Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω ενα ινοβα και θα ηθελα να μαθω εκτος απο το μαμα μοτερ ποιο αλλο μπορω σε αυτες τις βασεις στηριξης να τοποθετισω,θα ηθελα τις γνωσεις σας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο τι ειναι φτιαγμενα τα πλαστικα του στρογγυλου και εχουν 80 ευρα;

 

sorry alla nomiza oti elege gia supra

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το παρατημένο εδω και 1 χρόνο GLX του πατέρα μου σε ψιλοάθλια κατάσταση...Θέλω αν μπορείτε να μου πείτε πόσο θα κοστισει ένα "service" ώστε να μπορω υποφερτά να κυκλοφορώ και να το κυκλοφορώ..

(απαραίτητο θεωρώ την αλλαγή μπαταρίας,αλλαγή σέλας ,ίσως λαδιών(αν και μου είπε ο πατέρας μου πώς του έκανε service πριν το παρατήσει-(το θεμά είναι πως ήταν παρατημένο ένα χρόνο σε εξωτερικό χώρο), είναι σκουριασμένα πολλά σίδερα όπως και οι ζάντες και η εξάτμιση (δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα)..

 

Φοβαμαι μη με πιάσουν κοροϊοδο γιατι δεν έχω ιδέα από μηχανάκια γιαυτό ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το παρατημένο εδω και 1 χρόνο GLX του πατέρα μου σε ψιλοάθλια κατάσταση...Θέλω αν μπορείτε να μου πείτε πόσο θα κοστισει ένα "service" ώστε να μπορω υποφερτά να κυκλοφορώ και να το κυκλοφορώ..

(απαραίτητο θεωρώ την αλλαγή μπαταρίας,αλλαγή σέλας ,ίσως λαδιών(αν και μου είπε ο πατέρας μου πώς του έκανε service πριν το παρατήσει), είναι σκουριασμένα πολλά σίδερα όπως και οι ζάντες (δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα)..

 

Φοβαμαι μη με πιάσουν κοροϊοδο γιατι δεν έχω ιδέα από μηχανάκια γιαυτό ρωταω.

Αμα θελει αλλαγη ολη η σελα..να υποθεσεις κανα 60 ευρο.τωρα αν θελει μονο καλυμα κανενα 15 ευρο + 10 ευρο λαδια + 3 ευρο μπουζι + 30 ευρο μπαταρια(μαρκα).βαλε και κανενα 10-20 ευρο εργασια.πανω κατω τοσο θα σου κοστισει.αμα θελεις την γνωμη μου..ειναι να τ'αλλαξεις μονος σου λαδια-μπουζι-μπαταρια και να πας σε ενα ταπετσερη την σελα να σου βαλει ενα αλλο καλυμα.ετσι το κοστος θα μειωθει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να δουλέψει αυτό το πράγμα που λέτε ρε παιδιά..!! Ακόμη και αυτό που πουλάνε έξω για turbo απλά δεν κάνει τίποτα..!! Και γενικά μην πιστεύετε αυτούς που πουλάνε γιατί απλά να πουλήσουν θέλουν.. Εμένα παλιότερα ένας στην Θεσ/νικη μου έλεγε ότι εάν πάρω μία πατέντα που είχε με ενα λαιμό για α βάζεις 2 καρμπ. θα πετάει το παπί..!! ΌΤΙ ΝΑΝΑΙ..

 

Υπαρχει ομως turbo για παπια,δεν υπαρχει?????Κανονικο turbo,οχι ηλεκτρονικο,ειχα δει σε μια διαφημιση....

 

Αραγε αυτα να σου δινουν τιποτα σε δυναμη και ροπη??????

 

Βασικά δεν γίνεται η Kitaco να λέει για το ροτοράκι της "This unit is good up to 15,000 RPM's!" Και ο άλλος για το κινέζικο να λέει 20,000RPM... Απλά είναι απάτη και πιστεύω ότι τέτοια άτομα θα πρέπει να τους βάζουμε στην "Μαύρη λίστα".. Και αυτό που ισχύει είναι ότι όσο αυξάνονται τα κυβικά εκατοστά "CC" τόσο λιγότερες στροφές ανεβάζει ο κινητήρας..!!!!!

 

Ναι ρε και εγω αυτο ειπα οτι δεν γινεται να στροφαρει τοσο πολυ το μηχανακι.......επειδη δεν εχω καταλαβει,αν παρεις πχ αυτην την ηλεκτρονικη και την ρυθμισεις στις 21.000rpm,τι θα γινει????????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το παρατημένο εδω και 1 χρόνο GLX του πατέρα μου σε ψιλοάθλια κατάσταση...Θέλω αν μπορείτε να μου πείτε πόσο θα κοστισει ένα "service" ώστε να μπορω υποφερτά να κυκλοφορώ και να το κυκλοφορώ..

(απαραίτητο θεωρώ την αλλαγή μπαταρίας,αλλαγή σέλας ,ίσως λαδιών(αν και μου είπε ο πατέρας μου πώς του έκανε service πριν το παρατήσει-(το θεμά είναι πως ήταν παρατημένο ένα χρόνο σε εξωτερικό χώρο), είναι σκουριασμένα πολλά σίδερα όπως και οι ζάντες και η εξάτμιση (δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα)..

