Jump to content

[Επίσημο] Nokia N90


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησε καταρχάς να απεγκαταστήσεις όσες εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει εσύ και σχετίζονται με την κάμερα. Αν η κατάσταση παραμένει ίδια, δοκίμασε ένα format (κράτησε αντίγραφο των επαφών σου και των αρχείων σου προηγουμένως, γιατί θα διαγραφεί ότι υπάρχει στην μνήμη του τηλεφώνου) πληκτρολογώντας στην αρχική οθόνη *7370#

Το τηλεφωνο δεν εχει καμια εφαρμογη σχετικα με την καμερα η με οτιδηποτε αλλο.ειναι τελειως μαμα απο την ημερα που το πηρα.Εκανα παντως το *7370#,μου εβγαλε μηνυμα οτι "το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε" και η καμερα εξακολουθει να χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη.Μηπως ξερεις κατι αλλο που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 813
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλεφωνο δεν εχει καμια εφαρμογη σχετικα με την καμερα η με οτιδηποτε αλλο.ειναι τελειως μαμα απο την ημερα που το πηρα.Εκανα παντως το *7370#,μου εβγαλε μηνυμα οτι "το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε" και η καμερα εξακολουθει να χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη.Μηπως ξερεις κατι αλλο που μπορω να κανω?

*#7370# ειναι ο κωδικος.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη διορθωση.Οντως δεν εχω κανενα προβλημα να επανελθει στην κατασταση που ηταν οταν το αγορασα αλλα δυστυχως ακομα και μετα απο το φορματ η κατασταση της καμερας δεν αλλαξε καθολου και εξακολουθει να χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...Κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω εκτος απο το να το πεταξω απο το παραθυρο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη διορθωση.Οντως δεν εχω κανενα προβλημα να επανελθει στην κατασταση που ηταν οταν το αγορασα αλλα δυστυχως ακομα και μετα απο το φορματ η κατασταση της καμερας δεν αλλαξε καθολου και εξακολουθει να χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...Κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω εκτος απο το να το πεταξω απο το παραθυρο?

το χρησιμοποιησες χωρις καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη διορθωση.Οντως δεν εχω κανενα προβλημα να επανελθει στην κατασταση που ηταν οταν το αγορασα αλλα δυστυχως ακομα και μετα απο το φορματ η κατασταση της καμερας δεν αλλαξε καθολου και εξακολουθει να χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...Κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω εκτος απο το να το πεταξω απο το παραθυρο?
Τότε δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις. Δοκίμασε και χωρίς την κάρτα μνήμης, μήπως υπάρχει κάποιο αρχείο εκεί που κάνει τη ζημιά, αλλιώς στη νοκια :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Nikoskat. Αφαίρεσε την κάρτα μνήμης πρώτα, κάνε format

με *#7370# και είμαι σίγουρος ότι όλα θα διορθωθούν. Πολλά bugs οφείλονται σε "σκουπίδια" (κατακερματισμένα αρχεία, προβλήματα σε sectors-clusters) που παραμένουν στις κάρτες.

Εάν και τότε δεν λυθεί το πρόβλημά σου, ελπίζω το σπίτι σου να είναι σε χαμηλό όροφο γιατί δεν λέει να 'ρθουν 175 gr σε κανέναν περαστικό !

Αστειεύομαι φυσικά, η μόνη λύση θα είναι η Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Nikoskat. Αφαίρεσε την κάρτα μνήμης πρώτα, κάνε format

με *#7370# και είμαι σίγουρος ότι όλα θα διορθωθούν. Πολλά bugs οφείλονται σε "σκουπίδια" (κατακερματισμένα αρχεία, προβλήματα σε sectors-clusters) που παραμένουν στις κάρτες.

Εάν και τότε δεν λυθεί το πρόβλημά σου, ελπίζω το σπίτι σου να είναι σε χαμηλό όροφο γιατί δεν λέει να 'ρθουν 175 gr σε κανέναν περαστικό !

Αστειεύομαι φυσικά, η μόνη λύση θα είναι η Nokia.

Ευχαριστω ολους οσους ασχοληθηκαν με το προβλημα μου αλλα δυστυχως για μενα δεν διορθωθηκε ειτε με καρτα μεσα ειτε χωρις καρτα.Ελπιζω να βρω τη λυση στη νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω το εξης προβλημα εχω τη τελευταια εκδοση λογισμικου και δεν μου παιζει κανενα παιχνιδι ουτε jar oυτε sis,oυτε ενα παιχνιδι ομως.μποειτε να με βοηθησετε;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω το εξης προβλημα εχω τη τελευταια εκδοση λογισμικου και δεν μου παιζει κανενα παιχνιδι ουτε jar oυτε sis,oυτε ενα παιχνιδι ομως.μποειτε να με βοηθησετε;

 

Τι εννοεις δεν σου παιζει;;Γινεται κανονικα η εγκατασταση αλλα δεν τρεχει κανενα;;Πρωτη φορα το ακουω αυτο.

Αν δεν μπορεις να κανεις καν την εγκατασταση τοτε πηγαινε στη Διαχειρηση-Επιλογες-Ρυθμισεις-Εγκατασταση εφαρμογων και επελεξε Ναι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται η εγκατασταση αλλα ολα παιζουν σε ενα πλαισιο στην πανω δεξια οθονη,δεν εχω βρει ενα!! παιχνιδι που να μου παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται η εγκατασταση αλλα ολα παιζουν σε ενα πλαισιο στην πανω δεξια οθονη,δεν εχω βρει ενα!! παιχνιδι που να μου παιζει.

