Jump to content

Nintendo Wii


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ billia, θα προτιμήσω απο εδώ, αλλά θα ρίξω μια ματιά στα Walmart's, έκει πουλάνε ότι θες και πολύ φτηνα. Με ένα τσιπάκι το οποίο που θα βρώ και πόσο κάνει?

 

Mariel, ακριβώς για ασκήσεις το θέλω.

Βλέπεις παίζω basket και χτύπησα το πόδι μου. Έκανα χειρουργείο και ακουσων-άκουσων, οι Αμερικάνοι γιατροί προτείνουν το wii σαν πολυ καλό σύστημα αποθεραπείας, σε βοηθάει στην αποκατάσταση των μυών παίζοντας παιχνίδια ισορροπίας!

Φυσικά λατρεύω και τα παιχνίδια οπότε δεν με χαλάει :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ billia, θα προτιμήσω απο εδώ, αλλά θα ρίξω μια ματιά στα Walmart's, έκει πουλάνε ότι θες και πολύ φτηνα. Με ένα τσιπάκι το οποίο που θα βρώ και πόσο κάνει?

 

Mariel, ακριβώς για ασκήσεις το θέλω.

Βλέπεις παίζω basket και χτύπησα το πόδι μου. Έκανα χειρουργείο και ακουσων-άκουσων, οι Αμερικάνοι γιατροί προτείνουν το wii σαν πολυ καλό σύστημα αποθεραπείας, σε βοηθάει στην αποκατάσταση των μυών παίζοντας παιχνίδια ισορροπίας!

Φυσικά λατρεύω και τα παιχνίδια οπότε δεν με χαλάει :)

 

Ωω.. περαστικά σου εύχομαι και σιδερένιος γρήγορα.. έχει πολλές ασκήσεις ισορροπίας .. μέχρι και παιχνίδι να κάνεις ισορροπία σε σχοινί...!!!! χεχεχε!!

είναι καλό πάντως .. αξίζει .. να'χεις χώρο .. και θα κολλήσεις ... !!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Mariel, εσύ είσαι κοριτσάκι γι'αυτό το προτείνεις τόσο άνετα το Wii :p

Ρώτα και εμάς που ψάχνουμε με το μικροσκόπιο κανα αξιόλογο game. Πόσες φορές μπορείς άλλωστε να κουνήσεις το ραβδί του Harry Potter (το οποίο είναι όντως διασκεδαστικό) χωρίς να σου λείψουν παιχνίδια όπως αυτά του PS3 και X360;;

 

Sokos, για το λόγο που το θες μια χαρά είναι και το Wii και το Wii Fit. Μάλιστα από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα βγει και το Wii Fit Plus με ακόμα περισσότερες ασκήσεις/παιχνίδια, αλλά μη θεωρήσεις σε καμία περίπτωση πως παίρνεις μια κονσόλα "νέας γενίας" με ό,τι συνεπάγεται αυτό (ωραία γραφικά, DVD ή Blu-Ray, εξαιρετικός ήχος, multimedia δυνατότητες όπως αναπαραγωγή DivX κτλ)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Mariel, εσύ είσαι κοριτσάκι γι'αυτό το προτείνεις τόσο άνετα το Wii :p

Ρώτα και εμάς που ψάχνουμε με το μικροσκόπιο κανα αξιόλογο game. Πόσες φορές μπορείς άλλωστε να κουνήσεις το ραβδί του Harry Potter (το οποίο είναι όντως διασκεδαστικό) χωρίς να σου λείψουν παιχνίδια όπως αυτά του PS3 και X360;;

 

Sokos, για το λόγο που το θες μια χαρά είναι και το Wii και το Wii Fit. Μάλιστα από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα βγει και το Wii Fit Plus με ακόμα περισσότερες ασκήσεις/παιχνίδια, αλλά μη θεωρήσεις σε καμία περίπτωση πως παίρνεις μια κονσόλα "νέας γενίας" με ό,τι συνεπάγεται αυτό (ωραία γραφικά, DVD ή Blu-Ray, εξαιρετικός ήχος, multimedia δυνατότητες όπως αναπαραγωγή DivX κτλ)

 

