Jump to content

Χωρισμός


skatzivas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

etsi kinduneueis na peseis se fash suxnon dialeimaton kai metameleias meta...

alloste kapoios pou to exei kanei hdh mia fora einai statistika pio pi8ano na to ksanakanei kai deyterh

opoios sunxorei kerato thn proth fora einai apla eroteymenos...

th deyterh einai m@l@k@s

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φιλε μου, κανενα προβλημα.

Απλως εχω διαφορετικη γνωμη...

το θεωρω ακυρο να τις βαζω ολες στον ιδιο κουβα επειδη η πλειοψηφια κανει οτι κανει.

Τεστακια δεν κανω, γιατι κατα την γνωμη μου ειναι ασκοπο.

Οτι μου τυχει-ετυχε.

Και αν με "καψει" φταιω κι εγω που δεν εκανα την καλλιτερη των επιλογων.

Μεσες-ακρες συμφωνω μαζι σου, απλως προσωπικα δεν μπορω να γενικευω, και να μιλαω αδιακριτως για ολες τι κοπελες.

 

 

E Sigoura o ka8enas exei thn gnwmh tou,swsth h la8os auto 8a to deiksi o xronos.Ayto pou me enoxh omws kai xwris pareksigish :) einai oti bgazete biastika symperasmata xwris na diabazete prosektika ta post,auto einai kati pou to exw dei kata koron edw mesa,Apla 8a pw twra gia to sygekrimeno giati etyxe.8a h8ela na mou peis pou eides sto post to diko mou thn leksi OLES,auto to leo giati xwris authn thn leksi pws mporeis na bgaleis symperasma oti milaw gia oles?Episeis thn parakatw frash h opoia ekserh kat eme ena mikro pososto,pou apla einai poly dyskolo na bre8ei,den thn eipa tyxaia..

 

Traba kane kanena tama mhpws kai breis kopela pou na einai tis prokopis.

 

Auto to post to kanw giati exw dei oti edwmesa yparxoun atoma pou to exoun systhma na prospa8oun na alaksoun ta legomena tou alou kai na dimiourgoun eite entashs eite synxysh,giati yparxoun para polla atoma ta opoia bgazoun ta symperasmata tous diabazontas MONO ta teleutaia posts,giati bariounte na diabazoun olo to 8ema..,kai otan o alos pei thn kotsana tou auto einai pou tous menei.Gia auto loipwn auto to post den einai gia sena file mou marie apla htan h aformh,elpizw na katalabeneis :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Na sas pw kai egw gia thn dikia mou paromia periptwsh.Meta apo 1,5 xrono sxesis akousa gia deyteri fora ta eksis " den exw na pw tipote kako gia esena ektimo osa exeis kanei eisai poly kalos alla ayta pou aisthanese toso entona gia mena egw den ta aisthanome".Ayto egine telios ksafnika xoris na mou exei diksei to paramikro 5 meres prin fygoume gia diakopes.Apotelesma ektos apo thn apisteyth ayth pikra na mhn prolabw na kanonisw tipota gia diakopes giati filoi h eixan paei kai eixa gyrisei h htan idi se diakopes me apotelesma na mhnw monos sthn athina.Ayto pou exw katalabei einai oti oi gynaikes xorizoun poly pio aneta kai xwris typseis enan antra kai as exei kanei ta panta aytos gia thn party tous.Exw filo pou edw kai 1 mhna thelei na xwrisei me thn kopela tou kai den to kanei giati thelei na brei thn katallhlh stigmh oste na thn pligosei oso to dynaton ligotero.Ayto mia gynaika den nomizw na to ekane.Egw den lew na katsei kapoios mazi sou soni kai kala hmarton alla na mhn ton gamas kai ton allon etsi.Afou kati den tis pigene kala as to ekane noritera kai oxi thn xeiroteri stigmh.Logia den yparxoun gia na perigrapseis ta synaisthimata ayta.Sas katalabainw osoi eiste se ayth thn thesi.Den mporw na katsw pouthena,brazw mesa sto idio mou to aima,pnigome den mou kanei kefi gia tipota pleon,paw sthn douleia san robot den me niazei pleon ti wra tha sxolasw den exw tipota pleon na perimenw meta thn douleia.Tipota pleon den exei nohma,kathome me filarakia kai leme kamia ******* kai to xamogelo pou bgainei einai pseytiko akouw tis symboulew olon berese "grapsti" "milise ths" "o xronos ta gianei ola".Eksw apo ton xoro polla tragoudia leme.Kai to xeirotera to kserw oti den exei erthei akoma.Menei konta mou kai tha thn dw ston dromo ekei einai pou den kserw ti tha kanw.Mou eixe pei gia to prwin thn pou thn eblepe sto dromo kai allaze pezodromio,malon ayto tha kanw kai egw tha eimai allos enas pou tha allaksei pezodromio.

