Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

ενα σουπρα εχο μαμα τορα για τι δουλια το προι.βασικα μιχανικοσ ειμε και φτιχνο για αλλουσ.τορα σκοπευο να φτιαξο ενα για κοντρεσ μονο για τι παρτι μου τελιοσ γιμνο σκελετοσ και μοτερ.πιτσιρικασ ειχα το τσαλι που εχο στο προφιλ μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

aaaa ok.kathos ipa omos dose kamia gnomi re c file!!!!

 

paides exo ena problima.ti ine kalo gia honda?

1. takegava?

2. narita?

3. aasa?

4. fuego?

5......?

 

kai ego exo mia mixani rd 250 (dixrono, 2 kylindroi, ******) les na to katebaso to moter kai na to balo pano sto lifan?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγο πιστευο 56 στροφαλο αασα ,κιλινδροπιστονο αασα δικισ σου γνομισ τεσσαρι σασμαν κεφαλι εξαβολτι 72αρα φτιαγμενι με βαλβιδεσ τακικαβα και θιριδοματα φισικα ,βολαν φαγομενο ι αν εχεισ χριμα χτιπα κομπλε ρευματα ντειτονα ι κιτακο με μικρο βολαν για στροφαρισμα.υπαρχουν και ιλεκτρονικεσ χειροπιοιτεσ οποσ και καλι εγκεντροφορι χειρ.ρικσε φαγομα στο μεγαλο γραναζι πισο απο τι καμπανα καντο πουπουλο και γιαλισε και τι καμπανα.υπαρχουν πολλα ρε φιλε τι να σου προτοπο αμα θεσ να ριξεισ χριμα υπαρχουν πολλα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

οχι μονο το πιρακι τισ τρομπασ πρεπει να φαγοθει.δεν προσεξα ποσα διαθετισ αλλα αμα το φτιξισ μονοσ σου καλα εινε τα λεφτα χορισ αγορα εξατμισισ πιστευο και καλου καρπιλατερ
Link to comment
Share on other sites

εγο πιστευο 56 στροφαλο αασα ,κιλινδροπιστονο αασα δικισ σου γνομισ τεσσαρι σασμαν κεφαλι εξαβολτι 72αρα φτιαγμενι με βαλβιδεσ τακικαβα και θιριδοματα φισικα ,βολαν φαγομενο ι αν εχεισ χριμα χτιπα κομπλε ρευματα ντειτονα ι κιτακο με μικρο βολαν για στροφαρισμα.υπαρχουν και ιλεκτρονικεσ χειροπιοιτεσ οποσ και καλι εγκεντροφορι χειρ.ρικσε φαγομα στο μεγαλο γραναζι πισο απο τι καμπανα καντο πουπουλο και γιαλισε και τι καμπανα.υπαρχουν πολλα ρε φιλε τι να σου προτοπο αμα θεσ να ριξεισ χριμα υπαρχουν πολλα πραγματα

 

τεσσαρι σασμαν εχει ρε siamos glx ειναι οχι ενενηνταρα. για μενα η καλυτερη κεφαλη με την προυποθεση να φτιαχτει σωστα ειναι της ενενηνταρας και μετα η εξάβολτη. αλλα οταν λεω φτιαξιμο περιπου 350 € μονο στο φτιαξιμο της κεφαλης (βαλβιδες θυριδωμα ανοιγμα στις εδρες κοκορακια φτιαγμενος εκκεντροφορος και παει λεγοντας) καλα αμα βαλεις ρευματα κομπλε θα εχει τεραστια διαφορα. κοιταξε το.

 

ενα σουπρα εχο μαμα τορα για τι δουλια το προι.βασικα μιχανικοσ ειμε και φτιχνο για αλλουσ.τορα σκοπευο να φτιαξο ενα για κοντρεσ μονο για τι παρτι μου τελιοσ γιμνο σκελετοσ και μοτερ.πιτσιρικασ ειχα το τσαλι που εχο στο προφιλ μου

 

τι σκελετο θα χρησιμοποιησεις?

 

καλα παιδες το σαββατοκυριακο θα βγει εδω ενα εργαλειο πρωτο...

Glx με κινητηρα innova 57 mm fuego f200 3ο σταδιο και koso 34 καρμπυρατερ, θυριδωμα τερμα και ανοιγμενος χωρος καυσης...

 

nai re c karmirater exo

alla ti exatmisi na balo?