αυτό υποτίθεται ότι το γνωρίζεις για τη συγκεκριμένη παιχνιδομηχανή .. και εντάξει ρε παιδιά στο κάτω κάτω της γραφής .. μηχανή για παιχνίδια αγοράζεις .. όχι πολυμηχάνημα..!! αυτό το πράγμα δλδ .. να παίρνουμε κάτι να κάνει τα πάντα (μέχρι και καφέ) έχει καταντήσει κάπως γραφικό...σε ότι αφορά τις νέες τεχνολογίες (εκφράζοντας πάντα την άποψή μου....)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια για τις κονσόλες τις Nintendo έχουν ένα συγκεκριμένο στυλ, είναι κατά βάση με σκοπό την διασκέδαση (εάν και δεν το εκφράζω σωστά, όταν παίξεις καταλαβαίνεις τι λέω). Αντίστοιχα κάτι διαφορετικό είναι και το PS3/X360. Εγώ πχ, που έχω Wii και PS3 έχοντας pc για πολλά χρόνια θεωρώ καθαρή ανοησία να παίζει κάποιος ένα First Person Shooter (aka FPS :p ) στο PS3 με το pad σε σχέση με το πληκτρολόγιο/ποντίκι του PC, επίσης εάν δεν σε "συγκινούν" τα παιχνίδια ξύλου, καταλήγεις να βλέπεις μόνο Blue Ray. Μην ξεχνάμε και το 70€ στα νέα παιχνίδια για την Ελλάδα που πρέπει να περάσουν 2 χρόνια για τα κατεβάσουν στην θεϊκή τιμή των 50€ όταν γίνουν platinum. Είμαστε σοβαροί?
Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια για τις κονσόλες τις Nintendo έχουν ένα συγκεκριμένο στυλ, είναι κατά βάση με σκοπό την διασκέδαση (εάν και δεν το εκφράζω σωστά, όταν παίξεις καταλαβαίνεις τι λέω). Αντίστοιχα κάτι διαφορετικό είναι και το PS3/X360. Εγώ πχ, που έχω Wii και PS3 έχοντας pc για πολλά χρόνια θεωρώ καθαρή ανοησία να παίζει κάποιος ένα First Person Shooter (aka FPS :p ) στο PS3 με το pad σε σχέση με το πληκτρολόγιο/ποντίκι του PC, επίσης εάν δεν σε "συγκινούν" τα παιχνίδια ξύλου, καταλήγεις να βλέπεις μόνο Blue Ray. Μην ξεχνάμε και το 70€ στα νέα παιχνίδια για την Ελλάδα που πρέπει να περάσουν 2 χρόνια για τα κατεβάσουν στην θεϊκή τιμή των 50€ όταν γίνουν platinum. Είμαστε σοβαροί?

 

Εγώ έχω σταματήσει να αγοράζω παιχνίδια για το wii από Ελλάδα.. διότι οι τιμές είναι αξιοθρήνητες ... δεν το συζητάμε.. Αγγλία όχι μόνο πολύ φθηνότερα, αλλά βρίσκεις και προσφορές με την αγορά πάνω από ενός τίτλου ... δλδ έλεος!! Όλοι "βαράνε" όπου μπορούνε..!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Τα PS3 τα έχω πάρει όλα από amazon, για το Wii οι διαφορές δεν είναι πάντα τόσο μεγάλες ώστε να αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

αυτό υποτίθεται ότι το γνωρίζεις για τη συγκεκριμένη παιχνιδομηχανή .. και εντάξει ρε παιδιά στο κάτω κάτω της γραφής .. μηχανή για παιχνίδια αγοράζεις .. όχι πολυμηχάνημα..!! αυτό το πράγμα δλδ .. να παίρνουμε κάτι να κάνει τα πάντα (μέχρι και καφέ) έχει καταντήσει κάπως γραφικό...σε ότι αφορά τις νέες τεχνολογίες (εκφράζοντας πάντα την άποψή μου....)

