Jump to content

[Επίσημο] Honor 9X Pro


myphone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://content.myphone.gr/photo/full/77161/honor-9x-pro-00.jpg

 

  • Διαστάσεις 163.5 x 77.3 x 8.8 mm (6.44 x 3.04 x 0.35 in)
  • Βάρος 202 g (7.13 oz)
  • Glass front, glass back, aluminum frame
  • Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  • Οθόνη LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 6.59 inches, 106.6 cm2 (~84.3% screen-to-body ratio) 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~391 ppi density)
  • Πλατφόρμα Android 10, EMUI 9.1, HMS
  • SoC Kirin 810 (7 nm)
  • CPU Octa-core (2x2.27 GHz Cortex-A76 & 6x1.88 GHz Cortex-A55)
  • GPU Mali-G52 MP6
  • MEMORY Card slot microSDXC (uses shared SIM slot)
  • Αποθηκευτικός χώρος 128GB 8GB RAM, 256GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM

 

Κύρια κάμερα

 

  • Triple 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
  • 8 MP, f/2.4, 120˚ (ultrawide)
  • 2 MP, f/2.4, (depth)
  • Features LED flash, HDR, panorama
  • Video 1080p@30fps, gyro-EIS

 

SELFIE CAMERA

 

  • Single Motorized pop-up 16 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/3.06", 1.0µm
  • Video 1080p@60fps

 

  • Loudspeaker
  • 3.5mm jack
  • WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
  • Bluetooth 4.2, A2DP, LE (International)
  • GPS with A-GPS, GLONASS, BDS
  • FM radio
  • USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector
  • Fingerprint (side-mounted)
  • Μπαταρία Li-Po 4000 mAh, non-removable Charging 10W
  • Χρώματα Midnight Black, Phantom Purple

 

HLK-AL10, HLK-TL10, HLK-L41, HLK-L42

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχει κανεις αλλος εδω αυτο; Ή μονο εγω;:lol:

 

Είναι πολύ "φρέσκο"... θα βρεθούν κι άλλοι όμως λογικά σύντομα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μόλις το πήρα και το σετάρω εδώ και ώρα. Από μπαταρία και οθόνη που μπορώ να κρίνω προς το παρόν πάντως πάμε άψογα.

 

Μόνο κάτι περίεργο. Ενώ έγραφε στα χαρακτηριστικά στο GSMArena ότι δεν έχει NFC, εν τέλει έχει...

Edited by d800
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μόλις το πήρα και το σετάρω εδώ και ώρα. Από μπαταρία και οθόνη που μπορώ να κρίνω προς το παρόν πάντως πάμε άψογα.

 

Μόνο κάτι περίεργο. Ενώ έγραφε στα χαρακτηριστικά στο GSMArena ότι δεν έχει NFC, εν τέλει έχει...

 

Καλησπέρα σκέφτομαι να το αγοράσω. Και μιας και τι έχεις θα ήθελα μερικές πληροφορίες για το κινητο. Από μπαταρία πως πάει; η κάμερα δεν με καίει και πολύ άρα θα ειμαι οκ. Από εφαρμογές η τραπεζικές λειτουργούν;επίσης το ηχείο είναι τόσο κακό; και τέλος το mortal kombat υπάρχει στο στορ; σε ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

Από την Honor δήλωσαν ότι κανένα υπάρχον τηλέφωνο δε θα πάρει GMS. Μόνο τα καινούρια που θα βγούν θα έχουν. Όμως το έχω για δεύτερο πολύ καιρό τώρα και όλα δουλεύουν μια χαρά. Μπαταρία, κάμερα, εφαρμογές κυρίως από APKpure.

Αναγκαστικά για πρώτο λόγω GMS (και καλής λειτουργίας των τραπεζικών εφαρμογών που πλέον χρειάζονται σωστά push services ασχέτως google) πήρα και ένα Honor 9x 4/128 έτσι για το γαμwτο μιας και αυτό είχε Kirin 710F που είχε πιστοποίηση GMS...μια χαρά δουλεύει και αυτό, ούτε αργεί πουθενά ούτε προβλήματα. Με 300 ευρώ 2 κινητά σουπερ...

Μπορείς να ασχοληθείς και να βάλεις GMS αλλά κάποιο πρόβλημα έχουν με τα push services λένε όσοι είχαν βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η εφαρμογή της eurobank λειτουργεί μια χαρά από εφαρμογές καναδυο μου λείπουν αλλά τις έχω βρει όπως είπες από αλλού

. Χάρτες είμαι με HERE maps e mail με Blue mail και είμαι οκ, youtube μέσα από τον Opera. Πάντως πολύ ωραίο τηλέφωνο. Δεν μετανιώνω για την αγορά του

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η εφαρμογή της eurobank λειτουργεί μια χαρά από εφαρμογές καναδυο μου λείπουν αλλά τις έχω βρει όπως είπες από αλλού

. Χάρτες είμαι με HERE maps e mail με Blue mail και είμαι οκ, youtube μέσα από τον Opera. Πάντως πολύ ωραίο τηλέφωνο. Δεν μετανιώνω για την αγορά του

Για YouTube πάντως όταν πήρα το 9x pro, πρωτοχρησιμοποιήσα το vanced. Δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Ακόμη και τώρα που έχω τηλέφωνο με gms αυτό χρησιμοποιώ και θα συνεχίσω για όσο υπάρχει. Δεν ξαναμπαίνω στο κανονικό YouTube. Αν κάποιος δεν το έχει δοκιμάσει ας το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Καμία αναβάθμιση θα πάρει;;; αντε να δούμε. Πάντως σαν συσκευή δεν έχω παράπονο
Μόνο Harmony OS αν πάρει μελλοντικά. Τίποτα άλλο. Όσο καιρό το είχα, έψαχνα μέχρι και σε ξένα φόρουμ να δω αν θα πάρει ποτέ Android 10/EMUI 10 και όλοι κατέληγαν ότι το παράτησε στην τύχη του η Huawei το (global) 9X Pro. Μόνο στο κινέζικο έχει δώσει αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Harmony os, κάτι θα είναι και αυτό αν έρθει... Να ρωτήσω την μπάρα αναζήτησης που σου βγάζει αν αν κάνεις την κίνηση προς τα κάτω από τη μέση της οθόνης αντί για τις ειδοποιήσεις μπορούμε να την απενεργοποιησουμε; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Harmony os, κάτι θα είναι και αυτό αν έρθει... Να ρωτήσω την μπάρα αναζήτησης που σου βγάζει αν αν κάνεις την κίνηση προς τα κάτω από τη μέση της οθόνης αντί για τις ειδοποιήσεις μπορούμε να την απενεργοποιησουμε; ευχαριστώ
Αυτό που λες πρέπει να είναι το ai search που όσο είχα το κινητό δεν είχα βρει τρόπο να το απενεργοποιήσω. Με ενοχλούσε και εμένα. Θα προτιμούσα να κατέβαινε η μπάρα από πάνω παρά αυτή η μπούρδα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...