Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Na balei ena micuni 18ari kai meta 8a petaei ;)

Kanto kai 8a me 8imi8eis ;)

 

Ωραίος! 1000 thanx poul_20! :D :D Απο λεφτά?? Τα shark και κάτι άλλες απομιμήσεις δν λένε ε?? Που να βρούμε φθηνό 18άρι mikuni??? Ακυριακόπουλος...? Εγώ είμαι απο βόλο! ;) Τι μπαλάρισμα προτείνεις??(4 ταχύτητες) τώρα έχει 14 42, Απο τι ξέρω θέλει να έχει κ μπάμ κ τελική... :P Εγώ του είπα για 15- 38 όπως πρότεινε το ίδιο ο dmkias...What' s your opinion?? Κάτι άσχετο εγώ που είχα παρει για μένα keihin 22άρι γύρω στα 110 με πιάσανε κότσο??... :O...Ισχυεί αυτό που λένε τα mikuni είναι για 2χρονα?? :confused:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια..Εβαλα σημερα το καρμπυρατερ (και φιλτροχωανη).Ε στις αλλαγες ακουγεται ενα σκασιμο..Τι ειναι αυτο?.Εκτος αυτου οταν γυρναω τερμα το γκαζι σε 3η και 4η μπουκωνει και δινει αφου ξεμπουκωσει... :( Αυτο τι ειναι?Και τελος στην 3η μολις γυρισα τερμα γκαζι δεν εδινε καθολου ωσπου εσβησε..Τι παιζει?Αν μπορειτε απαντηστε μου και στις 3 ερωτησεις...

 

υ.γ:Εβαλα 24αρι shark...(εμ δεν ηθελα Mikuni o μλκς... :( )

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! 1000 thanx poul_20! :D :D Απο λεφτά?? Τα shark και κάτι άλλες απομιμήσεις δν λένε ε?? Που να βρούμε φθηνό 18άρι mikuni??? Ακυριακόπουλος...? Εγώ είμαι απο βόλο! ;) Τι μπαλάρισμα προτείνεις??(4 ταχύτητες) τώρα έχει 14 42, Απο τι ξέρω θέλει να έχει κ μπάμ κ τελική... :P Εγώ του είπα για 15- 38 όπως πρότεινε το ίδιο ο dmkias...What' s your opinion?? Κάτι άσχετο εγώ που είχα παρει για μένα keihin 22άρι γύρω στα 110 με πιάσανε κότσο??... :O...Ισχυεί αυτό που λένε τα mikuni είναι για 2χρονα?? :confused:

 

 

ta shark einai mia xara file mou...........

ta micuni einai arketa kalitera......alla exoune standar timi giro sta 70 euro ta 18aria

Gia granazoma sou leo to idio pou sou eipe kai o Dmkias

ena 22 Keihin edo Xania exei 105 euro.....diladi ta idia pano kato

Oxi re ta micuni einai kai gia ta 2........ego sto FX prin balo(prospa8iso :p

na balo ton tetrakilindro tou forousa micuni 44ari ;)

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια..Εβαλα σημερα το καρμπυρατερ (και φιλτροχωανη).Ε στις αλλαγες ακουγεται ενα σκασιμο..Τι ειναι αυτο?.Εκτος αυτου οταν γυρναω τερμα το γκαζι σε 3η και 4η μπουκωνει και δινει αφου ξεμπουκωσει... :( Αυτο τι ειναι?Και τελος στην 3η μολις γυρισα τερμα γκαζι δεν εδινε καθολου ωσπου εσβησε..Τι παιζει?Αν μπορειτε απαντηστε μου και στις 3 ερωτησεις...

 

υ.γ:Εβαλα 24αρι shark...(εμ δεν ηθελα Mikuni o μλκς... :( )

 

 

Loipon noimizo pos 8eleis mikrotero zigler ;)

einai poli megalo to 24ari gia apeiraxto mixanaki.....

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ομως ο ιδιος ο μηχανικος δεν θα το ξερε οτι θελει μικροτερο ζιγκλερ για να το βαλει απ την αρχη?Μηπως θελει τιποτα "στρωσιμο" ας πουμε..?Γιατι το πηρα και δοκιμασα μετα απο 5 λεπτα που δουλεψε να το ανοιξω..Μηπως δεν πρεπει επειδη ειναι νωρις ακομα.?
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον poul_20. Συνήθως το σκαάσιμο γίνεται οταν ανοίγεις απότομα το γκάζι σωστά?? ;)

Poul_20 Πώς το βλέπεις αυτό καλο? Keihin 18mm 43 euros απο America... :)

Δεν ξέρω κατα πόσο γνήσιο είναι... :O

http://i2.ebayimg.com/02/i/05/3a/06/d6_1.JPG

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον poul_20. Συνήθως το σκαάσιμο γίνεται οταν ανοίγεις απότομα το γκάζι σωστά?? ;)

Poul_20 Πώς το βλέπεις αυτό καλο? Keihin 18mm 43 euros απο America... :)

Δεν ξέρω κατα πόσο γνήσιο είναι... :O

http://i2.ebayimg.com/02/i/05/3a/06/d6_1.JPG

 

 

 

Ta Keihin einai poli kala re ;)

Gia to sigekrimeno den mporo na sou po tipota........mia foto den leei tipota....

