Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία μου βγαΖε;ι συχνά το μήνυμα " μην καλύπτετε την υποδοχή ακουστικών" και απ' ότι διάβασα το βγάζει και σε άλλους. Είναι άραγε θέμα software?
Αν δεν θέλεις αυτή την Λειτουργία στο τηλέφωνο, απλά κλείσε την "λειτουργία τσέπης" από τις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες ημερες συνυπαρξης με το τηλεφωνο μια πρωτη εικονα

Ειναι ευμεγεθο – χορταστικο !!!

Η μπαταρια του εχει τον “ατελειωτο”. Η χρηση που το κανω δεν ειναι exterem με παιχνιδια και ατελειωτες ωρες video, ειμαι μαλλων στην κατηγορια μεσος χρηστης, αλλα το ειχα στο αυτοκινητο κατω απο το παρμπιζ με την πλοηγηση ανοιχτη δυο μερες στην δουλεια και γυρνουσα σπιτι με 55-50% και χωρις να ανεβαζει θερμοκρασια!

GPS καλο, δεν λεω κορυφαιο γιατι δεν εχω μετρο συγκρισεις με κατι καλυτερο, το σημα δεν το χανει, δεν κανει αποσυνδεσεις.

Οθονη μεγαλη, χορταστικη με ποιο ζεστα χρωματα απο το προϋγουμενο, ορατη και κατω απο ηλιο, οχι απροβληματιστα αλλα βλεπεις. Ειχα δει κατι βιντεακια στο youtube και σ'αυτο το σημειο με ειχαν προβληματισει, σιγουρα υπαρχουν και ποιο φωτηνες οθονες, αλλα και με αυτη εδω δεν ειχα ιδιετερο προβλημα.

Σημα Wi-Fi, δυκτιου δεν ειχα κανενα θεμα.

Καποια εξοικειωση θελω με το δακτυλικο αποτυπωμα επειδη ο δεξιος μου αντιχειρας που με βολευει ειναι φθαρμενος μαλλον και δεν το πετυχαινω παντα.

Για τις καμερες δεν λεω τιποτα δεν με απασχολει ιδιετερα.

Κατι αρνητικο τωρα, το Σαββατο το πρωι οταν ανοιξα την οθονη ειδα οτι ελειπαν σχεδον τα μισα εικονιδια απο αυτα που ειχα βαλει, χρησημοποιω τον Nova και οχι τον μαμα launcher και ελπιζω να μην συμβενει αυτο τακτικα και να επιλυθει με μαλλοντικη αναβαθμιση. Ηρθε με την 11,0,3 και τωρα εχει 11,0,8.

Επισεις εχω προβλημα με τα widgets ρολοϊ, ημερολογιο, καιρου που χρησημοποιω, δεν ειναι λειτουργικα τα σημεια αγγιγματων. Αν τα αφαιρεσω και τα ξανα βαλω δουλεβουν, υποθετω οτι ειναι και αυτο καποια ασυμβατοτητα του Nova με το miui και να επιλυθει συντομα.

Αν μπορω να απαντησω σε καποια ερωτηση σας ευχαριστος

 

Πολύ καλά όλα αυτά... αλλά για ποιο κινητό λες ;:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά όλα αυτά... αλλά για ποιο κινητό λες ;:happy:

 

Υποθέτουμε,με το 9ς λογικά...

 

Note 9s. Το pro εχει δικο του νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484400 οπως και το 9 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484366

 

 

Προσπαθω να ανεβασω στιγμ. οθονης και δεν μπορω, αν γνωριζει καποιος ας μου πει.

 

 

Οταν κανω επανεκκινησει μου βγαζει το εξεις μηνυμα

 

“ Επαληθευση του αριθμου τηλ...

Για ενεργοποιηση του “Ευρεση συσκευης” το Πλαισιο Παροχης Υπηρεσιων Xiaomi θα στειλει SMS για την επαληθευση του αριθμου τηλεφωνου σας. Ο παροχος σας θα σας επιφερει κανονικες χρεωσεις για το SMS”

 

Επαληθευση

 

Παταω “Επαληθευση” φευγει το μηνυμα, ξαναβγενει, ξανα “Επαληθευση” και τριτη φορα τι ιδιο μεχρι την επομενη επανεκκινηση...

 

Α εκανα και αιτημα για να ξεκλειδωσω τον bootloander σε 168 ωρες, μια εβδομαδα μου απαντησαν

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Note 9s. Το pro εχει δικο του νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484400 οπως και το 9 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484366

 

Ω... οκ... Μετακομίζω.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Note 9s. Το pro εχει δικο του νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484400 οπως και το 9 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484366

 

 

Προσπαθω να ανεβασω στιγμ. οθονης και δεν μπορω, αν γνωριζει καποιος ας μου πει.

Με τα τρία δάχτυλα από πάνω προς τα κάτω την οθόνη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με τα τρία δάχτυλα από πάνω προς τα κάτω την οθόνη.

