Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

αυτα τα πλαστικα φιλε μου ειναι τα μαμισια. τα εχουν κοψει σε καποιο φανοποιειο και φτιαξανε την καρηνα με πολυεστερα. αν μπεις στο bikepics τα εχουν κανει ετσι πολλοι.

 

η καρηνα ειναι απο πολυεστερα η απο το παλιο ιννοβα?γιατι νομιζω οτι ειναι ιδια;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω αυτήν την ποδιά: http://p1.bikepics.com/pics/2009/01/07/bikepics-1533311-full.jpg

 

τι εξατμιση ειναι αυτη που φοραει?...protech?

Link to comment
Share on other sites

τι εξατμιση ειναι αυτη που φοραει?...protech?

 

ναι ιδια με την δικια μου

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το ΜΤ50 που ειναι 20 χρονον? αν στο δινουν τσαμπε τοτε παρτο! αν ειναι να το αγορασεις τοτε δεν πολυαξιζει... ειναι αρκετα δυνατο και ανθεκτικο το μοτερακι του αρκει να μην το πειραξεις.. το ιδιο μοτερ φοραει και το ΜΒ 50 και παρομοια το ΜΤΧ, ΜΒΧ, NS και NSR 50αρια ολα, η διαφορα τους ειναι οτι τα τελευταια ειναι υδροψυκτα. αν παλι το θελεις τοσο πολυ και το παρεις και θελεις να το ψιλοφτιαξεις τοτε το μονο που θα κανεις ειναι να του βαλεις ενα κυλινδρο γυρω στα 70 κυβικα ενα καρμπιλατερακι και αγωνιστικα reed και αν εχει κοφτη τον βγαζεις... το μιχανακι θα ριχνει χαλαρα την 100αρα και πιο γρηγορα απο τα 125 τα παπακια αλλα να ξερεις οτι δεν θα κρατησει για πολυ, εχω και γω ενα μοτερ ΜΒΧ με 70αρι κυλινδρο και μου χτυπισε μπιελα (το μονο προβλημα που βγαζουν οταν τα φτιαχνεις) θα το αλαξω μια μπιελιτσα και μετα θα ειναι και παλι μαχιμο!

 

:O εχεις φωτο??Τα λατρευω αυτα τα μηχανακια!

Link to comment
Share on other sites

Παντως θα πρεπει να αλλαξεις παρα πολλα σε πολλους τομεις ωστε να γινει αυτο το μηχανακι ξανα οδηγησιμο.

 

Ανακατασκευη μοτερ,τσεκαρισμα φρενα λογικα αλλαγη τακακιων,βαψιμο................

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

:O εχεις φωτο??Τα λατρευω αυτα τα μηχανακια!

 

Εγω πλεον εχω μονο το μοτερ, το μιχανακι που ειχα ηταν MTX, αλλα λεω να το φταξω και να το βαλω σε κανενα καρτ...

παντως αν θελεις να δεις φωτο και βιντεο εχιε ενα σωρο στο youtube και στο google..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις απο σας αν εχει τυχει ποτε να ειχατε μανισιο glx90 3αρι σασμαν τι τελικες βγαζει περιπου;με όλα τα εργοστασιακά εννοείται.
Link to comment
Share on other sites

ναι ιδια με την δικια μου

 

http://p1.bikepics.com/pics/2009/01/...33311-full.jpg ποσο κανει αυτη η protech?...αμα την βαλω σε c50 θα ανοιγουν τα πισω πατακια?

Link to comment
Share on other sites

http://p1.bikepics.com/pics/2009/01/...33311-full.jpg ποσο κανει αυτη η protech?...αμα την βαλω σε c50 θα ανοιγουν τα πισω πατακια?

 

Η φοτο δεν ανοιγει:X

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η φοτο δεν ανοιγει:X

 

ειναι το ροζ supra που ειχε βαλει ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα και ρωτουσε για την ποδια?

Link to comment
Share on other sites

http://p1.bikepics.com/pics/2009/01/...33311-full.jpg ποσο κανει αυτη η protech?...αμα την βαλω σε c50 θα ανοιγουν τα πισω πατακια?

