Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

 

πριν λίγες μέρες πήρα το wii το άσπρο και δυστυχώς είμαι πελαγωμένη ειδικά αν σκεφτείτε πως η προηγούμενη κονσόλα που είχα ήταν το playstation 1...

Μέχρι τώρα παίζω το wii sports και μου αρέσει πολύ, αλλά τώρα αποφάσισα να πάρω μερικά παιχνίδια ακόμα και δεν ξέρω τίποτα.

Αν κάποιος έχει την καλοσύνη να μου απαντήσει στις παρακάτω ερωτήσεις θα του είμαι υπόχρεη γιατί κοιτώντας τις 85 σελίδες του topic έπαθα πανικό.

1) υπάρχει η δυνατότητα να παίζει αντιγραμμένα παιχνίδια? απ'ότι κατάλαβα χρειάζεται σπάσιμο στο software για να γίνει αυτό.. Είναι κάτι δύσκολο ή επικίνδυνο? Μόλις πήρα την κονσόλα τη συνέδεσα με το ιντερνετ και μου έκανε update λογικά την 4,2 οπότε μπορώ να το σπάσω ή όχι?

2) αν δεν το σπάσω μπορώ να νοικιάσω από videoclub?

3) υπάρχει η δυνατότητα να παίξω online με άλλους παίκτες?

4)πώς αγοράζω παιχνίδια μέσω του wii channel? είδα ότι πρέπει να πάρω κάποια κάρτα μνήμης και μετά να τα κατεβάσω, αλλά θέλει λέει κάτι πόντους, πώς τους αγοράζω αυτούς τους πόντους? γενικά αξίζει, είναι πιο φτηνό από το να τα αγοράσω από κατάστημα σε cd?

5) σε όλα τα παιχνίδια είσαι όρθιος και κουνιέσαι ή σε κάποια κάθεσαι και παίζεις από το τηλεχειριστήριο όπως στις κλασσικές κονσόλες?

6) εμένα γενικά δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα παιχνίδια όσο τα αθλήματα και η γυμναστική. Έχετε κάτι να μου προτείνετε εκτός από το wii sports? Το wii fit είναι καλό?Τι έχει μέσα?

 

Εντάξει, φαντάζομαι σας κούρασα, αλλά αν κάποιος με διαφωτίσει με ένα post θα με βοηθήσει πραγματικά!

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

έχεις pm...

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι ακόμα? Είδα στις faq ότι στο wii channel πωλούνται παιχνίδια από τη virtual console και ότι χρειάζεται ένα έξτρα χειριστήριο. Αυτά τα παιχνίδια δεν είναι τα κλασσικά παιχνίδια του wii όπου κουνιέσαι, τα παίζεις δηλαδή όπως και στις άλλες κονσόλες?
Αννη
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα? Είδα στις faq ότι στο wii channel πωλούνται παιχνίδια από τη virtual console και ότι χρειάζεται ένα έξτρα χειριστήριο. Αυτά τα παιχνίδια δεν είναι τα κλασσικά παιχνίδια του wii όπου κουνιέσαι, τα παίζεις δηλαδή όπως και στις άλλες κονσόλες?

 

Στην Virtual Console αγοράζεις "classics" απο παλαιότερα συστήματα της Nintendo (NES/SNES/N64), της SEGA και άλλων εταιρειών καθώς και νέα παιχνίδια απο ανεξάρτητους κατασκευαστές. Χρειάζεσαι είτε το Wii Remote, είτε το Wii Classic Controller, είτε ένα controller του GameCube

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Μετα απο αρκετο καιρο αποφασισα να βγαλω απο την ναφθαλινη το Wii μου. Θα ηθελα να μου πει καποιος αν υπαρχει τροπος να το κανω να παιζει DVD δισκακια (ταινιες κτλ) ωστε να αποφυγω να αγορασω DVD player για το Home Cinema. Χρειαζεται καποιου ειδους software ξεκλειδωμα? Αν ναι, με εαυτο το ξεκλειδωμα δινενται και η δυνατοτητα να παιζει κανεις αντιγραμμενα games?

 

Επισης καπου διαβασα οτι γινεται να παιζει το Wii μή original games μεσω εξωτερικου σκληρου δισκου. Πως γινεται αυτο?