 

Φοβαμαι μη με πιάσουν κοροϊοδο γιατι δεν έχω ιδέα από μηχανάκια γιαυτό ρωταω.

 

ποιος να σε πιασει κοροιδο,ο πατερας σου;δεν μας τα λες καλα φιλε μου!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis an exei kukloforisei tpt gia beltiwsh tou ANF 125i Innova??kiriws gia megalitero Inj Kai ti alages 8a mpwrousa na kanw Plz apantiste mou

:cry:

 

Κοιτα,ακομα δεν εχουν κυκλοφορυσει<επισημες>βελτιωσεις,αλλα ενα παιδι απο το σχολειο μου που εχει ενα injection,εχει βαλει μια εξατμιση takegawa,και τωρα ψαχνεται να το κανει 56χιλιοστα,δεν ξερω αμα ειναι αληθεια η λεει μπουρδες,απλως το εχει πει.......

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,ακομα δεν εχουν κυκλοφορυσει<επισημες>βελτιωσεις,αλλα ενα παιδι απο το σχολειο μου που εχει ενα injection,εχει βαλει μια εξατμιση takegawa,και τωρα ψαχνεται να το κανει 56χιλιοστα,δεν ξερω αμα ειναι αληθεια η λεει μπουρδες,απλως το εχει πει.......

 

exw akousei pws exei bgalei megalitera beckakia alla oi misoi lene pws de 8a alaksei tpt kai alloi lene pws 8a exei diafora mazi kai me ena ekentroforo meta.les na exei ka8olou diafora ?nomizw einai sa na megalonw ligo to inj alla mono pirazonte to psekasmo. :O

Link to comment
Share on other sites

exw akousei pws exei bgalei megalitera beckakia alla oi misoi lene pws de 8a alaksei tpt kai alloi lene pws 8a exei diafora mazi kai me ena ekentroforo meta.les na exei ka8olou diafora ?nomizw einai sa na megalonw ligo to inj alla mono pirazonte to psekasmo. :O

 

Με αυτο το μονο που θα αλλαξει ειναι σαν αλλαζεις σε ενα <απλο μηχανακι>το καρμπυρατερ.Αμα εχεις ανεβασει κυβικα,πρεπει να μεγαλωσεις το καρμπυρατερ,ετσι και εσυ αμα το φτιαξεις{56mm+}ισως πρεπει να αλλαξεις τα μπεκακια.......αλλα τωρα δεν χρειαζεται..........κατα τη γνωμη αμα το βελτιωσεις να τα αλλαξεις ολα μαζι......

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

οκ,δεν καταλαβα καλα αλλα ακομα και ασχετος να ειναι καποιος δεν ειναι καθολου δυσκολο να αλλαξει καποια πραγματα (οπως η μπαταρια και η σελα!) απο το παπι ή την μηχανη του!εμεις που δεν ειχαμε κανεναν να μας δειξει πως τα καταφεραμε;αν εχεις οποιαδηποτε απορια ρωτησε μας κι εμεις θα σε βοηθησουμε!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

exo ena beltiotiko kafsimou nos pou aneyazi ta oxtania katharizi ta sistmiata kai genika kani to papi na pigeni kaliteri mporo na to balo sto glx i mpori na dimiourgisi problima ???
Link to comment
Share on other sites

exo ena beltiotiko kafsimou nos pou aneyazi ta oxtania katharizi ta sistmiata kai genika kani to papi na pigeni kaliteri mporo na to balo sto glx i mpori na dimiourgisi problima ???

Μπορει να σου καψει τη μηχανη αυτο το πραγμα.παλιοτερα ειχα διαβασει σχετικο αρθρο για αυτα τα βελτιωτικα.καλυτερα να βαλες πιο ακριβη βενζινα παρα αυτο το πραγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Re pedes 8elw voithia...8elw na parw scooter 50 ala den kserw pio na epileksw..Na einai omws kai idropsikto 8elw...pite kamia gnomi

 

 

Thanks:dizzy:

Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

mipos xerete ean iparxei ntiza makria kai na einai etoimoi?:happy:

 

ντιζα για αστρεα πιο μακρυα υπαρχει της daytona!την ειχα παρει προσφατα αλλα δεν θυμαμαι ποσο εχει!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ντιζα για αστρεα πιο μακρυα υπαρχει της daytona!την ειχα παρει προσφατα αλλα δεν θυμαμαι ποσο εχει!

 

rotisa sto monastiraki(stelpet) kai mou eipan oti den uparxei ntiza makria alla mono apo to glx oti einai elaxista makria....:wacko:den xero ti na kano makari tis daytona na einai makria kai na min kanei pano apo 20 euro...:happy:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

για τι μηχανακι την θελεις;παντως για το αστρεα που εχω εγω και ηθελα πιο μακρυα ντιζα αυτη της daytona με βολεψε!λογικα θα ταιριαζει και στα υπολοιπα χοντα παπια!θες να ρωτησω ποσο την εχει και αν θες να στην στειλω;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

για τι μηχανακι την θελεις;παντως για το αστρεα που εχω εγω και ηθελα πιο μακρυα ντιζα αυτη της daytona με βολεψε!λογικα θα ταιριαζει και στα υπολοιπα χοντα παπια!θες να ρωτησω ποσο την εχει και αν θες να στην στειλω;

 

koita tin thelo gia to daytona pou einai stin ipografi mou.rota poso kanei..apo pia perioxi eisai?:)

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...