Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Το Ν90, έχει κάποιο ανταγωνιστή σε SE ??

Φίλε μου το Ν90 είναι ένα πολύ ιδιαίτερο τηλέφωνο, συνδυάζει το ανοικτό λειτουργικό με άψογη οθόνη και κάμερα. Κάτι αντίστοιχο απο τη SE δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή ... :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγορασμένο ειναι?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA SOS

Molis elava ena minima moultimedia sto kinito apo enan agnwsto Q arithmo pou elege anavathimisi symbianos diavasa to minima apo tin exwteriki othoni kai ekleisa kateftian to kinito,evgala kai tin sim card.Meta to xana anoixa xwris karta gia na diavasw to minima kai mou elege kati gia anoigma sinimenou arxeiou egw den to anoixa alla diegrapsa kai to minima....lete na itan kanenas ios?giati aposo xerw den ginete anavathmisi symbian mesw mms ginete?Mou lete sas parakalw pws na kanw format giati exw sindesi kai se kamia periptwsi den exw orexi na ginei kamia m@l@ki@

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA SOS

Molis elava ena minima moultimedia sto kinito apo enan agnwsto Q arithmo pou elege anavathimisi symbianos diavasa to minima apo tin exwteriki othoni kai ekleisa kateftian to kinito,evgala kai tin sim card.Meta to xana anoixa xwris karta gia na diavasw to minima kai mou elege kati gia anoigma sinimenou arxeiou egw den to anoixa alla diegrapsa kai to minima....lete na itan kanenas ios?giati aposo xerw den ginete anavathmisi symbian mesw mms ginete?Mou lete sas parakalw pws na kanw format giati exw sindesi kai se kamia periptwsi den exw orexi na ginei kamia m@l@ki@

Σε καμμία περίπτωση δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση έτσι. Για να κάνεις format κλείσε το κινητό, πάτα τα 3 + * + πράσινο ακουστικό και χωρίς να αφήσεις κανένα ενεργοποίησε το. Θα καταλάβεις οτι έγινε όταν σου ζητήσει να βάλεις ώρα-ημερομηνία. Μπορεί να μην πετύχει με την πρώτη... :O
Link to comment
Share on other sites

tha mou zitisei kai kwdiko asfaleias?an nai ti na kanw giati den ton thimame gamoto...mono me service se nokia shop e?
Στο hard format δε ζητάει κωδικό ασφαλείας, οπότε δε θα έχεις πρόβλημα ;)
Link to comment
Share on other sites

ty theka tha to dwkimasw an kai auto pou apasxolei pio poly einai na min epireastike i sim kai mou erthei sto telos tou mina kanenas logariasmon xiliometra makris?Les na exoun exelixthei toso ta pragmata wste na to perimenw kai auto?na paw na parw kanena kartokinito totes
Link to comment
Share on other sites

ty theka tha to dwkimasw an kai auto pou apasxolei pio poly einai na min epireastike i sim kai mou erthei sto telos tou mina kanenas logariasmon xiliometra makris?Les na exoun exelixthei toso ta pragmata wste na to perimenw kai auto?na paw na parw kanena kartokinito totes

απ'το μητρωο δεν ειδες αν εφευγαν περιεργα mms; γενικα νομιζω θα το καταλαβαινες.

Link to comment
Share on other sites

tha mou zitisei kai kwdiko asfaleias?an nai ti na kanw giati den ton thimame ...mono me service se nokia shop e?

Εάν έχεις πολλά δεδομένα στο κινητό που θα χάσεις στην περίπτωση του format, δοκίμασε αυτήν την εφαρμογή.

 

Εγκατέστησέ την, στο κινητό.

Στον υπολογιστή τρέξε την μηχανή δημιουργίας σειριακού αριθμού.

Κατόπιν τρέξε την εφαρμογή στο κινητό, θα σε ρωτήσει αν θέλεις να δημιουργήσεις νέο κωδικό ασφελείας, απάντησε ναι, και δώσε τον σειριακό αριθμό που σου έβγαλε η μηχανή

στον υπολογιστή σου.

Αυτός είναι και ονέος αριθμός κωδικού ασφαλείας στο κινητό σου. Φυσικά μετά τον αλλάζεις σε ότι θέλεις (αρκεί να τον θυμάσε :) )

Την δοκίμασα στο Ν90 για να σιγουρευτώ ότι δουλεύει, και έπαθα την πλάκα μου.

Έλπιζω να χρησιμοποιηθεί μόνο για θεμιτούς σκοπούς

 

MobiFun.Soft.Phone.Unlock.v1.01.S60v2.SymbianOS.in cl.******

Some of us often forget the Lock Code of the phone minutes after the change. It is not such a problem any more. Phone Unlock resets phone’s Lock Code in case you don’t know it. The new code is the Phone Unlock Registration Key. You can first run Phone Unlock on your device and then register the program only after the successful reset of the Lock Code.

Note: The application may run up to one hour depending on the phone.

support :

Series 60 v2.0

Compatible Devices

Nokia 3230,6600, 6620, 6630, 6680, N70,N90

(όσο τη μια ώρα που λέει....,ψέματα,στο Ν90 το έκανε σε 3 λεπτά)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό ψάχνω για καμμιά εφαρμογή που να εμφανίζει σε πλήρη οθόνη την φωτογραφία του καλούντος. Δυστυχώς τίποτα δεν έτρεχε σωστά στο Ν90.