 

φιλε κανει περιπου 80-85ευρω:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε κανει περιπου 80-85ευρω:)

 

ναι εγω 85 την πηρα...εμενα ειναι με αναγλυφα γραμματα οχι αυτοκολητο

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω 85 την πηρα...εμενα ειναι με αναγλυφα γραμματα οχι αυτοκολητο

 

αποδιδει καλα σε 110? και τα πατακια πισω θα ανοιγουν στο c50 η μπα???:worry:

Link to comment
Share on other sites

αποδιδει καλα σε 110? και τα πατακια πισω θα ανοιγουν στο c50 η μπα???:worry:

 

α δν ξερω...εγω μολισ την εβαλα(125)ιδα καλυτερο κ πιο ευκολο ανοιγμα,η εξατμιση πηγαινει προς τα πανω οποτε δν νομιζω....για τα c-50 ειναι οι sebring η motosport,και ισως να κανει κ η daytona γτ δν πηγαινει οπως η protech

Link to comment
Share on other sites

α δν ξερω...εγω μολισ την εβαλα(125)ιδα καλυτερο κ πιο ευκολο ανοιγμα,η εξατμιση πηγαινει προς τα πανω οποτε δν νομιζω....για τα c-50 ειναι οι sebring η motosport,και ισως να κανει κ η daytona γτ δν πηγαινει οπως η protech

 

το ξερω sebring εχω στο αλλο μου(90cc) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...αλλα τωρα φτιαχνω αλλο ενα(110cc) και λεω να του βαλω τετοια....

Link to comment
Share on other sites

το ξερω sebring εχω στο αλλο μου(90cc) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...αλλα τωρα φτιαχνω αλλο ενα(110cc) και λεω να του βαλω τετοια....

 

πιστευω πως αν βαλεις αυτους τους πατιτιρεσ που μπαινουν στο ψαλιδι μπροστα απο το τελικο της εξατμισης θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Να πω εγω οτι η εξατμηση σε ενα κινητηρα παιζει πολυ σημαντικο ρολο.. δηλαδη αν σε ενα μιχανακι "εκατσε" μια εξατμηση δεν σημαινει οτι θα κανει και για καποιο αλλο η οτι αν αργοτερα αλλαξει κατι στο ιδιο μηχανακι (ας πουμε κυβικα, καρμπιλατερ) δεν σημαινει οτι η εξατμηση θα εξακολουθει να του κανει.. σε μια εξατμηση παιζει ρολο και η διατομη του σωληνα ,το μηκος του και η συμπιεση που κανει στα καυσαερια, μπορει την δουλεια της τελειας εξατμησης να την κανει και ενας απλος σωληνας (βλεπε Dragster, F1) γιαυτο μην καθεστε και παιδευεστε με μαρκες και τυπους εξατμησεων, βαλτε μια να κανετε την δουλεια σας γιατι απο τις ετοιμες του εμποριου δεν προκειτε καμια να σας κανει 100%, αν εχετε τα μεσα και την ορεξη να ασχολιθειτε πειραματιστειτε μονοι σας με καποια χειροποιητη, αν και θα ειναι χρονοβορα διαδικασια καντε το, ακομα και να περασετε διμηουργικα την ωρα σας..
Link to comment
Share on other sites

Να πω εγω οτι η εξατμηση σε ενα κινητηρα παιζει πολυ σημαντικο ρολο.. δηλαδη αν σε ενα μιχανακι "εκατσε" μια εξατμηση δεν σημαινει οτι θα κανει και για καποιο αλλο η οτι αν αργοτερα αλλαξει κατι στο ιδιο μηχανακι (ας πουμε κυβικα, καρμπιλατερ) δεν σημαινει οτι η εξατμηση θα εξακολουθει να του κανει.. σε μια εξατμηση παιζει ρολο και η διατομη του σωληνα ,το μηκος του και η συμπιεση που κανει στα καυσαερια, μπορει την δουλεια της τελειας εξατμησης να την κανει και ενας απλος σωληνας (βλεπε Dragster, F1) γιαυτο μην καθεστε και παιδευεστε με μαρκες και τυπους εξατμησεων, βαλτε μια να κανετε την δουλεια σας γιατι απο τις ετοιμες του εμποριου δεν προκειτε καμια να σας κανει 100%, αν εχετε τα μεσα και την ορεξη να ασχολιθειτε πειραματιστειτε μονοι σας με καποια χειροποιητη, αν και θα ειναι χρονοβορα διαδικασια καντε το, ακομα και να περασετε διμηουργικα την ωρα σας..

