Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Amnesty™ Widget Browser for OS X

Power up your Dashboard widgets with extra features as they run on your desktop.

να φαινονται τα widgets..

 

prepei na ginete kai xoris programa eixa vgalei xoris na to thelo kapoia widgets alla oyte pos egine thymamai oyte pos ta ksefortothhka apo to desktop tha to psakso. kai gia programa.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως αλλαζει το ονομα

απο tadopoulos ibook

σε nikos ibook?..

πηγα να παιξω ενα wmv

εδειχνε πολυ χαλια

με το VLC 0.86c

τελευταια εκδοση..

και μου βγαλε και

μηνυμα λαθους..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο system preferences -- > file sharing και αλλαξε το όνομα του υπολογιστή.

Για το βίντεο, κατέβασε το Perian.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..

το itunes

πως θα το βαλω

να ξεκιναει με την εκκινηση;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, μπορείς να ανοίξεις το iTunes, να κάνεις secondary (δεξί) κλικ πάνω στο εικονίδιο του στο Dock, και να επιλέξεις "open at login".
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες ακούω το δίσκο να "χτυπάει", ένα μικρό "τικ" κάθε 30-40 δευτερόλεπτα και το σύστημα κολλάει στιγμιαία. Μίλησα με το μαγαζί που το πήρα, έκανα check disk αλλά μου βγάζει τα πάντα καλά. Το SMART μου λέει ότι είναι όλα ΟΚ.

Τέλος, πάω στο service δω τι θα μου πούνε... :(:(:(

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα..

καμμια καλη free λυση

για backup?..

onyx λεει θελουν

αλλαγη τα startup disk

και δεν εχω του λειτουργικου..

τι κανω;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες ακούω το δίσκο να "χτυπάει", ένα μικρό "τικ" κάθε 30-40 δευτερόλεπτα και το σύστημα κολλάει στιγμιαία. Μίλησα με το μαγαζί που το πήρα, έκανα check disk αλλά μου βγάζει τα πάντα καλά. Το SMART μου λέει ότι είναι όλα ΟΚ.

Τέλος, πάω στο service δω τι θα μου πούνε... :(:(:(

 

Kάνε backup για καλό και για κακό. Δίσκος έτοιμος να κρασάρει ακούγεται. :!:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και περιμένω τα αποτελέσματα των εξετάσεων...:cry:
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε βγεί ποτέ iMac με 22άρα οθόνη. Σε κανέναν δεν μπορείς να προσθέσεις 2ο δίσκο εσωτερικά. Τον εξωτερικό σκληρό που συνδέεις τον βλέπει κανονικά το Χ και ο finder αλλά όταν κάνεις νέο project από το iMovie HD, στη στήλη στα αριστερά δεν φαίνεται;

 

Το νέο iMovie είναι κομμάτι του νέου iLife 08 το οποίο εκτός από το ebay μπορείς να το βρείς και στο amazon.co.uk, το οποίο το στέλνει και στην Ελλάδα. Υπ'όψιν ότι, ενώ το παλιότερο iMovie ήταν σαν ένα πολύ μικρό Final Cut Express, το τωρινό καμμία σχέση. Είναι περισσότερο προσανατολισμένο στο φτιάχνω home movies πολύ γρήγορα, με αποτέλεσμα πολλά από τα χαρακτηριστικά του παλιού να έχουν εξαφανιστεί. Προσωπικά το βρίσκω το καινούριο πολύ καλύτερο για τις ανάγκες μου.

Το i Mac μου έχει 22''.

Οσο για το i Movie, με αιματοκύλησες. Ήδη το πήγα σε κατάστημα για αναβάθμιση και θα βάλω το i Life. Το παλαιό i Movie το έχω μάθει και μου αρέσουν οι δυνατότητές του. Με το i Life πίστευα πως θα βελτιώνεται και όχι να αλλάζει πρός ποιό ελαφρύ.

Παράλληλα μπορούν να δουλέψουν ως ξεχωριστά προγράμματα;

Link to comment
Share on other sites

φίλος έχει macbook εδω και 8 μηνες, ξαφνικα το ανεμιστηρακι κανει θορυβους, υπαρχει περιπτωση με λιγο καθαρισμα να φτιαξει ή κατευθείαν service και αντικατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Το i Mac μου έχει 22''.