 

Ευχαριστω πολυ και sorry για το μεγαλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Μετα απο αρκετο καιρο αποφασισα να βγαλω απο την ναφθαλινη το Wii μου. Θα ηθελα να μου πει καποιος αν υπαρχει τροπος να το κανω να παιζει DVD δισκακια (ταινιες κτλ) ωστε να αποφυγω να αγορασω DVD player για το Home Cinema. Χρειαζεται καποιου ειδους software ξεκλειδωμα? Αν ναι, με εαυτο το ξεκλειδωμα δινενται και η δυνατοτητα να παιζει κανεις αντιγραμμενα games?

 

Επισης καπου διαβασα οτι γινεται να παιζει το Wii μή original games μεσω εξωτερικου σκληρου δισκου. Πως γινεται αυτο?

 

Ευχαριστω πολυ και sorry για το μεγαλο ποστ.

 

Δεν το έχω ψάξει αλλά όσο ξέρω δεν παίζει dvd ταινίες το wii και αυτό γιατί η nintendo δεν θέλει το wii να χάσει την έννοια της κονσόλας, ασε που απο την άλλη δεν είναι και πολύ καλό να παίζει ταινίες μια οποιαδήποτε κονσόλα γιατί φθείρεται το μάτι του lazer αν δεν κάνω λάθος....όσο για το να παίζει αντιγραμμένα παιχνίδια γίνεται είτε απο δισκάκια είτε απο εξωτερικό σκληρό....στο παρακάτω όμως link θα βρείς οτι απαντήσεις θές...είναι οι "γκουρού" του wii

 

http://www.wiihacks.com/content/

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα!!

το παρελαβα σημερα μεταχειρισμενο με πολλα games

και με το wii fit.

ακομα δεν το εχω βαλει σε λειτουργια.

ηθελα να ρωτησω dvd ταινιες για να δω πρεπει να το

ξεκλειδωσω??αμα το κανω αυτο τι αλλες δυνατοτητες θα εχω??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Τζόνι Λη παρουσιάζει αυτοσχέδιες πατέντες για το τηλεχειριστήριο του Wii

 

 

 

Χρησιμοποιώντας το χειριστήριο του Wii , ο Johnny Chung Lee, καθηγητής στο πανεπιστήμιο Carnegie Mellon , δημιουργεί πατέντες που ήδη χρησιμοποιούνται από χιλιάδες ανθρώπους σε όλο τον κόσμο.

Έτσι, για παράδειγμα, ένας διαδραστικός πίνακας που στο εμπόριο κοστίσει περίπου 3 χιλιάδες δολάρια, μπορεί να αντικατασταθεί με επιτυχία από ένα χειριστήριο Wii, ένα υπέρυθρο στυλό και το κατάλληλο λογισμικό που ο Lee διανέμει δωρεάν από την ιστοσελίδα του.

 

 

 

Μετάφραση/Διορθώσεις, Isiliel & Great Chaos (με την ευγενική συμβολή της ΟΔ)

 

 

Η ιστοσελίδα του Lee, απ' όπου μπορείτε να κατεβάσετε το λογισμικό.

 

Ο λογαριασμός του στο Youtube.

 

TEDLINK

Edited by fragiad
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

συμφωνα με το εγκυρο gamerankings.com το καινουριο super mario galaxy 2 ειναι το καλυτερο game ολων των εποχων αφηνωντας πισω το επικο legend of zelda ocarina of time που εδω και χρονια κατειχε τη πρωτια.

 

http://www.gamerankings.com/browse.html

 

 

1)WII Super Mario Galaxy 2 Nintendo, 2010 97.67% 23 Reviews

 

2)N64 The Legend of Zelda:

Ocarina of Time Nintendo, 1998 97.57% 28 Reviews

 

3)WII Super Mario Galaxy Nintendo, 2007 97.28% 81 Reviews

 

4)PS3 Grand Theft Auto IV Rockstar North/Rockstar

Games, 2008 97.19% 61 Reviews

 

5)GC Metroid Prime Retro Studios/Nintendo, 2002 96.28% 87 Reviews

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή! Θα πέσει το GTA και θα μας κάψει :p

 

Πέρα από την πλάκα και χωρίς να θέλω να μειώσω ούτε στο ελάχιστο την ποιότητα του παιχνιδιού, διαφωνώ κάθετα με αυτή τη "διαπίστωση"

 

Τα παιχνίδια, όπως και οι ταινίες ή τα CD ή τα βιβλία, δεν είναι αντικειμενικά καλά ή κακά ΓΕΝΙΚΑ. Δεν είναι σα να λέμε πως το τσιγάρο κάνει κακό και αυτό είναι αντικειμενικό αποτέλεσμα ερευνών.

