Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση αυτο το πιστονι ειναι πομπε ή ιμιπομπε??

http://www.stelpet.gr/narita-gbo-53mm-japan.html

 

και εχει επιδοσεις στην αστρισια κεφαλη???

 

 

αα και ευχαριστω για της απαντισης σας:happy::happy:

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλαρακι οπως το βλεπω εγω στη φωτο ειναι πλακε δηλαδη μονο τελικες τηα κερδισεις..η αστρισιες κεφαλες δουλευουν τελεια με ημιμπομπο πιστονη και takew. εκκεντροφορο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτελους εβαλα στροφαλο!!!54mm της AaSa και το μηχανακι μαζι με τον takegawa R20 εκκεντροφορο οχι μονο γαζωνει αλλα πριονιζει ακομα δεν μπορω να πω τελικες και τα σχετικα αλλα απο κατι ψιλοανιγματακια ειναι μπομπα το μοτερακι μου με φουλ πομπε πιστονακι μεσα.Εχω ομως μια απορια.Σκεφτομαι κατι για το πιστονακι και λεω να το αλλαξω και αντι για πομπε να βαλω φλατ που σηκωνει και συμπιεση.Λετε να το καω αυτο στην κεφαλη την CDI ή να βαλω αστρισια κεφαλη?

 

File poso pires tn strofalo ts AaSa??

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, ξέρετε που μπορώ να βρω γνήσια ανταλακτικά για glx (όχι για μοτέρ) όπως ζάντες, πλαστικά, φανάρια, βίδες, ψαλίδια κλπ.. Ο Σαρακάκης έχει ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

File poso pires tn strofalo ts AaSa??

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Τον πηρα στα 100 ευρω και ενα πιστονακι στα 35 ευρω πομπε.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι οπως το βλεπω εγω στη φωτο ειναι πλακε δηλαδη μονο τελικες τηα κερδισεις..η αστρισιες κεφαλες δουλευουν τελεια με ημιμπομπο πιστονη και takew. εκκεντροφορο..

 

δλδ αυτο το πιστονι ειναι ιμιπομπε?? γιατι φτιαχω μονος μ ενα μοτερ c50 τριμαρσο και θα βαλω στροφαλο 50mm με πιστονι 53mm και κεφαλη astra :)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω ενα μοτερ c50 και δεν ξερω πως να βγαλω την καμπανα για να ανειξω το καρτερ.....μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να την βγαλω??:):)

 

http://img386.imageshack.us/img386/8348/dsc00002w.th.jpg

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε midas250 αυτο το μηνιμα γραφτικε πριν 4χρονια και δεν νομιζω να σε αποντισει αυτος γιατι εχει να πατισει στο φορουμ εδω και 2χρονια;);):ninja:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Λοιπον παιδια εχω μια ερωτηση...Ο μαστορας μου, μου ειπε οτι για να αποδωσει 100% το καρμπ που εχω πανω χρειαζεται καλύτερο εκκε, ή μεγαλυτερο πιστονι..Αλλά για μεγαλύτερο πιστονι λέει φοβάται μή χτυπήσει στρόφαλο επομένως πάω για εκκε.Του είπα αν ήταν να βάζαμε fuego αλλά μου λέει υπάρχει κάλύτερος απ'το fuego αλλά και αυτός καλός είναι...Εκτός απο take υπάρχει πιο καλός απο fuego;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι οπως το βλεπω εγω στη φωτο ειναι πλακε δηλαδη μονο τελικες τηα κερδισεις..η αστρισιες κεφαλες δουλευουν τελεια με ημιμπομπο πιστονη και takew. εκκεντροφορο..

 

Δεν ειναι και παντα ετσι γιατι εγω το εχω ακριβως οπως το λες...φυσικα και δεν με τρωνε στα χιλιοστα μου...παντα πρεπει να ξερεις τι θα κανεις πανω στην κεφαλη...

 

Παιδιά μια ερώτηση, ξέρετε που μπορώ να βρω γνήσια ανταλακτικά για glx (όχι για μοτέρ) όπως ζάντες, πλαστικά, φανάρια, βίδες, ψαλίδια κλπ.. Ο Σαρακάκης έχει ακόμα?

Ναι ο Σαρακάκης τα φερνει με παραγκελια αλλα δεν ειναι φθηνα...φαντασου για το φτερο πισω μονο το φτερο κανει γυρο στα 110ευρο...επιδη φτιαχνοντε στην ιαπωνια...

