Jump to content

Pro Evolution Soccer 5


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kano shoot alla feugi me poli dinami kai psila,ti prepi na kano gia na ginete kanoniko shoot?milaw gia pc kai pezo me xiristirio.

kai pou mporw na vrw to path gia tis emfanisis ton pexton?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Απλά πρέπει να προσέχεις πολύ πως κάνεις τα σουτ. Δυστυχώς κι εγώ αυτό έχω δει με το 5, είναι πολύ έυκολο ένα σουτ να φύγει πολύ ψηλά. Επίσης οι σέντρες μου φαινεται ότι είναι πολύ δυνατές.
Link to comment
Share on other sites

kai ego to idio provlima exo, kati oreees fashs, kai meta pano apo to dokari!...pos kanoume kalo shoot? me ps2 xiristirio!!! HELP!. Oxi oti den ksero na pezo, alla giati na ginete ayto. Gia pite TIPS & TRICKS! eseis h poromeni kserete ti leo, kai pite mou ti Formations pezete?
Link to comment
Share on other sites

kai ego to idio provlima exo, kati oreees fashs, kai meta pano apo to dokari!...pos kanoume kalo shoot? me ps2 xiristirio!!! HELP!. Oxi oti den ksero na pezo, alla giati na ginete ayto. Gia pite TIPS & TRICKS! eseis h poromeni kserete ti leo, kai pite mou ti Formations pezete?

Εγω οταν παιζω με αντιπαλο το pc και εχω καλη ομαδα,παιζω 3-4-3! :)

Link to comment
Share on other sites

egw paizw 3-5-2 me juve!!

apla sto sout i dynami gemizei poly pio grigora apo to 4 p.x

einai 8ema syni8eias na petyxete ti swsti dynami,kai an petyxei mpainoun golares kai apo makria..

to mono provlima einai me tis sentres pou vgainoun synexeia sto deytero dokari,enw yparxei eley8ero center for sto prwto... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

egw me ton thrylo paizw 4-3-3 me ta 2 akraia mpak ligo pio mprosta.exw kerdisei la coruna me ayto to systima, valencia, trww poly dyskola gkol.sto prwtathlima eixa faei 10 gkol,kai eixa valei 24,vgika 4os,prwti xronia division 1.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

παιζει σημασια και η ομαδα που θα παρεις και φυσικα το εμψυχο δυναμικο της.δεν μπορεις να παιζεις ενα συστημα και σε καποιες θεσεις να μην εχεις παιχτες να βαλεις.

ερωτηση:ποια θεωρειται την καλυτερη ομαδα?

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ΟΑΚΑ και Καραισκακη.

Με πληκτρολογιο δεν παιζεται το παιχνιδι...Χανεται ολη η μαγεια!Ολα τα gamepads κανουν αν και εγω θα προτεινα καποιο που να μοιαζει με του Playstation!

Yπαρχει patch που εχει και Kαραισκακη και ΟΑΚΑ μεσα στο παιχνιδι και με της κανοικες εμφανισεις και τα σωστα ονοματα ολλων τον ομαδων...

 

Υπαρχει και ανταπτορας(usb) που μπορεις να βαλεις τα d-pad του PS2 στο PC...

http://www.lik-sang.com/list.php?category=161&likref=google_sj_ps2

Aμα ψαξεις θα το βρεις και πιο φθηνα.

 

egw exw mia erwtisi na kanw..

pws ginetai na vgalw sentra kai na paei i mpala sto prwto dokari opou yparxei to center for kai oxi sto deytero opou syni8ws yparxei kapoio konto extreme? sto 4 ayto ginotan me diplo patima tis sentras.

edw 'h me ena 'h me dyo patimata i mpala pigainei sto pisw dokari,opote einai gia ta mpaza i sentra tis pio polles fores,enw o epi8etikos perimenei monos tou mesa stin kardia tis amynas..

 

Στο PES5 μετραει και ποσο δυνατα πατας το κουμπι της σεντρας...

Για να παρεις κεφαλια πρεπει να πας εσυ τον παιχτι στην μπαλα πατωντας το R2 και μετα το τετραγωνο(δεν ειναι οπως παλια μονο τετραγωνο)

Link to comment
Share on other sites

Στο PES5 μετραει και ποσο δυνατα πατας το κουμπι της σεντρας...

