Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έίμαι καινούργιος με τι κιητό :cry: και είμαι στο ψάξιμο.Εγκατέστησα ένα αρχειάκι cab νομίζω και τώρα ότι πρόγραμμα βάζω μπαίνει στην μνήμη του κινητού και όχι στην κάρτα.Τι να αλλάξω?

 

den se rotaei file mou pou theleis na to ektastiseis? (sth suskeuh h sthn karta diladi):!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βοηθάτε ρε παιδιά γιατί έχω φάει 2 24ωρα πάνω στο PC!!!

 

 

 

Ρε παιδιά εφώ έχω πάρει το V 1240 και αντιμετοπίζω τα εξής παράξενα

1)Το active synch κωλάει στην αρχή εκεί που λέει ανάκτηση ρυθμήσεων(υπόψιν όλα είναι σωστά σεταρισμένα βάση της Microsoft)

2)Δεν υπάρχει πουθενά στο μενού της συσκευής επαναφορά(hard reset)

το οποίο θα με βοηθούσε στο συνχρονισμό σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με το τηλέφωνο και όχι με το active synch.

Θα το εκτιμούσα ιδιεταίρως αν κάποιος γνωρίζει κάτι για τις ιδιετερώτητες(λόγω vodafone) του συγκεκριμένου μοντέλου κυρίως αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για hard reset όπως π.χ. στα symbian με το *#7370#.

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθάτε ρε παιδιά γιατί έχω φάει 2 24ωρα πάνω στο PC!!!

 

 

 

Ρε παιδιά εφώ έχω πάρει το V 1240 και αντιμετοπίζω τα εξής παράξενα

1)Το active synch κωλάει στην αρχή εκεί που λέει ανάκτηση ρυθμήσεων(υπόψιν όλα είναι σωστά σεταρισμένα βάση της Microsoft)

2)Δεν υπάρχει πουθενά στο μενού της συσκευής επαναφορά(hard reset)

το οποίο θα με βοηθούσε στο συνχρονισμό σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με το τηλέφωνο και όχι με το active synch.

Θα το εκτιμούσα ιδιεταίρως αν κάποιος γνωρίζει κάτι για τις ιδιετερώτητες(λόγω vodafone) του συγκεκριμένου μοντέλου κυρίως αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για hard reset όπως π.χ. στα symbian με το *#7370#.

Ευχαριστώ!!

 

File mou to hard reset ginetai ws exhs: kleise to thl , krata pathmena ta dyo soft keys kai pata to on/off gia 1,5 sec. 8a soy bgalei mia mayrh o8onh poy rwtaei an 8eleis na kaneis format. pata 0 gia na kaneis h totidhpote allo plhktro gia exit

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν μπορώ να στείλω ΜΜΣ. Μετά από hard reset πέρασα τις παρακάτω ρυθμίσεις αλλά τίποτα.

 

Έναρξη-ρυθμίσεις-συνδέσεις-GPRS-Δημιουργία- Vodafone mms

Σύνδεση με : Aσφαλές δίκτυο Wap

Σημείο πρόσβαση : mms.vodafone.net

Όνομα χρήστη : user

κωδικός : pass

Πρωτεύον DNS : 0.0.0.0

Δευτερεύον DNS : 0.0.0.0

Διεύθυνση IP : 213.249.019.049

-------------------------------------

 

Μηνύματα - mms - μενού - επιλογές - επιλογές λογαριασμού - mms - μενού - Ρυθμίσεις mmsc

 

Διεύθυνση URL mmsc : http://mms.vodafone.gr

Πύλη ΙP : 213.249.019.049

Θύρα : 9201

Σύνδεση μέσω : Ασφαλές δίκτυο WAP

Μέγ.μέγεθος αποστολής: 100kb

Έκδοση wap: 1.2

 

-------------------------------------------------------

 

Μπορεί κάποιος να κοιτάξει τις δικές του ρυθμίσεις να μου πει τι κάνω λάθος?

Έχω κάνει restart (γιατί μερικές φορές με τα mms κολλάει) αλλά τίποτα....

 

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ TA ΜΜS SETTINGS ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!

ΠΡΙΝ ΤΟ HARD RESET ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΟΚ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ MMS ΤΟ WIFI ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΜΒΕΛΕΙΑ ΕΝΟΣ HOTSPOT!

ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ REDIRECT ΣΤΗ WLAN ΣΕΛΙΔΑ ΧΡΕΩΣΗΣ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο Κ**ΟΣ.

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ HTC V1240 KAI ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.

ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα την είδηση για την προσθήκη επιλογής στον Task Manager των PPC της HTC για το κλείσημο των εφαρμογών και χάρηκα πολύ.

 

Ελπίζω να γίνει κάτι αντίστοιχο και για τα Smartphones και με το καλό να συμπεριληφθεί στις καινούργιες ROM, άλωστε εμείς το έχουμε ακόμα περισότερο ανάγκη αφού εχουμε λιγότερη μνήμη.