 

Στα reviews, τουλάχιστον σε αυτά που δεν είναι πληρωμένα (και πιστεύω πως στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι - γιατί το παιχνίδι φαίνεται όντως να είναι διαμάντι), ο συντάκτης μεταφέρει την άποψή του για ένα συγκεκριμένο τίτλο με βάση τα στανταρ του είδους στο οποίο ανήκει. π.χ. τα γραφικά του SMG2 είναι πολύ ωραία ΑΛΛΑ με τα εξής δεδομένα: ΓΙΑ Wii, ΓΙΑ platform παιχνίδι και ΓΙΑ το κοινό στο οποίο απευθύνεται. Αν συγκρίνει κανείς τα γραφικά του Heavy Rain με το SMG2 μάλλον θα γελάει ατέλειωτες ώρες.

 

Αν έλεγες πως το Mario Galaxy 2 είναι το καλύτερο *platform* παιχνίδι όλων των εποχών με βάση τις βαθμολογίες, θα το δεχόμουνα.

 

Αλλά αρνούμαι να δεχτώ πως ένα παιχνίδι που ανήκει σε μια πολύ "ειδική" κατηγορία και αναμασά με εξαιρετικό ίσως τρόπο, κάτι που έχει ξαναγίνει χωρίς να φερνει επανάσταση ούτε καν στο είδος του, μπορεί να θεωρηθεί το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών. Πλάκα είχε ο Mario που πηδάει από τον έναν πλανήτη στον άλλο και μαζεύει νομίσματα (τουλάχιστον είχε τις πρώτες 2.000.000 φορές που το έκαναν :p ), αλλά δεν είναι επαναστατικό όπως ήταν το Mario 64 ή πρωτότυπο όπως το πρώτο Mario που κυκλοφόρησε. Είναι ένα πολύ καλοφτιαγμένο "μια-από-τα-ίδια"

 

Το θεωρώ άδικο για τα υπόλοιπα παιχνίδια να μπαίνει στο ίδιο "Top" ένα παιχνίδι με τόσο χαμηλότερες προσδοκίες σε θέματα gameplay, γραφικών, ήχου, replayability και on-line features, που μπαίνουν και εκείνα.

 

That said, χαίρομαι πραγματικά που η Nintendo τόσα χρόνια μετά μπορεί και βγάζει ακόμα παιχνίδια με έναν "κουρασμένο" ήρωα τα οποία να παίρνουν τόσο καλές κριτικές και να ενθουσιάζουν το κοινό τους.

 

Και ειλικρινά μακάρι να είναι όντως το καλύτερο platform όλων των εποχών.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

πήρα τελικά χθες το μαύρο wii...πιο πριν είδα μια διαδιασία για το ..σπάσιμο..λέει ότι είναι για την 4.1 έκδοση.. έχει σημασία p είναι μαύρο το δικό μου?αν το πειράξω θα συνεχίζει να λέει συνεχεια όταν πατάω στο wii market ότι πρέπει να κάνει update για να μπει?και τέλος πως μπορώ να προσθέσω "σελιδοδείκτες" στην αρχική σελίδα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπερβολή! Θα πέσει το GTA και θα μας κάψει :p

 

Πέρα από την πλάκα και χωρίς να θέλω να μειώσω ούτε στο ελάχιστο την ποιότητα του παιχνιδιού, διαφωνώ κάθετα με αυτή τη "διαπίστωση"

 

Τα παιχνίδια, όπως και οι ταινίες ή τα CD ή τα βιβλία, δεν είναι αντικειμενικά καλά ή κακά ΓΕΝΙΚΑ. Δεν είναι σα να λέμε πως το τσιγάρο κάνει κακό και αυτό είναι αντικειμενικό αποτέλεσμα ερευνών.

