.

Δεν μεταφέρονται σε cosmote.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το καλο με τα 1500' & 1500mb ειναι οτι το ενεργοποιεις οσες φορες θελεις μεσα σε εναν μηνα. Αυτοι παντως επιμενουν οτι θα ισχυει για παντα (σχετικο με το τι kραταει για παντα) Οποιος θελει τηλεφωνα απο τις κoπελεςpoy moirazoyn για Αθηνα (τουλαχιστον) με p.m. Στην ακρη το "φοιτητικο| του F2G μεχρι να διορθωσει τουλαχιστον την διαρκεια απο 25 σε (παλι) 30 ημερες[/quote

Μπορείς να μου στείλεις το τηλ σε p.m.?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται εγώ αυτό κάνω και έχω 5gb τρώω κιόλας καθημερινά και έχω να βάλω πακέτο 6 μήνες. Μόνο για ομιλία βάζω. Χθες έβαλα 2 5αρες στον πατέρα. 6 100αρια δηλαδή 600mb που προστέθηκαν με τα άλλα ππυ είχα και ανανεώθηκαν όλα για 1 μηνα. Κάθε μήνα ανανεώνονται όλα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Δηλαδή για να καταλάβω τη διαδικασία:

1) Βάζω μια 5άρα με online, οπότε μπορώ να κάνω πάρε-μοίρασε.

2) Δηλώνω το ίδιο νούμερο και στα τρία slots, οπότε σ' εκείνο πάνε 3x100ΜΒ=300MB και σε μένα έρχονται 100MB.

3) Κάνω το ίδιο και με δεύτερη 5άρα κάρτα, οπότε συνολικά έρχονται 200MB σε μένα και 600MB στο άλλο νούμερο.

4) Ερώτηση: Αυτά τα MB ανανεώνουν τα ήδη μαζεμένα MB/GB που ήδη έχω, σε νέα ημερομηνία, και για μένα και για το άλλο νούμερο;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω τη διαδικασία:

1) Βάζω μια 5άρα με online, οπότε μπορώ να κάνω πάρε-μοίρασε.

2) Δηλώνω το ίδιο νούμερο και στα τρία slots, οπότε σ' εκείνο πάνε 3x100ΜΒ=300MB και σε μένα έρχονται 100MB.

3) Κάνω το ίδιο και με δεύτερη 5άρα κάρτα, οπότε συνολικά έρχονται 200MB σε μένα και 600MB στο άλλο νούμερο.

4) Ερώτηση: Αυτά τα MB ανανεώνουν τα ήδη μαζεμένα MB/GB που ήδη έχω, σε νέα ημερομηνία, και για μένα και για το άλλο νούμερο;

Έτσι ακριβώς σε όλα. Ανανεώνουν όλα τα προηγούμενα MB που έχεις για άλλο ένα μήνα. Έτσι δεν τελειώνουν ποτέ. Με έχει βολέψει πάρα πολύ περνω MB από όπου βρω μιας και κανείς δεν ξέρει το πάρε μοίρασε και έχω πάρει πάνω από 20GB τσάμπα τους τελευταίους μήνες και έχω πάντα MB.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με 10αρα χρεωστική παίρνεις και 500mb.

Αυτά με 2 5αρες τα παίρνεις?

Έπερνες. Τώρα το κατάργησαν και δίνουν μόνο reload it με 1200mb με χρεωστικη online. Με 2 5αρες θα πάρεις και 1200mb και 200mb από πάρε μοίρασε και 600 για να στείλεις όπου θέλεις. Γενικά με μόνο 10αρα χάνετε 100mb για σας και 300 για να στείλετε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

4) ναι εφοσον και τα προηγουμενα προερχονται απο το παρε-μοιρασε. Αν ειναι απο αγορασμενα πακετα δεν ξερω. Αν ειναι απο μπονους ανανεωσης οχι.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς σε όλα. Ανανεώνουν όλα τα προηγούμενα MB που έχεις για άλλο ένα μήνα. Έτσι δεν τελειώνουν ποτέ. Με έχει βολέψει πάρα πολύ περνω MB από όπου βρω μιας και κανείς δεν ξέρει το πάρε μοίρασε και έχω πάρει πάνω από 20GB τσάμπα τους τελευταίους μήνες και έχω πάντα MB.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Ωραίος ρε συ. Έβαζα κι εγώ αβέρτα τα 6ευρα σε κινητό και μόντεμ.