Τώρα όμως βρήκα αυτήν την εφαρμογή η οποία εμφανίζει μόνο στην εσωτερική οθόνη, full screen photo.

Έτσι εάν επιλέξουμε το κινητό μας, να μην απαντάει ανοίγοντας το καπάκι, μπορούμε να βλέπουμε μεγάλες φωτογραφίες.

Στην εξωτερική οθόνη συνεχίζουμε να βλέπουμε τα thumbnails, όπως και πρίν.

http://rapidshare.de/files/15891977/PowerCall_US_v.150_USA.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις εχτές έγινα και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός Ν90. Όσο έχω προλάβει να ασχοληθώ με το τηλέφωνο, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Παρατήρησα όμως κάτι που δεν ξέρω αν είναι bug ή αν διορθώνεται με κάποιο τρόπο: όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά (αυτά που υπάρχουν στο κουτί), όταν με καλεί κάποιος, η ένταση του ήχου κλήσης μειώνεται αισθητά. Δηλ. χωρίς τα ακουστικά, με το ίδιο προφίλ ακούγεται πολύ πιο δυνατά.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις εχτές έγινα και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός Ν90. Όσο έχω προλάβει να ασχοληθώ με το τηλέφωνο, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Παρατήρησα όμως κάτι που δεν ξέρω αν είναι bug ή αν διορθώνεται με κάποιο τρόπο: όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά (αυτά που υπάρχουν στο κουτί), όταν με καλεί κάποιος, η ένταση του ήχου κλήσης μειώνεται αισθητά. Δηλ. χωρίς τα ακουστικά, με το ίδιο προφίλ ακούγεται πολύ πιο δυνατά.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Ευχαριστώ!

Έλεγξε σε παρακαλώ ...

Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Εξαρτήματα > Ακουστικά > Προεπιλεγμένο Προφίλ ???

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε σε παρακαλώ ...

Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Εξαρτήματα > Ακουστικά > Προεπιλεγμένο Προφίλ ???

 

 

Η ρύθμιση είναι στο "ενεργό προφίλ"

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση είναι στο "ενεργό προφίλ"

Όντως υπάρχει διαφορά στην ένταση του ηχείου.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί, ούτε που το είχα προσέξει. Έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη απάντηση και πριν προλάβω καλά-καλά να τ' ακούσω απαντάει.

Αν σε ενοχλεί τόσο και χάνεις κλήσεις εξαιτίας αυτού, πήγαινε μια βόλτα στη nokia, ίσως πρόκειται για bug.

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει διαφορά στην ένταση του ηχείου.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί, ούτε που το είχα προσέξει. Έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη απάντηση και πριν προλάβω καλά-καλά να τ' ακούσω απαντάει.

Αν σε ενοχλεί τόσο και χάνεις κλήσεις εξαιτίας αυτού, πήγαινε μια βόλτα στη nokia, ίσως πρόκειται για bug.

 

Ευχαριστώ!

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο: ποια ρύθμιση χρειάζεται να κάνω ώστε σε μια κλήση, όταν ανοίγω το πορτάκι, να απαντάει αυτόματα, και να μην χρειάζεται να πατήσω το πράσινο κουμπάκι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο: ποια ρύθμιση χρειάζεται να κάνω ώστε σε μια κλήση, όταν ανοίγω το πορτάκι, να απαντάει αυτόματα, και να μην χρειάζεται να πατήσω το πράσινο κουμπάκι;

Λοιπόν,

menu, εργαλεία, ρυθμίσεις, κλήση, απάντηση με κάθε πλήκτρο(ενεργοποιημένη).

Ξέχασα να σου ευχηθώ...Καλορίζικο !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

menu, εργαλεία, ρυθμίσεις, κλήση, απάντηση με κάθε πλήκτρο(ενεργοποιημένη).

Ξέχασα να σου ευχηθώ...Καλορίζικο !!!:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

geia sas... shmera ebala thn v 5.607.7.3 16-02-06 rm-42kai den eida kati to tragiko. pios eide diafora sta psilobugs. mou eipan diafora sto club nokia... mexri kai oti bgazei kalyterh foto. emena pantws synexizei ta gnwsta ths prohgoumenhs version. symbian kai bugs pan mazi telika!
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, μόλις προχτές απόκτησα το τηλέφωνο. Εγκατέστησα το PC suite στο laptop μου, και συνέδεσα τη συσκευή με το καλώδιο USB. Το αναγνώρισε κατευθείαν, έβαλε τους απαραίτητους οδηγούς, και γενικά φάνηκε ότι όλα ολοκληρώθηκαν επιτυχώς.

 

Όταν όμως προσπαθώ να μεταφέρω οποιοδήποτε αρχείο από / πρός το τηλέφωνο, μου βγάζει μήνυμα λάθους: "Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας".

 

Έκανα τα ίδια σε εναν desktop υπολογιστή, αλλά εκεί λειτουργεί μια χαρά!

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και δεν λειτουργεί σωστά η σύνδεση με το laptop?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως προσπαθώ να μεταφέρω οποιοδήποτε αρχείο από / πρός το τηλέφωνο, μου βγάζει μήνυμα λάθους: "Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας".

 

Φιλε μου ,δοκιμασε αυτο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1131828#post1131828

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στο N90 να βλέπω τον Opera σε landscape και όχι portrait mode στην οθόνη?

Νομίζω πως δεν γίνεται (τουλάχιστον στην έκδοση που έχω εγώ v8.51)

Ωραία θα ήταν ...ε;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...