 

Στα reviews, τουλάχιστον σε αυτά που δεν είναι πληρωμένα (και πιστεύω πως στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι - γιατί το παιχνίδι φαίνεται όντως να είναι διαμάντι), ο συντάκτης μεταφέρει την άποψή του για ένα συγκεκριμένο τίτλο με βάση τα στανταρ του είδους στο οποίο ανήκει. π.χ. τα γραφικά του SMG2 είναι πολύ ωραία ΑΛΛΑ με τα εξής δεδομένα: ΓΙΑ Wii, ΓΙΑ platform παιχνίδι και ΓΙΑ το κοινό στο οποίο απευθύνεται. Αν συγκρίνει κανείς τα γραφικά του Heavy Rain με το SMG2 μάλλον θα γελάει ατέλειωτες ώρες.

 

Αν έλεγες πως το Mario Galaxy 2 είναι το καλύτερο *platform* παιχνίδι όλων των εποχών με βάση τις βαθμολογίες, θα το δεχόμουνα.

 

Αλλά αρνούμαι να δεχτώ πως ένα παιχνίδι που ανήκει σε μια πολύ "ειδική" κατηγορία και αναμασά με εξαιρετικό ίσως τρόπο, κάτι που έχει ξαναγίνει χωρίς να φερνει επανάσταση ούτε καν στο είδος του, μπορεί να θεωρηθεί το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών. Πλάκα είχε ο Mario που πηδάει από τον έναν πλανήτη στον άλλο και μαζεύει νομίσματα (τουλάχιστον είχε τις πρώτες 2.000.000 φορές που το έκαναν :p ), αλλά δεν είναι επαναστατικό όπως ήταν το Mario 64 ή πρωτότυπο όπως το πρώτο Mario που κυκλοφόρησε. Είναι ένα πολύ καλοφτιαγμένο "μια-από-τα-ίδια"

 

Το θεωρώ άδικο για τα υπόλοιπα παιχνίδια να μπαίνει στο ίδιο "Top" ένα παιχνίδι με τόσο χαμηλότερες προσδοκίες σε θέματα gameplay, γραφικών, ήχου, replayability και on-line features, που μπαίνουν και εκείνα.

 

That said, χαίρομαι πραγματικά που η Nintendo τόσα χρόνια μετά μπορεί και βγάζει ακόμα παιχνίδια με έναν "κουρασμένο" ήρωα τα οποία να παίρνουν τόσο καλές κριτικές και να ενθουσιάζουν το κοινό τους.

 

Και ειλικρινά μακάρι να είναι όντως το καλύτερο platform όλων των εποχών.

 

Σταμάτησα να διαβάζω στο GTA... Θα μπορούσα να γράψω σχεδόν το ίδιο κείμενο που έγραψες για το GTA με μερικές αλλαγές... Η Rockstar πήρε ένα viewtop 2D παιχνίδι το έκανε 3D (GTA 3) και (πατώντας βέβαια στο freeform του Zelda) έκανε την ΑΠΟΛΥΤΗ επανάσταση στα free form video games. Το GTA 3 ήταν συγλονιστηκό παιχνίδι με ανεπανάληπτη αίσθηση ελευθερίας. Τα υπόλοιπα όμως μέχρι τώρα δεν είναι τίποτα παρα πάνω απο "υπρμργ΄ρθη" expansion packs". Το ότι ο main χαρακτήρας μπορεί να αλάζει ρούχα και να πηγαίνει γυμναστήριο δεν μου λέει κάτι... Αυτο γίνεται και στο Sims!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησα να διαβάζω στο GTA... Θα μπορούσα να γράψω σχεδόν το ίδιο κείμενο που έγραψες για το GTA με μερικές αλλαγές... Η Rockstar πήρε ένα viewtop 2D παιχνίδι το έκανε 3D (GTA 3) και (πατώντας βέβαια στο freeform του Zelda) έκανε την ΑΠΟΛΥΤΗ επανάσταση στα free form video games. Το GTA 3 ήταν συγλονιστηκό παιχνίδι με ανεπανάληπτη αίσθηση ελευθερίας. Τα υπόλοιπα όμως μέχρι τώρα δεν είναι τίποτα παρα πάνω απο "υπρμργ΄ρθη" expansion packs". Το ότι ο main χαρακτήρας μπορεί να αλάζει ρούχα και να πηγαίνει γυμναστήριο δεν μου λέει κάτι... Αυτο γίνεται και στο Sims!