 

Ναι έχεις δίκιο οσον αφορά τα τεχνολογικά θέματα (αν και μεταξύ μας, με εξαίρεση ίσως το να παίζει DivX, δε θεωρώ πως το να παίζει DVD ή να μπορείς να ακούσεις μουσική είναι "ψηνει καφέ"). Αλλά ΟΚ, for argument's sake, ας δεχτούμε πως δεν ασχολούμαστε με αυτό το κομμάτι.

Το γεγονός πως τα παιχνίδια για Wii δεν έχουν (με ελάχιστες λαμπρές εξαιρέσεις) να επιδείξουν κάτι ως...παιχνιδια δε δικαιολογείται από το γεγονός ότι είναι μια πιο "διασκεδαστική" κονσόλα - κάτι το οποίο όντως ισχύει και όντως έτσι προμοτάρεται και από τη Nintendo. Γιατί ωραίο είναι το tennis που κουνάς το χέρι και είναι σα να κρατάς πραγματική ρακέτα, αλλά πόσο μπορεί αυτό να σε κρατήσει;

 

Ή για να το θέσω αλλιώς, όταν μια εταιρία όπως η Nintendo που είναι ίσως η σημαντικότερη και πιο μεγάλη εταιρία στο χώρο του gaming (γιατί υπήρχε αρκετά πριν η Sony και η Microsoft μπουν στο παιχνίδι και γιατί έχει στο ιστορικό της κονσόλες-θρύλους όπως NES, SNES, GameBoy και εσχάτως Wii και DS) βγάζει μια κονσόλα στην αγορά μπορεί να απευθύνεται σαφώς σε ένα άλλο κοινό απ'ότι όλες οι υπόλοιπες κονσόλες (δηλ. σε παιδιά, γυναίκες και μεγαλύτερους από το μ.ο. παίκτες) δε μπορεί να θεωρεί ότι έχει επιτύχει έχοντας στο μυαλό της ως τεράστια κυκλοφορία το Wii Sports Resort ή (άλλο ένα) παιχνίδι με το Mario στους Ολυμπιακούς, το Mario στο διάστημα, το Mario να κάνει κωλοτούμπες κτλ.

 

Η ανανέωση και η πραγματική διαφορά είναι οι λόγοι που κέρδισε αυτή τη φορά - και αυτό είναι κάτι που έμαθε οδυνηρά με την πιο αδιάφορη ίσως παιχνιδομηχανή ever, το GameCube. Τώρα όμως έχει πραγματικό ανταγωνισμό γιατί την επόμενη φορά η Sony και η Microsoft δε θα είναι τόσο ανυποψίαστες.

 

Γιατί σε ρωτάω, ποιός ο λόγος να πάρει κανείς μια κονσόλα "παλιάς γενιάς" με πρωτότυπο χειρισμό, αν υπήρχε μια κονσόλα με τεράστιες δυνατότητες - που θα ψήνει και καφέ :p - και θα έχει και εκείνη εξίσου πρωτότυπο χειρισμό;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ωω.. περαστικά σου εύχομαι και σιδερένιος γρήγορα.. έχει πολλές ασκήσεις ισορροπίας .. μέχρι και παιχνίδι να κάνεις ισορροπία σε σχοινί...!!!! χεχεχε!!

είναι καλό πάντως .. αξίζει .. να'χεις χώρο .. και θα κολλήσεις ... !!!

 

τσιπακι αν πιανουν τα χερια σου για να το βαλεις μονος βρισκεις απο 15Ε νομιζω δεν θυμαμαι γιατι εχω καιρο να ασχοληθω

αν δεν ξερεις απο κολλησεις υπαρχει το wiikey το οποιο ειναι πιο ακριβο γυρω στα 45Ε νομιζω και τελος για να μην παιδευεσαι υπαρχει το softmod οπου δεν χανεις και την εγγυηση της κονσολας οτι χρειαστεις μολις γυρισεις με το καλο μιλαμε

 

 

και να πω και στο φιλο DesertSMisSRaiN που ειπε οτι δεν παιζει μουσικη και divx τωρα πλεον μπορει να παιξει

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα πρέπει να περάσεις το homebrew. Θεωρείς πως αυτό θα το κάνει ο πιτσιρικάς 7-8 ετών ή η κοπέλα που είναι η πρώτη της κονσόλα (δε μιλάω για τη Mariel, δεν ξέρω πόσες κονσόλες έχει :p);;

 

Εγώ μιλάω για επίσημες δυνατότητες.