Οσο για το i Movie, με αιματοκύλησες. Ήδη το πήγα σε κατάστημα για αναβάθμιση και θα βάλω το i Life. Το παλαιό i Movie το έχω μάθει και μου αρέσουν οι δυνατότητές του. Με το i Life πίστευα πως θα βελτιώνεται και όχι να αλλάζει πρός ποιό ελαφρύ.

Παράλληλα μπορούν να δουλέψουν ως ξεχωριστά προγράμματα;

Αφού δεν βγήκε ποτέ iMac με οθόνη 22 ιντσών! 17, 20, 24 είχε :) Εκτός και αν είναι κάποιο μοντέλο του "λαμπατέρ" που αγνοώ

 

Anyway, για το iMovie: για μένα είναι μεγάλη βελτίωση η νέα έκδοση. Αν σκεφτείς όμως το για ποιούς το έφτιαξαν. Το παλιό ήταν καυτα τη γνώμη μου αρκετά δύσχρηστο (σε σημείο μου σπάνε τα νεύρα) αλλά ήταν αρκετά δυνατό. Το νέο απευθύνεται σε όσους θέλουν να φτιάξουν μια ταινία πολύ γρήγορα χωρίς να χάσουν σε ποιότητα. Με άλλα λόγια, το παλιό ήταν ένα κουτσουρεμένο FCE, το νέο είναι ένα iPhoto για ταινίες. Μπορείς όμως να έχεις και τα 2 ταυτόχρονα στον υπολογιστή σου χωρίς κανένα πρόβλημα και να δουλεύεις όποιο θες ανάλογα με την περίσταση.

Link to comment
Share on other sites

φίλος έχει macbook εδω και 8 μηνες, ξαφνικα το ανεμιστηρακι κανει θορυβους, υπαρχει περιπτωση με λιγο καθαρισμα να φτιαξει ή κατευθείαν service και αντικατάσταση?

 

mh to syzhtas kateytheian service.

Link to comment
Share on other sites

φίλος έχει macbook εδω και 8 μηνες, ξαφνικα το ανεμιστηρακι κανει θορυβους, υπαρχει περιπτωση με λιγο καθαρισμα να φτιαξει ή κατευθείαν service και αντικατάσταση?

 

Ας του ρίξει ένα φύσημα να δει αν θα στρώσει, μπορεί να είναι κάνα σκουπιδάκι σκαλωμένο κάπου. Όχι με υγρά και τέτοια, απλώς αέρα. Αν δεν φτιάξει, ναι, service.

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει το maintenance,

the volume must be repaired..

disk utility..

 

ειχε κολησει το VLC

ΚΑΙ το εκλεισα απο τον διακοπτη

με παρατεταμενο..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε τι disk utility, αν σου ζητήσει να γίνει διόρθωση στο start-up, βάλε το DVD του OSX και κάνε reboot με πατημένο το C. Από εκεί τρέχει ξανά το disk utility και διορθώνεις τα προβλήματα του δίσκου.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η εφαρμογη disk utility..

αλλα δεν μπορει..

το δισκακι του ΟSX δεν το εχω..

το πηρα μεταχειρισμενο και ΔΕΝ..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

απο πού είσαι nikos μπας και σε βολέψουμε βρε παιδί με το δικό μας δισκάκι. Βλέπω κάτι συντεταγμένες στην Περιοχή σου, αλλα που να ανοίγεις g.earth :-P
Link to comment
Share on other sites

νοτια..

αν βαλεις θα δεις.. :)

τωρα παιδια, αλλο πλην

VLC, DivXplayer τι βαζω;.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Οι συντεταγμένες σου δεν έχουν μεγάλη ακρίβεια, σε χωράφι με βγάζει :lol:

Σαν τί άλλο θες να βάλεις;;;

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έβγαζε μηνύματα για repair το Disk Utility και το Onyx, αλλά μια χαρά δούλευαν όλα (τουλάχιστον για κανά μήνα που το είχα έτσι).
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...