 

Προσωπικά έπαιξα το Mario Galaxy 2 λίγο.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συγκλονιστικά διαφορετικό είναι από το πρώτο (και κύρίως τι συγκλονιστική διαφορά έχει από τα υπόλοιπα καλοφτιαγμένα platform παιχνίδια).

Παραπάνω εξέφραζα καθαρά την προσωπική μου άποψη. Και ναι, όπως στις ταινίες δε σημαίνει πως μια παραγωγή εκατοντάδων εκατομμυρίων θα είναι απαραίτητα καλύτερη από μια παραγωγή μερικών χιλιάδων δολαρίων έτσι και στα παιχνίδια, ένα παιχνίδι με φανταστικα γραφικά, ήχο και παρουσίαση μπορεί να είναι πολύ χειρότερο από ένα παιχνίδι με μέτρια γραφικά και ήχο αλλά με πολύ ψυχή.

Απλά πιστεύω πως στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ισχύει αυτό.

Προσωπικά βρίσκω τα γραφικά του "γλυκά" αλλά όχι ενδιαφέροντα, τον ήχο του (που είναι ο κλασικός ήχος Mario σε καινούργιες παραλλαγές και το κλασικό και φτηνό οι-χαρακτήρες-δε-μιλάνε-βγάζουν-συννεφάκια) παιδικό, το gameplay του παλιό (επειδή ο Mario κινείται γύρω από έναν πλανήτη αντί για πάνω του, δε σημαίνει επανάσταση για εμένα) και πάντα κατά την άποψή μου υπάρχουν παιχνίδια που έγιναν και σε κονσόλες προγενέστερες ή σε PC πριν χρόνια και έχουν πολύ περισσότερη ψυχή από έναν κουρασμένο ήρωα (Monkey Island, Grim Fandango, Longest Journey και πολλά άλλα).

Και ξαναλέω: αν γύριζαν και έλεγαν "το Mario Galaxy 2 είναι το καλύτερο παιχνίδι της κατηγορίας του" θα το δεχόμουν. Αρνούμαι όμως να δεχτώ πως ένα διασκεδαστικό αλλά απίστευτα απλοϊκό παιχνίδι μπορεί να συγκριθεί και να βρεθεί καλύτερο, από έναν ενήλικα, από ένα παιχνίδι όπως το GTA 3, το οποίο λίγες όμοιότητες έχει με τον προκάτοχό του (ίσως, μόνο το όνομα GTA).

 

PS: τι είναι το "υπρμργ΄ρθη" ?

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Έχω πάρει μια οθόνη/TV για τον υπολογιστή και τώρα ψήνομαι να αγοράσω και Wii. Το ερώτημά μου είναι ότι είναι 22".. Δεν σκέφτηκα απο πιο πρίν να πάρω πιο μεγάλη.. Το wii θα φαίνεται άνετα σε αυτήν?

Αυτή εδώ είναι για την ακρίβεια.. http://www.all-monitors.com/monitors/manufacturers/pos/philips_221t1sb

 

Ευχαριστώ θα περιμένω απάντησή σας.. Το θέλω πάρα πολύ αλλά τώρα σκάλωσα με τις ίντσες.. :(

 

EDIT :

 

Υπάρχει αλλά θα χρειαστείς VGA box αν δεν κάνω λάθος. Τσέκαρε αυτό και μετά ξεκίνα το ψάξιμο σε skroutz και eBay. Για ένα full VGA box πάντως θα χρειαστείς άνετα κάνα 50άρι...

 

Είδα το παραπάνω 2 σελίδες πιο πίσω, τι σημαίνει αυτό? Χρειάζομαι και extra καλώδια? Πάντως απο πίσω η οθόνη έχει χρωματιστές τρυπούλες.. :P

Edited by sp3cial
edit (quote)
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να αγορασω ξεχωριστα το πομπο(?) για το motion plus αυτο που μπαινει κατω απο το χειριστηριο?και αν ναι ποσο περιπου κανει?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να αγορασω ξεχωριστα το πομπο(?) για το motion plus αυτο που μπαινει κατω απο το χειριστηριο?και αν ναι ποσο περιπου κανει?