 

Να σημειώσω ότι δεν έχω βάλει κάποιον επιπλέον TaskManager να τρέχει στο κινητό μου -αποφεύγω προγράμματα που τρέχουν στην μνήμη- και γι αυτό, τσεκάρω κάθε τόσο αν έχει ξεχαστεί τίποτα ανοιχτό απο τον μαμίσιο TaskManager των Windows Mobile...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

File mou to hard reset ginetai ws exhs: kleise to thl , krata pathmena ta dyo soft keys kai pata to on/off gia 1,5 sec. 8a soy bgalei mia mayrh o8onh poy rwtaei an 8eleis na kaneis format. pata 0 gia na kaneis h totidhpote allo plhktro gia exit

Τελικά τα κατάφερα απλά εγώ πάταγα πολύ ώρα το on off.

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω upgrade to v1240 με αναβάθμιση της vodafone και στο ξεκίνημα της μπάρας προόδου της αναβάθμισης το τηλέφωνο αποσυνδέετε από το activesynch και βγάζει μια πολύχρωμη οθόνη με αποτέλεσμα να σταματάει χωρίς καν να έχει ξεκινήσει η διαδικασία και στον υπολ. γράφει invalid vender id, τι είναι πάλι τώρα τούτο????
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω upgrade to v1240 με αναβάθμιση της vodafone και στο ξεκίνημα της μπάρας προόδου της αναβάθμισης το τηλέφωνο αποσυνδέετε από το activesynch και βγάζει μια πολύχρωμη οθόνη με αποτέλεσμα να σταματάει χωρίς καν να έχει ξεκινήσει η διαδικασία και στον υπολ. γράφει invalid vender id, τι είναι πάλι τώρα τούτο????

 

 

Επειδή είμαστε λίγοι με το V1240 (ένας είμαι και εγώ) μπορείς να μου πεις πού βρήκες την αναβάθμιση?

Επίσης 2 ποστ ποιο πάνω αναφέρω ένα πρόβλημα με τα μμσ.

Μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρεις τις ρυθμίσεις σου?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε λίγοι με το V1240 (ένας είμαι και εγώ) μπορείς να μου πεις πού βρήκες την αναβάθμιση?

Επίσης 2 ποστ ποιο πάνω αναφέρω ένα πρόβλημα με τα μμσ.

Μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρεις τις ρυθμίσεις σου?

 

Το βράδυ θα σου πω γιατί τώρα εχω μπει με wi-fi απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα σου πω γιατί τώρα εχω μπει με wi-fi απο το κινητο

 

Μπήκα στο αγγλικό site της Vodafone και εκεί έχει για το V1240 ένα upgrade

και σου βάζει τη Rom 2.0.9

 

Πάντως περιμένω να μου πεις και εσύ τι έχει κάνει....

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Τα μμς δεν τα δουλευω γιατί έχω Q ,όσο για την αναβάθμιση όπως είπα και παραπάνω δεν κατάφερα να την κάνω,αν καταφέρεις τίποτα πες και εμένα,εδώ για να καταλάβεις συνχρονισμό με το activesynch κάνω μόνο από μπλούτουθ με το καλώδιο κωλάει το activesynch στην έναρξη!!!!
Link to comment
Share on other sites

asxeto felicia alla mms + gprs ginetai na valeis xeirokinhta,

exei tis ry8miseis ap to myq.gr :)

anaferw kati psila edw

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο αγγλικό site της Vodafone και εκεί έχει για το V1240 ένα upgrade

και σου βάζει τη Rom 2.0.9

Καλό θα είναι να βάζουμε και κανένα link όταν λέμε κάτι. Εγώ πάντως δεν το βρήκα πουθενά.

 

Νομίζω πάντως ότι θα έμπαινα σε διαδικασία αναβάθμισης μόνο για να βάλω την τελευταία ROM απο Qtek. Τι κρίμα να μην δέχεται το site της Qtek τα IMEI των 1240, θα μας γλύτωνε απο πολύ κόπο...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

kahmera !! molis xtes phra ki ego to 8310 gia thn akrivia to 1240 apo voda !! polu oraio kinitaki alla mou fenetai ligo poluploko giati sunithisa to 2020i me to penaki !! na kano mia erothsh kai sorry an to exete xanagrapsei pio piso!! trexei ta programmata tou 2020i? dustuxos akoma den mporesa na to sugxroniso me to activesync!!
Link to comment
Share on other sites

kahmera !! molis xtes phra ki ego to 8310 gia thn akrivia to 1240 apo voda !! polu oraio kinitaki alla mou fenetai ligo poluploko giati sunithisa to 2020i me to penaki !! na kano mia erothsh kai sorry an to exete xanagrapsei pio piso!! trexei ta programmata tou 2020i? dustuxos akoma den mporesa na to sugxroniso me to activesync!!