Mou eixe kanei parapona gia to pws ths ferotane kai egw symfonousa mazi ths alla telika den htan etsi .... malon kai aytos kalo palikari htan.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μπει στη φάση 2 ξέρω ένα καλό στριπτιτζάδικο στα Ιλίσια να πας με τους κολλητούς σου :)

 

 

και εσυ θαμονας εκει;;;;; :cool:

 

 

Φιλε μην αφηνεις να σε παρει απο κατω, οσο και να προσπαθεις ακρη δεν θα βγαλεις, χωρις να θελω να διμιουγησω παρεξηγηση με το θυληκο πληθισμο οι γυναικες οταν βαλουν κατι στο μυαλο τους 99,99999% δεν προκεται να αλλαξει, σπανια θα βρεις αλλο χαρακτηρα απο αυτο που περιγραφω, και εαν εισαι ποτε τοσο τυχερος και το βρεις φροντισε μην κανεις καμια λαμακια να τα σκατωσεις παλι.

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα σου πω κατι,φαινεται οτι η κοπελα μαλλον δεν εκτιμησε την καρδια σου οπως θα επρεπε και μαλλον θα θεωρησε οτι θα πρεπει να σε αφησει με την δικαιολογια που σου ξεστομισε,τα ιδια ειχε παθει κι ενας φιλος μου μετα απο εναν μακροχρονιο δεσμο 5 ετων και τον αφησε στα κρυα του λουτρου γιατι δεν μπορουσε πλεον αλλο,αργοτερα η κοπελα τα εφτιαξε με εναν τυπα που της εκανε την ζωη πατινι με καθε σημασια της λεξης και τελικα τον χωρισε αφου πρωτα ειχε περασει ζωη ποδηλατο μαζι του,οταν λοιπον τον χωρισε πηρε την αποφαση κι εστειλε μηνυμα ξανα στον φιλο μου και βγηκαν για και για καφε κι αρχισε να του λεει το τι περασε με τον αλλον κι οτι δεν θα επρεπε να χωρισει ποτε τον φιλο μου,ευτυχως το μυαλο του φιλου μου λειτουργησε και δεν δεχτηκε ξανα δεσμο μαζι της οσο κι αν την ηθελε,οσο κι αν τον πονεσε,οσο κι αν εκλαψε γι αυτην.

εκει που με φτηνουν δεν ξανακολλαω γιατι πολυ απλα δεν ειμαι τυπος που γουσταρω να παιζουν μαζι μου και δεν εχω μαθει να μοιραζομαι καταστασεις,τα θελω ολα για μενα,αυτο ειναι το δικο μου ρητο.

