Jump to content

Πού μειονεκτεί η Wind;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Πού μειονεκτεί η Tim ?  

981 members have voted

  1. 1. Πού μειονεκτεί η Tim ?

    • Ποιότητα Σήματος
      205
    • Χωρητικότητα Δικτύου
      89
    • Υπηρεσίες
      48
    • Καινοτομία
      39
    • Customer Care
      57
    • Τιμολογιακή πολιτική - Χρεώσεις
      122
    • Επιδοτήσεις Συσκευών
      70
    • Αξιοπιστία και Σταθερότητα
      114
    • 3 G network & services
      125
    • Website
      112


Recommended Posts

Για μενα ειναι μεγα λαθος που δεν εχει δωσει υπηρεσιες 3ης γενιας στα καρτοκινντα σε ελκυστικες τιμες που ειναι και οι περισσοτεροι συνδρομητες της. Εξαλλου θεωρω απαραδεκτη την χρεωση στο 1260...

 

mipos ksexnas oti se oles tis etairies h "zontani" tilefoniki exipiretisi pelatwn einai me xreosi???

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα, ηταν και η τελευταια που εβαλε χρεωση, απο τις τρεις, εαν θυμαμαι καλα.

καλα θυμάσαι ήταν η τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

Ειχε βαλει χρονοχρεωση στην μιση εξυπηρετηση, βλ 1266, και ηταν η τελευταια που εβαλε χρεωση στο 1260, αλλα αφου ηταν τελευταια θα μπορουσε να ηταν και η φθηνοτερη.
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν βρε.

Με όλους αυτούς που νομιζανε οτι το 1260 είναι δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη μας πήρε και εμάς η μπάλα...

Αλλωστε ως γνωστόν ο Τζάμπας Πέθανε εδώ και καιρό και στην Κινητή τηλεφωνια.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ένα μειονέκτημα που έχει είναι οτι δεν παρέχει ακόμα 3g στα καρτοκινητά.Γι'αυτό έχει χάσει πολλούς συνδρομητές καρτοκινητής.Και παρέχει 3g μόνο στα συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

Βασικο μειονεκτημα της ΤΙΜ ειναι η μεγαλη καθυστερηση που παρατηρειται οσον αφορα την παροχη 3g στα καρτοκινητα.Εμεινε πολυ πισω απο τον ανταγωνισμο.Επισης και η χρεωση κλησης στο 1260.
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση προς τα κέντρα εξυπηρέτησης πελατών χρεώνονται από τους πάντες και τα πάντα. Άρα δεν είναι μόνο μειονέκτημα της ΤΙΜ αυτό. Μάλιστα η ΤΙΜ ήταν η τελευταία που το έκανε. Τώρα θα μου πεις γιατί... Ε, για να τ'αρπάζει κι από κει... Και λογικά θα το πλασάρουν και ως προσαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τώρα που πέρασε ο χρόνος τι λέτε;

Θα μαθουμε κάποια στιγμή πότε τελειώνει ο δωρεάν χρονος ομιλιας?

TIM sucks

 

Η ΤΙΜ έχει πλέον ενημέρωση υπολοίπου στα προγράμματα ΤΙΜ 100- 750(όχι flexy προς το παρόν, καθώς δεν είναι αμιγώς χρόνος ομιλίας).

 

Στέλνεις κενό μήνυμα στο 1112 και σου έρχεται απάντηση με το υπόλοιπο :)

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος,σε ολα τα νεα εμπορικα προγραμματα ειναι διαθεσιμη η ενημερωση υπολοιπου.

απλα στο flexy ενημερωνει για το ποσο εχεις καταναλωσει απο την ενσωματομενη χρηση.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος,σε ολα τα νεα εμπορικα προγραμματα ειναι διαθεσιμη η ενημερωση υπολοιπου.

απλα στο flexy ενημερωνει για το ποσο εχεις καταναλωσει απο την ενσωματομενη χρηση.

 

Στα προγράμματα Flexy ΔΕΝ λειτουργει ακόμα η υπηρεσία ενημέρωσης.

