Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

επειδη σε βλεπω πολυ ενημερωμενο μηπως ξερεις στις βασεις του ινοβα πιο αλο μοτερ μπορει να μπει?

 

Κατα τιν γνωμη μου καλο ειναι να μιν το πουλισεις γιατι ειναι ενα καλο μιχανακι το innova.

Παιδια μιπως χερεται τι ειναι αυτο στην φοτο που εχω στο my galery?ειναι απο σετ με φλατζες.

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατα τιν γνωμη μου καλο ειναι να μιν το πουλισεις γιατι ειναι ενα καλο μιχανακι το innova.

Παιδια μιπως χερεται τι ειναι αυτο στην φοτο που εχω στο my galery?ειναι απο σετ με φλατζες.

νασαι καλα,,εχω ενα κηλινδροπιστονο 56μμ και ενα εκεντροφορο φουεγκο αν τα βαλω επανω θα σηναγονιζομαι το κρυπτον 135?
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα,,εχω ενα κηλινδροπιστονο 56μμ και ενα εκεντροφορο φουεγκο αν τα βαλω επανω θα σηναγονιζομαι το κρυπτον 135?

 

Αμε απο πανω θα τα πατας...αντε καλα παρτι...:lol:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχεις στην φωτο αν θυμαμαι καλα το λενε ζοάν.οπως και να το λενε το βαζεις στην κεφαλη εκει που μπαινει ο λαιμος της εξατμισης για να μην χανει αερα απο κει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχεις στην φωτο αν θυμαμαι καλα το λενε ζοάν.οπως και να το λενε το βαζεις στην κεφαλη εκει που μπαινει ο λαιμος της εξατμισης για να μην χανει αερα απο κει!

 

Ευχαριστω,αλλα θελω να σε ρωτισω κατι.Στο βολαν του astrea grand για να βγαλουμε το πλαινο καπακι(το εξωτερικο που εχει μεσα το βολαν)λινουμε τις βιδες και το βγαζουμε και βλεπουμε το βολαν,η μιπως χρειαζετε να κανουμε κατι αλλο για να βγει?

Και για να αλλαξουμε τσιμουχα στο βολαν πρεπει να το βγαλουμε?και αν ναι χρειαζετε εξολκεα?

 

ναι αλα θα εχω αξιοπιστια μετα?

 

Ολα τα innova ειναι μια χαρα στα 56μμ.Βεβαια ολα τα innova εχουν προβλιμα και χτιπανε μπιελα ιτε ειναι μαμα ιτε εχουν αλλαξει κιλινδροπιστονο.

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,αλλα θελω να σε ρωτισω κατι.Στο βολαν του astrea grand για να βγαλουμε το πλαινο καπακι(το εξωτερικο που εχει μεσα το βολαν)λινουμε τις βιδες και το βγαζουμε και βλεπουμε το βολαν,η μιπως χρειαζετε να κανουμε κατι αλλο για να βγει?

Και για να αλλαξουμε τσιμουχα στο βολαν πρεπει να το βγαλουμε?και αν ναι χρειαζετε εξολκεα?

 

 

 

Ολα τα innova ειναι μια χαρα στα 56μμ.Βεβαια ολα τα innova εχουν προβλιμα και χτιπανε μπιελα ιτε ειναι μαμα ιτε εχουν αλλαξει κιλινδροπιστονο.

το κρυπτον 115r εχει βγαλει προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

το κρυπτον 115r εχει βγαλει προβληματα?

 

Για crypton 115r δεν εχω ακουσει.Αυτα τα μιχανακια εχουν ωραια εμφανιση.

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Pedia kserete ama vgenei akoma MOTER MONO kainourgio honda astrea????Opios kserei as apantisei gt viazome...!!!

 

 

 

THX

Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχεις στην φωτο αν θυμαμαι καλα το λενε ζοάν.οπως και να το λενε το βαζεις στην κεφαλη εκει που μπαινει ο λαιμος της εξατμισης για να μην χανει αερα απο κει!

 

Εγω δεν ξερω τι ακριβως ειναι,αλλα αμα ειναι αυτο που λες για την εξατμιση,το λενε ΖΟΥΑΝ,και οχι ζοαν

 

Pedia kserete ama vgenei akoma MOTER MONO kainourgio honda astrea????Opios kserei as apantisei gt viazome...!!!

 

THX

 

Καινουριο μοτερ astrea ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.Δυστυχως η honda ποτε δεν εβγαλε κινητηρες σκετους για πωληση,οπως η lifan

Kαι γραψε ρε φιλε επιτελους ελληνικα:wacko::wacko::wacko:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω τι ακριβως ειναι,αλλα αμα ειναι αυτο που λες για την εξατμιση,το λενε ΖΟΥΑΝ,και οχι ζοαν

 

 

 

Καινουριο μοτερ astrea ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.Δυστυχως η honda ποτε δεν εβγαλε κινητηρες σκετους για πωληση,οπως η lifan

Kαι γραψε ρε φιλε επιτελους ελληνικα:wacko::wacko::wacko:

 

Ti les re filaraki kai fisika poulane sketous kinitires...enas filos m prin 1 evdomada pire kenourgio moter innova...

Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Ti les re filaraki kai fisika poulane sketous kinitires...enas filos m prin 1 evdomada pire kenourgio moter innova...

