Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ ευχαριστώ konakis, το δοκίμασα μόλις αλλά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα! Το πρόβλημα το δημιουργούσε ο poco launcher δυστυχώς... Με τον poco launcher δε δουλεύουν τα screen gestures... Αν γυρίσω στον stock launcher όλα λειτουργούν σωστά
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 90 το δουλεύω πια όταν είμαι στην γύρα εκτός για δουλειές κλπ. Όταν θέλω να ευχαριστηθώ σερφάρισμα κατευθείαν 144 ;)

Φοβερή αίσθηση, ξεκούραστα ομαλά και γρήγορα όλα...

Ποιον browser χρησιμοποιείς; Γιατί εγώ μόνο με τον via μπορώ να πω ότι δεν έχω κολλήματα στην κύλιση

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ konakis, το δοκίμασα μόλις αλλά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα! Το πρόβλημα το δημιουργούσε ο poco launcher δυστυχώς... Με τον poco launcher δε δουλεύουν τα screen gestures... Αν γυρίσω στον stock launcher όλα λειτουργούν σωστά

 

Α,ναι μου διέφυγε δεν πήγε το μυαλό μου εκεί, είναι γνωστό έχει αναφερθεί ότι δεν λειτουργεί με την έλευση του android 11

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε αναβαθμιση για το Anroid 11...δε τη περασα ακομη γιατι θελω οποσδηποτε NOVA LAUNCHER.... Μπορω με ξεχωριστη εφαρμογη χειρονομιων? υπαρχει καποια καλη στο PLAYSTORE? Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ποιον browser χρησιμοποιείς; Γιατί εγώ μόνο με τον via μπορώ να πω ότι δεν έχω κολλήματα στην κύλιση

 

O Via είναι μοναδικός! Πολύ καλά τα πάει και ο Samsung browser ακολουθεί κατά πόδας όμως εμφανίζει μερικές φορές κάποια σκαλάκια, έχει κι αυτός αρκετά ομαλή ροή πολυ γλυκό σκρολάρισμα και ο kiwi επίσης.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω μόνιμα έτσι το δουλεύω κι εγώ απλά με τον στοκ launcher και ios theme χα χα χα ( το apple του φτωχού).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κι εγώ αυτό θα κάτσω να φτιάξω, να στήσω τον στοκ launcher όπως τον poco... Βλέπω όμως ότι δεν έχει επιλογή για double tap to sleep
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε αναβαθμιση για το Anroid 11...δε τη περασα ακομη γιατι θελω οποσδηποτε NOVA LAUNCHER.... Μπορω με ξεχωριστη εφαρμογη χειρονομιων? υπαρχει καποια καλη στο PLAYSTORE?

 

το boss @karagalexk θα μας πει στα σίγουρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον κι εγώ αυτό θα κάτσω να φτιάξω, να στήσω τον στοκ launcher όπως τον poco... Βλέπω όμως ότι δεν έχει επιλογή για double tap to sleep

Σημαντική έλλειψη του miui, πραγματικά συνηθισμένος με 1+ και Samsung είναι σημαντικοτατη έλλειψη όπως και η απουσία ασύρματης φόρτισης, για αυτό και είπα να δοκιμάσω και το fe 5g τις προάλλες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει όμως πολύ πράμα πολλές επιλογές στα themes και μάλιστα αυτό που έχω επιλέξει δουλεύει αποκλειστικά με gestures .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όντως σημαντικές ελλείψεις και οι δύο, βολεύουν αφάνταστα, και μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει πρόβλεψη για κοινά χαρακτηριστικά μεταξύ των launchers της ίδιας εταιρίας... Τέλος πάντων, ελπίζω σε μια μελλοντική αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αφού παιδευτηκα να κάνω downgrade κ να βάλω τη global 12.0.11 δεν την αλλάζω για κανένα λόγο...μου βγάζει συνέχεια διαθέσιμη τη 12.1.1 αλλά ούτε λόγος να κάνω αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που πήρε την αναβάθμιση να μου στείλει ένα screenshot την έκδοση;

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο που δεν την έχουν ανεβάσει στο telegram, στο miui updater ,πάντως και ανησυχώ....μην έγινε καμία λαλακια...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο που δεν την έχουν ανεβάσει στο telegram, στο miui updater ,πάντως και ανησυχώ....μην έγινε καμία λαλακια...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο...μόλις την ανέβασαν στο telegram.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εμενα παλι τπτ ακομα β αναβάθμιση... Που την κατεβάζουμε?? 12.1.2 είμαι... ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εμενα παλι τπτ ακομα β αναβάθμιση... Που την κατεβάζουμε?? 12.1.2 είμαι... ευχαριστώ πολύ

 

Και εγώ με αυτήν, όπως και οι περισσότεροι. Θα έρθει και σε εμάς τις επόμενες μέρες, υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε αναπάντεχα μια καινούργια συσκευή που θα κρατήσω :)

Οπότε θα δώσω το mi10t pro μου

Ειναι σε άψογη κατάσταση με ασημί πλάτη

256GB

Αγορασμενο από πλαίσιο 09/03

Αν θέλει κάποιος πριν το βγάλω αγγελία μου στέλνει PM

 

Small Update:

H IPS οθόνη του XIAOMI έχει πιο σωστή απόδοση χρωμάτων συγκριτικά με την AMOLED του SAMSUNG.

Το ασπρο του XIAOMI είναι πιο "σωστό" άσπρο, που ακόμα και με διορθώσεις δεν μπορεί να το αποδόσει σωστά η AMOLED.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις ήρθε και εμενα.. νομίζω λίγο πιο γρήγορο ειναι .. μπορεί μα ειναι κ ιδεα μ δεν ξέρω .. 708μβ ηταν
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω πατησε καλυτερα στην android 11 σε σχέση με την 12.1.2...στο μεταξυ παρατηρησα όταν έχεις ειδοποίηση εμφανίζεται και μια φουσκαλιτσα αριστερά γωνία της μπροστινής κάμερας...έπαθα εγκεφαλικό..λέω πάει η οθόνη πήρε αέρα ξέρω γω χαχαχαχαα καρδιακό θα με κάνουν αυτά τα εφέ... Διάβασα την ειδοποίηση έφυγε η φουσκάλα...απλά το αναφέρω να γλυτώσουμε κάνα εγκεφαλικό...έφαγα κόλλημα για 5 λεπτά μέχρι να καταλαβω

Η ειδοποιηση ήταν από αναπάντητη κλήση δεν τσεκαρα ακόμα από άλλες...μου κάνει εντύπωση που το παρατηρώ τώρα έχοντας τη συσκευή από Νοέμβρη

 

Οκ μόλις το είδα το κάνει μόνο όταν έχεις και αναπάντητη κλήση ...σε άλλες ειδοποιήσεις δεν το κάνει ....πφφφφφ

Edited by papanic
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. μετά την αναβάθμιση σήμερα 12.1.4 χάνεται το σήμα συνέχεια και στα δύο νούμερα Cosmo kai voda
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...