Δοκίμασέ το και θα δεις.:)

Το λέει και στις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα ΝΕΑ flexy λειτουργεί... εσύ προφανώς έχεις κάποιο από τα παλιά Flexy... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

παιδειά είμαι συνδρομητής κοσμοτε τα τελευταία τρια χρόνια και σύντομα σκέφτομαι να γίνω ΤΙΜ σε κάποιο από τα Flexy. Με την κοσμοτε ήμουνα αρκετα ευχαριστήμενος βέβαια ποτε δεν είχα απαιτήσεις για τρίτης γενιάς δίκτυο το οποίο και δεν με ενδιαφέρει. Κάποιος που είναι στη θέση μου από πλευράς ΤΙΜ είναι το ίδιο ευχαριστημένος; Το μόνο που με χαλάει στην κοσμοτε είναι οι επιδοτήσεις της που είναι χαμηλές και γενικώς η πολιτίκη της για τις επιδοτήσεις σε σχέση με βονταφον που ακούω.

 

Βασικά θέλω να μου πει κάποιος για το σήμα της εταιρίας αν συχνά παρουσιάζονται προβλήματα δικτύου και δεν μπορείς να καλέσεις ή αν γενικά φορτώνεται το δίκτυο. Αν ύπαρχει κάποιο θέμα με την εξυπηρέτηση πελατών της τη συνεργασία της με άλλες εταιρίες για roaming και γενικά πόσο ποιοτικές είναι οι υπηρεσίες και η επικοινωνία που προσφέρει. Δεν είχα ποτέ εμπειρία με ΤΙΜ ενώ με τις αλλές είχα και με τις δύο με συμβόλαια και δεν είχα κάποιο παράπονο.Ιδίως με τη κοσμοτε.Με την ΤΙΜ είναι κάτι που πρέπει να με προβληματίσει; Τον επόμενο χρόνο θα είναι κατά πολύ αυξημένες οι ανάγκες μου με το κινητό και δεν θα ήθελα να έχω πρόβληματα με το δίκτυο μου. Κατά κύριο λόγο οι περιοχές που θέλω να έχω καλό σήμα είναι Η Αθήνα, η Μυτιλήνη, η Καρδίτσα και η Θεσαλονίκη.Κατά τα άλλα η τα καινούργια Flexy ταα βρίσκω πολύ έξυπνα και πολύ βολικά! Είναι κάτι που έπρεπε να το είχαν κάνει εδώ και καιρό όλες οι εταιρίες! Μπράβο ΤΙΜ πολύ καλή σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

Για τις περιοχες που ειπες δεν νομιζω να αντιμετωπισεις καποιο προβλημα καλυψης.Επισης η εξυπηρετηση ειναι πολυ καλη..Θα μεινεις ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα ΝΕΑ flexy λειτουργεί... εσύ προφανώς έχεις κάποιο από τα παλιά Flexy... :wink:

Μήπως ξέρουμε αν υπάρχει η πρόθεση να το κάνουν να δουλέψει και στα παλιά Flexy ή ζητάω πολλά; (μάλλον ζητάω πολλά...)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε αν υπάρχει η πρόθεση να το κάνουν να δουλέψει και στα παλιά Flexy ή ζητάω πολλά; (μάλλον ζητάω πολλά...)

apo deytera stadiaka tha ksekinisi ke sta palia flexy file

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hi guys!

Νέος στο forum κι αυτή είναι η πρώτη μου απάντηση!:)

Στο μοναδικό θέμα που θεωρώ πως μειονεκτεί (ακόμα) η Wind, είναι στη κάλυψη δικτύου 3G!

Από'κει και πέρα δεν βλέπω γενικά να έχει κάποιο τόσο σοβαρό πρόβλημα που θα έκανε συνδρομητές να αλλάξουν εταιρία ή να μην την επιλέξουνε!

Όσο περί κάλυψης, εντάξει... για μένα δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με τα άλλα δίκτυα! Η εμμονή πολλών από τα κατορθώματα της Telestet που κόντεψε να διαλύσει το δύκτιο τότε, φαίνεται πως παραμένει να υπάρχει! Δοκίμασα και τις άλλες, κι όχι για ένα μήνα αλλά για αρκετό καιρό και αν τις βάλω κατα σειρά έρχεται πρώτη η Wind, δεύτερη η Vodafone & τελευταία, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΩΣ η Cosmote με μία κάλυψη που είτε με τέρμα σήμα, είτε με μέτριο σήμα, η ποιότητα συνομιλίας είναι μάπα!

