Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα ότι στο site της Rainbow, στις τιμές, έπαψε πλέον να υπάρχεi διαφορά μεταξύ Αγγλικών και Ελληνικών εκδόσεων (χωρίς όμως να είμαι σίγουρος για το αν μειώθηκε η τιμή της Ελληνικής ή αν αυξήθηκε της Αγγλικής).

 

Πολύ ευχάριστο αυτό. Δεν ξέρω αν οι νέες τιμές είναι πάνω από τις "αγγλικές", είναι πάντως σίγουρα χαμηλότερες από τις παλιές "ελληνικές".

Το MacBook το είχα κοιτάξει μόλις ανακοινώθηκαν τα καινούρια και ξεκινούσε από 972 € προ ΦΠΑ ενώ τώρα έχει 928 προ ΦΠΑ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι τιμές των MacBook έπεσαν γύρω στα 50 - 70 Ε έτσι κι αλλιώς. Οπότε αν η τιμή που είχες δει πριν (τα 972) ήταν της Ελληνικής, πάει να πει ότι αυξήσανε τις τιμές των Αγγλικών εκδόσεων. Σιγά το περίεργο θα μου πεις...
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές των MacBook έπεσαν γύρω στα 50 - 70 Ε έτσι κι αλλιώς. Οπότε αν η τιμή που είχες δει πριν (τα 972) ήταν της Ελληνικής, πάει να πει ότι αυξήσανε τις τιμές των Αγγλικών εκδόσεων. Σιγά το περίεργο θα μου πεις...

 

Όπως και να 'χει, το καινούριο σύστημα είναι πολύ καλύτερο και δικαιώτερο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ναι... πιθανότατα επειδή κανείς δεν αγόραζε πλέον τα Ελληνικά :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι... πιθανότατα επειδή κανείς δεν αγόραζε πλέον τα Ελληνικά :)

 

Χμμμ, πριν ένα χρόνο και κάτι που πήρα το mini μου δεν υπήρχε ουσιαστικά επιλογή - άλλαξε κάτι έκτοτε;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

E, το fnac είχε αρχίσει να φέρνει και αρκετά Αγγλικά. Μερικές φορές τα είχε και ετοιμοπαράδοτα αλλά αν δεν σε ενοχλούσε να περιμένεις 1-2 εβδομάδες, το έφερνε.
Link to comment
Share on other sites

Paidia katevasa kati codecs gia osX kai dn xerw pws na ta perasw;)

Plz help exoun kataliksei *.component kai einai gia to quicktime nomizw na paizei divx avi wmv ktl

 

Eyxaristw Scottas:O :cool:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με codecs και μαμακίες. Κατεβάστε τον VLC Player και τέλος... :)

 

Nase kala alla ton exw valei apo tote pou pira to mini!!!Kai sto vaio mou ton exw:):rolleyes:

 

Euxaristw kai sena artech

 

Eyxaristw gia tin boi8eia sas:O

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

καλα

στην αππλ

πανε καλα??>

θεόυν να καταργησουν το μινι??>

http://www.appleinsider.com/articles/07/05/24/closing_the_book_on_apples_mac_mini.html

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς η εταιρία λέγεται apple

κατα δεύτερον είναι φήμες(και αν όντως καταργηθεί θα υπάρξει σίγουρα mini 2)

Link to comment
Share on other sites

το πως λεγεται

το ξερω..

απλως η αλλαγη

γλωσσας σε opera

με τα χιλιες συντομευσεις

ειναι χαλια..

τωρα για mini2

δεν ακουστηκε τπτ..

μηπως θελει

να πιεσει

προς appletv

kai imac

δημιουργωντας κενο;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ba dn pistevw...

Sigoura xreiazetai ena entry level mixanima,prin tous imacs

Sigoura padws sthn wwdc pou einai se liges meres tha exoume: neous imacs,nea macbook pro (me tous kainourgious epexergastes-santa rosa nomizw legodai) kai nea xaraktiristika iphone+plires presentation tou leopard....

