Jump to content

Pro Evolution Soccer 5


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορεί κάποιος να πει πως βάζουμε το Option file για τις σωστές εμφανίσεις των ομάδων? Το βρήκα το αρχείο αλλά δεν ξέρω σε ποιο φάκελο να το βάλω...

 

 

TSAMBIKOS απο που το κατεβασες να το κατεβασουμε και εμεις?

ειναι μεγαλο αρχειο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

TSAMBIKOS απο που το κατεβασες να το κατεβασουμε και εμεις?

ειναι μεγαλο αρχειο?

http://WWW.PESFAN.COM

Περιπου 1 mb.

:)

Link to comment
Share on other sites

Παίζω το PES4 από τότε που βγήκε... και το ότι το 5 δεν με έχει ενθουσιάσει είναι γνώμη μου και μπορώ να την λέω χωρίς να πρέπει να συμφωνήσεις. Έγραψα ότι οι διαφορές που έχει με το 4 είναι μικρές ώστε να δικαιολογούν μια νέα έκδοση. Έχω ασχοληθεί αρκετά με το 4 (αμέτρητα Master League) με μεταγραφές, συστήματα και ότι έχει το παιχνίδι. Είχα παράπονα σε διάφορα σημεία από το 4 τα οποία δεν έχω δει να έχουν βελτιωθεί στο 5. Αυτό είπα και πιστεύω ότι δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα.

 

Μπορεί να είναι λίγες οι διαφορές που λες αλλά είναι κεραίες...

π.χ. έχει μαλάξει το gamepaly του παιχνιδιού που δεν μοιάζει καθόλου με του 4,

έχουν ισορροπηθεί οι δυναμικότητες των παιχτών...Δεν μπορείς να πάρεις πια το Ronaldinho και κάνοντας συνεχεία σβούρες να περάσεις όλοι την ομάδα και να βάλεις γκολ...μπορείς να το κανείς και στο PES 5 αλλά μπορούν να σε σταματήσουν πιο εύκολα...έχει γίνει πιο αργό που σημαίνει ότι πρέπει να παίξεις πιο πολύ με πάσες για να βάλεις γκολ.

Και τα γραφικά έχουν βελτιωθεί λίγο(πιο έντονα χρώματα)

 

Επειδή παίζω το συγκεκριμένο παιχνίδι από τότε που βρήκε σε ηλεκτρονικό (στο απλό nintendo και SNES) μέχρι σήμερα το PRO5 είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει αυτή η σειρά, και αυτό έγινε επειδή έχει πάρει αρκετά στοιχειά από την Γιαπωνέζικη σειρά Winning Eleven.