Ούτε στις τιμές συγκρίνεται με τις άλλες, είτε σε συμβόλαιο, είτε σε κάρτα (με ένα μικρό προβάδισμα στην Q), μάλιστα ούτε καν στις τιμές του Roaming!

Για μένα τα πράγματα είναι πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Πλέον πιστεύω πως μειονεκτεί στην ιστοσελίδα της. Είναι η μόνη που δεν έχει e-shop ή online ανανέωση χρόνου ομιλίας
Link to comment
Share on other sites

Hi guys!

Νέος στο forum κι αυτή είναι η πρώτη μου απάντηση!:)

Στο μοναδικό θέμα που θεωρώ πως μειονεκτεί (ακόμα) η Wind, είναι στη κάλυψη δικτύου 3G!

Από'κει και πέρα δεν βλέπω γενικά να έχει κάποιο τόσο σοβαρό πρόβλημα που θα έκανε συνδρομητές να αλλάξουν εταιρία ή να μην την επιλέξουνε!

Όσο περί κάλυψης, εντάξει... για μένα δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με τα άλλα δίκτυα! Η εμμονή πολλών από τα κατορθώματα της Telestet που κόντεψε να διαλύσει το δύκτιο τότε, φαίνεται πως παραμένει να υπάρχει! Δοκίμασα και τις άλλες, κι όχι για ένα μήνα αλλά για αρκετό καιρό και αν τις βάλω κατα σειρά έρχεται πρώτη η Wind, δεύτερη η Vodafone & τελευταία, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΩΣ η Cosmote με μία κάλυψη που είτε με τέρμα σήμα, είτε με μέτριο σήμα, η ποιότητα συνομιλίας είναι μάπα!

Ούτε στις τιμές συγκρίνεται με τις άλλες, είτε σε συμβόλαιο, είτε σε κάρτα (με ένα μικρό προβάδισμα στην Q), μάλιστα ούτε καν στις τιμές του Roaming!

Για μένα τα πράγματα είναι πολύ καλά!

Αυτό παίζει πολύ που λές...η cosmote έχει πολύ μάπα ποιότητα συνομιλίας...

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΘΕ ΝΑ!Για μενα ειναι μαλιστα σε πολλα θεματα πολυ μπροστα!

Περαστικα στις αλλες 2!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΘΕ ΝΑ!Για μενα ειναι μαλιστα σε πολλα θεματα πολυ μπροστα!

Περαστικα στις αλλες 2!

ε καλά παιδιά , δεν είναι και η τέλεια. και οκ στο σήμα της, έχει περιθώρια βελτίωσης φυσικά (πολλά) (όλες οι εταιρίες.)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μετατραπεί το θέμα σε WIND Fan Club, να τονίσω το βασικό μειονέκτημα της εταιρείας: ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ: υπηρεσίες που σύντομα γίνονται προσφορές, συχνές αλλαγές οικονομικών προγραμμάτων συνήθως προς το χειρότερο κτλ. Δυστυχώς αυτά δεν τα παραδέχεται ούτε η διοίκηση ούτε μια μεγάλη ομάδα υποστηρικτών της, με αποτέλεσμα να ζει σε έναν εικονικό κόσμο και να χαίρεται την... επιτυχία της !!!

 

ΥΓ: Το πιο αντικειμενικό τεστ: σκανάρετε γρήγορα τον τηλεφωνικό σας κατάλογο και καταγράψτε τα ποσοστά Cosmote, Vodafone και Wind... Είναι αναμενόμενο να είναι μικρότερο ως ελάχιστο το μερίδιο της WIND...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με μεγαλη μου χαρα ( οχι για την wind αλλα για την τσεπη μου) σκαναρα τον λογαριασμο μου wind max, και βρηκα πολλα τηλεφωνα με προθεμα ειδικα cosmote να ειναι πλεον wind. απο περιεργεια τους ρωτησα αν ειναι ευχαριστημενοι και σχεδον ολων η απαντηση ηταν ενθουσιασμενοι. μονο ενας αναφερε ενα προβλημα με το σημα εν πλω για πειραια οταν την ιδια στιγμη καποιος αλλος με cosmote μιλουσε αλλα με δυσκολια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μειονεκτει καπου η γουιντ πλεον.παλιοτερα θα απαντουσα στα περισσοτερα.τωρα δεν ψηφισα τιποτα.ειναι καλη σχετικα σε ολα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...