Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

+1000 εχεις δικιο ξεχασα να του το πω.

 

 

 

 

Το μοτερ αυτο ειναι ολοιδιο το μοτερ του kazer.Καμια σχεση με astrea:blink::blink:

 

Οποιος το ειπε αυτο ειναι μεγιστος παραπληροφοριοδοτης.

 

Eχει καποια στοιχεια απο astrea οπως τα πλαινα καπακια...

Παιδια ποιος απο εδω εχει βαλει πιστονι απο kawasaki max?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μοτερ αυτο ειναι ολοιδιο το μοτερ του kazer.Καμια σχεση με astrea:blink::blink:

 

Οποιος το ειπε αυτο ειναι μεγιστος παραπληροφοριοδοτης.

 

δηλαδη τεριαζουν τα καρτερ απο kaze-r σε racing??

 

αυτο που ειπατε πριν οτι μπορεις να βρεις σε σηνεργιο μοτερ με 50-100ευρο, μπορω να βρω κανενα supra, astrea ,glx,cup μοτερ σε τετια τιμη??? σου δεινουν και τημολογιο??

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τεριαζουν τα καρτερ απο kaze-r σε racing??

 

αυτο που ειπατε πριν οτι μπορεις να βρεις σε σηνεργιο μοτερ με 50-100ευρο, μπορω να βρω κανενα supra, astrea ,glx,cup μοτερ σε τετια τιμη??? σου δεινουν και τημολογιο??

 

Δεν ειναι ιδια ακριβως με κανενα μοτερ απλος εχει τις βασεις απο το astrea και τα πλαινα καπακια και το εσωτερικο ειναι με to kazer....τα μονα καρτερ που κανουν σε αυτο το μοτερ ειναι τα δικα του...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιδια ακριβως με κανενα μοτερ απλος εχει τις βασεις απο το astrea και τα πλαινα καπακια και το εσωτερικο ειναι με to kazer....τα μονα καρτερ που κανουν σε αυτο το μοτερ ειναι τα δικα του...

 

οκ ευχαριστο δεν μου ειπες ομος αυτο που ειπατε πριν οτι μπορεις να βρεις σε σηνεργιο μοτερ με 50-100ευρο, μπορω να βρω κανενα supra, astrea ,glx,cup μοτερ σε τετια τιμη??? σου δεινουν και τημολογιο??

Link to comment
Share on other sites

Eχει καποια στοιχεια απο astrea οπως τα πλαινα καπακια...

Παιδια ποιος απο εδω εχει βαλει πιστονι απο kawasaki max?

 

Έχω βάλει εγώ σε μοτέρ Lifan 110

 

white_power τιμολόγιο δεν σου δίνουν εκτός και αν είναι κανα lifan μοτέρ.

 

Κάτι άσχετο αν ξέρει κάποιος να μου πει, το glx παίρνει σαν αυτό το σίδερο (σχάρα) που έχει το astrea,supra?

Link to comment
Share on other sites

white_power τιμολόγιο δεν σου δίνουν εκτός και αν είναι κανα lifan μοτέρ.

 

Κάτι άσχετο αν ξέρει κάποιος να μου πει, το glx παίρνει σαν αυτό το σίδερο (σχάρα) που έχει το astrea,supra?

 

Μπαινει αλλα υπαρχει μονο για glx δεν κανει του astrea

 

Έχω βάλει εγώ σε μοτέρ Lifan 110

 

ποσες φλατσες εβαλες πισω απο τον κιλινδρο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου δωσαν ενα glx 50 σε αθλια κατασταση,το μοτερ φυσικα λειτουργει κανονικα.Το μηχανακι ειναι χωρις χαρτια και πινακιδες:OΥπαρχει περιπτωση να μπορεσω αν θελω να το κρατησω για κυκλοφορια να βγαλω καινουργιες πινακιδες και αδεια κυκλοφοριας ή θα μπλεξω για τα καλα?

 

Παιδια τη βοηθεια σας αν γνωριζετε.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιδια ακριβως με κανενα μοτερ απλος εχει τις βασεις απο το astrea και τα πλαινα καπακια και το εσωτερικο ειναι με to kazer....τα μονα καρτερ που κανουν σε αυτο το μοτερ ειναι τα δικα του...