Όσο για αυτά που είπα παραπάνω, ακριβώς τα ίδια είχαν ειπωθεί από πάρα πολύ κόσμο και για το GameCube, το οποίο ήταν και πολύ δυνατό μηχάνημα όταν κυκλοφόρησε, αλλά δεν είχε ποτέ σωστή υποστήριξη με πραγματικά καλά παιχνίδια για τους hardcore gamers (γιατί όταν το Top 10 των πωλήσεών σου είναι 6 παιχνίδια με Mario και τα Pokemon...εεε...κάτι δεν πάει καλά)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά θα πρέπει να περάσεις το homebrew. Θεωρείς πως αυτό θα το κάνει ο πιτσιρικάς 7-8 ετών ή η κοπέλα που είναι η πρώτη της κονσόλα (δε μιλάω για τη Mariel, δεν ξέρω πόσες κονσόλες έχει :p);;

 

Εγώ μιλάω για επίσημες δυνατότητες.

Όσο για αυτά που είπα παραπάνω, ακριβώς τα ίδια είχαν ειπωθεί από πάρα πολύ κόσμο και για το GameCube, το οποίο ήταν και πολύ δυνατό μηχάνημα όταν κυκλοφόρησε, αλλά δεν είχε ποτέ σωστή υποστήριξη με πραγματικά καλά παιχνίδια για τους hardcore gamers (γιατί όταν το Top 10 των πωλήσεών σου είναι 6 παιχνίδια με Mario και τα Pokemon...εεε...κάτι δεν πάει καλά)

 

off topic : έχω αρκετές κονσολίτσες... αλλά η αγαπημένη ever εταιρία μου είναι η nintendo.. !!!

 

Μπορεί να ασχολούμαι (και επαγγελματικά) με τις νέες τεχνολογίες.. αλλά εντάξει, είμαι της άποψης να μην "πειράζουμε" τα μηχανήματα .. μπορεί να πάρουμε cd μουσικής από "μαύρο" ή να κατεβάσουμε πειρατικά, οκ ή και ρούχα από κινέζικο .. αλλά .. homebrew.. κρίμα δεν είναι .. ;;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλα ο 8χρονος και η κοπελιτσα (δεν αναφερομαι στην mariel19) οτι και να παρουν απλα θα βαζουν ενα cd να παιζει τωρα τραγουδια θα ειναι παιχνιδια? οτι θα τους πει ο πωλητης οτι μπορουν να κανουν δεν θα το ψαξουν καθολου

 

αλλα και ps3 να παρουν πιστευεις οτι θα βαλουν blue ray να δουν? εγω δεν το νομιζω ή στο 360 θα παρουν ενα παιχνιδι οπως χαρακτηριζεις για gamers? δεν θα τον αφησει τον 8χρονο ο πατερας του γιατι θα εχει πολυ βια

κατα τα αλλα με βρισκεις συμφωνο οτι προτωτυπησε η nintendo και οτι αν κατι αναλογο ειχαν και οι αλλοι (microsoft το ετοιμαζει βλεπε natal) σιγουρα θα προτιμουσαν να παρουν ενα 360 απο ενα wii

και παντα πιστευα οτι τα παιχνιδια της ειναι παιδικα αλλα δεν παυουν να μου αρεσουν, οχι ολα!

 

 

και mariel19 πιστευω οτι δεν ειναι κριμα να πειραζουμε λιγο τις κονσολες μας αλλωστε οσοι ασχολουνται με homebrews εφαρμογες εχουν δωσει περισσοτερες δυνατοτητες στις κονσολες μας και πιστευω οτι τις ευχαριστιομαστε καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μας πει πως δουλευει αυτο το σοφτμοντ χακ? δεν εχω καταλαβει τπτ απο αυτα που διαβασα σε διαφορα σαιτ στο νετ. οποιος μπορει μερικες λεπτομερειες γυρω απο το τι χρειαζεται και αν ειναι ασφαλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα 2 πακετάκια με το Wii Motion Plus και τα σύνδεσα στα χειριστήρια. Το ένα χειριστήριο μετά από λίγη ώρα αρχίζει να μην λειτουργεί τον κέρσορα στην οθόνη ενώ τα πλήκτρα του χειριστηρίου δουλεύουν κανονικά. Βγάζοντας το εξάρτημα του Motion Plus από το χειριστήριο, ο κέρσορας εμφανίζεται ξανά και το χειριστήριο δουλεύει (χωρίς τo Motion Plus). Όταν ξαναβάζω το εξάρτημα, μετά από λίγη ώρα ξανασυμβαίνουν τα ίδια! Τι μπορεί να φταίει?