H alithia einai oti to mac mini me ton erxomo tou apple tv exase thn axia tou san mikro entertainment mixanima.Parolafta to apple tv einai mono media center kai oxi mac,opote dn pistevw pws tha afisei thn entry level katigoria ths.H tha kanei refresh (pou einai toulaxiston epitaktiko kathws ta macmini emeinan me tous core duo 1.66 !!!!! ) h tha parousiasei neo mac mini(diki mou provlipsh ,xwris distixws na iparxoun fimes panw se afto:P)

Link to comment
Share on other sites

εδω που ειμαι

εχει πολλες

διακοπες ρευματος..

λετε να χει

προβλημα το

mini mac

η τι χρειαζεται;

η να παω σε macbook;..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εδω που ειμαι

εχει πολλες

διακοπες ρευματος..

λετε να χει

προβλημα το

mini mac

η τι χρειαζεται;

η να παω σε macbook;..

ψάξου σου για κανένα UPS!

Link to comment
Share on other sites

Να τα και τα καλά τα νέα

Parallels on Thursday announced Parallels Desktop 3.0 for Mac. This new version supports 3D gaming and adds a new feature called SmartSelect.

Parallels Desktop enables Intel-based Mac users to run Windows on their Mac at the same time as Mac OS X — no reboot is required, unlike with Boot Camp, Apple’s own software to run Windows on Mac OS X. The software costs $79.99, and the 3.0 version will be available for a $49.99 upgrade fee. Parallels is also offering a reduced price for the upgrade for $39.99 now through June 6, 2007.

:)

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει mikel, virtualization είναι, μην περιμένεις θαύματα!

 

edit: brushed metal imacs :D

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

καλα

στην αππλ

πανε καλα??>

θεόυν να καταργησουν το μινι??>

http://www.appleinsider.com/articles/07/05/24/closing_the_book_on_apples_mac_mini.html

 

 

to think secret anaferi gia katargisi mono tou imac 17

 

http://www.thinksecret.com/news/0705imac.html

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω νέο η/ υπολογιστή και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω apple. Εσείς τι συνιστάται;

 

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια, αν και είμαι πάνω στο κομπιούτερ σχεδόν όλη τη μέρα chatting κτλ και για 'everyday tasks'. Πάντα χρησιμοποιούσα windows, αν και είχα ένα διάστημα linux. Όσο για apple χρησιμοποίησα ελάχιστες φορές. Έτσι σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς που τα ζείτε καθημερινά και γνωρίζεται από πρώτο χέρι.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είσαι, μη το σκέφτεσαι καν! Τι υπολογιστή σκέφτεσαι να πάρεις, desktop ή φορητό;
Link to comment
Share on other sites

Και παιχνίδια έχει το μακ, όχι όμως σε τόση μεγάλη ποικιλία σε σχέση με τα win. Αν θες να εκμεταλλευτείς τα υπάρχοντα μόνιτορ - πληκτρολόγια - ποντίκια πάρε ένα μακ μίνι, αν όχι, ολα τα υπόλοιπα μακ.

Μην προβείς ακόμη σε αγορές, περίμενε τις αναβαθμίσεις που θα αναγγελθούν σύντομα. Προς το παρόν, κατέβασε το adium να το έχεις έτοιμο για chat :)

Θα βρεις την υγειά σου...

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω αποφασίσει ακόμα, είτε θα πάω για macbook pro είτε για το iMac 20". Θα δούμε στην πορεία.. Γιατί όπως μου είπατε περιμένω τα leopard, όπως και ίσως νέες αναβαθμίσεις.. κάπου είχα διαβάσει ότι ίσως να δούμε μαύρο iMac, ή νέο face lift. Φυσικά όλα αυτά είναι φήμες..

 

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω είναι κατά πόσο βρίσκεις software για να κάνεις τις δουλειές που θέλεις.. Δηλαδή αν θέλω να κάνω copy ένα dvd ή κάτι, υπάρχουν καλά software;

 

Στα windows τα πάντα υπάρχουν έτοιμα με τα c.racks τους και ούτε καν το σκέφτεσαι πλέον να τα χρησιμοποιήσεις, αλλά από ότι άκουσα στα macs πρέπει να αγοράζεις τα πάντα.. έτσι το σκέφτομαι και από οικονομικής άποψης το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...