Κάτι καλύτερο δεν μπορούσε να βάλει η ΚΟΝΑΜΙ, γιατί οι δυνατότητες του PS2 έχουν φτάσει στα όρια του για να δούμε εμφανείς διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έγραψα είναι για την έκδοση για pc, με αυτήν ασχολούμαι. Αυτό που λες για την ισορροπία στην δυναμικότητα των παικτών δεν το βλέπω και πιστεύω ότι έχει χειροτερέψει από το 4. Υπάρχουν περιπτώσεις που ενώ έχεις φτιάξει μια ομάδα με πολύ καλούς παίκτες που βρίσκονται σε καλή κατάσταση, δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους. Άσχετα αν η άλλη ομάδα είναι πολύ κατώτερη, οι παίκτες της τρέχουν 2 φορές πιο γρήγορα από τους δικούς σου, βάζουν γκολ από κάτι απίθανα σημεία και διάφορα άλλα τέτοια. Δεν λέω ότι αυτό συμβαίνει συνέχεια, συμβαίνει πολύ συχνά όμως και υπάρχουν περιπτώσεις που *πρέπει* να φας γκολ. Το παιχνίδι θα κάνει ότι μπορείς και δεν μπορείς να φανταστείς. Μπορεί να φτάσεις 50 φορές μπροστά σε άδειο τέρμα και να χάσεις το γκολ... Αυτό είναι ένα από τα πολλά. Άλλο ένα είναι ότι δεν έχει ιδέα τι θα πει ελεύθερη μπάλα. Όταν γίνεται μια πάσα ή μια κεφαλιά, πρέπει πάντα να υπάρχει παίκτης του αντιπάλου εκεί που πάει η μπάλα. Υπάρχουν πολλά προβλήματα που μπορώ να γράψω που υπήρχαν στο 4 και δεν έχουν βελτιωθεί. Όπως ότι μπορεί να περνάει μπροστά στον παίκτη σου η μπάλα, αργά, και να μην μπορείς να κάνεις ένα τακλιν να την κόψεις. Άσχετα αν έχεις πατήσει το κουμπί πολύ νωρίς. Απλά δεν το κάνει. Επίσης δεν θεωρώ πρόοδο να κάνουν περισσότερα λάθη οι παίκτες σου, τη στιγμή που οι αντίπαλοι κάνουν από ελάχιστα ως καθόλου. Αν ήθελαν να κάνουν πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι ή να το κάνουν πιο δύσκολο, αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος. Είναι πολλά και δεν έχω δει να διορθώνεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν θεωρώ πρόοδο να κάνουν περισσότερα λάθη οι παίκτες σου, τη στιγμή που οι αντίπαλοι κάνουν από ελάχιστα ως καθόλου. Αν ήθελαν να κάνουν πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι ή να το κάνουν πιο δύσκολο, αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος. Είναι πολλά και δεν έχω δει να διορθώνεται τίποτα.
Εχεις δικιο σε αυτο το προ ολα ειναι εναντιον του παικτη και αυτο στη κοναμι το θεωρουν ρεαλισμο, αμα συνεχισει ετσι η σειρα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έγραψα είναι για την έκδοση για pc, με αυτήν ασχολούμαι. Αυτό που λες για την ισορροπία στην δυναμικότητα των παικτών δεν το βλέπω και πιστεύω ότι έχει χειροτερέψει από το 4. Υπάρχουν περιπτώσεις που ενώ έχεις φτιάξει μια ομάδα με πολύ καλούς παίκτες που βρίσκονται σε καλή κατάσταση, δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους. Άσχετα αν η άλλη ομάδα είναι πολύ κατώτερη, οι παίκτες της τρέχουν 2 φορές πιο γρήγορα από τους δικούς σου, βάζουν γκολ από κάτι απίθανα σημεία και διάφορα άλλα τέτοια. Δεν λέω ότι αυτό συμβαίνει συνέχεια, συμβαίνει πολύ συχνά όμως και υπάρχουν περιπτώσεις που *πρέπει* να φας γκολ. Το παιχνίδι θα κάνει ότι μπορείς και δεν μπορείς να φανταστείς. Μπορεί να φτάσεις 50 φορές μπροστά σε άδειο τέρμα και να χάσεις το γκολ... Αυτό είναι ένα από τα πολλά. Άλλο ένα είναι ότι δεν έχει ιδέα τι θα πει ελεύθερη μπάλα. Όταν γίνεται μια πάσα ή μια κεφαλιά, πρέπει πάντα να υπάρχει παίκτης του αντιπάλου εκεί που πάει η μπάλα. Υπάρχουν πολλά προβλήματα που μπορώ να γράψω που υπήρχαν στο 4 και δεν έχουν βελτιωθεί. Όπως ότι μπορεί να περνάει μπροστά στον παίκτη σου η μπάλα, αργά, και να μην μπορείς να κάνεις ένα τακλιν να την κόψεις. Άσχετα αν έχεις πατήσει το κουμπί πολύ νωρίς. Απλά δεν το κάνει. Επίσης δεν θεωρώ πρόοδο να κάνουν περισσότερα λάθη οι παίκτες σου, τη στιγμή που οι αντίπαλοι κάνουν από ελάχιστα ως καθόλου. Αν ήθελαν να κάνουν πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι ή να το κάνουν πιο δύσκολο, αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος. Είναι πολλά και δεν έχω δει να διορθώνεται τίποτα.

 

 

Το να παιζεις αντιπαλος με το CPU ειναι σιγουρο οτι η αντιπαλη ομαδα θα κανει λιγοτερα λαθη απο εσενα, διοτι οπως και να το κανουμε δεν μπορεις να παιξεις οπως παιζει το CPU που ειναι ετσι προγραμματισμενο να παιζει...