Για να παρεις κεφαλια πρεπει να πας εσυ τον παιχτι στην μπαλα πατωντας το R2 και μετα το τετραγωνο(δεν ειναι οπως παλια μονο τετραγωνο)

 

καλο αυτο δεν το ηξερα.εχω να βαλω παλι πολλα γκολ με τις σεντρες..........

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

den to pisteuw..

afairesan to LAN oi guftoi..

Steilete Petitions mpas kai bgaloun kana patchaki.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει patch που εχει και Kαραισκακη και ΟΑΚΑ μεσα στο παιχνιδι και με της κανοικες εμφανισεις και τα σωστα ονοματα ολλων τον ομαδων...

Ποτε βγηκε αυτο το Patch?

Mιλας για option file?

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά εγώ που το παίζω εδώ και λίγες μέρες, μου φάνεται υπερβολικά δύσκολο, όχι λόγω του ότι δύσκολα μπαίνουν γκολ, αλλά λόγω "βλακείας" της Α.Ι των συμπαικτών που ελέγχει ο υπολογιστής. Δεν πιάνουν χώρο, π.χ. μπορεί ένας αντίπαλος στο κέντρο να διασχίσει όλο το γήπεδο και να μην υπάρχει όυτε ένας στον άξονά του να τον κόψει! Επίσης ο υπολογιστής αλλάζει αυτόματα τους παίκτες σε άσχετες στιγμές (όταν αμύνεσαι) με αποτέλεσμα να μπερδέυεσαι και η προσπάθεια που γίνεται για μαρκάρισμα να αποτυγχάνει! Επίσης ο χειρισμός του είναι ψιλοάθλιος (ναι, παίζω με gamepad αλά ps2).

Μου αρέσει που δεν μπαίνουν 10 γκολ σε κάθε αγώνα αλλά με εκνευρίζουν αφάνταστα τα παραπάνω ελαττώματα! Ίσως το παιχνίδι να θέλει πιο πολλή εξάσκηση και ψάξιμο από μέρους μου αλλά τα παραπάνω με αποθαρρύνουν.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί πολύ, αλλά από αυτά που έχω δει ως τώρα έχω βγάλει παρόμοια συμπεράσματα. Το να κάνουν πιο εύκολα λάθος στις πάσες οι παίκτες σου δεν το θεωρώ βελτίωση. Γενικά δεν έχω δει διαφορές με το 4 που να δικαιολογούν νέα έκδοση του παιχνιδιού, ενώ υπήρχαν πολλά σημεία να βελτιώσουν. Ψιλοαπογοήτευση ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω τις πρωτες μερες ενασχολησης με το παιχνιδι,ειχα απογοητευτει...

Μου φαινοταν πολυ δυσκολο...

Αλλα τωρα,αφου επεμεινα,το σκοραρισμα εγινε πιο ευκολο και μου θυμισε τις καλες μερες του pes4!

Kατα τ αλλα,το παιχνιδι ηρθε πολυ πιο κοντα στην πραγματικοτητα...Αυτο δεν θα επρεπε να κανει ενας εξομοιωτης ποδοσφαιρου;

Link to comment
Share on other sites

pantos oi metagrafes ginonte panevkola se sxesi me to 4,molis pira ton buffon sto thrylo,exw parei idi ton Mutu.kai eixe erthei kai o seedorf alla den eixa lefta na to kratisw.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

1h xronia anevika katigoria,2 xronia vgika champions leaugue,triti xronia pira to champions league,5 etes plano kai aidies! :p sto pes4 paizei akoma na min eixa anevei kan katigoria.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επειδη διαβαζω διαφορα ρια το προ 5 το "οτι ειναι απογοητευση" και "οτι ειναι δυσκολο" εγω θα ελεγα οτι ΄΄ το συγκεκριμενο παιχνιδι αρεσει μοναχα σε αυτους που ΞΕΡΟΥΝ απο ποδοσφαιρο σε αυτους που εχοθν τρελα με το αθλημα.Ειναι "δυσκολο"γιατι?Γιατι απλως δεν ασχολεισε με το συστημα της ομαδας και το αφηνεις απο την μνημη να το φιαξει.Το συγκεκριμενο προ ειναι πιο πολυ manager παρα ενα παιχνιδι game.Πρεπει πριν ξεκινησεις ενα αγωνα να ειναι ολα τελια "σθστημα"παιχτες στην καταλιλη θεση" ολα να ειναι σωστα.Τοτε θα καταλαβεις την μαγεια του προ
Link to comment
Share on other sites