 

 

Nαι αλλα τα κυλινδροπιστονα του{60mm}πωλουνται ξεχωριστα και κανουν για kazer:O

Παιδια τη βοηθεια σας αν γνωριζετε.

 

 

Φιλε αμα μπορεις ψαξτο το θεμα γιατι και εμενα με ενδιαφερει.Λογικα θα σου βγουν πολλα λεφτα και αρκετη ταλαιπωρια:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

powerman95:Θα παω στην τροχαια να ρωτησω (που φοβαμε μη μου πουν τιποτα για κλεμενο:X)Κατα τα αλλα σκεφτομε απλα να το αναπαλαιωσω να ειναι οπως εβγαινε απο το εργοστασιο:cool:Ανταλακτικα βρισκουμε σχεδον παντου και παμφτηνα...με προσωπικη εργασια θα γινει κουκλι.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

BlackX μία έβαλα κανονικά, αλλά πήγα σε μηχανουργείο και έφαγα το πιστόνι λίγο για να μην βρίσκει στην κεφαλή
Link to comment
Share on other sites

αυτη η energy καλη ειναι για το ιννοβα? http://www.stelpet.gr/energy-innova.html

την εχει ενας φιλος και κανει πολυ ορεο θορυβο.....http://bikepics.com/pictures/1737521/

EDIT: το κολοφαναρο με τα φλας μεσα για το ιννοβα,δεν μπορω να βρω το διαφανο,ολα οσα βρηκα εχουν το κοκκινο στην μεση......υπαρχει ακομα το απλο?

Link to comment
Share on other sites

BlackX μία έβαλα κανονικά, αλλά πήγα σε μηχανουργείο και έφαγα το πιστόνι λίγο για να μην βρίσκει στην κεφαλή

 

Ποσο το εφαγες που?και ποσο πηγε το μαλλη? και αν εχεις καμοια φοτο..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αυτη η energy καλη ειναι για το ιννοβα? http://www.stelpet.gr/energy-innova.html

την εχει ενας φιλος και κανει πολυ ορεο θορυβο.....http://bikepics.com/pictures/1737521/

τι να σ πω,καλο θορυβο κανει...αλλα ενταξει δν εχει κ την καλυτερη ποιοτητα

για μενα το εχω πει πολλες φορεσ 2 ειναι τζαμι εξατμισεις daytona HPE & Protech

 

EDIT: το κολοφαναρο με τα φλας μεσα για το ιννοβα,δεν μπορω να βρω το διαφανο,ολα οσα βρηκα εχουν το κοκκινο στην μεση......υπαρχει ακομα το απλο?

δν μπορεις να βρεις?σιγουρα?αν δν μπορεις υπαρχουν 2 λυσεις η παρε απλα το διαφανο τζαμακι και πηγαινε στο μαστορα να σου φτιαξει κ τα φλας και να τα εχεις μεσα στο κολοφαναρο,η παρε το τζαμακι κ βαλτο κ ασε τα φλας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κολισα. θελω να κανω μονος μου πολιεστερα. τη υλικα χρειαζοντε και πως το κανουμε .. υπαρχει μηπως κανενα βιντεακι??

Η' να μου πειτε στο περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε που εχουμε μπλεξει με το καθε μα**** μαστορα! Πηγα να αλλαξω σαμπρελα απο λαστιχο και στο σπιτι μου καταλαβα οτι μου ειχε παρει τις βιδες απ'τα 2 λαστιχα (αυτες που μπαινει η τρομπα ξερετε..) και μου ειχε βαλει 2 @@.. οι δικες μου ηταν μπλε...Παω στο μαγαζι τ μου λενε οτι ειχε φυγει, και ρωταω ενα παιδι που δουλευε εκει τι εγιναν οι βιδες και μου λεει το εξης λολ: Πανε αυτες...τις πηρε ο μα**** να τις βαψει για να τις φερει για πουλημα και οτι και να του πεις θα σου πει οτι ηταν ελλατωματικες...

 

ΡΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ! Πας για λαστιχο και αυτοι θα σου φαν το μοτερ καμια μερα!!