 

Αν παιζεις master league οι παιχτες κουραζονται απο τους αφωνες και αυτο επιρεαζει την αποδοση τους και ειναι λογικο μετα απο καποιους να μην τερεχουν και να φαινονται ζειροτερη απο αλους χειροτερους παιχτες.

Σε ενα κανονικο match αυτο σπανια μπορει να συνβει, αν εισαι γκαντεμης και ολοι οι παιχτες σου εχουν κατεβαζμενο βελακι(γκρι,μπλε), τα ποσοστα του καθε παιχτι πεφτουν κατα 5-10.

Το να μην μπορεις να παρεις κεφαλια ειναι οτι σε προλαβαινει η αντιπαλη ομαδα γιατι εχουν αλξει καποια πραγματα στα κουμπια(στο PS2 για να μπορεις να παρεις κεφαλια θα πρεπει να πατησεις και το R2)...

 

Τωρα οτι βγαινεις 50 φορες μονος σου, το να τρως γκολ απο απιθανα σημεια η να μην μπορεις να παρεις την μπαλα με τακλιν...αμα δεις και ενα κανονικα αγωνα δεν διαφερει και πολυ απο αυτα που μου λες...απλα δεν παει να πει οτι κανουμε καθε φορα πρεπει να πετυχαινει...Υπαρχουν και φορες που δεν κανεις καθολου ευκαιριες αλλα μπορει να κερδισεις...(αμα συνηθιζεις να περνεις υποδεεστερες ομαδες και να παιζεις με μεγαλυτερες).

 

Οταν παιζεις αντιπαλος με εναν φιλο σου το ιδιο σου φαινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε, μπήκα στο PESfan έκανα register και κατέβασα τα εξής(για pc):

 

File 1: shop items locked, Zero Pes Points

File 2: shop items locked, 999999 Pes points.

File 3: shop items Unlocked

 

Ποιο είναι το σωστό και το ποιο καλό?

Αν τα «ΞΕΖΙΠΑΡΟ»είναι όλα ιδία και έτσι δεν μπορώ να κάνω copy-paste και τα 3,ετσι κατάλαβα ότι ένα από τα τρία πρέπει να μπει. Κατάλαβα καλά?

Αν όχι ας μου πει κάποιος τι να κάνω.

 

Εγώ πάντως έβαλα στην τύχη το τρίτο(το έβαλα μέσα στο φάκελο: Τα έγγραφά μου\KONAMI\Pro Evolution Soccer 5\save\folder1)

Και δούλεψε κανονικά και έτσι δείχνει το παναθηναϊκό και τον ολυμπιακό κανονικά και οι παίχτες έχουν τα κανονικά ονόματα..

Αν γνωρίζει κάποιος ας γράψει αναλυτικά τι κάνει το κάθε ένα από τα 3 αυτά file.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τα τρεια κανουν το ιδιο πραγμα με αυτο που εβαλες...απλα το καθενα εξηγει τι εχει παραπανω.

File 1:To PESshop ειναι κλειστο και δεν εχεις καθολου ποντους.

File 2:To PESshop ειναι κλειστο και σου δινει 999999 ποντους

File 3:To PESshop ειναι ανοιχτο

 

Ενα πρεπει να βαλεις οπως εκανες...

Link to comment
Share on other sites

kalispera..

xtes pira kai egw to pexnidi (epitelous). exw na pw oti ine poli diaforetiko apo to 4..

den mporw na ekferw gnomi akoma, dioti den to exw sini8isi..

apo tous ligous agones pou epe3a mou fenete poli pio diskolo , oxi mono na valis goal ala to na anapti3is mia swsti epi8isi , na kanis mia swsti pasa kai sout! sinexizw..

apo ta korner & ta faoul den exw pari kefalia mexri stigmis ( oute mia ).

afta mexri stigmis..ala opos ipa se kamia vdomada pou 8a to exw sini8isi 8a di3i..

Link to comment
Share on other sites

thanks,το 3 μαλλον ειναι και το καλυτερο,αφου ειναι και open.

