Jump to content

Επιλογή συσκευής με καλή φωτογραφική


demetris02
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας,

 

Προσπαθώ να διαλέξω κινητό εως τα 650 ευρώ αλλά βλέπω πολλές και διάφορες απόψεις. Οι προτεραιότητες μου είναι:

 

Κύρια προτεραιότητα : Κάμερα

Θα ήθελα : Ταχύτητά , Storage , Μπαταρία

Δεν με ενδιαφέρει : Design , Οθόνη

 

Τι προτείνετε βάση των πιο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

mi 10.. το έχω σχεδόν δυο μήνες, σφαίρα και άψογη κάμερα

 

αλλιώς mi 10t pro ή p30 pro που είπε και ο φίλος απο πάνω

Edited by punisher24
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Η πιο vfm λύση είναι το p30 Pro

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αξίζει. Το ζήτημα είναι αν το βρίσκεις μέχρι 650€.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

P30 pro (new edition) σαν σύνολο καλύτερο από τα άλλα
Έχει Google services αυτό ;;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει Google services αυτό ;;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτό έχει google services κανονικά. Βασικά είναι το ίδιο με το p30 pro απλά εχει 256gb μνήμη και 8gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, θα καταθέσω κι εγώ εδώ την ερώτησή μου.

Οι προτεραιότητες είναι λίγο πολύ παρόμοιες με τη μόνη διαφορά ότι η amole/oled οθόνη >90Hz είναι must.

 

Επιλογές:

1) Huawei P40 Pro

2) Oneplus 8 Pro

3) Oneplus 8T

4) Xiaomi Mi 10

5) Samsung Galaxy S20 FE 5G

 

To 5) έχει σε πολλούς χρήστες εμφανίσει προβλήματα με την αφή, ghosting κλπ.

Το 4) έρχεται τελευταίο γιατί είναι single sim και με έχει βολέψει κάποιες φορές η διπλή sim.

Το 1) έχει το γνωστό θέμα με google services παρά τα όποια workarounds. Επιπλέον, έχει "περσινών επιδόσεω" SoC. Αν δεν υπήρχε το θέμα ban, όμως, θα είχε ήδη αγοραστεί!

Το 3) έχει υποδεέστερες κάμερες, αλλά συνάμα τρομερά γρήγορη φόρτιση, όχι ότι χρειάζονται 65W...

 

Και καταλήγουμε στο 2). Oneplus 8 Pro...εξαιρετικές κάμερες (118 score dxomark) και γενικά ένα flagship τηλέφωνο. Κλείνω προς το 128άρι, μιας και το 256 ίσως είναι overkill όταν χρησιμοποιώ πολύ google photos και δεν με νοιάζει να κρατήσω για "πάντα" τα original media files.

Το βρίσκω αρκετά φθηνά, για τα δεδομένα του, στην κινέζικη έκδοση που απλά θα έχει έλλειψη μιας 5G μπάντας (Ν28) μελλοντικά, αν δεν κάνω λάθος. Τα καταστήματα είναι το Etoren και το άλλο το γνωστό Bangood. Το Etoren στέλνει από UK, οπότε σίγουρα δεν έχει τελωνείο, ενώ το Bangood στέλνει με Eu Priority Line. Αυτή η μέθοδος δεν έχει καταλήξει αν 100% δεν περνάει τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Διά της είς άτοπον απαγωγή που ακολούθησες νομίζω ότι το αποτέλεσμα το λέει ξεκάθαρα... :)

Κι εγώ στην περίπτωσή σου το ίδιο θα επέλεγα ✌️

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι χτύπησα με την Μπλάκ Friday προσφορά που είναι και dual SIM το εξαιρετικό για τα θέλω μου Mi 10 T απ'το οποίο είμαι σε όλους τους τομείς ευχαριστημένος. Αν κάπου παίρνει 10 ' είναι στην διαχείριση της μπαταρίας στην εξαιρετική ποιότητα σήματος και στο πόσο γρήγορο είναι ...

Βέβαια απαιτούνται υπαναχωρήσεις σε απαιτητικές νυχτερινές λήψεις και στην έλλειψη οθόνης Amoled... αυτά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Διά της είς άτοπον απαγωγή που ακολούθησες νομίζω ότι το αποτέλεσμα το λέει ξεκάθαρα... :)

Κι εγώ στην περίπτωσή σου το ίδιο θα επέλεγα ✌️

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι χτύπησα με την Μπλάκ Friday προσφορά που είναι και dual SIM το εξαιρετικό για τα θέλω μου Mi 10 T απ'το οποίο είμαι σε όλους τους τομείς ευχαριστημένος. Αν κάπου παίρνει 10 ' είναι στην διαχείριση της μπαταρίας στην εξαιρετική ποιότητα σήματος και στο πόσο γρήγορο είναι ...

Βέβαια απαιτούνται υπαναχωρήσεις σε απαιτητικές νυχτερινές λήψεις και στην έλλειψη οθόνης Amoled... αυτά.

 

Συμφωνώ. Όντως είναι πολύ καλή περίπτωση. Ερχόμενος από Poco F1, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έχω πει όμως ότι το επόμενο θα έχει οπωσδήποτε amoled. Θα πήγαινα στο Mi 10 αλλά δυστυχώς είναι μόνο single Sim.

 

Καμία ιδέα όσον αφορά τα καταστήματα? To eu priority line?

Edited by diosak
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι περισσότεροι από Amazon ψωνίζουν ιταλικό ,Ισπανίας και Γερμανίας για να έχουν την διετή κάλυψη εγγύησης. Εγώ μόνο μεταχειρισμένο έχω πάρει (το 1+ 7 pro μου) το οποίο ήταν κατευθείαν απ'την 1+.

Ακόμη και σήμερα θεωρώ πως το 8 Pro παραμένει η κορυφαία υλοποίηση του Android , όμως και το 7αρι με καλύπτει άνετα για μεγάλο διάστημα ακόμη. Το είχα βγάλει για πούλημα μιας και πήρα το Mi 10 T δέχθηκα πολλά π.μ. όμως με αυτή την κατάσταση με τις courier από τις πολλές παραδόσεις δεν προχώρησε για ευνόητους λόγους (αφού βρίσκομαι εκτός μεγάλων αστικών κέντρων) οπότε παραμένω και με τις δύο συσκευές διπλά χαρούμενος! Όσο μου έχουν κοστίσει και τα δύο δεν ξεπερνούν την ελάχιστη τιμή του 8 Pro.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με πια σειρά θα βάζατε τα πιο κάτω κινητά βάση κάμερας?

 

1. Oneplus 8 pro

2. Google pixel 5

3. Xiaomi mi 10t pro

4. Xiaomi mi 10

5. Huawei p30 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...