 

για σας παιδια εχω ενα μοτερ c50 και δεν ξερω πως να βγαλω την καμπανα για να ανειξω το καρτερ.....μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να την βγαλω??:):)

http://img386.imageshack.us/img386/8348/dsc00002w.th.jpg

 

θελει αεροκλειδο για να το λεισεις χωρις να το καταστρεψεις...

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Λοιπον παιδια εχω μια ερωτηση...Ο μαστορας μου, μου ειπε οτι για να αποδωσει 100% το καρμπ που εχω πανω χρειαζεται καλύτερο εκκε, ή μεγαλυτερο πιστονι..Αλλά για μεγαλύτερο πιστονι λέει φοβάται μή χτυπήσει στρόφαλο επομένως πάω για εκκε.Του είπα αν ήταν να βάζαμε fuego αλλά μου λέει υπάρχει κάλύτερος απ'το fuego αλλά και αυτός καλός είναι...Εκτός απο take υπάρχει πιο καλός απο fuego;

 

Καλητερη απο τον fueggo και απο τον take υπαρχουν μονο οι χειροποιητη...κοστιζουν περιπου στα 200 και ανω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση....η καμπανα του c50 αντεχει 53mm??

αα και με 50αρα καμπανα θα εχω φοβο να πατινιαρει?? αν βαλω ενισχιμενους δισκους και ελατιρια δεν θα εχω φοβο να πατινιαρη?:):)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση....η καμπανα του c50 αντεχει 53mm??

αα και με 50αρα καμπανα θα εχω φοβο να πατινιαρει?? αν βαλω ενισχιμενους δισκους και ελατιρια δεν θα εχω φοβο να πατινιαρη?:):)

 

αν δεν θες να πατιναρη μια ειναι η λυση http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_25&products_id=387&osCsid=127d14a55df0941132eca8ef83fc2d46... τωρα αν θες οικονομικη λυση βαζεις αλλα δισκακια και ελατηρια στην 50αρα η αγοραζεις μια 90αρα και βαζεισ και εκει δισκακια και ελατηρια;)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θες να πατιναρη μια ειναι η λυση http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_25&products_id=387&osCsid=127d14a55df0941132eca8ef83fc2d46... τωρα αν θες οικονομικη λυση βαζεις αλλα δισκακια και ελατηρια στην 50αρα η αγοραζεις μια 90αρα και βαζεισ και εκει δισκακια και ελατηρια;)

 

δλδ αν βαλω ενισχιμενους δισκους και ελατιρια δεν θα πατινιαρη καθολου??:):)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

δλδ αν βαλω ενισχιμενους δισκους και ελατιρια δεν θα πατινιαρη καθολου??:):)

 

Για πολυ λιγο καιρο δεν θα πατιναρει...δεν αξιζει εφοσον θα του ανεβασεις κατα πολυ την δηναμη του κινητηρα...καλητερα βαλει μια καμπανα απο glx90αρι για να εχεις το κεφαλη σου ησυχω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου συμβουλη σαν μηχανικος ειναι ποτε μην βαζεις διαφορετικη διαδρομη στροφαλου με τα χιλιοστα σου...φροντισε να παρεις ενα καλο στροφαλο και δεν θα εχεις ποτε προβλιμα οσο και να το σκιζεις στο στροφαλο παρε και τον εκκεντροφορο που σου ειπα και τηα εισαι αρχοντας.μονο προσεχε στιν κεφαλη να παρεισ τα γνησια κοκορακια και βαλβιδες της honda
Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου συμβουλη σαν μηχανικος ειναι ποτε μην βαζεις διαφορετικη διαδρομη στροφαλου με τα χιλιοστα σου...φροντισε να παρεις ενα καλο στροφαλο και δεν θα εχεις ποτε προβλιμα οσο και να το σκιζεις στο στροφαλο παρε και τον εκκεντροφορο που σου ειπα και τηα εισαι αρχοντας.μονο προσεχε στιν κεφαλη να παρεισ τα γνησια κοκορακια και βαλβιδες της honda

 

 

οκ σε ευχαριστω:):) θα το κανω 50χ53mm:):)

 

εχεις msn να σε ρωταω για της αποριες μου?? γιατι στεινω ενα μοτερ c50 τριμαρσο και δεν ξερω και πολλα:(

 

αν θες στειλε μου το msn σου με μινιμα:rolleyes:

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας......οταν βαλω κιλινδροπιστονο 53mm με την αστρισια κεφαλη πρεπει να βαλω και αλυσιδακι?? αν ναι ενα αλυσιδακι 84 δοντ. κανει? αυτο χρειαζεται και ραουλα καδενας??