 

Καλησπέρα ξανά με μία παράκληση,

 

Μπορεί κάποιος να περιγράψει αναλυτικά τη διαδικασία softmod ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως καλύτερα θα ήταν να στείλεις με pm τη διαδικασία ή το link.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ SOFTMOD ΤΟ WII ΣΑΣ(Μόνο για PAL/NTSC Wii με 4.1 System Menu)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Ο οδηγός αυτός γράφτηκε για να βοηθήσει αυτούς που θέλουν να πειράξουν το Wii τους για να επωφεληθούν από όλα τα ωφέλη που προσφέρει η ύπαρξη του Ηomebrew channel στο Wii τους.Το PSPGR δεν φέρει καμία ευθύνη αν κατά τη διάρκεια της διαδικασίας κάτι πάει στραβά και χαλάσετε το Wii σας,αν φοβάστε να πάρετε αυτό το ρίσκο παρακαλώ σταματήστε εδώ και μην διαβάσετε παρακάτω!!!

 

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΙΑΠΩΝΙΚΑ WII ούτε σε ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ/ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ που είναι LU64+

Κατεβάστε το πακέτο από εδώ:

Wii 4.1 softmod pack

1)Κάντε format την SD κάρτα σας από τον υπολογιστή σας σε FAT16,για να το κάνετε αυτό τοποθετήστε την SD κάρτα σας σε ένα memory card reader και μόλις εμφανιστεί το εικονίδιο της κάρτας κάντε πάνω του δεξί κλίκ->Διαμόρφωση->Σύστημα αρχείων FAT επίσης τσεκάρετε το γρήγορη διαμόρφωση και πατήστε εκκίνηση.

 

2)Τοποθετήστε όλα τα αρχεία και τους φακέλους χύμα στην SD κάρτα σας.

Η SD κάρτα σας θα πρέπει να περιέχει μόνο τα:

-apps

-private

-boot.elf

-hacks.ini

όταν κάνετε διπλό κλίκ για να δείτε τα περιεχόμενα της κάρτας.

 

3)Τοποθετήστε την SD κάρτα σας στο Wii και πηγαίνετε στο Data Managment->Channels->SD card και πατήστε YES στο μήνυμα που θα εμφανιστεί.

 

 

4)Κάντε Install το Homebrew Channel και κάντε install το BootMii ως boot2 αν σας το επιτρέπει(σε νεότερες κονσόλες δεν γίνεται) είτε εγκαταστήστε το σαν IOS αν η επιλογή boot2 δεν είναι διαθέσιμη.

 

5)Τρέξτε το Bootmii(αν το κάνατε εγκατάσταση ως boot2 απλά κάντε επανεκκίνηση το Wii,αν το κάνατε εγκατάσταση ως IOS τρέξτε το Homebrew Channel από το εικονίδιο που εμφανίστηκε στην αρχική οθόνη του Wii με τα κανάλια και πατήστε το κουμπί home όταν ξεκινήσει).

 

6)Ανοίξτε το config menu και επιλέξτε backup NAND,περιμένετε να τελειώσει η διαδικασία και κάντε επανεκκίνηση το Wii.

 

7)Τώρα τρέξτε το Homebrew Channel και τρέξτε το Trucha Bug Restorer,επιλέξτε IOS36 και διαλέξτε Downgrade IOS15 και Download IOS from NUS(Αν είναι αμερικάνικο το Wii) ή NEU(Αν είναι Ευρωπαικό το Wii),μόλις τελειώσει η διαδικασία κάντε επανεκκίνηση το Wii.