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ομως ο ιδιος ο μηχανικος δεν θα το ξερε οτι θελει μικροτερο ζιγκλερ για να το βαλει απ την αρχη?Μηπως θελει τιποτα "στρωσιμο" ας πουμε..?Γιατι το πηρα και δοκιμασα μετα απο 5 λεπτα που δουλεψε να το ανοιξω..Μηπως δεν πρεπει επειδη ειναι νωρις ακομα.?

 

 

den 8elei strosimo re......

mikrotero zigler 8elei....

oi mixanikoi den sta lene ola gia na xreiastei na 3anapas.....

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε σημερα οτι ειναι φυσιολογικα αυτα επειδη το μηχανακι ειναι αστρωτο ακομα.Μολις 1000ασουν τα χιλιομετρα να παω να μου ξεβιδωσει λιγο της βαλβιδες (κατι τετοιο) και να βαλουμε ενα νουμερο μεγαλυτερο ζιγκλερακι.. :S Δεν ξερω τι γινεται... :(

 

y.g Παντως απο ηχο καραλεει... :D Τα σκασιματα τελικα τα κανει επειδη αλλαζω κοντα σε κοφτη..Και σημερα που το πηγα βολτα με το μηχανικο κ ακουγοντουσαν τα σκασιματα τον ρωτησα και μου ειπε οτι ειναι επειδη πλησιαζει στον κοφτη και θελει βενζινη..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου φέρνει για γνήσιο keihin(γτ έχει το choke το μανίσιο, το κόψιμο γενικά) αλλα εάν είχε και απο την άλλη μεριά να δω το Keihin Japan τότε θα ήμουν σίγουρος... :) Πάντως αρκετά χαμηλή τιμή... Δν ξέρω τι παίζει...γτ βγαίνουν και Keihin (ΣΚΕΤΟ ΧΩΡΙΣ Japan) κλώνοι(αυτά που φοράνε τα daytona και dayang) αυτά είναι μια φτηνή απομίμηση... :O
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν πατησω τα 1000 θα παω να αλλαξω και γραναζια..Στο κοντινο μελλον προβλεπεται εξατμιση (Δεκεμβρης) ενω κατα τον Απριλη εκκεντροφορος :) Πιθανοτατα να μπει το καλοκαιρι και μια ηλεκτρονικη :) Αλλα ειδωμεν..Τωρα αυτο που θελω ειναι μια εξατμισουλα
Link to comment
Share on other sites

Μπαινει σε ολα τα παπια/scooter αυτη η τουρμπινα ethnikismos_2005?Ενδιαφερεται ενας φιλος μου..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις το τι προβλημα μπορει να δημιουργησει μετα?Τι διαφορα υπαρχει στον ηχο?
Link to comment
Share on other sites

gregorisvas δεν φτέει το καρμπιλατερ...αερα περνει...σου εβαλε φλατζες στο λαιμο???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

re c dmkias_46 exw mia aporia,to moter tou astrea mexri ti pistoni pernei?twra foraw ena 55ari me 26ari karmpyrater kai takegawa ekkentroforo.kai kati allo,an 8umamai kala h diadromh ths mpielas einai sta 50 xiliosta,an baloume makryterh gia na mhn briskei to pistoni panw se kamia balbida h sthn kefalh ti kanoume?bazoume 2-3 flantzes metaksy moter kai kulindrou?skeftomai na balw trigwniko strofalo me makryterh mpiela gi ayto rwtaw.apanthse mou prwta se ayta kai meta pes mou ti allo genika protineis na kanw.geia xara pros to parwn.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

gregorisvas δεν φτέει το καρμπιλατερ...αερα περνει...σου εβαλε φλατζες στο λαιμο???

 

Γιατί όλοi το λένε λάθος?? Καρμπυρατερ.... και όχι "καρμπιλατερ" :O Σαν λαμπατέρ ακούγεται...!! :p

 

Α και μία ερώτηση....:P Τι τρόποι υπάρχουν για να ακούγεται περισσότερο η Sebring..? Απο ότι ξέρω κυβικά κ καρμπυρατέρ σωστα? Ξέρετε τπτ άλλο?

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...