Θα τη βγάζω στη φτήνια από τώρα και πέρα. :D

 

Να φανταστώ αυτός ο τρόπος υποστηρίζει κανονικά 4G, ε;

Μιλάω για το γνωστό παραμύθι που διέδιδε η Cosmote ότι μόνο το 600MB/6€ υποστηρίζει 4G.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε συ. Έβαζα κι εγώ αβέρτα τα 6ευρα σε κινητό και μόντεμ.

Θα τη βγάζω στη φτήνια από τώρα και πέρα. :D

 

Να φανταστώ αυτός ο τρόπος υποστηρίζει κανονικά 4G, ε;

Μιλάω για το γνωστό παραμύθι που διέδιδε η Cosmote ότι μόνο το 600MB/6€ υποστηρίζει 4G.

Κανονικά 4G έχω παντού με όλα τα MB που περνω. 6ευρω έχω να βάλω από πέρσι. Κάθε μήνα μόνο από τις κάρτες που βάζουν συγγενείς φίλοι περνω 3 4GB δωρεάν. Δεν τελειώνουν ποτέ βασικά και κάρτα δεν χαλάω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4) ναι εφοσον και τα προηγουμενα προερχονται απο το παρε-μοιρασε. Αν ειναι απο αγορασμενα πακετα δεν ξερω. Αν ειναι απο μπονους ανανεωσης οχι.

Το πάρε μοίρασε ανανεώνει όλα τα MB του πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έπερνες. Τώρα το κατάργησαν και δίνουν μόνο reload it με 1200mb με χρεωστικη online. Με 2 5αρες θα πάρεις και 1200mb και 200mb από πάρε μοίρασε και 600 για να στείλεις όπου θέλεις. Γενικά με μόνο 10αρα χάνετε 100mb για σας και 300 για να στείλετε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

24/7 ανανέωσα και πήρα ένα 500αρι ενώ πήρα και το reload με τα 1200.

Παλιότερα έδινε 2 500αρια & έχει κοπεί το ένα, νομίζω αυτό που διαρκούσε για 15 μέρες.

Αν καταργήθηκε τις τελευταίες 5 μέρες δεν το ξέρω, αλλιώς ο τρόπος που προτείνεις εκτός από πιο χρονοβόρος είναι βασικά και λιγότερο συμφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Με την χρεωστική όμως δεν μπορείς να περάσεις τις κάρτες στα έξοδα, μόνο για το αφορολόγητο μετράει.Όχι ότι είναι κακό αυτό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

24/7 ανανέωσα και πήρα ένα 500αρι ενώ πήρα και το reload με τα 1200.

Παλιότερα έδινε 2 500αρια & έχει κοπεί το ένα.

Αν καταργήθηκε τις τελευταίες 5 μέρες δεν το ξέρω, αλλιώς ο τρόπος που προτείνεις εκτός από πιο χρονοβόρος είναι βασικά και λιγότερο συμφέρον.

Όχι δεν δίνει πλέον MB. Ναι έδινε 500 για 1 μηνα και 500 για 15 μέρες με ανανέωση 10αρας χρεωστικη αλλά πλέον δεν δίνει απλά δίνει reload it 1200mb για 1 μηνα. Και δεν είναι χρονοβόρο μην νομίζεις. Βάζεις 5αρα στέλνεις πάρε μοίρασε και ξανά βάζεις ακόμα μια. 5 λεπτά υπόθεση είναι. Στη δεύτερη σου έρχεται και το reload it σαν να έβαλες 10αρα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την χρεωστική όμως δεν μπορείς να περάσεις τις κάρτες στα έξοδα, μόνο για το αφορολόγητο μετράει.Όχι ότι είναι κακό αυτό

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως περνάς την κάρτα στα έξοδα? Εγώ είμαι αγρότης δεν νομίζω να περνάει. Ούτε αλλού νομίζω ότι περνάει. Δεν είμαι και σίγουρος. Για αφορολόγητο μπαίνει κανονικά πάντως.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πάρε μοίρασε ανανεώνει όλα τα MB του πάρε μοίρασε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ώπα, σημείωση: Τα προηγούμενα GB που έχω μαζεμένα είναι από αγορασμένα πακέτα. Μάλλον μ' αυτό τον τρόπο δε θα συσσωρευτούν όλα αυτά μαζί, ε;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, σημείωση: Τα προηγούμενα GB που έχω μαζεμένα είναι από αγορασμένα πακέτα. Μάλλον μ' αυτό τον τρόπο δε θα συσσωρευτούν όλα αυτά μαζί, ε;