 

Ναι... ετσι οπως το γραφω. Εννοω δεν μου ανεβαζει τη φωτο στο forum και δεν ειναι μεγαλο το αρχειο, Μερες τωρα προσπαθω να ανεβασω φωτο και σε αλλο νημα και μου λεει κατι για τους ορους του forum και δεν μου τις ανεβαζει

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε την εικόνα σε κάποιο site και ποσταρε το λινκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε την εικόνα σε κάποιο site και ποσταρε το λινκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://postimg.cc/rDpsL0St https://i.postimg.cc/6prvnCqz/Screenshot-2020-06-08-17-56-54-342-com-xiaomi-simactivate-service-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή του sms χρεώνεται, να ξέρεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εστω κι ετσι, το θεμα μου ειναι η ουσια του μηνυματος και οτι δεν γινεται κατι πατωντας επαληθευση

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος 9S 6/128 από eshop από 16/5. Δίκτυο Vodafone

 

Στη συσκευασία είχε θήκη διάφανη + προστατευτικό οθόνης ήδη πάνω.

 

 

 

Κάμποσα προβληματάκια στην αρχή με sim validation που λύθηκαν κάπως αργότερα αλλά δεν είχε αναγνώριση κλήσεων όπου μετά από μεγάλο ψάξιμο λύθηκε απενεργοποιώντας το VOLTE.

 

Υπήρχαν κι άλλα προβλήματα όπως δεν δεχόμουν sms ειδοποίησης αν κάποιος με έπαιρνε και ήμουν κατειλημμένος ή εκτός δικτύου. Αυτός που καλούσε άκουγε 3 επιλογές : πατήστε 1 για να σταλεί μήνυμα, 2 για μήνυμα στον τηλεφωνητή και 3 να τα ξανακούσει. Αυτό το πρόβλημα λύθηκε όταν μου έκανε reset τη γραμμή η Vodafone και μου απενεργοποίησε το WiFi Calling.

 

Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι ότι χάνεται εντελώς το σήμα ξαφνικά και εμφανίζεται το "Welcome to Vodafone" σαν να πρώτο-ανοίγω το κινητό. Αυτό μπορεί να μου το κάνει και 4-5 φορές σε κάθε ώρα. Έχω αλλάξει 3 sim μέχρι στιγμής αλλά τίποτα ακόμη. Θα δοκιμάσω με άλλο νούμερο και θα σας πω. MIU 11.0.8.

 

 

 

H φωτογραφία σκοτώνει (πρώην κάτοχος note 7). Είναι η πρώτη φορά που βλέπω να πειράζεις το f σε φωτο που έχεις ήδη τραβήξει και μπορείς να το φτάσεις μέχρι και 1.0!!!

 

Η μπαταρία φοβερή!! Μονό γι αυτά τα 2 (macro κ ευρυγώνιο φακό ξεχωριστό + μπαταρία) πήρα αυτό αντί του 8 pro

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του κινητού φίλος μου (του το έδωσα δώρο), αγορασμένο από ελληνικό κατάστημα, παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα με την αποσύνδεση της κάρτας Vodafone, 3-4 φορές την ημέρα, κάνοντας τον χαρακτηριστικό θόρυβο (κλινγκ κλινγκ) και αποσυνδέοντας την κλήση σε περίπτωση ομιλίας εκείνη τη στιγμή. Έχει 2 κάρτες μέσα Vodafone + WIND.

 

Τι κάνουμε τώρα ρε παιδιά;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση φοράς?
Global 11.0.8.0

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο σε τι ταχύτητα δικτύου βρίσκεται εκείνη την ώρα συνδεμενο.?

Πχ σε 4g το κάνει μόνο ή και σε 3g?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Global 11.0.8.0

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τη κάρτα της wind έχει δοκιμάσει να μιλήσει για να δει εάν επαναλαμβάνεται το πρόβλημα; Αν και θεωρώ ότι δεν είναι θέμα παρόχου αλλά bug της συσκευής, μόνο με update λύνεται αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως παίζει ρόλο σε τι ταχύτητα δικτύου βρίσκεται εκείνη την ώρα συνδεμενο.?

Πχ σε 4g το κάνει μόνο ή και σε 3g?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1 (δέκα χαρακτήρες).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα με την προηγούμενη συσκευή με 11.0.8.0 ενώ έστειλα βίντεο με το πρόβλημα στο κατάστημα σε δικό τους ελενχο με cosmote δεν βρήκαν πρόβλημα. Στην αρχή το έκανε 3-4 φορές και στους τέλος ακριβώς κάθε 10 λεπτά. Το αποτέλεσμα είναι να το επιστρέψω πίσω ( ευτυχώς το δέχθηκε μετά από 20 μέρες σύνολο με τους ελέγχους) και πήρα από αλλού. Τώρα πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά είμαι με τη 11.0.3.0.