 

Ωραια,αφου ξερεις τοτε τι ρωτας???:lol::lol:

 

Nα πας να παρεις και εσυ ενα απο εκει να βαλεις,ειναι τα καλυτερα μοτερ που μπορεις να βαλεις:):):)

 

Σκετους κινητηρες εβγαλε η honda για πωληση????Δεν εχω ακουσει τιποτα..............

 

Αν και ειχα ακουσει κατι λογια του αερα οτι πουλανε καινουρια μοτερ innova..............

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,αλλα θελω να σε ρωτισω κατι.Στο βολαν του astrea grand για να βγαλουμε το πλαινο καπακι(το εξωτερικο που εχει μεσα το βολαν)λινουμε τις βιδες και το βγαζουμε και βλεπουμε το βολαν,η μιπως χρειαζετε να κανουμε κατι αλλο για να βγει?

Και για να αλλαξουμε τσιμουχα στο βολαν πρεπει να το βγαλουμε?και αν ναι χρειαζετε εξολκεα?

 

ναι,λυνουμε τις βιδες και βλεπουμε το βολαν το οποιο για να βγει θελει εξολκεα.αν θυμαμαι καλα (μετα απο αρκετα χρονια) πισω απο το βολαν ειναι ενα καπακι που εχει 2 βιδες,αν το λυσεις και αυτο τοτε αλλαζεις την τσιμουχα.προσοχη,εχω χρονια να λυσω το μοτερ και δεν θυμαμαι και πολλα!

 

powerman95 ΜΠΡΑΒΟ και ξαναΜΠΡΑΒΟ σου που φορας το κρανος οταν κανεις σουζες!ενα ξερο το εχουμε,προσεχουμε να μην το σπασουμε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,αλλα θελω να σε ρωτισω κατι.Στο βολαν του astrea grand για να βγαλουμε το πλαινο καπακι(το εξωτερικο που εχει μεσα το βολαν)λινουμε τις βιδες και το βγαζουμε και βλεπουμε το βολαν,η μιπως χρειαζετε να κανουμε κατι αλλο για να βγει?

Και για να αλλαξουμε τσιμουχα στο βολαν πρεπει να το βγαλουμε?και αν ναι χρειαζετε εξολκεα?

 

 

yparxei k mia alli lisi gia na vgaleis to volan... pianeis katsavidia k ta vazeis kontra st karter k kaneis tin kinisi na to vgaleis to volan (alla apo mono tou den vgenei) meta pianeis ena sfiri k me ligi dinami xtipas ton strofalo, alla prosexoume na mn pathei zimia. kanontas autes tis dio kiniseis to volan mporei na vgei. alliws thelei eksolkea:O

to daytona mou... koilindropistona 53 mm, strofalos c90, carb 24 mikouni, kefalh astreas...[sIGPIC][/sIGPIC] {pige apo mpiela...}
Link to comment
Share on other sites

powerman95 ΜΠΡΑΒΟ και ξαναΜΠΡΑΒΟ σου που φορας το κρανος οταν κανεις σουζες!ενα ξερο το εχουμε,προσεχουμε να μην το σπασουμε!

 

Ειδες???Επίτελους το εβαλα γερα στο κεφαλι μου-και το κρανος και το μυαλο.Υγεια πανω απο ολα και μετα <πουλαμε μουρη>:cool::cool:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως ξερει κανεισ να μου πει καμια πατεντα να κανω στα παπι,το εχω 56-56με κυλ-πιστ αασα ,στροφαλο αασα τριγωνο δε λεω παει καλα αλλα θελω κατι παραπανω,το παπι ειναι μονοκαμπανο ,ευχαριστω
to mhxanaki mou opws einai twra
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως ξερει κανεισ να μου πει καμια πατεντα να κανω στα παπι,το εχω 56-56με κυλ-πιστ αασα ,στροφαλο αασα τριγωνο δε λεω παει καλα αλλα θελω κατι παραπανω,το παπι ειναι μονοκαμπανο ,ευχαριστω

 

τι καρμπ εχεις πανω τωρα???μη γραφεις το ιδιο μηνυμα 2φορες

Link to comment
Share on other sites

τι καρμπ εχεις πανω τωρα???μη γραφεις το ιδιο μηνυμα 2φορες

micuni 26 oxi to gnhsio, ekentroforo 5 stadio fuego se kefali cdi lifan an thn exeis akousta,

to mhxanaki mou opws einai twra
Link to comment
Share on other sites

gelas τι παραπανω θες δηλαδη;ολα τα καλα εχεις πανω!βαλε καμια νιτρομπουκαλα πανω να βρεις αυτο που θες!

 

σωστος powerman95,ετσι σε θελω!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

micuni 26 oxi to gnhsio, ekentroforo 5 stadio fuego se kefali cdi lifan an thn exeis akousta,

 

βαλε κανενα 28αρι καρμπ!!!! ηλεκτρονικη και πολλαπλασιαστη φορας???και πρεπει να γραφεις στα ελληνικα :D

Link to comment
Share on other sites

gelas τι παραπανω θες δηλαδη;ολα τα καλα εχεις πανω!βαλε καμια νιτρομπουκαλα πανω να βρεις αυτο που θες!

 

σωστος powerman95,ετσι σε θελω!

 

Ετσι ειναι γιατι ετσι παει:cool::cool::cool:

 

re sy mhpws gia na vlepw ta mynhmata soy prepei nakanw refresh th selida h thn afhnw opws eina

 

 

Οχι,πρεπει να κανεις refresh

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...