 

ναι, κάνει 20 ευρώ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω το μαυρο wii και εχω και ενα λευκο χειρηστριο αλλα το εμφανιζει αχνο στην οθονη και δεν το αναγνωριζει στο παιχνιδι χρειαζεται αυτος ο πομπος δηλαδη?το wii motion plus?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Hi σε όλους. Εγώ μετά από 2 μέρες :!: επιτέλους μπόρεσα να συνδέσω το wii με το internet και ο λόγος ήταν ο τύπος του κλειδιού. :wacko: Ελπίζω αυτό να βοηθήσει τους επόμενους. Το πρόβλημα μου τώρα είναι οτι δν μπορώ να βρώ φίλους να παιξώ παρέα. Αν κ έβαλα κάτι αριθμούς Wii που έδειναν μερικά παιδιά εδω μέσα, μόλις πάω να στείλω μνμ δν μπορώ. Αν κάποιος ξέρει ή μπορεί να μου πει Pls. :blink:

 

My wii number is : 2702 6052 3175 9105

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξαναρωτάω, ήδη έχουν περάσει κάποιες εβδομάδες. Κανείς δεν έχει άποψη για το πώς φαίνεται ένα παιχνίδι Wii σε 22'' wide screen? :(
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξαναρωτάω, ήδη έχουν περάσει κάποιες εβδομάδες. Κανείς δεν έχει άποψη για το πώς φαίνεται ένα παιχνίδι Wii σε 22'' wide screen? :(

Μια χαρα θα φαινεται και αμα παιζεις απο κοντα ειναι και πιο καλα νομιζω,μπαινεις πιο πολυ στο παιχνιδι.

 

Σκεψου σε ενα φιλο παιζουμε Xbox360 σε 22'' και το γουσταρω πιο πολυ απο οτι στην 42'' στο σπιτι , γιατι στον φιλο παιζουμε απο κοντα σαν σε PC.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Σταμάτη! Άσε και οι απαντήσεις που λαμβάνω ποικίλουν, άλλοι λένε όχι άλλοι ναι. Πάντως θέλω να το πάρω και θα το πάρω για να μη μείνω με την απορία :(

Καλό μεσημέρι, θα σας ξαναγράψω μόλις το πάρω τον επόμενο μήνα (οικονομική κρίση αχ!)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Όποιος θέλει να κάνει Softmod το Wii του, προτείνω:

1) αν έχετε firmware 4.3: http://www.wiihacks.com/recommended-faqs-guides-tutorials-only/66601-4-3-softmod-guide.html

 

2) ή το ακόλουθο ανέχετε μικρότερο ( όπως 4.2) http://www.wiihacks.com/recommended-faqs-guides-tutorials-only/24839-softmod-any-4-2-wii.html

 

*μερικά Tips*

 

* για να δείτε τι firware έχει το Wii σας:

α) Πηγαίνετε στο κεντρικό menu

β) Επιλέξτε τo εικονίδιο "Wii" που βρίσκετε κάτω αριστερά της οθόνης

γ) Settings

δ) και πάνω δεξιά θα βρείτε αυτό που ψάχνετε

(η κατάληξη "e" (π.χ. 4.2e) μη σας ενοχλεί, σημαίνει "europe")

 

*θα χρειαστείτε μια κάρτα SD και ΌΧΙ SDHC ή άλλη (πάρτε και ένα card reader καλού κακού)

 

*Τελευταίο και σημαντικότερο: ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΙΝΤΕΝDO!!!

 

btw όσοι έχουν 4.3e firmware, για να σπάσουν το Wii, χρειάζονται το παιχνίδι

LEGO Indiana Jones Original Adventures. Ρωτήστε κανέναν φίλο σας άμα το έχει ή άμα δεν είστε τόσο τυχεροί και πρέπει να το αγοράσετε, προτείνω το amazon επειδή: 1) δεν είναι εύκολο να το βρεις 2) και στην περίπτωση που το βρεις η τιμή του θα είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή του amazon

 

Ελπίζω να βοήθησα ακόμα και τους λιγότεο σε επαφή με το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...