Link to comment
Share on other sites

powerman95:Θα παω στην τροχαια να ρωτησω (που φοβαμε μη μου πουν τιποτα για κλεμενο:X)Κατα τα αλλα σκεφτομε απλα να το αναπαλαιωσω να ειναι οπως εβγαινε απο το εργοστασιο:cool:Ανταλακτικα βρισκουμε σχεδον παντου και παμφτηνα...με προσωπικη εργασια θα γινει κουκλι.

 

 

οκ περιμενουμε να ακουσουμε νεα σου:)

Παιδια κολισα. θελω να κανω μονος μου πολιεστερα. τη υλικα χρειαζοντε και πως το κανουμε .. υπαρχει μηπως κανενα βιντεακι??

Η' να μου πειτε στο περιπου.

 

Πρεπει να δεις απο κοντα πως γινεται και μετα απο 2-3 φορες θα σου φαινεται παιχνιδακι.Απο το ιντερνετ ειναι δυσκολο να σου εξηγησω:(

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε που εχουμε μπλεξει με το καθε μα**** μαστορα! Πηγα να αλλαξω σαμπρελα απο λαστιχο και στο σπιτι μου καταλαβα οτι μου ειχε παρει τις βιδες απ'τα 2 λαστιχα (αυτες που μπαινει η τρομπα ξερετε..) και μου ειχε βαλει 2 @@.. οι δικες μου ηταν μπλε...Παω στο μαγαζι τ μου λενε οτι ειχε φυγει, και ρωταω ενα παιδι που δουλευε εκει τι εγιναν οι βιδες και μου λεει το εξης λολ: Πανε αυτες...τις πηρε ο μα**** να τις βαψει για να τις φερει για πουλημα και οτι και να του πεις θα σου πει οτι ηταν ελλατωματικες...

 

ΡΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ! Πας για λαστιχο και αυτοι θα σου φαν το μοτερ καμια μερα!!

 

 

λολ και εμενα μου το εχουνε κανει.Αλλα δεν νομιζω να τις πουλουνε,λογικα θα τις πετανε:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποσο το εφαγες που?και ποσο πηγε το μαλλη? και αν εχεις καμοια φοτο..

 

Στη μιχαλακοπούλου (Αθήνα) σε ενα μηχανουργίο, νομίζω 1.2 χιλιοστά το έφαγε απ'την πάνω μεριά. Πάντως έκανε καλή δουλειά, το πιστόνι ήταν καλοζυγισμένο.

8e μου είχε πάρει

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες θελω την βοηθεια σας επιγοντος. θελω να μου πειτε με πμ οτι πατεντα ξερετε που να μπορω να κανω σε ενα κινητηρα. αλλα θελω αναλυτικα να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να κανω. εχω ακουσει κατι και για προπορια εκκεντροφορου αλλα δεν ξερω πως γινεται . σας παρακαλω βοηθηστε με . ειναι μεγαλη αναγκη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με μακριτερο ψαλιδι σηκονετε σουζα το chaly;;;;;;;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

δν μπορεις να βρεις?σιγουρα?αν δν μπορεις υπαρχουν 2 λυσεις η παρε απλα το διαφανο τζαμακι και πηγαινε στο μαστορα να σου φτιαξει κ τα φλας και να τα εχεις μεσα στο κολοφαναρο,η παρε το τζαμακι κ βαλτο κ ασε τα φλας

 

εννοεις στη νιδια βαση να βαλει κα ιτα φλασακια ο μαστορας?δεν νομιζω να ειναι καλο γιατι θα φενονται ολα μαζι.......τα φλασακια τα θελω,δεν τα βγαζω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα ενα 90αρι γνησιο τριταχυτο με 52 κυλινδροπιστονα.Ολα τα υπολοιπα ειναι μαμα.Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα καταλληλα γραναζια για το τριταχυτο ετσι ωστε να μην σπανε οι ταχυτητες κ να εχει καποια πορεια?? Αυτην την στιγμη φοραει 15/34
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα ενα 90αρι γνησιο τριταχυτο με 52 κυλινδροπιστονα.Ολα τα υπολοιπα ειναι μαμα.Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα καταλληλα γραναζια για το τριταχυτο ετσι ωστε να μην σπανε οι ταχυτητες κ να εχει καποια πορεια?? Αυτην την στιγμη φοραει 15/34

 

δεν ειναι καλο αυτο το γραναζωμα? δεν νομιζω με αυτο να σπαει;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...