 

Αφου λες οτι παιζουν στην πανω δεξια μερια της οθονης τοτε εχεις πεσει σε μυ συμβατα παιχνιδια λογω διαφορετικης αναλυσης της οθονης.

 

Ψαξε να βρεις νεοτερες εκδοσεις και θα εισαι ok.;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να μου πεισ ενα παιχνιδι με την εκδοση του να δοκιμασω;

Δες αυτό. Είναι απο τα αγαπημένα μου

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος, αν εχει βρε8ει καποια συγκεκριμενη λυση για το προβλημα της μνημης?

Και 2ον αν υπαρχει καποιο προγραμματακι να εμφανιζει σε full screen τη "μικρογραφια" καθε επαφης?

Thanx

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος, αν εχει βρε8ει καποια συγκεκριμενη λυση για το προβλημα της μνημης?

Και 2ον αν υπαρχει καποιο προγραμματακι να εμφανιζει σε full screen τη "μικρογραφια" καθε επαφης?

Thanx

Μάλλον εννοείς αυτό που βγάζει στα καλά καθούμενα "μνήμη πλήρης", αν είναι αυτό

το πρόβλημα λύνεται με αναβάθμιση. Στην έκδοση V 3.0545.5.1 που φοράω από τις 10/1/2006 δεν έχω βρεί το παραμικρό bug, και πίστεψέ με το σκίζω το κινητό.

Ένα μπράβο κι ευχαριστώ στους προγραμματιστές της Nokia.

Τώρα για full screen caller ακόμη δεν έχω βρεί τίποτα που να τρέχει στο Ν90.

Ψάχνω όμως !!!

Link to comment
Share on other sites

simera meta apo poli kairo piga na perasw ena game sto n90 mou mesw card reader.Afou pernaw to sis. arxeio stin mmc tin vazw mazi me ton adaptora giati tha to ekana mono install kai meta tha evaza kialla,opote lew ti simasia exei tha to valw etsi kai meta pali eksw.Ela nte pou exei simasia giati molis tin evala kati egine sto menu kai apo kanoniko plegma pou itan mou vgazei twra mono 5 fakelous pou exoun ola osa itan prin ginei auto berdemena.Ola doulevoun kanonika alla einai poli enoxlitiko na kathese na psaxneis se poion fakelo einai ti,opote an xerei kapoios na help tha tou eimoun evgnwmon...
Link to comment
Share on other sites

simera meta apo poli kairo piga na perasw ena game sto n90 mou mesw card reader.Afou pernaw to sis. arxeio stin mmc tin vazw mazi me ton adaptora giati tha to ekana mono install kai meta tha evaza kialla,opote lew ti simasia exei tha to valw etsi kai meta pali eksw.Ela nte pou exei simasia giati molis tin evala kati egine sto menu kai apo kanoniko plegma pou itan mou vgazei twra mono 5 fakelous pou exoun ola osa itan prin ginei auto berdemena.Ola doulevoun kanonika alla einai poli enoxlitiko na kathese na psaxneis se poion fakelo einai ti,opote an xerei kapoios na help tha tou eimoun evgnwmon...

Επειδή δεν είμαι ακριβώς σίγουρος για το τι συνέβει στο κινητό, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η επαναφορά των αρχικών ρυθμίσεων τηλεφώνου.

Μενού -> Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Τηλέφωνο -> Γενικές -> Αρχικές ρυθμ. τηλεφ.

(μην ανυσηχείς δεν θα σβηστεί τίποτα, δεν είναι format)

Link to comment
Share on other sites

to nokia n90 pezei polla pexnidia kai apps pou uparxoune sta series 60?To brisko pooooooooooooolyu endiaferon alla h symbian pou foraei einai kalh h kourastikh oso afora tis dunatothtes tou san smartphone?kai mhpos xerei kaneis an to nokia mporei na anabathmistei se 92 otan bgei to suskekrimeno montelo?an xerei kapios
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό. Είναι απο τα αγαπημένα μου !
http://rapidshare.de/files/14500197/mobile.stream.meteor.breakout.2.v1.00.s60.symbianos.retail-binpda.sis.html

 

Efharisto file, mou arese kai emena auto.

 

Mipos eheis kanena allo? Den brika kanena palio link pou ishei.....

Link to comment
Share on other sites

Efharisto file, mou arese kai emena auto.

 

Mipos eheis kanena allo? Den brika kanena palio link pou ishei.....

Στο http://www.iphone-forum.org υπάρχουν πάρα πολλά.

Ψάξε λίγο και κατέβασε ότι σε ενδιαφέρει.

Μην ξεχάσεις να γίνεις πρώτα μέλος (register).

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε ότι το Ν90 δεν έχει Stereo FM Radio ;;;;

Εγώ αυτή τη στιγμή ακούω 105,5 Rock Radio.!!!!!

HS-2R

Δουλεύει τέλεια !!!!:lol: :lol: :lol:

Μου κόστισε 28 euros.

Link to comment
Share on other sites

re paidia to kinoto mou sourwse i egw den eimai kala.....

paw na kanw epanafora ergostasiakwn rithimsewn ,kaimou zitaei kwdiko klidwmatos, e vazw kai egw ton kwdiko mou kai mou leei lathos kwdikos...to dokimazw 5 fores alla tpt..meta paw na dwkimazw na valw ton kodiko mou gia na klidwnei mono tou to kinito kai ws dia magias ekei ton pire alla prin oxi!ti na kanw?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...