 

ευχομαι σε σενα να μην συμβει το ιδιο αλλα ακομα κι αν συμβει προσεξε...δεν εχει κανεις το δικαιωμα να παιζει με τις ψυχες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάτο θα πιάσω ακόμα... Εδώ και δυο χρόνια ζω (ζω? οχι δεν ζω αλλά λέμε τώρα) πιο κάτω και από τον πάτο! Ως πότε θα κάθομαι να με ξεφτιλίζει? Εκεί όμως εγώ. Κολλημένη μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο. Κάθε φορά που λέω τέρμα με πέρνει τηλέφωνο. Γιατί? Άσε με να ξεκολλήσω! Αφού μου έχεις ξεκαθαρίσει ότι δεν θες άλλο. Δεν θες γιατί λες ότι είμαι χοντρή (χοντρή, 55 κιλά? τα οποία 5 κιλά τα πήρα από τη στεναχώρια μου για σένα). Ως πότε θα συνεχίσω να κλαίω? Αφού δεν με θες όπως λες γιατί με πέρνεις τηλέφωνο να βρεθούμε? Ναι ναι, ξέρω. Επειδή θέλεις να $@#&^$&$ . Δεν ξέρω τι θα γίνει. Δεν αντέχω χωρίς αυτόν!!! Τον θέλω σα τρελή. Πρέπει όμως να ξεκολλήσω, το ξέρω. 4 χρόνια όμως πέρασα με αυτό τον άνθρωπο και δες που καταλήξαμε! :cry: :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

kai ti egine pou se pernei thlefono koukla mou?an exeis katalabei pos de nio8eis gia ayton ,pare thn apofash(pou apo oti les thn exeis hdh parei) kai steiltos sto kalo...kai na se parei thlefono ti egine?allazei kati?kati tetoia kanoun oi perissoteroi kai meta bgazoun emas kompleksikes ...sou kanoun th zoh patini,se prosbaloun,kai alla polla polla kai meta me to pou doun oti feygeis tsoup!! pernoun thlefono,arxizoun thn klapsa,efarmozoun thn taktikh"o idanikos suntrofos" kai esy h' ksanakulas h' tous kseka8arizeis pos exeis hdh fygei...thn synexeia mporeis na thn diabaseis sta ano8e posts
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί αφού υπάρχει χωρισμός, εκεί τον -ην θέλω ακόμα.

 

Και καλά να το καταλάβω αν είναι πρόσφατο…

 

Αν όμως έχει περάσει αρκετός χρόνος γιατί είμαστε ακόμα κολλημένοι;

Λέω… μήπως η αγάπη έχει γίνει πάθος, εμμονή και εγωισμός;

 

Ότι και όσα έχεις ζήσει με τον σύντροφο σου, δεν παύει η ζωή να συνεχίζεται…

 

Στην αγάπη δεν υπάρχει ΕΓΩ σε αγαπάω και σε θέλω, στα @ρχιδι@ μου τι νιώθεις εσύ…

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ με την φράση-τραγούδι "ο έρωτας με έρωτα περνάει για να ξεχάσει μια ψυχή πρέπει αλλού να πάει" (κάπως έτσι νομίζω). Ο χωρισμός είναι πολύ δύσκολος και ειδικά όταν πρέπει να δεις τα δικά σου "ματάκια" να τα φιλάει άλλος και όχι μόνο. Και να αισθάνεσαι ότι τον χάνεις για πάντα. Και μετά από όλα αυτά να πρέπει να συγχωρέσεις χίλια δυο παραπτώματα απλά για να ξαναείσαι με τον άνθρωπο σου. Όταν αγαπάς δεν βλέπεις μπροστά σου. Μπορεί ο άλλος νασε μειώνει και εσύ να το καταπίνεις. Αλλά έχει και τα καλά του και εννοώ τις στιγμές που είσαι με τον άλλον και νομίζεις πως έχεις τον κόσμο όλο. Αλλά από την άλλη κανείς δεν χάνεται. Ξαναγαπάς και τα ζεις από την αρχή μέχρι που μαθαίνεις και σου είναι όλα πιο εύκολα. Προχθές συνάντησα ένα παλικάρι ο οποίος είχε καταλήξει στο εξής συμπέρασμα: "δεν τα ξαναβρίσκεις ποτέ με την πρώην σου. Είναι σαν να πουλάς το αμάξι σου και μετά να το ξαναγοράζεις". ΄Και έχει δίκιο. Παίρνει την κοπέλα σου ο κάθε βλάκας, την λιώνει και μετά θα την ξαναπάρεις? Και το ίδιο ισχύει και σε άλλους τομείς στην συσχέτιση γυναίκα-αυτοκίνητο. Καλύτερο το καινούριο παρά το μεταχειρισμένο. Βέβαια υπάρχουν και τα ελαφρώς μεταχειρισμένα, τα καλοδιατιρημένα, τα εγκαταλελημένα κτλ κτλ. Σε πολλά από αυτά αστειεύομαι αλλά κρατείστε το αρχικό που είπα. Θέλει λίγο εγωισμό και θάρρος για να διώξεις το κόλλημα αλλά μάλλον τελικά αξίζει. Δεν το χω κάνει και δεν ξέρω σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

