Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

το εχω δοκιμάσει αυτο αλλα παλι μπουκωνει. Εβαλα ενα ζιγκλερ 90 νουμερο απο 24 καρμπυρατερ ενος φιλου και δεν εκανε μπουκωματα αλλα δεν πηγαινε το μηχανακι οπως επρεπε και στο τερμα κρεμαγε. Εσενα το 28αρι τι ζιγκλερ φοραει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω δοκιμάσει αυτο αλλα παλι μπουκωνει. Εβαλα ενα ζιγκλερ 90 νουμερο απο 24 καρμπυρατερ ενος φιλου και δεν εκανε μπουκωματα αλλα δεν πηγαινε το μηχανακι οπως επρεπε και στο τερμα κρεμαγε. Εσενα το 28αρι τι ζιγκλερ φοραει?

nikolas????

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...? ΕΧΩ ΤΟ HONDA GLX 90 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ 115cc ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ...!!!

Καλώ ήρθες.Εγώ δεν θα σου πώ τα ανταλακτικά που πρέπει να βάλεις.Αλλά ότι και να βάλεις να είναι καλής μάρκας και μην κοιτάς μόνο φτινιάρικα.Επίσεις αν έχεις λεφτά κοίτα για takegawa είναι γα...:D

Link to comment
Share on other sites

nikolas_nikolas_ 105 !!!otan ixa tis astras tin kefali panw me to 24mm to sikone me to zori eixa aniksi kapos tis thirides me tin jk isa isa p proxorouse :P me tis astras pantos eixa pio poli bam enw me tin jk poli perisoteres telikes xoris na lipi vevea i arpa

http://img132.imageshack.us/img132/9049/ofaraa6fv.jpg

varia tou ofi i fanela...

Link to comment
Share on other sites

nikolas_nikolas_ 105 !!!otan ixa tis astras tin kefali panw me to 24mm to sikone me to zori eixa aniksi kapos tis thirides me tin jk isa isa p proxorouse :P me tis astras pantos eixa pio poli bam enw me tin jk poli perisoteres telikes xoris na lipi vevea i arpa

Η jk είναι η 6βολτη? γίνεται να μπεί ρουλεμανάτος εκκεντροφόρος?

Link to comment
Share on other sites

Οι ρουλεμανάτοι (που φοράνε οι αστρα κεφαλές) έχουν μικρότερες απώλειες ενέργειας και δεν φθείρονται τα έδρανα στην κεφαλή οταν χρησημοποιηται ρουλεμάν...
Link to comment
Share on other sites

supra62mm είχες πεί πως έχεις το εργαλείο σου 62mm με takegawa και τέτοια.Μπορείς να μου πείς πόσο τελική έχεις.Επίσεις αν ξέρεις εσύ ή κάποις άλλος στο forum να μου πεί πως μπορώ να φτιάξω ένα μοτέρ astrea ή supra να πετάει.:D
Link to comment
Share on other sites

Κεφαλή takegawa twin sparkle

Κύλινδρος κ πιστόνι 59 aasa ή φτιάχνεις ενα κύλινδρο 60 σε τόρνο

Στρόφαλος aasa 56 διαδρομη

KIT ρεύματα DAYTONA (δεν θα έχει φώτα μετά το μηχανάκι

premier ελατήρια και δίσκους

αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλή takegawa twin sparkle

Κύλινδρος κ πιστόνι 59 aasa ή φτιάχνεις ενα κύλινδρο 60 σε τόρνο

Στρόφαλος aasa 56 διαδρομη

KIT ρεύματα DAYTONA (δεν θα έχει φώτα μετά το μηχανάκι

premier ελατήρια και δίσκους

αυτά.

αν τα βάλω όλα αυτά πόσο τελική θα έχεί;πόσα άλογά;από αξιοπιστία τι θα λέει;δεν πιστεύω να ρίξω μια κόντρα και να πάρω το πιστόνι στα χέρια;:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι τελικές ή ποσα άλογα θα έχει πάντως αν το κάνεις έτσι θα είναι πολύ γρήγορο μηχανάκι. Απο αξιοπιστία μην περιμένεις και πολλα γιατι σε αυτά τα χιλιοστά τα κυλινδροπίστονα δεν θα κρατήσουν και πολύ, ιδιέταιρα αν το σπάς το μηχανάκι.Το πιστόνι δεν θα το πάρεις στα χέρια αλλα αν θέλεις μεγαλύτερη αξιοπιστία βαλε 54-56 κυλινδρο,θα χάσεις βέβαια σε επιδόσεις. Αν αποφασίσεις να τα βάλεις αυτα να πας σε έναν καλό μηχανικό με εμπιρεία στη βελτίωση. Θα σου πάρει βέβαια λίγα παραπάνω αλλα η σωστή τοποθέτηση είναι το παν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...