Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

xexasa na pw oti exw parei idi mia kefali me roiki exelixi kai katevasma odigou kathws kai megales valvides (leitourgei panw apo 55mm)

 

κατ'αρχην γραφε με ελληνικους χαρακτηρες για να μπορουν ολοι να διαβαζουν το μηνυμα σου (ειναι κανονας πλεον)

οταν λες οτι η κεφαλη σου εχει κατεβασμενο οδηγο τι εννοεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατ'αρχην γραφε με ελληνικους χαρακτηρες για να μπορουν ολοι να διαβαζουν το μηνυμα σου (ειναι κανονας πλεον)

οταν λες οτι η κεφαλη σου εχει κατεβασμενο οδηγο τι εννοεις;

 

Ρε πες μου πως μπορω να λησω το παξιμαδι του βολαν.....τελικα ειχα μια χαλασμενη τσιμουχα στο βολαν και την αλλαξα(οχι εγω αλλα μηχανικος)γιατι δεν μπορουσα να λησω το παξιμαδι...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε πες μου πως μπορω να λησω το παξιμαδι του βολαν.....

 

με εξολκεα,ρωτα σε μαγαζια με αξεσουαρ για παπια!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

με εξολκεα,ρωτα σε μαγαζια με αξεσουαρ για παπια!

 

Πρωτα πρεπει να βγαλεις το παξιμαδι και με τα με εξωλκεα μου εχει πει μηχανικος μου....εσυ δεν το εχεις βγαλει το βολαν?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια!

Ειμαι νεος στο φορουμ, διαβασα διαφορα σχετικα με glx κλπ και ειπα

να κανω και εγω καποιες ερωτησεις σχετικα με αυτο το καταπληκτικο

παπακι!

 

Εχω και εγω που λετε ενα glx 90cc πολυ παλιο μοντελο(δεν θυμαμαι ακριβως ποσο)

το οποιο το ειχε ο θειος μ στην αθηνα και κυκλοφορουσε... Το ειχε κανει ειλικρινα

πολυ ωραιο, με συμπλεκτες, νικελ, εξατμισεις, πιστονια και πολλα αλλα, και τωρα το εχει φερει εδω π μενω εγω κορινθο και ενω το ειχαμε παρατημενο για πολυ καιρο σκεφτηκα να το εκμεταλευτω...

 

Το προβλημα ειναι το εξης.. Δεν επερνε μπροστα παρολο π εδεινε κανονικα ρευμα στο μπουζι(μαλλον το καρμπιρατερ φταιει)... Καποι στιγμη καταφερα και το εβαλα μπρος... Πηγαινα βολτες αρκετες και μετα απο καμια βδομαδα δεν ξαναπηρε μπρος.. Γιαυτο αναγκαστηκα και εβγαλα το καρβιρατερ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ να το καθαρισω(ενω δεν ξερω και πολλα γιατι ειμαι 15 χρονων), το εβαλα στην θεση του αν και δεν εχω βαλει καθολου καλα το γκαζι, αλλα και παλι δεν περνει μπροστα..

 

Γιαυτο και αποφασισα σημερα να το βγαλω με προσοχη, να το καθαρισω καλα και να το βαλω πισω με καλα το γκαζι και μετα να προσπαθησω να το βαλω μπρος..

 

Λοιπον, σας παρακαλω πειτε μ συμβουλες, βοηθηστε με αν ειναι σχετικα με το καρμπιρατερ και το γκαζι και τι αλλο μπορω να του κανω.

 

 

*Να μια φωτο απτο πως ειναι αυτη την στιγμη το παπιι!*

http://img501.imageshack.us/img501/2198/dsc00069ab0.jpg

http://img501.imageshack.us/img501/2198/dsc00069ab0.f050a8d34e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου πως μπορω να βγαλω το παξιμαδι του βολαν? ειναι επιγων.....για astrea...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου πως μπορω να βγαλω το παξιμαδι του βολαν? ειναι επιγων.....για astrea...

 

aeroklido kai meta eksorkea gia na vgalis to volan ama exei sfinosi

Link to comment
Share on other sites

oxi se glx i astrea alla sto crypton mou

to paksimadi me aeroklido vgeni eukola twra to provlima einai oti merikes fores to volan sfinoni kai giauto xriazese ton eksorkea

 

Exω εξωλκεα αλλα δεν ηξερα οτι χρειαζετε αεροκλειδο.....ξερεις ποσο κανει ενα αεροκλειδο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Exω εξωλκεα αλλα δεν ηξερα οτι χρειαζετε αεροκλειδο.....ξερεις ποσο κανει ενα αεροκλειδο?

oxi pote mou dn ixa kai egw se enos filou pou ixe ta ergalia to ekana

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε που μπορω να βρω κανενα suzuki dr 350 η κανενα μοτερ 350 μαζι με την πλεξούδα του. ομως το μοτερ δεν πρεπει να στηρίζεται μαζι με το ψαλιδι με ενα πιρο αλλα με δυο βιδες 10 mm γιατί θελω να το βάλω σε fx. please help :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

ta aeroklida einai panakriba ase pou xriazese kai kompreser gia na tou doulepsis pigene se ena sinergio na sto lisoun

 

Kομπρεσερ εχω αλλα αεροκλειδο......