 

τα παρακατο ανταλακτικα ειναι οκ??

 

http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=27860

http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=29167

 

αν ειναι οκ πειτε μου....αν ειναι λαθος πειτε μου την σωστη καδενα που χρειαζετε για την αστριασια κεφαλη και για κιλινδροπιστονο 53mm:):)

 

αα και το ραουλο ειναι το γραναζι του εκεντροφορου??:):)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας......οταν βαλω κιλινδροπιστονο 53mm με την αστρισια κεφαλη πρεπει να βαλω και αλυσιδακι?? αν ναι ενα αλυσιδακι 84 δοντ. κανει? αυτο χρειαζεται και ραουλα καδενας??

 

τα παρακατο ανταλακτικα ειναι οκ??

 

http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=27860

http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=29167

 

αν ειναι οκ πειτε μου....αν ειναι λαθος πειτε μου την σωστη καδενα που χρειαζετε για την αστριασια κεφαλη και για κιλινδροπιστονο 53mm:):)

 

αα και το ραουλο ειναι το γραναζι του εκεντροφορου??:):)

 

αμα δεν εχει η κεφαλη καδενα παρε την μανισια εκτος αν αλλαξεις στροφαλο οποτε θα αλλαξει και η διαδρομη αρα θες μεγαλυτερη καδενα..

τωρα το ραουλο ειναι στον εκκεντροφορο και γυρνανε μαζι.. πανω στο ραουλο ειναι συνδεμενο το ρευμα και μοιραζει στα μπουζοκαλωδια ρευμα αναλογα με την σειρα αναφλεξεις...

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν εχει η κεφαλη καδενα παρε την μανισια εκτος αν αλλαξεις στροφαλο οποτε θα αλλαξει και η διαδρομη αρα θες μεγαλυτερη καδενα..

τωρα το ραουλο ειναι στον εκκεντροφορο και γυρνανε μαζι.. πανω στο ραουλο ειναι συνδεμενο το ρευμα και μοιραζει στα μπουζοκαλωδια ρευμα αναλογα με την σειρα αναφλεξεις...

 

στροφαλο θα αλαξω στα 50mm αρα ειναι καλη η καδενα 84δοντ ή θελει μεγαλυτερη??:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Τον πηρα στα 100 ευρω και ενα πιστονακι στα 35 ευρω πομπε.

 

τ πιστονι τς ΑαSa εκανε τοσο?? και ποσα mm ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Την μιωνει γιατι θα εχει περισοτερο κανο αναμεσα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Με αλλα λογια πιο καλα πηγαινει το παπι με λεπτη φλάτζα παρα χοντρη..Αν βάλω λεπτη παιζει να αρχισουν να χτυπανε βαλβιδες κλπ;
Link to comment
Share on other sites

τ πιστονι τς ΑαSa εκανε τοσο?? και ποσα mm ηταν?

54mm και με σκαψιμο που μου εκανε μου πηρε μονο για το πιστονι στα 35 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Με αλλα λογια πιο καλα πηγαινει το παπι με λεπτη φλάτζα παρα χοντρη..Αν βάλω λεπτη παιζει να αρχισουν να χτυπανε βαλβιδες κλπ;

 

οχι απαραιτητα..εκμεταλευσου το μεγαλυτερο χωρο με με μεγαλυτερες βαλβιδες και μια εξατμιση που να μην ειναι ελευθερας.. για τις βαλβιδες πρεπει να εχει τρομερη συμπιεση για να χτυπισουνε βαλβιδες η να χασει το χρονισμο του το μηχανακι..οποτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα..

 

στροφαλο θα αλαξω στα 50mm αρα ειναι καλη η καδενα 84δοντ ή θελει μεγαλυτερη??:)

 

ε δεν τα ξερω ολα απεξω... δες αμα δεν κανει περνεις μεγαλυτερη καδενα και την παλια την κανεις κομπολοι στα κλειδια...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...