 

εγω προτεινω sebring...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

εχο ενα σκελετο απο glx και θα κανο εκει τι μετατροπι.δεν ειδα τι εχει ο μακισ και απλα εγραψα τι γνομι μου.φιλε ι ζεμπρινγ θα δοσει διναμι αμα φτιαξεισ μπουνια μοτερ
Link to comment
Share on other sites

sniper,τα ναριτα κυλ/να ειναι και τα δυο japan??τι ελατηρια να βάλω??

 

ναι ρε γιαπωνεζικα ειναι. τα ελατηρια ειναι μαζι με το πιστονι.

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι στο μοτέρ μου μπάινουν 54mm κυλ.να?

μετα θέλει στρώσιμο ε?? ποσα χιλιομετρα περίπου?

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι στο μοτέρ μου μπάινουν 54mm κυλ.να?

μετα θέλει στρώσιμο ε?? ποσα χιλιομετρα περίπου?

 

εννοειται πως θελει στρωσιμο... 4 ντεποζιτα περιπου να καψεις και σε αυτα τα 4 να βαλεις απο 3 καπακια μπουκαλιου νερου λαδι μηχανης για να λιπανθει καλα το πιστονι... να μην ανεβαζεις πολλες στροφες παντως...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

dmkias46 profanos gia na les oti yparxoun pio dynata innova exeis dei h exeis kanei dynamometrish se ena apo auta opote vale kama foto na do kai ego pou den se pisteuo mipos kai pisto kai anakaleso.an omos pote den exeis kanei dynamometrish h den exeis dei aloga apo innova pou na xepernoun ta 16hp kai apo kei pou eisai ta ypologizete me thn skepsh tote..... vrasta xaralampe;)

filika etsi aplos de se pisteuo.ektos an to les etsi aorista xoris na exeis dei kanena kai apla nomizeis oti yparxon pio dynata,ama einai etsi thelo na se pliroforiso oti einai dyskolo.

MINE:cool:
Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως θελει στρωσιμο... 4 ντεποζιτα περιπου να καψεις και σε αυτα τα 4 να βαλεις απο 3 καπακια μπουκαλιου νερου λαδι μηχανης για να λιπανθει καλα το πιστονι... να μην ανεβαζεις πολλες στροφες παντως...

 

φίλε, σ'ευχαριστώ πολύ.είσαι χρήσιμος στο φόρουμ, να μπαίνεισ συχνα!!!

 

dmkias46 profanos gia na les oti yparxoun pio dynata innova exeis dei h exeis kanei dynamometrish se ena apo auta opote vale kama foto na do kai ego pou den se pisteuo mipos kai pisto kai anakaleso.an omos pote den exeis kanei dynamometrish h den exeis dei aloga apo innova pou na xepernoun ta 16hp kai apo kei pou eisai ta ypologizete me thn skepsh tote..... vrasta xaralampe;)

filika etsi aplos de se pisteuo.ektos an to les etsi aorista xoris na exeis dei kanena kai apla nomizeis oti yparxon pio dynata,ama einai etsi thelo na se pliroforiso oti einai dyskolo.

 

ποσα αλογα βγαίνουν τα innova μαμα??

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι στο μοτέρ μου μπάινουν 54mm κυλ.να?

μετα θέλει στρώσιμο ε?? ποσα χιλιομετρα περίπου?

 

εγο ρε φιλε τα στρονο 500 χιλιομετρα.για τα καρτερ δεν ειμε σιγουροσ νομιζο 55χιλιοστα ανοιγμα μαμισιο εχουν και μπορει να θεσ λιγο ανοιγμα

Link to comment
Share on other sites

εγο ρε φιλε τα στρονο 500 χιλιομετρα.για τα καρτερ δεν ειμε σιγουροσ νομιζο 55χιλιοστα ανοιγμα μαμισιο εχουν και μπορει να θεσ λιγο ανοιγμα

 

παραπανω ειναι στις απομιμησεις ενδεικτικα λιφαν 3βαλβιδο 60 mm εργοστασιο καρτερ

 

το ιννοβα μαμα ειναι 9.3

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

εγο ρε φιλε τα στρονο 500 χιλιομετρα.για τα καρτερ δεν ειμε σιγουροσ νομιζο 55χιλιοστα ανοιγμα μαμισιο εχουν και μπορει να θεσ λιγο ανοιγμα

 

με 54 θα χρειαστεί ανοιγμα ε??με σκοτωσες.αν βάλω λιγότερα χιλιοστά.?