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Μπορει να μου πει καποιος μια καλη μαρκα για κυλινδροπιστονα 57mm για Innova και ποσο παιζουν $$..??Μην μου πειτε καμια Takegawa..:p

Μεχρι 100 ευρω..

 

Εχω βρει κατι Top Kit 57.4mm αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα...Οποιος το εχει κανει 57 ας μου πει τι μαρκα ειχε...:O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Μπορει να μου πει καποιος μια καλη μαρκα για κυλινδροπιστονα 57mm για Innova και ποσο παιζουν $$..??Μην μου πειτε καμια Takegawa..:p

Μεχρι 100 ευρω..

 

Εχω βρει κατι Top Kit 57.4mm αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα...Οποιος το εχει κανει 57 ας μου πει τι μαρκα ειχε...:O

 

Με τοσα λιγα γκαφρα δεν προκειτε να βρεις κατι αξιολογο αλλα μπες στην σελιδα της aasa και ρωτα αν εχουν για innova σε αυτα τα χιλιοστα....http://www.aasaracing.gr

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...Μπορει να μου πει καποιος μια καλη μαρκα για κυλινδροπιστονα 57mm για Innova και ποσο παιζουν $$..??Μην μου πειτε καμια Takegawa..:p

Μεχρι 100 ευρω..

 

Εχω βρει κατι Top Kit 57.4mm αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα...Οποιος το εχει κανει 57 ας μου πει τι μαρκα ειχε...:O

 

mporis na teriaksis 56 daytona pistonaki to opio einai polu kalo kai kostizi guro sta 80euro kai na kanis ena rektifie ton mamisio kilindro na ton aniksis sta 56 kai afton

Link to comment
Share on other sites

mporis na teriaksis 56 daytona pistonaki to opio einai polu kalo kai kostizi guro sta 80euro kai na kanis ena rektifie ton mamisio kilindro na ton aniksis sta 56 kai afton

 

Kαλο αυτο που του ειπες αλλα οταν θα παει να κανει ρεκτιφιε θα του παρουν τουλαχιστων ενα 50 ευρο στο νερο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλο αυτο που του ειπες αλλα οταν θα παει να κανει ρεκτιφιε θα του παρουν τουλαχιστων ενα 50 ευρο στο νερο...

 

edw iraklio kritis pernoun 20 euro to rektifie ;) twra eki pano dn kserw

Link to comment
Share on other sites

edw iraklio kritis pernoun 20 euro to rektifie ;) twra eki pano dn kserw

 

Ξερεις ποσο περνουν για να ανοιξουν το καρτερ για να μπει μεγαλυτερο κιλινδροπιστονο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ποσο περνουν για να ανοιξουν το καρτερ για να μπει μεγαλυτερο κιλινδροπιστονο?

 

40 ευρω παει το ανοιγμα..Προσφατα ανοιξε ο φιλος μου το καρτερ στο Innova για να μπει πιστονι 58.5mm..

Link to comment
Share on other sites

40 ευρω παει το ανοιγμα..Προσφατα ανοιξε ο φιλος μου το καρτερ στο Innova για να μπει πιστονι 58.5mm..

 

Σε μηχανουργειο? με την φρεζα του το ανοιξε?και ποσοι ωρα εκανε?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Σε μηχανουργειο? με την φρεζα του το ανοιξε?και ποσοι ωρα εκανε?

 

Σε τορνο πηγε...Αναλογως και την δουλεια που εχουν...Αν ειναι πνυγμενοι στη δουλεια ισως και να αργησουν (δλδ. καμια μερα)..Τωρα για φρεζα δεν ξερω...Σημασια εχει οτι ανοιξε το καρτερ..:p

Link to comment
Share on other sites

Σε τορνο πηγε...Αναλογως και την δουλεια που εχουν...Αν ειναι πνυγμενοι στη δουλεια ισως και να αργησουν (δλδ. καμια μερα)..Τωρα για φρεζα δεν ξερω...Σημασια εχει οτι ανοιξε το καρτερ..:p

 

Εβγαλε τα παντα απο το καρτερ?δηλαδη εβγαλε το σασμαν,τον στροφαλο και τα υπολοιπα? και εδωσε μονο το καρτερ?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...