den perimena oti to thema mou tha eperne tetoies diastaseis.apo oti fainetai poly vrikan tin xara na ekfrastoun genikotera.tespa.akpou ksefygei to thema.

efxaristw gia tin antapokrisi olo ton kosmo sou myphone.

thelw na pw oti aksizei na agapas mia gynaika.as min milame gia genikotites.oi gynaikes einai yperoxa plasmata.egw tin agapw tin kopela mou kai asxetws an ta vroume i xwrisoume tha tin agapw.ena mia dyskoli fasi kai elpizw na kseperastei.yparxoun kai alles parametroi pou dne tis kserete.

tha pw dyo "sofes kouventes" pou eixame katliksei me ena filo mou.fysika den einai dikes mou.

1.pote min les pote.

2.i gynaika einai to kalytero kai taftoxrona to xeirotero pragma poy mporei na tyxei se ena antra

Link to comment
Share on other sites

"παιδια εγω εχω αλλο προβλημα , λιγο διαφορετικο... αφου γνωριστηκαμε οχι πολυ καιρο , εγινε οτι εγινε , ξαφνικα μου ζητησε να μεινει λιγακι μονη"

Εγω λοιπον , προθυμοποιηθηκα και της ειπα οτι θα την αφησω μονη αλλα μην με ξαναπαρει τηλεφωνο, μην ξαναενοχλησει.. δεν ηθελα και πολλα πολλα ..

Αυτη λοιπον με εχει πρηξει στα τηλεφωνα και μου λειπεις και τετοια σαχλα ..

Για να βρεθουμε απο κοντα δεν θελει αλλα μονο απο τηλεφωνο

Λοιπον εγω πιστευω οτι εχει και αλλον απλα κραταει επαφη και με εμενα για οποτε μπορεσει και βρει χρονο

Τι να της πω για να ξεμπερδεψω?? ΟΥΣΤ!!?? τι πρεπει να κανω?

 

φιλικα :mad:

Link to comment
Share on other sites

axidous sorry pou sto lew alla paizei allos kai se exei apla kavatza.An ths katsei o allos tha se kopsei telios an den katsei tha ksanaerthei pali se esena.

Oi gynaines einai san thn maimoudes panw sta dentra gia na afhsoun to ena to kladi exoun idi piastei sto epomeno.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω το ιδιο πιστευω αλλα επειδη δεν με ενθουσιαζει η κοπελα δεν με ενδιαφερει και το αφηνω να δω που θα το παει!

τωρα ειναι διακοπες και καλα με την αδερφη της με παιρνει τηλεφωνα σημερα θα γυρισει αλλα δεν κανει κουβεντα να βρεθουμε

Απλα θελω να δω που θελει να καταληξει γιατι πραγματικά ειναι η πρωτη φορα που μια κοπελα 30 ετων κιολας συμπεριφερεται ετσι

τι να πω ! πιστευουν μερικες οτι ειμαστε χαζοι και δεν καταλαβαινουμε ?

οτι ειμαστε κολημμενοι ? το κακο ειναι οτι οι καλες κοπελες εχουν χαθει ή ειναι πολυ λιγες και δεν τις βλεπουμε και εμεις ..

Υ.Γ. Βεβαια εννοειται πως αν βρω κατι αλλο , θα φαει τετοιο δουλεμα που θα ειναι δικο της

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...