Όχι δυστυχώς δεν θα σε ανανεώσει τα προηγούμενα αγορασμένα. Οπότε μόνο με 3ευρω θα τα ανανεώνεις. Εγώ συσσωρεύω MB δωρεάν με το πάρε μοίρασε. Στην αρχή θα σου φαίνονται λίγα σε 1 2 μήνες όμως αν έχεις αρκετούς με what's up θα χορτάσεις MB ειδικά με το κόλπο με τις 2 5αρες. 600mb δωρεάν για 1 μηνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν θα σε ανανεώσει τα προηγούμενα αγορασμένα. Οπότε μόνο με 3ευρω θα τα ανανεώνεις. Εγώ συσσωρεύω MB δωρεάν με το πάρε μοίρασε. Στην αρχή θα σου φαίνονται λίγα σε 1 2 μήνες όμως αν έχεις αρκετούς με what's up θα χορτάσεις MB ειδικά με το κόλπο με τις 2 5αρες. 600mb δωρεάν για 1 μηνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Κανένα πρόβλημα, κάτι είναι κι αυτό. 600MB από το πουθενά. Ιδίως αν τα βάλω την μία μέρα, και αγοράσω πακέτο 3€ την επόμενη, θα έχουν προτεραιότητα στην κατανάλωση, αφού θα λήγουν νωρίτερα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, κάτι είναι κι αυτό. 600MB από το πουθενά. Ιδίως αν τα βάλω την μία μέρα, και αγοράσω πακέτο 3€ την επόμενη, θα έχουν προτεραιότητα στην κατανάλωση, αφού θα λήγουν νωρίτερα. ;)

Εχεις αρκετά GB από ότι θυμάμαι μαζεμένα και λογικό να θέλεις να τα κρατήσεις. Και σίγουρα καλύτερο το 3ευρω εφόσον μάθεις το κόλπο με το πάρε μοίρασε. Ότι κινητό what's up πιάνω στα χέρια μου πάντα στέλνω τα 300mb. Ιδέα δεν έχει κανείς.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δίνει πλέον MB. Ναι έδινε 500 για 1 μηνα και 500 για 15 μέρες με ανανέωση 10αρας χρεωστικη αλλά πλέον δεν δίνει απλά δίνει reload it

 

Διάβασες τι έγραψα παραπάνω?

23/7 έκανε ανανέωση με 10αρα & έδωσε 500αρι για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τι έγραψα παραπάνω?

23/7 έκανε ανανέωση με 10αρα & έδωσε 500αρι για ένα μήνα.

Και εγώ έβαλα 10αρα μέσω χρεωστικης και δεν έδωσε τίποτα μόνο 1200mb reload it. Και χθες βρήκα το κόλπο με τις 2 5αρες. Τη 10αρα την έβαλα γιατί είχα βάλει 5αρα πριν μια μέρα και δεν έσωσε reload it.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δίνει πλέον MB. Ναι έδινε 500 για 1 μηνα και 500 για 15 μέρες με ανανέωση 10αρας χρεωστικη αλλά πλέον δεν δίνει απλά δίνει reload it 1200mb για 1 μηνα. Και δεν είναι χρονοβόρο μην νομίζεις. Βάζεις 5αρα στέλνεις πάρε μοίρασε και ξανά βάζεις ακόμα μια. 5 λεπτά υπόθεση είναι. Στη δεύτερη σου έρχεται και το reload it σαν να έβαλες 10αρα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως περνάς την κάρτα στα έξοδα? Εγώ είμαι αγρότης δεν νομίζω να περνάει. Ούτε αλλού νομίζω ότι περνάει. Δεν είμαι και σίγουρος. Για αφορολόγητο μπαίνει κανονικά πάντως.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Και εγώ είμαι,απλά τις δίνω στον λογιστή και τις περνά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