 

8)Τρέξτε πάλι το Homebrew Channel και τρέξτε το Trucha Bug Restorer πάλι κι επιλέξτε IOS15 και μετά στο IOS36 menu επιλέξτε το IOS to slot 36 και πατήστε yes και τις 3 φορές που θα σας ρωτήσει και στο τέλος επιλέξτε το Install patched IOS36 και το Download IOS from NUS(Αν είναι αμερικάνικο το Wii) ή NEU(Αν είναι Ευρωπαικό το Wii),μόλις τελειώσει η διαδικασία κάντε επανεκκίνηση το Wii.

 

9)Κάντε Install το cIOS36 rev10 to IOS249(από το Homebrew channel)μέσω Network install mode

 

10)Κάντε downgrade τα IOS files από το IOS Downgrader(μέσω Homebrew channel).

 

11)Καντε Downgrade στην 3.2 έκδοση χρησιμοποιώντας το cIOS Downgrader(μέσα από το Homebrew channel)δεν πειράζει που είστε ήδη στην 3.2 πρέπει να το κάνετε αυτό το βήμα υποχρεωτικά!!!

 

12)Τρέξτε πάλι το Homebrew channel και τρέξτε το 4.1 Firmware-Updater.

 

13)Τρέξτε πάλι το Homebrew channel και τρέξτε το Dop-IOS install IOS60 v6174 με την επιλογή Sig Hash Check.

 

14)Τρέξτε πάλι το Homebrew channel και τρέξτε το preloader.Στην οθόνη που σας λέει για την εγκατάσταση πατήστε το κουμπί 1 από το wiimote.Πηγαίνετε στα Settings του Preloader και στην επιλογή preloader hacks κάντε enable το "Skip disc update check".

 

Συγχρητήρια πλέον είστε στο system menu 4.1 και το Wii σας είναι softmodded...

 

Gherudos PSPGR Team 2009

http://www.pspgr.net

 

Αν θέλετε να μας βοηθήσετε μπορείτε κάνοντας μια μικρή δωρεά μέσω paypal στο Gherudos@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πρόσφατα αγόρασα το wii από την Αμερική την έκδοση 4.0U. Έχει εγκατεστημένο το softchip r90m, το backup channel gamma και το the homebrew channel. Κατέβασα παιχνίδια και τα έγραψα σε cd αλλά το πρόβλημα ειναι οτι δεν τα παίζει. Μήπως ξέρει κανένας ποιό είναι το πρόβλημα? Μπορεί να παίζει ρόλο που ειναι region usa και τα παιχνίδια που έχω είναι pal?Και αν ναι, τότε πώς μπορώ να το διορθώσω?:!:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το wii από την Αμερική την έκδοση 4.0U. Έχει εγκατεστημένο το softchip r90m, το backup channel gamma και το the homebrew channel. Κατέβασα παιχνίδια και τα έγραψα σε cd αλλά το πρόβλημα ειναι οτι δεν τα παίζει. Μήπως ξέρει κανένας ποιό είναι το πρόβλημα? Μπορεί να παίζει ρόλο που ειναι region usa και τα παιχνίδια που έχω είναι pal?Και αν ναι, τότε πώς μπορώ να το διορθώσω?:!:

 

Συνήθως αυτός είναι ο λόγος.. Δοκίμασε να βρεις παιχνίδια για το αμερικάνικο σύστημα..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τις τελευταίες μέρες το wii ενω παίζω βγάζει ενα μήνυμα The disc could not be read. Please refer to wii operations manual.

Εχω mod .Ειδικά στο sport resort απο τα διάφορα παιχνίδια που έχει σε 4 μόλις τα επιλέξω αμέσως βγάζει το μήνυμα και κολλάει. αντιθέτως στα υπόλοιπα όσο και να παίξω δεν κολλάει πουθενά. Ξέρει κανείς τίποτε για αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

τα παιχνίδια που πας να παίξεις είναι αυθεντικά;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ίσως γι'αυτό. Ιδιαίτερα τα παιχνίδια της Nintendo έχουν έξτρα προστασία.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...