Πιστεύω πως είναι πρόβλημα της 11.0.8.0 σε κάποιες συσκευές. Αν διαβάσεις ποιο πριν έχω γράψει ότι έκανα και ότι πρότειναν τα παιδιά εδώ αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία.

Εμένα η αντικατάσταση ήταν η λύση

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο σε τι ταχύτητα δικτύου βρίσκεται εκείνη την ώρα συνδεμενο.?

Πχ σε 4g το κάνει μόνο ή και σε 3g?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμ, λογικά οι κάρτες είναι και οι δύο σε 4G, υποθέτω.... Θα ρωτήσω....

 

Με τη κάρτα της wind έχει δοκιμάσει να μιλήσει για να δει εάν επαναλαμβάνεται το πρόβλημα; Αν και θεωρώ ότι δεν είναι θέμα παρόχου αλλά bug της συσκευής, μόνο με update λύνεται αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

+1 (δέκα χαρακτήρες).

 

Στην Vodafone βγάζει το μήνυμα όμως.... Αν και η ομιλία κόβεται και την ώρα που μιλάει με την WIND....

 

Λοιπόν είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα με την προηγούμενη συσκευή με 11.0.8.0 ενώ έστειλα βίντεο με το πρόβλημα στο κατάστημα σε δικό τους ελενχο με cosmote δεν βρήκαν πρόβλημα. Στην αρχή το έκανε 3-4 φορές και στους τέλος ακριβώς κάθε 10 λεπτά. Το αποτέλεσμα είναι να το επιστρέψω πίσω ( ευτυχώς το δέχθηκε μετά από 20 μέρες σύνολο με τους ελέγχους) και πήρα από αλλού. Τώρα πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά είμαι με τη 11.0.3.0.

Πιστεύω πως είναι πρόβλημα της 11.0.8.0 σε κάποιες συσκευές. Αν διαβάσεις ποιο πριν έχω γράψει ότι έκανα και ότι πρότειναν τα παιδιά εδώ αλλά δυστυχώς χωρίς επιτυχία.

Εμένα η αντικατάσταση ήταν η λύση

 

Ωχ ωχ.... Λες να καταλήξουμε εκεί;; Εσύ γιατί δεν έκανες το update της 11.0.8.0;; Μήπως επειδή είναι με την προηγούμενη ρομ γιαυτό δεν βγάζει το πρόβλημα πλέον, άρα είναι bug της ρομ λοιπόν και θα περιμένουμε το update για διόρθωση του....εννοώ, ότι σε όλους βγάζει το ίδιο πρόβλημα, με την 11.0.8.0 μόνο;;;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει μόνο σε 3g ή ακόμη και 2g να δει συμπεριφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα του το πω... Αλλά σύνδεση δεδομένων παπαλα τότε.. Τι σόι 4G κινητό θα έχει; Διακοσμητικό;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα του το πω... Αλλά σύνδεση δεδομένων παπαλα τότε.. Τι σόι 4G κινητό θα έχει; Διακοσμητικό;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ας κάνει browsing μόνο με 4G μέχρι να γίνει το update (αν το πρόβλημα είναι τα δεδομένα κατά τη διάρκεια της κλήσης).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

4G;; Μάλλον 3G εννοείς...

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα προσέξει ότι μια μέρα που ειμασταν στο εξοχικό χωρίς wifi δεν το έκανε, έτσι δοκίμασα χωρίς wifi και στο σπίτι αλλά πάλι τα ίδια. Σας το λέω έχω δοκιμάσει ότι έχω βρει, ακόμα και σε ξένα forums ακόμα και για άλλα μοντέλα. Είχα φάει μια εβδομάδα κάθε βράδυ μέχρι τις 4 το πρωί να δοκιμάζω. Στο τωρινό δεν μου βγάζει update για 11.0.8.0. Δεν ξέρω αν είναι η διαφορά global - global eu.

Και είναι σίγουρο θέμα sw γιατί όταν το κάνει, θα το ξανακάνει ακριβώς μετά από 10 λεπτά. Αν κάποιος θέλει υπάρχει βίντεο timelapse που το δείχνει. Ενώ αυτό που παρατήρησα είναι ότι θα το κάνει κλειστό ακόμα και είναι σε κλήση. Αν δουλεύεις το κινητό στα χέρια δεν το κάνει. Παράδειγμα το είχα βίντεο από τις 2:03 έως και τις 2:43 να το κάνει συνέχεια και μόλις ασχολήθηκα με ρύθμισεις μέχρι τις 4 δεν έκανε τίποτα. Έτσι το άφησα και έβαλα το άλλο κινητό να γράφει και το έκανε κάθε 10 λεπτά μέχρι το πρωί....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανε ξανά, κατά την διάρκεια της κλήσης μαζί μου μέσω WIND, διακοπή συνομιλίας..... Οπότε ούτε το "χωρίς να το δουλεύεις" ισχύει....

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...