@king δεν ξέρω τι έχεις ενεργοποιήσει και το όχι. Αυτό που ξέρω είναι ότι στο δικό μου με 10αρα δίνει 500mb για ένα μήνα. Βρήκα και το ενημερωτικό SMS, το ανεβάζω αν δεν με πιστεύεις. Στο δια ταύτα αυτο το δίνει με 2 5αρες? Αν όχι τότε με τον τρόπο σου δεν αξίζει & να μην το δοκιμάσω, όπως και όλοι οι υπόλοιποι που έχουν την ίδια παροχή με τη 10αρα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι,απλά τις δίνω στον λογιστή και τις περνά

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν τι ήξερα ότι γίνεται.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@king δεν ξέρω τι έχεις ενεργοποιήσει και το όχι. Αυτό που ξέρω είναι ότι στο δικό μου με 10αρα δίνει 500mb για ένα μήνα. Βρήκα και το ενημερωτικό SMS, το ανεβάζω αν δεν με πιστεύεις. Στο δια ταύτα αυτο το δίνει με 2 5αρες? Αν όχι τότε με τον τρόπο σου δεν αξίζει & να μην το δοκιμάσω, όπως και όλοι οι υπόλοιποι που έχουν την ίδια παροχή με τη 10αρα.

Βρε σε πιστεύω αλλοίμονο. Και εγώ έπερνα 500 και 500 με 10 άρα ανανέωση με χρεωστικη σε ότι αριθμό what's up έβαζα αλλά προχθές έβαλα σε συγγενή και δεν έδωσε. Μόνο reload it έδωσε με 1200. Αν βάλεις κάποιος 10αρα αυτές τις μέρες ας το επιβεβαιώσει. Χθες έβαλα ο ξάδερφος από περίπτερο και δεν έδωσε 500 μόνο 600mb από το reload it.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edit:

Να πω και κάτι ακόμα που δεν ξέρει πολύς κόσμος.

 

1) Στο πακέτο με τα 7.06 λεπτά που δίνει 400 προς what's up και 200 προς ολους αν κάνετε την ενεργοποίηση μέσα από την εφαρμογή του what's up θα πάρετε ακόμα 100 λεπτά προς όλους για ένα μήνα. Στο 1330 δεν δίνει τα 100 λεπτά παραπάνω.

 

2) Στο 1330 υπάρχει πακέτο πατώντας το 8 που δίνει 400 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους συν 100mb για 1 μηνα με 6 ευρώ. Δεν το έχουν στην εφαρμογή αυτό αλλά έχουν το 400 προς what's up 200 προς όλους για 15 μέρες. Δεν το ξέρει πολύς κόσμος και υπάρχει αρκετό καιρό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα στη σελίδα του what's up και φαίνεται ότι έσκασε καινούργιο πακέτο. 1200 MB με 6€ με αυτόματη ενεργοποίηση.

http://m.whatsup.gr/service/zt3wqQm9sdG9uXzEyMDBNQg,,

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα στη σελίδα του what's up και φαίνεται ότι έσκασε καινούργιο πακέτο. 1200 MB με 6€ με αυτόματη ενεργοποίηση.

http://m.whatsup.gr/service/zt3wqQm9sdG9uXzEyMDBNQg,,

Ναι μπήκε και στην εφαρμογή

 

88edff5b36889c8374febc556100f84a.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για τα 500mb που έδιναν δώρο το έγραφε στην παρακάτω εικόνα. Ανταυτου τώρα γράφει αυτό:

 

cd02361518a5e206005d66f67f1fa4cb.jpg

 

Ξεχασαν να πουν όμως ότι και με 2 5αρες περνεις reload it 10αρας.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

2) Στο 1330 υπάρχει πακέτο πατώντας το 8 που δίνει 400 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους συν 100mb για 1 μηνα με 6 ευρώ. Δεν το έχουν στην εφαρμογή αυτό αλλά έχουν το 400 προς what's up 200 προς όλους για 15 μέρες. Δεν το ξέρει πολύς κόσμος και υπάρχει αρκετό καιρό.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Και πατώντας το 7 ("άλλα συνδυαστικά πακέτα") εχει 400' + 400 sms προς wu & 100' + 100 sms προς όλους για 1 μηνα με 8 ευρώ. Νομίζω στην επιλογή 9. Ούτε αυτό υπάρχει στην εφαρμογή.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...