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

φίλε, σ'ευχαριστώ πολύ.είσαι χρήσιμος στο φόρουμ, να μπαίνεισ συχνα!!!

 

 

 

ποσα αλογα βγαίνουν τα innova μαμα??

 

6 aloga sthn roda.

MINE:cool:
Link to comment
Share on other sites

παραπανω ειναι στις απομιμησεις ενδεικτικα λιφαν 3βαλβιδο 60 mm εργοστασιο καρτερ

 

το ιννοβα μαμα ειναι 9.3

 

6 aloga sthn roda.

 

τα σoυπρα και τα κρύπτον πόσα βγάζουν τότε?

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

με 54 θα χρειαστεί ανοιγμα ε??με σκοτωσες.αν βάλω λιγότερα χιλιοστά.?

 

99.9% δεν θελει ανοιγμα...

Ξυπνήστε αυτούς που κοιμούνται, αφήστε αυτούς που ονειρεύονται...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Το innova μου!

Link to comment
Share on other sites

dmkias46 profanos gia na les oti yparxoun pio dynata innova exeis dei h exeis kanei dynamometrish se ena apo auta opote vale kama foto na do kai ego pou den se pisteuo mipos kai pisto kai anakaleso.an omos pote den exeis kanei dynamometrish h den exeis dei aloga apo innova pou na xepernoun ta 16hp kai apo kei pou eisai ta ypologizete me thn skepsh tote..... vrasta xaralampe;)

filika etsi aplos de se pisteuo.ektos an to les etsi aorista xoris na exeis dei kanena kai apla nomizeis oti yparxon pio dynata,ama einai etsi thelo na se pliroforiso oti einai dyskolo.

εγω δεν εχω δει δυναμομετρημενο, αλλα στον δρομο ομως εχω δει innova με πολλα χιλ, και πολυ πιο γρηγορα απο ολα τα 125. αλλα ενταξει, αν δεν το δυναμομετρησεις...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

e tote se dikaiologo alla na xereis ta polla mm den lene apolytos tipota pistepse me exo dei dyo treia pragmatakia parapano apo esena kai auta pou leo kai grafo exoun mia vash kai den einai logia tou aera.;)

giayto kai sou leo einai dyskolo na vgei pio dynato innova apo to sigekrimeno kai ama vgei tha prepei na einai polllaaaaaaaaaaaaaa kivika alla kai pali tha einai dyskolo giati prepei n piraxtoun kai alla pragmata

MINE:cool:
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτήσω να σιγουρευτώ ενα μαγαζί που φέρνει νόβα jialing μιας και το μοτερ μου είναι jialing.kati θα ξέρει.

 

ασχετο,Σήμερα ανακαλυψα οτι το μηχανακι μου μπορει να καψει και λαστιχο.. μεχρι τώρα απλα πεταγα ****υς και έκανα εκινήσεις.δοκιμασα να κάψω λάστιχο και έκανε δουλεια..βγαλαμε καπνούς.....ντουμάνι

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

e tote se dikaiologo alla na xereis ta polla mm den lene apolytos tipota pistepse me exo dei dyo treia pragmatakia parapano apo esena kai auta pou leo kai grafo exoun mia vash kai den einai logia tou aera.;)

giayto kai sou leo einai dyskolo na vgei pio dynato innova apo to sigekrimeno kai ama vgei tha prepei na einai polllaaaaaaaaaaaaaa kivika alla kai pali tha einai dyskolo giati prepei n piraxtoun kai alla pragmata

 

το ξερω οτι αυτα που λες δεν ειναι λογια του αερα, αλλωστε εσυ εχεις πιο πολλες εμπειριες απο τον καθενα εδω μεσα, και δεν φτιαχνεις το μηχανακι σου για να κανεις την βολτα σου και την κ@υλ@ σου, αλλα το φτιαχνεις για dragster. αλλα και εκεινο το innova ειναι πολυ γρηγορο, και ο μηχανικος που το εχει φτιαξει στην ιστιαια εχει μεγαλη εμπειρια στον χωρο, και z200 εχει βγαλει, και dinamik καλο εχει βγαλει και μαλιστα απο τα πρωτα, και γενικα ειναι πολυ καλος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...