To δευτερο ειναι το καλυτερο γιατι σου τα εχει ολλα ξεκλειδωμενα στο PES Shop και ολους του ποντους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξέρετε κανενα καλό κολπο για τρίπλες; Ο Ροναλντίνιο κάνει μερικές φοβερές με το R2.
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Online παίζει κανείς; πως πάτε από lag γιατί εγώ λαγκάρω πολύ όταν είμαι host... Έχω και 512 γραμμή.. :mad:

 

Den kserw an paizei rolo ayto, alla to paizw se Resolution 800x600 se Medium Quality kai exw petyxei to kalytero dynato apotelesma.

 

Epishs prepei na exw kai Normal Camera Mode (se wide paei xalia... :blink: )

 

To prwto hmixrono pada paei strwta. Sto deytero merikes fores ta xalaei alla oxi pada.

 

Eimai me 384 omws.

 

Ela na se paiksw kamia fora an thes :p (Koita sthn ypografh mou ;) )

 

Den kserw padws an to exeis dei:

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:

*Network(TCP/IP 1.5Mbps or higher)

 

PS. To greek patch vriksetai akoma sto 20% progress. Ypomonh!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Pws mporoume na paiksoume online?

Mou zitaei password kai cd-key. To password pou to vriskw?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Pws mporoume na paiksoume online?

Mou zitaei password kai cd-key. To password pou to vriskw?

 

Einai aplo! An den exeis to aythediko DEN mporeis na paikseis online...

 

Cd key tha einai profanws o kwdikos pou xreiazesai gia na egatasthseis to paixidi.

 

Meta, password mporeis na pareis mono an pas sto site ths Konami kai tsekaroun oti o kwdikos pou tha tous dwseis (cd-key) einai apo aythediko paixnidi. ;) Etsi meta apo ayto epilegeis esy ena diko sou password, o opoios tha adistoixei monadika sto cd-key pou exeis.

 

Etsi ayta ta 2 xreiazesai kai mpaineis!!

Link to comment
Share on other sites

authentiko einai..

piga sto site tis Konami alla den briskw pou na paw gia na to kanw.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

authentiko einai..

piga sto site tis Konami alla den briskw pou na paw gia na to kanw.

 

Apto dvd tou paixnidiou, otan ksekinaei mono tou sou vgazei mia othoni pou exei (ksereis) epiloges install, play klp..

Exei kai mia epilogh USER REGISTRATION pou se syndeei me to site ths konami sto swsto syndesmo wste na pareis to password pou thes. ;)

Link to comment
Share on other sites

thanx clarco :)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα στο pesfan.com αλλα νομιζω οτι δεν εχουν πια το πατσ για να ονοματα των παιχτων και των ομαδων,μπορει να μου το στειλει καποιος;
:)
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουν.Ειναι τα OPTION FILES που βλεπεις στην πρωτη σελιδα.

 

Σορυ φιλε αλλα δεν ποσταρω ετσι χωρις να εχω ψαξει τουλαχιστον την πρωτη σελιδα!!Εξαλου το εγραψα οτι μπηκα,αλλα μαλλον εσυ δεν εκανες τον κοπο να μπεις στην σελιδα,οποτε φερνω εγω την σελιδα εδω!

 

Option file removed - 25th November 2005 posted by TheBoss

 

The option file is no longer available to download on this site. This is due to the copyright of the FA premier league on the club badges and names. These copyrighted items are now being removed.

 

Please do not post any option files or images that break copyright laws on...

 

 

Ευχαριστω!

:)
Link to comment
Share on other sites

Σορυ φιλε αλλα δεν ποσταρω ετσι χωρις να εχω ψαξει τουλαχιστον την πρωτη σελιδα!!Εξαλου το εγραψα οτι μπηκα,αλλα μαλλον εσυ δεν εκανες τον κοπο να μπεις στην σελιδα,οποτε φερνω εγω την σελιδα εδω!

 

Option file removed - 25th November 2005 posted by TheBoss

 

The option file is no longer available to download on this site. This is due to the copyright of the FA premier league on the club badges and names. These copyrighted items are now being removed.

 

Please do not post any option files or images that break copyright laws on...

 

 

Ευχαριστω!

Eχεις δικιο!Συγγνωμη!:O

Αμα το θες το εχω εγω το option file.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...