δεν γκρινιαζει κανεις.απλα λεμε οτι ειναι αρκετα δυσκολο σε σχεση με το pro 4.αλλ αυτο προσωπικα εμενα μου αρεσει γιατι ειναι πιο ρεαλιστικο.οπως προειπες ολα πρεπει να ειναι στην <<πενα>> ωστε ολα να πανε καλα και να πετυχεις το στοχο σου.
Link to comment
Share on other sites

Παίζω το PES4 από τότε που βγήκε... και το ότι το 5 δεν με έχει ενθουσιάσει είναι γνώμη μου και μπορώ να την λέω χωρίς να πρέπει να συμφωνήσεις. Έγραψα ότι οι διαφορές που έχει με το 4 είναι μικρές ώστε να δικαιολογούν μια νέα έκδοση. Έχω ασχοληθεί αρκετά με το 4 (αμέτρητα Master League) με μεταγραφές, συστήματα και ότι έχει το παιχνίδι. Είχα παράπονα σε διάφορα σημεία από το 4 τα οποία δεν έχω δει να έχουν βελτιωθεί στο 5. Αυτό είπα και πιστεύω ότι δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα.
Link to comment
Share on other sites

κοντεύω να σπάσω το πληκλρολόγιο από τις άθλιες αποφάσεις των διαιτητών:mad:

λίγο τζαρτζάρισμα κ δίνει φαουλ!!

ενώ αυτοί απλώνουν τα ποδαράκια τους κ κλέβουν χαλαρώτατα την μπάλα...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να πει πως βάζουμε το Option file για τις σωστές εμφανίσεις των ομάδων? Το βρήκα το αρχείο αλλά δεν ξέρω σε ποιο φάκελο να το βάλω...
Link to comment
Share on other sites

Παίζω το PES4 από τότε που βγήκε... και το ότι το 5 δεν με έχει ενθουσιάσει είναι γνώμη μου και μπορώ να την λέω χωρίς να πρέπει να συμφωνήσεις. Έγραψα ότι οι διαφορές που έχει με το 4 είναι μικρές ώστε να δικαιολογούν μια νέα έκδοση. Έχω ασχοληθεί αρκετά με το 4 (αμέτρητα Master League) με μεταγραφές, συστήματα και ότι έχει το παιχνίδι. Είχα παράπονα σε διάφορα σημεία από το 4 τα οποία δεν έχω δει να έχουν βελτιωθεί στο 5. Αυτό είπα και πιστεύω ότι δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα.
Φιλε συμφωνω με 1000 στην αποψη σου, εγω ελεγα στην αρχη οτι το παιχνιδι ηταν δυσκολο αλλα καλο, νομιζω ομως πως το 4 ειχε λειγοτερα προβληματα, επισης δε μπορω να καταλαβω ολο τον ντορο που γινεται ενω το pes5 δεν ειναι το καλυτερο παιχνιδι ποδοσφαιρου που εχει βγαλει η ΚΟΝΑΜΙ. Το παιχνιδι ειναι πιο αργο απο το 4 ενταξει μοιαζει πιο πολυ σαν αληθινο ετσι αλλα δε μπορουμε να χαλασουμε ολο το παιχνιδι για χαρη του υπερμετρου ρεαλισμου, και για να μη βγει κανεις να μου πει οτι δεν μου αρεσει το προ, το παιζω απο το καιρο που ηταν ακομα iss.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να πει πως βάζουμε το Option file για τις σωστές εμφανίσεις των ομάδων? Το βρήκα το αρχείο αλλά δεν ξέρω σε ποιο φάκελο να το βάλω...

My documents/KONAMI/Pro Evo Soccer 5/save/folder1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...