 

Ρε φιλε απο οτι ξερω για να κανεις μια εξατμηση θελει εργαλεια και να ξες την τέχνη. Εσει εχεις κανει καμια και το λες?

μηπως υπαρχει κανενα βιντεακι να δουμε πως φτιάχνετε.

Ή να μας εξιγεισης πως γινετε. Περιμενω απαντηση.:O

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αλλαγη απο 1η σε 2α στον αερα χωρις να πεσει το μηχανακι??Μπορειτε αν ειναι ευκολο να μου το περιγραψετε, γιατι την πρωτη φορα που το δοκιμασα με εφερε καπακι :P (για σουζα μιλαμε)
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αλλαγη απο 1η σε 2α στον αερα χωρις να πεσει το μηχανακι??Μπορειτε αν ειναι ευκολο να μου το περιγραψετε, γιατι την πρωτη φορα που το δοκιμασα με εφερε καπακι :P (για σουζα μιλαμε)

 

εγω παντως οσους εχω δει και προσπα8ουν να το κανουν εκτοσ απο τον μηχανικο μ που ξερει κ **** τισ σουζεσ...η εχουν σαβουρωθει η δν εχουν πατισει καν την ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αλλαγη απο 1η σε 2α στον αερα χωρις να πεσει το μηχανακι??Μπορειτε αν ειναι ευκολο να μου το περιγραψετε, γιατι την πρωτη φορα που το δοκιμασα με εφερε καπακι :P (για σουζα μιλαμε)

 

Εγω το ειχα κανει μια φορα,ειχα πρωτη σουζα αφηνω το γκαζι βαζω 2αρα και την κρατησα αλλα ειναι παρα πολυ δυσκολο,εχει σπασει το μηχανακι μου ετσι:(

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αλλαγη απο 1η σε 2α στον αερα χωρις να πεσει το μηχανακι??Μπορειτε αν ειναι ευκολο να μου το περιγραψετε, γιατι την πρωτη φορα που το δοκιμασα με εφερε καπακι :P (για σουζα μιλαμε)

 

σουζα με φρενο ξερεις καλα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε απο οτι ξερω για να κανεις μια εξατμηση θελει εργαλεια και να ξες την τέχνη. Εσει εχεις κανει καμια και το λες?

μηπως υπαρχει κανενα βιντεακι να δουμε πως φτιάχνετε.

Ή να μας εξιγεισης πως γινετε. Περιμενω απαντηση.:O

 

 

Ε ναι... το θεμα ειναι να εχεις εργαλεια, αλλα οχι και τιποτα σημαντικο, εγω με ενα τροχο μια ηλεκτροκοληση και ενα τρυπανι τις φτιαχνω, το αποτελεσμα δεν ειναι και τοσο εμφανισιμο βεβαια αλλα οταν θα την πετυχω υπαρχει τροπος να την βελτιωσεις εμφανισιακα με ενα νικελομα, βιντεο θα ανεβασω αλλα δεν σου υποσχομαι οτι θα ειναι συντομα γιατι δουλευω και δεν εχω πολυ χρονο..

Δες αυτο ομως...

ολα τα κανα μονος..

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι... το θεμα ειναι να εχεις εργαλεια, αλλα οχι και τιποτα σημαντικο, εγω με ενα τροχο μια ηλεκτροκοληση και ενα τρυπανι τις φτιαχνω, το αποτελεσμα δεν ειναι και τοσο εμφανισιμο βεβαια αλλα οταν θα την πετυχω υπαρχει τροπος να την βελτιωσεις εμφανισιακα με ενα νικελομα, βιντεο θα ανεβασω αλλα δεν σου υποσχομαι οτι θα ειναι συντομα γιατι δουλευω και δεν εχω πολυ χρονο..

Δες αυτο ομως...

ολα τα κανα μονος..

 

Αυτος τι κανει μονος του???Μονο το πισω δισκοφρενο και αυτο επειδη αλλλαξε ψαλιδι και μοτερ:O:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...