 

με γεια το νεο σου τηλεφωνακι. αν ειχες ppc με win mobile 5 θα το συνηθιζες ακομα πιο γρηγορα γιατι τα μενου ειναι παραπλησια, αλλα και τωρα δεν νομιζω να δυσκολευτεις. οι δυο πλατφορμες εχουν αρκετα κοινα. Οι εφαρογες που ειχες για το 2020 δεν κανουν στο 8310. δες σε αυτο το thread μερικες απο αυτες. θα δεις οτι σαν ονοματα υπαρχουν πολλες κοινες εφαρμογες με τα ppc, θα πρεπει ομως να βρεις την αντιστοιχη εκδοση για smartphone.

 

παντως θα προτεινα σε ολους τους κατοχους της συκευης απο vodafone να ψαξουν λιγο σε αυτο το θεμα, να βρουν οδηγιες πως να ξεκλειδωσουν το CID της συσκευης και να βαλουν την wwe rom της qtek. η συσκευη δουλευει απροβληματιστα. εγω το μονο προβλημα που ειχα με καποια error που μου πετουσε το κινητο, αποδειχτηκε τελικα οτι ειναι απο το αγαπημενο μου xbar. το εβγαλα και απο τοτε ολα καλα....

Link to comment
Share on other sites

 

παντως θα προτεινα σε ολους τους κατοχους της συκευης απο vodafone να ψαξουν λιγο σε αυτο το θεμα, να βρουν οδηγιες πως να ξεκλειδωσουν το CID της συσκευης και να βαλουν την wwe rom της qtek. η συσκευη δουλευει απροβληματιστα. εγω το μονο προβλημα που ειχα με καποια error που μου πετουσε το κινητο, αποδειχτηκε τελικα οτι ειναι απο το αγαπημενο μου xbar. το εβγαλα και απο τοτε ολα καλα....

 

 

Τα έχω κάνει όλα όσα πρέπει για να περάσω την Rom της qtek αλλά όταν πάω να την κατεβάσω μου ζητάει το ΙΜΕΙ και δεν με αφήνει γιατί δεν το αναγνωρίζει.

Από που θα κατεβάσω την ROM της Qtek.

Όλα τα άλλα τα έχω κάνει (CID unlock , application unlock) κτλ...

Help plz!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα όσα πρέπει για να περάσω την Rom της qtek αλλά όταν πάω να την κατεβάσω μου ζητάει το ΙΜΕΙ και δεν με αφήνει γιατί δεν το αναγνωρίζει.

Από που θα κατεβάσω την ROM της Qtek.

Όλα τα άλλα τα έχω κάνει (CID unlock , application unlock) κτλ...

Help plz!

ελπιζω να μην εννοεις την ελληνικη rom ετσι? αυτη ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να την βαλεις. αν εννοεις απο το site της qtek(htc), ουτε απο κει μπορεις να την κατεβασεις. ουτε το δικο μου IMEI που ειναι καθαρο qtek το αναγνωριζε και την κατεβασα απο "αλλου". ειχα δωσει το link καπου εδω μεσα, αλλα πλεον δεν ξερω αν παιζει. θα την ανεβασω καπου!!

stay tuned....

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην εννοεις την ελληνικη rom ετσι? αυτη ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να την βαλεις. αν εννοεις απο το site της qtek(htc), ουτε απο κει μπορεις να την κατεβασεις. ουτε το δικο μου IMEI που ειναι καθαρο qtek το αναγνωριζε και την κατεβασα απο "αλλου". ειχα δωσει το link καπου εδω μεσα, αλλα πλεον δεν ξερω αν παιζει. θα την ανεβασω καπου!!

stay tuned....

 

 

 

Πάντως τώρα έχω βάλει μία που βρήκα αλλά δεν έχει ελληνικά! :D

Version 2.0.9.0 από VF uk.

Επίσης δεν μου ανοίγει το GPRS με τίποτα...:mad:

Φίλε psybill σε περιμένω απεγνωσμένα :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ετοιμος. δες τα pm σου...

για καλο και για κακο ασε στην ακρη και τη rom της vodafone σε περιπτωση που παθει κατι το κινητο σου(φτου φτου) και χρειαστεις service...

Link to comment
Share on other sites

ετοιμος. δες τα pm σου...

για καλο και για κακο ασε στην ακρη και τη rom της vodafone σε περιπτωση που παθει κατι το κινητο σου(φτου φτου) και χρειαστεις service...

 

Φίλε ευχαριστώ πολύ. Όλα δούλεψαν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν από λίγες ημέρες το 8310. Ακόμη δεν έχω καταφέρει να βρώ σωστές ρυθμίσεις για WAP/MMS/INTERNET.

Μου έστειλαν κάποιες ρυθμίσεις από την COSMOTE αλλά δεν δούλεψαν.

Ξέρει κανείς ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις;

Με ενδιαφέρει κυρίως να μπορώ και να στέλνω email.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρουμε backup τη rom της vodafone για το v1240??

(και πού υπάρχει η ...άλλη rom)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια!!!την εκανα τη μαμακια μου παλι, διεγραψα κατα λαθος το πιο χρησιμο για μενα προγραμμα του 8310 το smartfilter....το χει κανεις;;;;εχω απελπιστει το χρειαζομαι οπωσδηποτε!!!!οχι trial...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...